Д-р.Любомир Христов и серклажа Етко тема-3

  • 33 283
  • 438
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6
Аз съм с конизация и скъсена шийка. Бях бременна с близнаци и направен обикновен серклаж в 13г.с но в 26г.с ми изтекоха водите на единия близнак в следствие на инфекция (макар 2 пъти в месеците да са пускани микробиологии и да са били винаги чисти) и за съжаление не се развиха добре нещата и близначетата ми починаха няколко часа след раждането. Та, заради спочти липсващата ми шийка няма как да износя бъдеща бременност дори и с 1 ембрион. Затова при мен се налага този тип серклаж, с надеждата за успешно износване.

# 211
  • Мнения: 135
От сърце ви го желая!! Да разбирам, че сте с направен такъв и планирате бременност?


quote author=Маринела Пенева 716830 link=topic=1316542.msg46461904#msg46461904 date=1684600768]
Аз съм с конизация и скъсена шийка. Бях бременна с близнаци и направен обикновен серклаж в 13г.с но в 26г.с ми изтекоха водите на единия близнак в следствие на инфекция (макар 2 пъти в месеците да са пускани микробиологии и да са били винаги чисти) и за съжаление не се развиха добре нещата и близначетата ми починаха няколко часа след раждането. Та, заради спочти липсващата ми шийка няма как да износя бъдеща бременност дори и с 1 ембрион. Затова при мен се налага този тип серклаж, с надеждата за успешно износване.
[/quote]

# 212
  • София
  • Мнения: 5 506
Galia,съжалявам за развитието ,ще се наложи серклаж при следваща бременност вероятно при теб,ако се изключи инфекция на първо място де.
Бях на 24 ,когато и аз минах през загуба в 21 г.с ,пролабиране на мехур,разкритие и изтичане на водите (разбрах за това,чак като ми изтекоха водите),някъде осем месец след случката бях бременна ,благодарение на професионализма  на д-р Христов съм майка на шест годишно момченце и имам смелост да мечтая за още едно дете.
Горе главата!
Ако мислиш,че ще ти олекне,пиши ми да поговорим ❤️

# 213
  • Мнения: 6
Предстои ми такъв серклаж на 14.06. И вече след това ще планирам инвитро отново.



От сърце ви го желая!! Да разбирам, че сте с направен такъв и планирате бременност?


quote author=Маринела Пенева 716830 link=topic=1316542.msg46461904#msg46461904 date=1684600768]
Аз съм с конизация и скъсена шийка. Бях бременна с близнаци и направен обикновен серклаж в 13г.с но в 26г.с ми изтекоха водите на единия близнак в следствие на инфекция (макар 2 пъти в месеците да са пускани микробиологии и да са били винаги чисти) и за съжаление не се развиха добре нещата и близначетата ми починаха няколко часа след раждането. Та, заради спочти липсващата ми шийка няма как да износя бъдеща бременност дори и с 1 ембрион. Затова при мен се налага този тип серклаж, с надеждата за успешно износване.
[/quote]
[/quote]

# 214
  • Мнения: 65
Здравейте момичета! Моя ЕТСО е вече факт. Наложи се и Мс Donald в допълнение. Вече съм си в къщи и се възтановяваме. Бях в 13+6. Шийката ми 2,5см, както каза др. Христов била мека и с не плътно затворен канал, но всичко мина добре и сега ще почиваме на макс 2 плътни седмици. Имам контролен на 10ти. Много се успокоих. Ние имаме загуби в 23гс и 19 гс(с песар), така че сърцето ми е свито, а надеждата- цяла вселена.
Стискайте ни палци!
Благодаря на тази група и на всички момичета до сега, за това че споделят своите съдби. Толкова ми помагате!❤

# 215
  • Мнения: 465
Здравейте момичета! Моя ЕТСО е вече факт. Наложи се и Мс Donald в допълнение. Вече съм си в къщи и се възтановяваме. Бях в 13+6. Шийката ми 2,5см, както каза др. Христов била мека и с не плътно затворен канал, но всичко мина добре и сега ще почиваме на макс 2 плътни седмици. Имам контролен на 10ти. Много се успокоих. Ние имаме загуби в 23гс и 19 гс(с песар), така че сърцето ми е свито, а надеждата- цяла вселена.
Стискайте ни палци!
Благодаря на тази група и на всички момичета до сега, за това че споделят своите съдби. Толкова ми помагате!❤
успех всичко ще е наред този път

