НоЩното кърмене = лоШ навик

  • 1 779
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 505
Истината е че сама си премахваше всички нощни хранения.

Ти самата казваш къде е истината! Моят син е вече на 3год. и половина и пак се случва да се събуди нощно време с рев, а отдавна не се кърмим. Докато беше бебе и се будеше през нощта цицата не помагаше въобще, нито бибата - нищо, носехме го час и дори повече докато се успокой и заспи. Така че, ако бебето се успокоява с гърдата майката да вика ура, а ако въобще не се буди - два пъти ура!

# 16
  • Мнения: 7 605
Бу, то4но поради твърдението на раzни лекари, 4е детето след 6тия месец ве4е няма фиzиологи4на нужда от ноЩно хранене, вси4ки го о4акват от децата. И в интерес на истината, педито каzа 4е лоШо няма ако на мен не ми тежи

Ина4е сноЩи, да се похваля  Wink , малката спа 12 4аса и е сукала само 2 пъти преz тоzи период, с което съм много доволна  Grinning

И аz реШих да не прилагам раzни "програми" да я нау4а да не су4е преz ноЩта. Нека никнат вси4ките zъби пък после Ще я мислим  Crazy 

Остава само проблема със zаспиването.....Не Ще да zаспива в леглото си, камо ли сама. А интересното е, 4е преди 2, 3 дена сме ставали преz ноЩта zа да се преобуваме, при което тя се събуди напълно, но след това просто я сложих в леглото си, легнах си аz в моето (което се намира до нейното) и в един момент явно е zаспала...  Thinking  Идеи?

# 17
  • Мнения: 106
Ние на три месеца се будехме само два пъти нощем а сега като е вече на четири и отгоре се буди на два часа нощем.Буди се и то с някакъв ужасен рев на моменти.Давам му да суче и нещата се укротяват.Усети ли гърдата и допира с мен се успокоява суче си и заспива спокойничко.Може и да е от предстоящо никнене на зъбки,но както аз си мислех че като поотраснем ще се будим по-нарядко явно няма да е така.Но ще ставам колкото е нужно,за да е бебо добре.Мен от изписването в болницата ми казаха да не кърмя нощем,но аз не ги послушах и добре направих,а как ще се отказваме от кървенето нощем ще видим.Дано стане от самосебе си Praynig.Кърми си детенцето и имай търпение,защото мисля,че нещата ще се наредят като му дойде времето Peace.

# 18
  • Мнения: 127
Истината е че сама си премахваше всички нощни хранения.

Ти самата казваш къде е истината!

 newsm10

Има и бебета, които не се будят - майките им да викнат 'ура!' - но въпреки това не означава, че будещите се го правят от проклетия. Просто си облекчават дискомфорта по най-познатия им и най-приятен начин.

Има и "трети вид"  Wink Моята Цветина не сучеше нощем като бебе (аз я будех първия месец от простотия, това съм го признавала и друг път Embarassed), но на година и половина се разболя за първи път в живота си и в продължение на около месец сучеше по 7-8-20-n пъти нощем, при положение, че към тоя момент бяхме останали само на вечерно кърмене и сутрешно нередовно!

Сега й пробиха наведнъж два от последните четири кътника, а "бонусът" е, че ходи на ясла четвърта седмица  Tired Не искам да ви кажа по колко пъти на нощ се буди, как пищи на умряло и се тръшка. Но не иска дори да я гушкам, камо ли да суче  Naughty Като се разсъни съвсем и се поуспокои, пие вода и това е. Опитвала съм се да предлагам цици, но ми отказва и аз не настоявам, защото започва да пищи повече.

След толкова много предразсъдъци, съвети и т.н., аз лично стигнах до извода, че и най-"лошия" навик не може да е толкова лош, ако е удобен за бебето и родителите му  Heart Eyes Така че, Tatjana, взеля си правилното решение! Успех и на всички останали!

# 19
  • Мнения: 8 917
Лош навик? - нищо подобно. А дори и така да е - тя сама ще реши кога да го премахне Peace

# 20
  • Мнения: 988
аз лично стигнах до извода, че и най-"лошия" навик не може да е толкова лош, ако е удобен за бебето и родителите му  Heart Eyes

Това е направо в десетката. Пък и къкво значи лош навик, не говорим за пушене я...

