Професионални серии за коса 146

  • 52 092
  • 809
  •   2
Отговори
# 15
  • Перник
  • Мнения: 726
Благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus
 1. Нямам любима термозащита. В момента въртя крема на макадамия и керастаз генезис.
За финиш използвам олиото на Марокан или на макадамия, но едва понасям аромата на макадамията.
2. Постоянно смесвам шампоани, маски и балсами от различни серии. Не съм смесвала различни балсами, маски или финиши . Финишите ги нанасям един след друг, като винаги завършвам с олио.

# 16
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Забравих да благодаря за новата тема!

PS Като цяло не обичам да смесвам серии - смесват ми се и ароматите... абе не обичам! Проблем ми е, защото се оказвам с твърде много продукти в един момент. Компромисният ми вариант е да ползвам една серия за миене и различна марка и серия за сушене. Всеки луд с номера си, та и аз така...

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 00:41 от Agent Provocateur

# 17
  • Мнения: 657
Забравих и аз да благодаря за темата 💐
Благодаря Аня Филипова, така си и мислех,което е много гадно защото съм често там и с месеци стоя. Последния път дори Епруваж и керастаз не ме спасиха

# 18
  • Мнения: 438
Здравейте!
1. Любимо термо ми е Керастаз Цимент. То буквално ми е спасявало косата (заедно с маската). Според мен то е със супер добра защита.  Генезис в началото не ме впечатли, но сега ми е доста добре - плътна коса и леко твърда в началото, но после омеква. Харесва ми, защото аз не обичам косата ми да е лигаво мека. Олиото на Шу също много го харесвам, прекрасен аромат и ако връхчетата ми са изпръхнали, то омекотява без да губи обем.
2.Смесване на финиши съм правила досега, обикновено Керастази с Олиосета. Но тази вечер си смесих Еластисайзър с масло ит гроздови семки и няколко капки чаено дърво под шапка и тюрбан за 2 часа. Измих с ФК Ичи скалп, защото понякога от маслата ми се раздразва скалпа. Второ миене с Орайт за обем, маска за 5 минутки Лореал Инфорс. Термо на ФК и после олио Шу на суха коса. Доста обем получих, утре ще видим какво е положението пак Blush

# 19
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Олиото на Шу също много го харесвам, прекрасен аромат и ако връхчетата ми са изпръхнали, то омекотява без да губи обем.
За това олио ли иде реч и кога/на каква коса го нанасяш?
(ако е същото си взимам бележка, защото не успяхме да се залюбим силно и така си стои в шкафа!)

# 20
  • Мнения: 438
Да, Агентче. Точно то е. Задължително на суха коса. Слагам си малко на дланта, ама наистина малко и мажа от средата на дължината на косъма до връхчетата. Скалпът не приближавам даже. Първоначално те стават лепнати малко, защото е олио все пак. Ако съм си мила косата вечерта и съм го ползвала, на сутринта е една мека и подредена.
На теб какво не ти допадна?

# 21
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Малко нищонеправещо и за капак и немиришещо ми се видя, Mecha Simple Smile Но аз го слагам на влажна коса преди да суша и да, дава ми слип на косата за четката, но това го правят и продукти на 1/10 от цената му. Ще му дам пак шанс на суха, благодаря ти за препоръката.

PS Сега като се замисля аз на суха коса почти нищо различно от преуош не слагам, мия я през ден или през 2, в зависимост от сезона и ангажиментите ми за деня.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 744
Благодаря за новата тема 🌸

1. Любими финиши и термозащити:

Тъй като съм с тънък косъм, който от дете ми се оплита много а и допълнително съм с изтощена от дългогодишно изсветляване коса, за мен финишите  са най-основната и важна грижа за коса. Затова и поста ми ще е малко по-дълъг.

Тъй като почти не изправям/ третирам, не обръщам толкова внимание на термозащитата, но от това което съм пробвала Kerastase Nectar Thermique е моя фаворит номер 1.
Ароматът му е божествен, и действието му ми е като балсам без отмиване.
Отскоро имам и kerastase cicablonde термо, ефектът му за мен не е толкова хидратиращ, но пък ми дава хубава и обемна коса.
Та без тези двата не смятам да оставам.
Имах Ciment Thermique и никак не ми хареса, не се спогодих и със серума на маракеш за цъфтящи краища, но по начало косата ми не обича протеини.
По нататък ще пробвам термото Genesis и Extensioniste и може би напура.