# 216
  • Мнения: 135
Успех и щастлив финал желая от сърце!!!! Аз съм със загуба в 24 гс и бях на 24.05 при д-р Христов и каза, че следваща бременност ще правим етко. Ще се моля за теб и споделяй от време на време как се чувстваш и как преминава бременноста, вярвам и знам че всичко ще е наред!!!! Прегръщам те!


quote author=Yoreli DT link=topic=1316542.msg46488018#msg46488018 date=1685097477]
Здравейте момичета! Моя ЕТСО е вече факт. Наложи се и Мс Donald в допълнение. Вече съм си в къщи и се възтановяваме. Бях в 13+6. Шийката ми 2,5см, както каза др. Христов била мека и с не плътно затворен канал, но всичко мина добре и сега ще почиваме на макс 2 плътни седмици. Имам контролен на 10ти. Много се успокоих. Ние имаме загуби в 23гс и 19 гс(с песар), така че сърцето ми е свито, а надеждата- цяла вселена.
Стискайте ни палци!
Благодаря на тази група и на всички момичета до сега, за това че споделят своите съдби. Толкова ми помагате!❤
[/quote]

# 217
  • София
  • Мнения: 5 506
Здравейте момичета! Моя ЕТСО е вече факт. Наложи се и Мс Donald в допълнение. Вече съм си в къщи и се възтановяваме. Бях в 13+6. Шийката ми 2,5см, както каза др. Христов била мека и с не плътно затворен канал, но всичко мина добре и сега ще почиваме на макс 2 плътни седмици. Имам контролен на 10ти. Много се успокоих. Ние имаме загуби в 23гс и 19 гс(с песар), така че сърцето ми е свито, а надеждата- цяла вселена.
Стискайте ни палци!
Благодаря на тази група и на всички момичета до сега, за това че споделят своите съдби. Толкова ми помагате!❤

Браво!!!Всичко ще е наред,ще видиш!Стискам палци аз,ти ни дръж в течение ❤️
Как мина самата процедура?
На теб правено ли ти е нещо на шийката,или просто си е слаба?

Galia ,твоята шийка колко см я измери сега?Каза ли да е отворена ?

# 218
  • Мнения: 135
Измери я 2 см, което ме шокира и леко пропуска… питах го защо никой не ми е казал, че ми е къса шийката и каза, че много жени с вродена по-къса шийка износват без проблем и загуби и не се налага да се казва, когато всичко е наред. Предлага етко и аз го попитах обикновения няма да издържи ли? И той каза: Не съм казал такова нещо!
Но съм склонна по скоро за етко, защото доколкото разбрах шанса за инфекция е по-малък!


Здравейте момичета! Моя ЕТСО е вече факт. Наложи се и Мс Donald в допълнение. Вече съм си в къщи и се възтановяваме. Бях в 13+6. Шийката ми 2,5см, както каза др. Христов била мека и с не плътно затворен канал, но всичко мина добре и сега ще почиваме на макс 2 плътни седмици. Имам контролен на 10ти. Много се успокоих. Ние имаме загуби в 23гс и 19 гс(с песар), така че сърцето ми е свито, а надеждата- цяла вселена.
Стискайте ни палци!
Благодаря на тази група и на всички момичета до сега, за това че споделят своите съдби. Толкова ми помагате!❤

Браво!!!Всичко ще е наред,ще видиш!Стискам палци аз,ти ни дръж в течение ❤
Как мина самата процедура?
На теб правено ли ти е нещо на шийката,или просто си е слаба?

Galia ,твоята шийка колко см я измери сега?Каза ли да е отворена ?

# 219
  • Мнения: 65
Благодаря ви ❤
Не, нищо не ми е правено. Нямам идея от къде е тази слабост. Иначе всичко мина, както обичайно. Прием единия ден с изследвания. Операция на следващия. Цял ден реанимация. И от вечерта антибиотик, парацетамол, кормагнезин, но-шпа. Аз останах общо 4 дни, защото коремът ми се стягаше, на няколко пъти, като последно само веднъж, на сутринта след операцията. А и ме наболваше. Увеличиха ми системата и се успокои. Това беше. 😊

# 220
  • Варна
  • Мнения: 2 754
И аз съм с вродена по-къса шийка 32мм и беше леко очуден доктора с едно изражение, сякаш не съм за серклаж и защо съм пропътувала чак от Варна до София. Обаче с тази къса шийка имам износена една бременност с обикновен серклаж и каза че няма да спорим дали съм или не съм за серклаж, но от Етко няма нужда.