Татянче, за заспиването ако правилно разбирам че питаш за идеи, аз и измислих песничка и всяка вечер като я накърмя гася лампите и само на светлината която идва от отворената врата я слагам в леглото и и пея, докато я завивам, и я галя по личицето. Страшно и харесва, хили се като ряпа и също ме гали по ръката. Като свърша, казвам лекща нощ, целувам по челцето и излизам. Понякога мрънка, ако се разреве веднага се връщам и гушкам, люшвам я няколко пъти и пак в леглото. Много бързо проработи, за два-три дни спря да реве и сега в повечето случаи дори не мрънка, по-скоро си "припява" нещо под нос докато заспи.

Това е, но ако не беше станал номера така лесно, хич нямаше да се мъчим и двете, щях да продължа да си я приспивам на ръце (първите пет месеца е приспивана само на ръце, а новия начин го прилагаме вече повече от месец).

# 21
  • Мнения: 5 026
И аз кърмя вечер, и аз не си доспивам но вече свиканх и никак не ме интересува вредно ли е или не е нощното кърмене. Аз давам колкото пъти ми поискат. Wink
Подкрепям! Понякога даже не помня колко пъти яде нощем!

# 22
  • Мнения: 631
и ние сме в кюпа
от новороден не е пропуснал и нощ да не се събуди поне 3-4 пъти и естествено кърменето само приспива
в началото и аз като ентусиастка да елиминирам нощното кърмене по съвет на лекаря прекарах няколко нощи в опити да дам вода или нещо друго биберон, носене и не се получаваше бебето ревеше и си искаше
и си реших по добре да суче и аз и то да си спим от колкото да се мъчим всички
и така и до ден днешен си сучем нощем по 3-4-5 пъти
толкова съм свикнала че като отида да си легна и трудно заспивам ако той не се размрънка да го взема да суче ....
а по повод даването или не нощем да суче е въпрос на личен избор вероятно има елемент на дресировка да не суче нощем ама като ще се буди да пие вода или да му са дава биберон или какво ли не защо .... няма смисъл

# 23
  • Мнения: 988
вероятно има елемент на дресировка да не суче нощем ама като ще се буди да пие вода или да му са дава биберон или какво ли не защо .... няма смисъл

Още едно изказване в десетката - направо ви се кефя момичета  Hug точно дресировка си е в повечето слуачи за съжаление...

# 24
  • Мнения: 398
Благодарение на този "лош навик" вече 8-ми месец кърмя  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 161
Смятам, че на 2 и половина години да се буди за сучене не е необходимост, е лош навик - както беше при нас - и след като го установих (видях, че не е необходимост, когато заминах за няколко дена и престана да се буди) - го махнах. Докато израстат зъбчетата обаче смятам, че за много бебета си е необходимост и именно кърменето помага за преодоляване на болката и дискомфорта. Ако на теб не ти тежи, още повече не те съветвам да се бориш с този "лош навик".

# 26
  • Мнения: 1 503
И при нас се случва да ядеме нощем или по-точно да се успокоим.Мисля,че е вече навик,но не чак ЛОШ Hug

# 27
  • Мнения: 4 399
Татяна, след като имате проблем със заспиването, често будене и принципно със спането, горещо ти препоръчвам да прочетеш 'Jedes Kind kann schlafen lernen'. Твърди се, че това е най-добрата книга по въпросите на спането при бебетата и малките деца по нашите земи. Там има и някои практически указания как да се справиш с проблема. За мен те са малко драстични и така и не съм ги прилагала, но книгата със сигурност ще даде отговор на въпросите ти.

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 01:07 от Vjara

# 28
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ние също се кърмим няколко пъти на нощ (на 5 мес.), но да ви призная имам си вътрешно чувство, че това си е някаква глезотия или нещо от този род и съм просто майка, която не може да си научи детето на режим. Това е така, понеже с първото дете бях доста по-строга (така ми бяха казали от родилния дом - в никакъв случай нощем и аз се стараех да го изпълня) - още от втория месец го научих да спи по цяла нощ. Докато с второто четейки този форум като гледам как всички гледат да кърмят нощем и смятат, че бебета са тези, които трябва да диктуват режима и аз се заразих - и аз кърмя по няколко пъти на нощ. Но ... дълбоко в мен ме гложди, че не е много нормално  newsm78

# 29
  • Мнения: 942
Така ще каже лекарката, щото така са я учили, ама не забравяй, че кърменето е не само ядене, а и връзка с мама.

След като никнат зъбки и тн, сукането успокоява.
Смятам, че по-добре 10 мин кърмене, отколкото цяла нощ рев, вода, рев, вода, носене на ръце, рев, вода, носене на ръце, рев и така до сутринта....
Peace

Общи условия

Активация на акаунт