Други мои любими финиши:
- олио Joico K-pak color therapy - най-любимият ми финиш на всички времена - супер икономично, не утежнява, мирише уникално а след като пробвах почти вс олиа на пазара това за мен е абсолютен фаворит откъм подхранване и омекотяване
- олио Sebastian dark oil - много силна ми идва миризмата, но добре разплита също, добре се абсорбира но е определено за изтощени коси с нужди
-нощният серум на Kerastase - ползвам го като балсам без отмиване, страхотен аромат и лесно разресване, напоява и хидратира косата
- олиото с лилава роза на o’right - също е много приятно и по-леко от горните две
- спреят за разплитане на Marrakesh - приятен е и помага с разплитането

Искам много да добавя към колекцията новия серум блондинския, олиото новото от блондинската серия на Kerastase

2. Смесвате ли продукти и успешни комбинации от които сте доволни.
Да, не обичам да ползвам цели серии, затова смесвам.
Любимите ми комбинации са:
1. Еластисайзър с черно ямайско рициново масло за преуош
2. Шампоан Redken Extreme и балсам sebastian penetraitt - в редките случаи когато искам протеин
3. Шампоан Joico Moisture recovery и маската с кафявата капачка - когато съм на море и имам нужда от силна хидратация
4. Шампоан Kerastase therapiste и балсамът за блондинки на Kerastase
5. Отскоро по съсет на prinzesata (благодаря!) - капките на Oway с блондинското термо - така не усещам ужасната миризма и не ми утежняват толкова много

# 23
  • Мнения: 1 224
Моля да споделите мнения за крема на ми аманте. Гледах в тяхната страница много високи оценки та малко се зачудих.

# 24
  • София
  • Мнения: 272
Благодаря за новата тема!
На първо място искам да благодаря на всички вас, тъй като се навършва една година от както намерих тази прекрасна тема! 💐Много научих от вас и още дълъг път имам да извървя. Косата ми стана определено по-здрава, вече започна да дърпа и на дължина - подстригана съм на 2 пласта - горния е значително по-дълъг вече, долния расте, но плавно!

По въпросите на темата:
1. Любими финиши са ми пяната за обем на Олиосета, олиото на Макадамия, олиото на Чи с червената капачка, флуида на Маракеш за изправяне, серума за връхчета на Маракеш сплит ендз, термото на Олиосета, термото на Керастаз Цимент термик, термото на лореал митик ойл.
Много съм доволна от оуей капките nurturing drops и олиото с Камелия на oright.

Насочила съм се към още няколко продукта, които в обозримото бъдеще искам да пробвам - термото на Керастаз нектар термик, себастиан дарк олиото и някое от олиата на Керастаз - еликсир ултим или нощното магично олио, чакам и намаление на Напура, тъй като чувам само хубави работно за термото.

2. Относно бъркочи - за момента за преуош не съм пробвала бъркочи освен маслените маски с масла. За финишите единствено следвам формулата - да ползвам цели серии за измиване и финиши и рядко добавям нещо различно.

П. С. Някой беше споменал за мнения за ламеларната вода на Матрикс. Хубав аромат е, но предстои днес да я пробвам. Ще дам отзиви ❤️
магнолия относно мумийото - не знаех, че може да се използва и за коса. За момента го пия на таблетки - пак руски за подсилване на имунната система. От къде го купуваш в този му вид? Бих пробвала.

# 25
  • Мнения: 1 692
Здравейте, има ли значение преди боядисване какви продукти ще нанеса по косата - протеинови или хидратиращи?

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Здравейте, има ли значение преди боядисване какви продукти ще нанеса по косата - протеинови или хидратиращи?
За предпочитане - протеинови, след боя също.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Благодаря за новата тема!
Напоследък използвам за финиш крема на Ми Аманте, капките на Oway, хидратиращия спрей на Лалга, серума за връхчета на Маракеш, плодовото мляко на Милкшейк и термото на Напура. От всички стотици финиши, които пробвах през годините, тези най-добре се отразяват на косата ми и са с най-видим ефект - лъскава, загладена коса, без фриз.

Продукти не смесвам никога, ако става въпрос за физическо смесване едно с друго. Иначе използвам различни продукти от различни серии - даже почти нямам цели серии. Например много добра комбинация ми се получава с хидратиращия шампоан на Ланза с Изглаждащ балсам за суха, непокорна коса O.Way Smoothing.

Искам да започна да правя преуош, защото никога досега не съм пробвала, но още проучвам как се прави и с какви продукти.

# 28
  • Мнения: 1 692
Здравейте, има ли значение преди боядисване какви продукти ще нанеса по косата - протеинови или хидратиращи?
За предпочитане - протеинови, след боя също.
А това е протеиново нали?
https://www.zlatnaribka.com/serum-za-tsaftyashti-kraishta-s-kono … -preventer-118-ml

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Този маслен финиш нанасям след всяко миене /редувам с други финиши - Ми аманте, Oway капките, коприната на Чи /, без значение дали съм преди или след боя.

Общи условия

Активация на акаунт