Мами в Австрия

  • 35 437
  • 258
  •   1
Отговори
# 15
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте момичета!Тъкмо пишех нещо,за да изтегля темата напред,но Mirales ме изпревари и сега отново сме на първа страница.Наистина ли сме малко или просто не сме достатъчно активни?А към теб Mirales мога да кажа само: Добре дошла в нашия отбор!

# 16
  • Мнения: 4 150
Zdrawejte,

Kredora ne raboti Cry
I nie s jena mi da se razpishem v temata.
Nashata goljama dushterja hodi na www.waldorf.at  za sega i e na 3 i polowina.Malkata e oshte bebe,no iskame da ja zapishem na www.montessori.at.I dvete sa privatni,no cenata e po4ti sushtata.
Spored dohodite vi,mojete da podadete za namalenie na cenata ili pomosht ot AMS-Kinderbetreuungsbeihilfe.

Pri Tagesmutter decata sa samo 5,koeto ima predimstvo.Drugo hubavo e,4e mojete da si pravite kakvito si iskate ugovorki s neja,koeto ne vinagi stava v gradinata.Izbira se po simpatia,no si trjabva hodene i sreshti predvaritelno.Imahme v na4aloto takava i bjahme mnogo dovolni,no zamina za USA i minahme napravo na gradina sled neja....

V darjavnite detski gradini ima pove4e "zelenina".4astnite sa pove4e v sgrada bez gradini (makar i ne vinagi).Vinagi ima mesta njakade.A noviat Gusenbauer obeshtava oshte 100 000 mesta pove4e ot 1.1.2007,kakto i bezplatna gradina kakto v Niederoesterreich.Da vidim... Laughing

Ne zabravjajte da dadete na decata si pone 2-3 sedmici period za naglasa,predi da gi ostavite savsem samostjatelno v gradinata ili pri Tagesmutter.

Dano sum pomognal s info. Peace

# 17
  • Мнения: 239
Може би не е зле, тези които се включат да кажат дадат повече информация - в смисъл в кой бецирк живеят и колко са големи децата им. Моята дъщеря се казва Катарина и е на 3,5 години, живеем в 23 бецирк. Ще се радвам, ако има майки, които живеят наблизо, защото много ми се иска Кати да говори и с деца на български език. Много се гордея, че отскоро започна да говори активно на български, преди ми отговаряше само на немски и бъркаше думи на двата езика в едно изречение.
Как са вашите дечица, справят ли се с двата езика?

# 18
  • Мнения: 236
Честита австрийска тема и от мен! Майка съм на Никол, която преди броени дни навърши една година. Още е на домашни грижи, поне до другия септември, когато е записана в детска градина. Още ми е много далече този момент, така че по темата за детските градини по-скоро са ми интересни впечатленията на другите.
В момента се борим с обезопасяване на жилището ни, така че да отговорим на нуждите на едно вечно катерещо се момиченце, което бърка по чекмеджета и отваря врати... Ужас! Искам, без да плаша другите, които още не са стигнали до този момент, да кажа, че за съжаление гледането не става по-лесно с времето  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 236
Пропуснах да отговоря на въпроса на Melicat - и ние сме във Виена и живеем в 22. Има ли и други близо до нас?

Опитвам се да съчетавам грижите за Никол със следване. Всеки месец ми се налага да патувам до Германия, защото част от упражненията ми се провеждат в една клиника там. Ако има някой с подобен опит, да пише как се справя със ситуацията? При нас определено се налагат безумни комбинации.

Препоръчайте надеждна тагесмутър Praynig

# 20
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте !Много се радвам,че се увеличаваме с всеки изминал ден! Grinning
Пропуснала съм да се представя накратко.Казвам се Жени,със съпруга ми живеем във Виена от 3 г. и половина и по-точно в 10 бецирк.Миналата година на 09.08. се роди нашето малко слънчице Натали!Неусетно и ние се приближаваме към момента с детската градина,или по-точно яслата,затова ще се радвам и аз на повече информация по този въпрос от хората минали вече по този път.Това е за сега от мен!Лек и успешен ден на всички! Laughing

# 21
  • варна/виена
  • Мнения: 40
Здравеите на вси4ки. Казвам се Николинка и живея в 10 Бецирк.Синат ми е само на 45 дена и ми е много рано да мисля за детски ясли и градини,засега мога да раз4итам само на бабин дом Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 803
аз съм роси. малките са антониа и теодора. родени са на 06.09.02005. живеем до залцбург.
 nadine всичко е въпрос на организация, на мен ми е супер лесно да гледам 2 едногодишни  Mr. Green изобщо до сега не ми беше трудно. по този повод сме се замислили с мъж ми за едни тризнаци, щото близнаците вече не са предизвикателство за нас  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 399
Ние живеем в 22 бецирк и по-точно в едно почти село, наречено Асперн (уточнявам това защото 22 бецирк е огромен). Малката ни дъщеричка е точно на 8 месеца и половина и е ужасно дива. Ние също се замисляме за обезопасяване на жилището, макар че все още имаме малко време. Но пък при нас има утежняващи обстоятелства защото имаме вътрешна стълба, която явно ще трябва да се обезопаси и от двете страни.
Искам да ви попитам някой водил ли е детето си на разни социално активни мероприятия. Имам пред вид разни сбирки в Eltern-Kind-Zenrum и други подобни. От каква възраст има смисъл това да се прави и какви са впечатленията ви?

