Пробни матури

  • 2 247
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Задължително ли е да се ходи на пробна матура? Не виждам смисъла в тях, но все пак.

# 1
  • Мнения: 519
Предполагам, че зависи от училището- при нас бяха задължителни. Аз пък съм на мнение, че трябва да има пробни матури, защото можеш да усетиш какво ще е напрежението и да се подготвиш ментално до някаква степен. Друг плюс е, че ще видиш къде имаш пропуски и ще наблегнеш на тях. Оценките от пробните ни матури се доближаваха много до оценките ни от реалните матури.

# 2
  • Мнения: 1 112
не е задължително, по мое време даже и по-трудни ги пускаха и повечето нямаха по-голям резултат от 3, аа уж бяха отличници.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
За задължително не е, не е предвидено наказание за неявяване на МИ в НК... Обаче със сигурност е полезно.

# 4
  • Мнения: 258
За задължително не е, не е предвидено наказание за неявяване на МИ в НК... Обаче със сигурност е полезно.

Не знам защо ми е една седмица преди матурата.

# 5
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Смисъл от тези матури има само ако се прави по-рано .... примерно през март - април, за да видиш къде ти куца и кои "дупки трябва да се запълнят" до истинската през юни. .... А също така детето да претръпне и да не го е страх, защото достатъчно ги стресират !
Да правиш пробна матура през юни месец не виждам смисъл от нея ?!?

Общи условия

Активация на акаунт