Любители на Котки - Тема 157

  • 28 243
  • 749
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 7 856
Всички котки си бранят до край територията. Няма да забравя никога как Лъки пребиваше всички нашественици на вилата. Многократно съм бягала на вън, когато вътре в къщата се появи една подскачащо кълбо от две биещи се котки и навсякъде има разперени лапи с извадени нокти.
Боевете в двора бяха по-кротки - явно къщата трябва повече да се защитава.
Странно, но след толкова много схватки не получи и драскотина. А няколко пъти за малко не уби на двора невероятно злобния котарак на съседите.

# 481
  • Мнения: 957
Момичета, споделете обезопасили ли сте терасите си с мрежи или по друг начин.
Миналото лято имахме само едно писанче. Излизаше си на терасата с нас, много рядко сме го оставяли за няколко минутки навън, обикновено докато го каним и молим да влезе. Никога не е скачало или гонило гълъби, мушички...
Не съм се страхувала толкова, че ще скочи от терасата по един или друг повод. Сега имаме вече две тийнеджърки, кастрирани, но мен нещо взе да ме дострашава за предстоящото лято и терасите. Може би защото доста четох за сериозни контузии на котета, скочили от тераса. А сме на височко.
Малката писанка е много привързана към майка ми. По цял ден домакинстваха заедно из къщата и на терасата миналото лято. Тя казва 'аз не я оставям сама', 'тя никога дори не е понечвала да се качи на перваза' и сигурно е права. Но аз съм си по-притеснителна и все си мисля,  че белята става веднъж.
От друга страна поставянето на мрежа ще ни донесе изключително много неудобства. Най-малкото, за което се сещам е, че няма да има дори покривката от масата къде да изтърсим...

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 23:40 от djasra

# 482
  • Мнения: 1 622
ЧРД на Лъки!🥳 Да е жив здрав и много да го слушате!

# 483
  • София
  • Мнения: 6 141
От друга страна поставянето на мрежа ще ни донесе изключително много неудобства. Най-малкото, за което се сещам е, че няма да има дори покривката от масата къде да изтърсим...

Това бих го нарекла плюс...
И да, инцидентите с паднали котки хич не са рядкост. Те нямат същото усещане за височина като нас, освен това достатъчно е да скокне, опитвайки се да хване птица, муха или нещо друго. Ние сме сложили мрежа на парапета, защото не е плътен, но не ги пускам без надзор.

# 484
  • Мнения: 3 771
И нашите мадами се бият . Сестри хем. Това малкото Джуджи - колкото дребно - толкова проклето. Само с мен е душица:)

А Сивчо е една добродушна бомбашка Simple Smile

Дойде сезонът на кърлежите. Тази нощ намерих синко в 2.30 набарал Сивчо, разперил козината на темето - опитва се да вади кърлеж! Е извадихме го.
Каза, че се бутала в него, сякаш иска да я чешеш. Душичка.

# 485
  • София
  • Мнения: 3 479
И аз извадих преди малко на Блеко кърлеж- след няколко часа ходене в гората в събота, очаквам още да намеря 😥

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 22:42 от AnyHr

# 486
  • Мнения: 3 771
О, това с черната топка кози с Шошо - не ми се мисли!

# 487
  • Мнения: 957
... Ние сме сложили мрежа на парапета, защото не е плътен, но не ги пускам без надзор.
Значи и Вие смятате, че ако не е само котето на терасата, няма голяма опасност да се случи някаква трагедия. Animal CatAnimal Cat2 Явно трябва да гледам по-спокойно на нещата. Simple Smile

# 488
  • Мнения: 8 528
На кой етаж са ви котетата,  че така ги мислите? На мен ми се струва, че до трети няма опасност. Те не са глупави животни. Аз няма как да обезопася къща с двор. И независимо от страха ми са навън. Ама гледам справят се.

