Гоните ли се с лъжицата из къщи като дойде време да се хранете

  • 1 887
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 710
Ох срам не срам гоня я с лъжицата,ама ще взема да я оставя гладна,че взе нещо да ми писва. Да видим тогава кой кого ще гони!

# 16
  • Мнения: 5 391
Все още не съм на такъв етап, но определено нямам намерение да гоня някого с лъжицата Naughty

# 17
  • Мнения: 442
никого не гоня с лъжицата и не правя `театри`. който иска - да яде, който не иска - ако иска Crossing Arms. няма да умрат от глад при положение, че има храна.

# 18
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И с двамата съм нямала проблем с храненето ( е големия като порасна му изчезна апетита от малък). Но ето ви един пресен пример от последните 2-3 дни. Малката хапва доста по-малко от обикновено. Днес беше само на половин кифла и след обяд реших аз да и дам малко супа - иначе тя сама се храни. 2 лъжици и каза НЕ. И вечерта докато ме чакат да довърша яденето и да се прибере баща им - изядоха стария хляб, не дочакаха да донесе пресен. Пусти глад..... После ядоха съвсем нормално с нас.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 578
Големия редовно го гоня. Може да не е хубаво. Омръзнало ми е. Но съм пробвала да го държа гладен, за да огладнее сам, не се получава. Изкарва по 3 дни, без да му се прияде, само на вода и аз пак почвам да го гоня Tired.

# 20
  • Мнения: 3 611
Янис е вече почти на 4, но редовно си се гоним иz къщи с лъжицата... иначе нищо не хапва.
В градината сутрин въобще не zакусва, лелките го помолват няколко пъти и го оставят. Стоииии гладен до обед, след това какво и колко обядва идея си нямам, но като се прибере на обед е гладен като вълк.  Rolling Eyes (чак сам яде  Laughing)

# 21
  • Мнения: 2 697
Децата имат много съхранен естествен апетит и не виждам нужда да бъдат гонени с лъжицата...Когато огладнеят, сами си искат. Peace

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не  Stop Сяда си на стола. Яде, каквото яде, почнат ли фасоните- слиза и яденето се прибира. При все, че ми е доста злояда, винаги така съм процедирала. Научи се, че се храни само седнала. Разбира се, изключвам бисквитки и гризинки, които хапва в движение  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 271
Никога!И съм много щастлива от този факт.Сяда на стола,играе и хапва!Ако не иска-не яде!Като дойде време за следващото хранене е като обезумяла от глад и иска допълнително!

# 24
  • Мнения: 2 531
Тъкмо 3 г. съм го правила с баткото , определено съм грешла!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 104
Не. Седи гладна и като огладнее сама чака пред хладилника  Laughing

точно така правя и аз Grinning

# 26
  • Мнения: 936
Не съм го правила. Голямата до 2 г. ядеше играейки с играчки, разглеждайки списания или зяпайки ТВ. Но в един момент ми омръзна и реших, че или ще стои гладна без тия занимавки , или ще прояде сама. Прояде. За малкия абсолютно забраних да го занимават и закачат, докато яде. Засега няма проблеми.
Пък и знам, че дете умряло от глад няма.

# 27
  • Мнения: 4 629
Не гоня с лъжицата  Naughty Ако е гладен сина ми яде, ако ли не чакам до следващото хранене

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
В момента, в който започне да играе с храната или да шари нагоре-надолу из стаята, храненето приключва. Тя си го знае и започва да го прави чак, когато се е нахранила.

# 29
  • Мнения: 3 929
Ние нямаме определено място за хранене. Най-често взимам детето в ръце, слагам го да седне върху бедрата ми и така го храня. Но понякога го храня, докато е в проходилката и буквално хвърча с лъжицата след него.

Общи условия

Активация на акаунт