# 24
  • Мнения: 84



ех пак изложиха бг-то  Sad тази сутрин са арестувани шофьорите на фирма Карат С по линията софия инсбрук. действието се е развило във виена към 5 часа местно време. подробности по-късно


Mnogo te molia kaji neshto poveche za tozi sluchai! Tova e nai-predpochitanata mi firma pri patuvaneto mi do Viena i sega sam malko obezpokoena! Kakva e prichinata za aresta ? Shofiorite li sa zloupotrebili s neshto ili niakoi patnik? Vse pak ne moje zaradi niakoi si da nabejdavat firmata! Sajaliavam za latinicata, no niama Credor.

# 25
  • Мнения: 23
Zdraveite mami! Proshtavaite za latinicata! Tozi pat shte buda po-konkretna, sashtoto se nadiavam na konkretna pomosht ot vas. Eto moi sluchai nakratko: ochakvam bebence, koeto shte se rodi prez mai 2007 i tai kato imam sobstvena firma i sega imam mnogo rabota se nalaga da se prisuedinia kam tatkoto chak za Kolednite praznici. Tatkoto e poliak, no ot godini raboti  i jivee v Avstria, na chas ot Salzburg. Taka che,  dekemvri planiram da ostana i da rodia prez mai v Avstria. Eto go i vaprosa: imam palni osiguritelni prava za maichinstvo v Bg i spored Spogodbata mejdu Bg i Avstria za socialna sigurnost az imam pravo na materialni obespechenia za smetka na Avstria.  Taka li e naistina? Imam li pravo na maichinstvo i bezplatno rajdane? Kakvo grajdanstvo poluchava deteto? Mejdu drugoto shte ucherediavam firma, chez koito shte se samoosiguriavam, no tova moje bi shte stane prez dekemvri.  Shte byda mnogo blagodarna na vsiaka ot vas, koito se vkluchi i pomogne s pravni saveti  Simple Smile
Do skoro!

# 26
  • Мнения: 4 150
В zависимост от статута на мьжа ти може да имаШ или да нямаШ осигуровка да ти плаЩат май4инството и раждането.
Виж тук
http://www.help.gv.at/Content.Node/8/Seite.080600.html
Но като гледам,може и да не стане... Cry

# 27
  • Мнения: 106
Здравейте и от мен! Казвам се Нина и очаквам моето бебе през април.Живея в 5 Bezirk.Моля ви за малко информация за бременността и за раждането във Виена.Кой гинеколог бихте ми препоръчали?Досега съм била при трима,при последния ,др. Gill, преди бях много доволна, но като разбрах , че ми надписва изследвания в Mutter- Kind- Pass, без въобще да ми е взимал проби  #2gunfire , го смених с др. Caucig. Някой има ли впечатления от него ? Исках да се запиша във Wilheminenspital, но на първия термин за ултрашал нямаха вече свободни места. Така че избрах Semmelweis Frauenklinik der Krankenanstalt Rudolfstiftung.  Някой има ли впечатления от тази клиника?
Ние още не сме решили дали да родя в Бг или във Австрия. Какво бихте ме посъветвали?Всъщност ние не сме решили дори в коя страна искаме да живеем.

Към mirales тук раждането е безплатно, даже и да не си осигурен, също и изледванията по Mutter- Kind- Pass,т.е. всички основни изследвания по време на бременността.За австрийско гражданство за детето >трябва поне единият от родителите да е австриец.


А който иска да пише на кирилица , може да си изтегли от тук > http://cyr.kylie.cc/

# 28
  • Мнения: 4 150
ХУбава клиника е Семелвайс,както и St.Josef Spital в 13 бецирк.
Препорьчвам раждане в Австрия пред БГ. Peace
Най лоШото обслужване е в Вилхелминен Шпитал.

Раждането,ако не си осигурен,не е беzплатно.Идва ти ерлагШайн след като родиШ. Simple SmileЦената е около 3000 евро zа 3 дни престой.

# 29
  • Мнения: 4 399
mirales, Има някакъв начин да се ражда безплатно и без осигуровки, но не във всички болници. Клиниката в която  раждах работеше със Самаритас и обслужваше и жени без осигуровки. Гражданството е на единия от родителите или и на двамата ако решите да е двойно. Детето няма да получи австрийско гражданство ако бащата не е австриец.

Нина, мога само да ти кажа къде да не раждаш и това е Göttlicher Heiland. Клиниката е много добра откъм материална база, може би най-луксозната от държавните но аз не съм доволна. Освен това моя гинеколог много категорично ме посъветва да не раждам в Semmelweis. Направо ме предупреди да не го правя. Огледах и St. Josef но нещо не останах очарована, а и чух лоши отзиви за там. В общи линии както четох в един форум ако раждането протича нормално, ще те изродят навсякъде еднакво добре. Разликата е в случаите когато раждането е по-сложно. А ако има усложнения, потърпевшите в повечето случаи са недоволни и добро няма да чуеш от тях. Ти след като ще раждаш през април се чудя какви пък толкова изследвания е успял досега да ти надпише тоя лекар в паспорта. Основните изследвания тепърва ти предстоят. Ако си спомням точно до тук са кръвно налягане и малко урина, която се дава на място. Аз не бих сменяла толкова бързо гинеколози по време на бременост, хубаво е да те следи един човек. А за раждането в БГ, нищо не мога да кажа поради липса на опит.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 23:24 от Vjara

Общи условия

Активация на акаунт