На море в Турция - Тема 70

  • 68 574
  • 794
  •   1
Отговори
# 60
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Здравейте, много се извинявам, че нахълтвам така, но преди много време в тази тема някой беше качил сайт, на който се проверяват таксите за магистрали, тунели и мосотве. Рових, търсих и не мога да го намеря (съжалявам ,че не съм го запазила тогава). Та ако някой се сеща ще съм много благодарна да ми го пратите.

# 61
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Здравейте, искам да попитам за да стигна до Бодрум минавайки през Айвалък за междинна нощувка, има ли друг път,който да не минава по крайбрежието през курортите?
Път, който да избягва планината за сега няма. След Бергама от миналото лято има участък от магистралата, който е до Менемен. Избягва се само част от крайбрежието. Скоро бях писала за това. Тази година със сигурност участъкът ще е по-дълъг и предполагам, че ще се свърже с тунелите в планината, а от там и до моста над Дарданелите. Но кога ще стане това не съм се интересувала.
Има и друг път. След Лапсеки се хваща пътя за Бига, Бандърма, Акхисар, Измир. От там не сме пътували.

Здравейте. Обмислям да резервирам почивка в Aquasis De Lux в Дидим,  евентуално заминаване на 9.05. Моля който има пресни впечатления от хотела и времето през Май в Дидим, да сподели.
Впечатленията ми от хотела са от август 2020 г. Почти без забележки. За времето обаче... Там винаги духа вятър. Понякога е много силен. На 40° през август, когато беше силен, като излезеш от водата и ти е студено, пък не ми се мисли през май. Тогава и водата ще е студена.

Последна редакция: вт, 30 мар 2021, 22:00 от viki_1974

# 62
  • Мнения: 22
Здравейте!
Има ли турски сайт за хотелски резервации (от четирите, изброени на първа страница, или друг), през който могат да резервират български граждани без посредник? Ако го има описано в предишна тема, моля за препратка към мнението Simple Smile Благодаря!

# 63
  • Мнения: 452
Без посредник можете да резервирате директно на сайтовете на хотелите. Никога не сме имали проблем.

# 64
  • Мнения: 681
Здравейте!
Има ли турски сайт за хотелски резервации (от четирите, изброени на първа страница, или друг), през който могат да резервират български граждани без посредник? Ако го има описано в предишна тема, моля за препратка към мнението Simple Smile Благодаря!

Има платформи, през които можеш да резервираш, включително и турска, която обслужва много от хотелите, можеш да прочетеш повече в "Често задавани въпроси..." като за начало. 

Добавена е и информацията за двете нискотарифни авиокомпании, които предлагат директни полети от София до Анталия от месец май нататък.

# 65
  • Мнения: 425
Здравейте!
Има ли турски сайт за хотелски резервации (от четирите, изброени на първа страница, или друг), през който могат да резервират български граждани без посредник? Ако го има описано в предишна тема, моля за препратка към мнението Simple Smile Благодаря!
Не знаех, че ще има полети вече. Благодаря. Бих рискувала ако нямаше деца с нас, да организирам нещо. Цените изгодни ми се виждат.

Има платформи, през които можеш да резервираш, включително и турска, която обслужва много от хотелите, можеш да прочетеш повече в "Често задавани въпроси..." като за начало. 

Добавена е и информацията за двете нискотарифни авиокомпании, които предлагат директни полети от София до Анталия от месец май нататък.

# 66
  • Мнения: 22
Благодаря ви за отговорите!
Въпросът ми беше породен от факта, че открих страхотни оферти в Jolly Tur и Ets Tur, но не мога да разбера дали важат за български граждани. Доколкото знам от предишни теми, Халим е помагал, но бих предпочела да действам сама Simple Smile
Хубава неделя!

# 67
  • Мнения: 1 054
дайте мнение за хотел Сюртел в Кушадасъ, намира се в центъра и не е с некакви кой знае какви отзиви но цената за 7 нощувки е добра, пък и локацията ме устройва.

# 68
  • Мнения: 133
Здравейте, искам да попитам за да стигна до Бодрум минавайки през Айвалък за междинна нощувка, има ли друг път,който да не минава по крайбрежието през курортите?