# 221
  • Мнения: 153
И аз да се включа благодарение на серклажи етко и макдоналд на доктор Христов изкарах успешно до 38 седмица с планово секцио и се роди нашата мечта която чакахме 6 години по мъките. Кураж на всички с лежане и серклажите на доктора има успешен финал 🍀🍀🧿🍀🧿🍀🙏🍀🧿

# 222
  • Мнения: 135
Щастлива съм да чета такива истории със щастлив финал, а дори не ви познавам, но всички тук бихте ме разбрали! Бъдете здрави и благословени!!! Бихте ли разказали на кратко Вашата история, какво наложи поставянето на серклаж? Благодаря!

quote author=Miroslawa12 link=topic=1316542.msg46491959#msg46491959 date=1685172645]
И аз да се включа благодарение на серклажи етко и макдоналд на доктор Христов изкарах успешно до 38 седмица с планово секцио и се роди нашата мечта която чакахме 6 години по мъките. Кураж на всички с лежане и серклажите на доктора има успешен финал 🍀🍀🧿🍀🧿🍀🙏🍀🧿
[/quote]

# 223
  • Мнения: 6 051
Здравейте, дами. Да попитам и тук за съвет, мисля че е правилната тема. Blush
В 11 г.с. съм след инвитро в болница Надежда. Вчера ми беше последния преглед в репродуктивни сектор, предстои ми биохимичен скрининг на 05.06. при д-р Чачева.
На вчерашния преглед ми измериха шийката едва 2.8 см. Преди 2 прегледа ме гледа друг доктор и тогава мисля че каза че е 3.5 см. Взеха ми вчера микробиология, за да изключим инфекция - вероятно ще е готова във вторник. Докторката, която ме прегледа каза като отида при д-р Чачева да й предам да ми измери тя шийката, защото имало някакви жлези на шийката, които малко пречели и можело да не ми е измерена правилно на този преглед.
Обаче сещате се, че сега се притесних. 10 години го чакам това бебче. Молбата ми за съвет е - мислите ли, че мога да си изчакам прегледа след 1 седмица при д-р Чачева, за да я измери тя и да каже има ли наистина проблем или да търся спешно да ме видят някъде другаде? За д-р Христов има часове чак за 14.06., а и докторката която ме гледа вчера каза, че ако д-р Чачева види проблем ще ме изпрати при него. Просто не знам с каква скорост се скъсява тази шийка.
И още нещо се питам, дали може причината за скъсването да е, че започнах да слагам Циклогеста анално, а не вагинално, с идеята да не си вкарам някоя инфекция. Имах и Пролутекс, но ми го намалиха от 2х1, на 1х1 и от понеделник трябва да го спра. Дали пък намаляването на прогестерона не е също причина?
Иначе бебчето е добре, голямо, развива се и дори винаги е малко по-голямо от седмицата в която съм.

# 224
  • Мнения: 465
Здравейте, дами. Да попитам и тук за съвет, мисля че е правилната тема. Blush
В 11 г.с. съм след инвитро в болница Надежда. Вчера ми беше последния преглед в репродуктивни сектор, предстои ми биохимичен скрининг на 05.06. при д-р Чачева.
На вчерашния преглед ми измериха шийката едва 2.8 см. Преди 2 прегледа ме гледа друг доктор и тогава мисля че каза че е 3.5 см. Взеха ми вчера микробиология, за да изключим инфекция - вероятно ще е готова във вторник. Докторката, която ме прегледа каза като отида при д-р Чачева да й предам да ми измери тя шийката, защото имало някакви жлези на шийката, които малко пречели и можело да не ми е измерена правилно на този преглед.
Обаче сещате се, че сега се притесних. 10 години го чакам това бебче. Молбата ми за съвет е - мислите ли, че мога да си изчакам прегледа след 1 седмица при д-р Чачева, за да я измери тя и да каже има ли наистина проблем или да търся спешно да ме видят някъде другаде? За д-р Христов има часове чак за 14.06., а и докторката която ме гледа вчера каза, че ако д-р Чачева види проблем ще ме изпрати при него. Просто не знам с каква скорост се скъсява тази шийка.
И още нещо се питам, дали може причината за скъсването да е, че започнах да слагам Циклогеста анално, а не вагинално, с идеята да не си вкарам някоя инфекция. Имах и Пролутекс, но ми го намалиха от 2х1, на 1х1 и от понеделник трябва да го спра. Дали пък намаляването на прогестерона не е също причина?
Иначе бебчето е добре, голямо, развива се и дори винаги е малко по-голямо от седмицата в която съм.
спокойно шийката ти е добре 2.8, но ако много се притесняваш и ще мислиш само това звъни в надежда и попитай др. Христов кога е на кабинет и отиди да те погледне, няма да те върне никога доктора е прекрасен.

Общи условия

Активация на акаунт