Първата учителка

  • 3 066
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 992
Помня  и ги свързвам с негативни емоции.

В детската градина- баба ми работеше като леля в същата градина и учителката ми не ми даваше да й викам баба, а леля. Аз продължавах да й викам баба, та тя затова не ме харесваше. Няма  никога да забравя как ме караше да ям насила спанак с кис.мляко до ден днешен не ям кис.мляко и съм сигурна, че тя е причината, защото при всеки опит тези спомени се връщат.

В първи клас- учителката ни скубеше косите, когато говорехме в час.

# 16
  • Мнения: 5 877
Другарката Бакърджиева в предучилищната... после в първи клас Попова и Гандева... втората имаше дъщеря Лимонка или Любимка  Joy не съм сигурна, но беше смешно.
Хубав спомен имам от тези жени, бяхме експериментална паралелка - от шест години, по някаква нова програма... много мозайки от оцветен ориз, много апликации с късани листчета, писане на стихчета, уютна класна стая...
майка ми не е толкова възторжена, защото познайте кой е трябвало да оцветява ориза... но на мен много ми харесваше.
И те ме помнят, макар че другарката Попова като ме срещне, все ми изтъква кой от класа бил по-успял от мен  Joy Joy демек коя се е оженила за по-голяма клечка, така че розовите ми спомени може да са били неточни.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 104
Да, помня я, разбира се- госпожа Младенова, от 1 до 3 клас (на детска не съм ходила). Страхотен човек, страхотен професионалист, все още се изпълвам с благодарност и уважение при спомена за нея   bouquet

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Помня бре.
Всичко първо помня, като че вчера е било.
1-ва г-жа в ДГ - другарката Петрова (бях й любимка).
1-ва г-жа (начален курс) - другарката Вълчева (за 1 чифт обуща, донесени й от Германия ме носеше на ръце).

Ай за другите първи нещица да не споделям  Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Помня, но общо взето без никакви чувства. Исках да ги обичам, но нямаше за какво. Мога само да съм им благодарна, че са участвали във възпитанието и обучението ми в  рамките на служебните им задължения.
В четвърти клас за около месец дойде по заместване една учителка по география. Нея не мога да забравя и да не й се вазхищавам. Въпреки, че звънецът отдавна беше бил, с ококорени очи слушахме разказите й от първа ръка за Африка /може и да не е била там, но това няма значение/. Това беше  Учител, които освен да налива знания, можеше да пробужда желания, амбиции, да придава цвят на всичко и да заразява с ентусиазъм . Друга такава не срещнах.

# 20
  • Мнения: 3 423
А някоя софиянка да помни Мими Пеперудката?
Това беше една изрусена учителка с невероятно
тънка талия, подчертавана винаги с широки колани.
Такава талия не съм виждала! Пеперудка.

# 21
  • Мнения: 15 619
Помня я и си я обичам много. Hug

# 22
  • Мнения: 7 474
Помня я , но нямам някакъв съществен спомен  newsm78
Оказа се , обаче ,че другарката сега живее в съседния вход и я виждам често  Laughing

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Помня Grinning

Другарката Елза Петрова, преподаваше ни в първи клас (Либия, Триполи).
Страхотна учителка, много добър педагог. Успяваше да ни научи по приятен и забавен начин на неща, караше ни да се чувстваме добри и умни. Огромна разлика намерих, когато в средата на първи клас дойдох в друго училище тук при другарката Нещерева - имперсонално отношение, незаинтересованост. От постоянните 'отличен' в работните тетрадки паднах изведнъж до 'среден' и много рядко 'добър'...със същото учене хем. Никакво насърчаване на учениците или старание да се запалят по учебния процес...абе - кофти работа.

А Елза Петрова я помня с много хубаво чувство. Висока, хубава жена с къдрава коса. Явно е била хубавица - майка ми се смее, че само това е било времето, когато всички бащи са настоявали да ходят по родителски срещи като никога.

# 24
  • Мнения: 4 068
Помня ги и двете. Другарката Гълбачева в детската градина и другарката Кьонева от първи до четвърти клас. И двете бяха страхотни учителки. И двете вече са възрастни и едната ми у комшийка. До ден днешен ми се радва като се прибера в Кърджали и все разпитва нашите как съм.

# 25
  • Мнения: 5 001
Първата ми учителка, в детската градина, имаше един пръстен, с който налагаше, за щяло и нещяло всички. Неможех да я понасям. Сега ми е съседка, ужас.
Между другото, много деца са намразили да ядат нещо точно в детската градина, и аз има много неща, които не ям именно оттогава.
В първи клас, още по-голям ужас, постоянно ми се караше, защото пишех много грозно, много я мразех.
никога не съм имала учител, който да ме грабне и да ме накара да уча с удоволствие.  За съжаление

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да - сладурки! Василева и Андреева - втората с нас стана учителка и по това време забременя! Дойде от Софето и ние само зяпахме с отворена уста - за нас беше като фея - с огромна руса коса, красавица!
Ех, готино време!

# 27
  • Мнения: 1 462
София, 11 ОУ.  Иванчева.  Бог да я благослови.

# 28
  • Мнения: 2 180
Как няма да помня другарката Цветкова. Много добра беше с мен, а и нали бях солистка в хора й. Wink
Поканих я на тържеството на класа ни преди бала. Беше ми мъчно,че съучениците ми казаха "посрещай си гостенката", а тя беше преподавала на повечето от тях. Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,помня я и много си и я обичам и уважавам.Маргарита Дойчинова.,се казва .Дори мислех тези дни да и се обадя!

Общи условия

Активация на акаунт