# 489
  • София
  • Мнения: 6 074
Извинявам се, ама как да няма опасност? А възможността да побягнат и да се изгубят не е ли опасна? Също имаше случаи на пострадали котета в темата, без да са падали от кой знае колко висок етаж...
Организацията, от която взехме Мади, и досега ми пили, че не сме обезопасили балкона - а сме на партер.

# 490
  • София
  • Мнения: 13 149
... Ние сме сложили мрежа на парапета, защото не е плътен, но не ги пускам без надзор.
Значи и Вие смятате, че ако не е само котето на терасата, няма голяма опасност да се случи някаква трагедия. Animal CatAnimal Cat2 Явно трябва да гледам по-спокойно на нещата. Simple Smile
Не е точно така.И моите балкони не са обезопасени. Кооперацията е много стара, с малки балкончета, които стърчат напред и няма за какво да се захване мрежа. С Мъро никога не ме е било страх. Ясно ми е, че ако котка реши да се метне, нямам такива реакции, че да успея да я хвана, но той си гледаше спокойно и никога не е проявявал какъвто и да е интерес към скачане, ловене на птички и т.н. Сега е абсурд да го направя. Като са повече от една котка се бутат, играят, леко се посбиват и изобщо не знам какво може да им щукне. Затова балконите са винаги затворени. Доколкото знам и твоите двечки не са пример за послушание. Не бих рискувала!

Честит рожден ден на Лъки Birthday  Колко е голяма! И Преслава тези дни става на 1 годинка, но е като бебе.

Стана ми мъчно за Магито! Прекрасно те разбирам, Стейси! Поне скоро ще си почине от тормоза! А колкото до раните, моите уж разбиращи се котки редовно имат такива по муцуните. Вечно някой дели нещо с останалите. След това си лягат, ближат се и се гушкат, все едно нищо не е станало. Само се моля да не си извадят очите.

Да се оплача, че на Киро му падна пломбата. Докторът беше предположил, че ще издържи около 5 години, но падна на третата. Sad Не знам какво да правя. Не ми се иска да го подлагам отново на 4-часова упойка като предишния път, още повече, че в последно време много им товаря черния дроб с отровите заради ушната краста. При условие, че зъбът вече е умъртвен, дали би му създал проблеми или просто в един момент ще се разруши и ще падне?

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 03:08 от Тaня67

# 491
  • София
  • Мнения: 16 196
Аз само като си помисля за двата самоеда в съседния двор и всякакви мераци за свободно пуснато коте ми минават. На верандата само с каишка, завързана за парапета. А и счупената дясна лапа не съм я забравила.

# 492
  • София
  • Мнения: 5 720
Със затоплянето много се притеснявам, защото живеем на 12 етаж, а Изи е много любопитна. Само мяука и щрака със зъби като вижда гълъби и мушички🙄Имаме 3 балкона. Сега се научи да си отваря и комарните врати😌Сънливо време☺

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 12:26 от ♥ Димяни ♥

# 493
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Здравейте 🙂очакваме скоро у дома ей този сладур . Още е само на месец, но като го отбие майка му, ще го приютим. Никога досега не сме гледали котка и затова започнах да разглеждам нужните,, първи вещи,, 🙂Може ли да ми препоръчате тоалетна? Четох, че някои предпочитат силиконови, други соеви... Не знам на каква да се спрем. Само да отбележа, че живеем в апартамент и котенцето ще си е вкъщи постоянно.

# 494
  • София
  • Мнения: 11 765
Бисквитка, да се похвалиш като го приютите и да го покажеш. Ние ползваме тези, силиконовите не ми харесват, пишканото остава вътре и почва да мирише, на тези става пишканото на топка и се изхвърля в тоалетната чиния, не мирише изобщо вкъщи на пишкано или на коте https://www.zooplus.bg/shop/kotki/postelki_za_koteshki_toaletni/ … i_postelki/351868

Общи условия

Активация на акаунт