    Здравейте. Ние пътуваме по другия маршрут. Той е с 60 км. по-дълъг. Като слезем от ферибота, всички коли завиват на дясно, само аз на ляво. Минаваме през Бандърма и там правим междинна почивка с преспиване. След това се хваща пътя за Измир. От 2 години пуснаха и платената магистрала Бурса - Измир, като малко след Бандирма може да се качите на ней - таксата до Измир беше около 33-35 лири за посока. Преди това карах по  пътя за Измир, като се минава през Балъкесир, Акхисар и Маниса. Там пътя пак е магистрала, безплатна, но се минава през околовръсните на тези градове, има доста кръгови и светофари. Като тръгнем от Бандирма за надолу, обикновенно Дидим и Кушадасъ, остават около 360-400 км. и след закуската в Бандирма, за 3,5-4 часа сме на морето.

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 22:49 от Доктора 46

# 69
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Здравейте, искам да попитам за да стигна до Бодрум минавайки през Айвалък за междинна нощувка, има ли друг път,който да не минава по крайбрежието през курортите?

    Здравейте. Ние пътуваме по другия маршрут. Той е с 60 км. по-дълъг. Като слезем от ферибота, всички коли завиват на дясно, само аз на ляво. Минаваме през Бандърма и там правим междинна почивка с преспиване. След това се хваща пътя за Измир. От 2 години пуснаха и платената магистрала Бурса - Измир, като малко след Бандирма може да се качите на ней - таксата до Измир беше около 33-35 лв. за посока. Преди това карах по  пътя за Измир, като се минава през Балъкесир, Акхисар и Маниса. Там пътя пак е магистрала, безплатна, но се минава през околовръсните на тези градове, има доста кръгови и светофари. Като тръгнем от Бандирма за надолу, обикновенно Дидим и Кушадасъ, остават около 360-400 км. и след закуската в Бандирма, за 3,5-4 часа сме на морето.

Ние също сме пътували през Бандърма, Балъкесир и Акхисар до Кушадасъ. Не сме се качвали на магистралата Бурса-Измир, защото още не беше готова, но пътят никак не е лош, да не кажа че е идеален (минусът е само населените места и светофарите). Имаше част от някаква магистрала около Измир, но се качихме за кратко и ни таксува около 4 лири. Ако ви е важно мога да потърся от къде до къде сме се качили.

# 70
  • София
  • Мнения: 23 081
Каква е тази такса от 35 лв за магистрала?! Златна ли е...
От последното ни ходене в Турция имам спомени, че купихме някаква електронна винетка и не сме плащали нищо по пътя.
Ние си минаваме по крайбрежния път и не ни пречат светофарите. А и обичам да си зяпам морето и хората наоколо.

# 71
  • Мнения: 133
Объркал съм валутата.
А и зяпаш, защото не ти шофираш. Другото е, че повечето преход е нощен ако си без почивка.

# 72
  • София
  • Мнения: 23 081
Докторе, не шофирам аз, но затова пък улеснявам мъжа ми като разделям пътуването на две части с междинна нощувка в Чанаккале. Самият той не вижда проблем да кара по крайбрежния път. Аз бих се съобразила какъвто и маршрут да избере.

Да попитам нещо - за момента изискват ли се тестове от Турция за България?

# 73
  • Мнения: 206
дайте мнение за хотел Сюртел в Кушадасъ, намира се в центъра и не е с некакви кой знае какви отзиви но цената за 7 нощувки е добра, пък и локацията ме устройва.

Градски тип хотел, без някакъв лукс.Чисто, храна без особено разнообразие, но няма да останеш гладен.На супер място, на променадата,но няма плаж.На покрива има басейн.Пристанище,пазар,крепост,всичко е близо.Ако търсите плаж не става

# 74
  • София
  • Мнения: 4 884
Някой има ли наблюдения какво се случва с цените в турските курорти в предстоящия летен сезон?
Има ли посока надолу? Дали ще приемат туристи с прословутия застрахователен сертификат?

Общи условия

Активация на акаунт