Каскада на стомаха, неусвояване на храна, отслабване

  • 1 716
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Новак съм и все още се уча.Не знам вече към кого да се обърна за помощ.Ако някой чете това което пиша умолявам го да ми отговори по някакъв разбираем и лесен начин за мен.При мен нещата стоят така...През 2016г.един лекар от варна който не е между живите вече ме стресира понеже съм с хепатит В от 14 годишен ми наговори какви ли не неща,че е много опасен,че не трябва да ям всичко,да не близвам капка алкохол,да не се натоварвам и куп други неща.Аз го взех много насериозно и се изплаших много.Започнах да чета в нета много неща за хепатита и все повече се плашех от евентуалните последствия на хепатита.Мислех постоянно за това..Започнах да се подготвям за най лошото-събирах билки всякакви за които бях също чел че ще помогнат,слушах ги и ги събирах.Постоянно мислех за най-лошото и то се случи нещо...През месец март 2017г.сестра ми ми донесе от италия някакви хранителни добавки (depura fegato)във формата на капсули за прочистване на черния дроб.Започнах да ги пия и след 3 седмици се случи нещо в стомаха ми.както си стоях на стола и четях нещо сякаш се спука в стомаха ми,паднах на земята и се свих на кълбо.Болката беше неописуема- нещо ме изгаряше отвътре,все едно бях погълнал въглени или някаква киселина.Гърчех се от болки със сълзи в очите много време.Беше петък не отидох в спешния нито викнах линейка мислех че ще отшуми...Но не.В понеделник при джипито някакви хапчета и чао.нищо не ми помогнаха.И се почна по мъките...Нямах никакъв усет за глад всичко ми пареше в стомаха,не огладнявах.Започнах да ям насила,като също не усещах насищане.Изпражненията ми станаха кашкави,не можех да спя по цели нощи от куркане на червата.Денем държах странна температура(37.1-37.2) нощем падаше под 35 и умирах от студ.Тялото ми се бореше с нещо незнайно за мен.Започнах да си правя какви ли не изследвания,но времето минаваше неумолимо.Имах много завишена алфа амилаза и хеликобактер пилори.За 3 седмици свалих 7-8кг.Влязох в болница след точно 2 месеца.Откриха ми хроничен гастрит и хемероиди.Пих разни хапове,пазех диета,но нищо не се подобри.Някой ми каза че било на псих.основа и отидох на психиатър.Пак хапове3-4мес.Започнах да ям от едно от хапчетата по много и да пълнея само на корем,получавах кризи- няколко пъти изразяващи се в рязко качване на кръвно,треперене,ускорен пулс.Стигах дори до заекване и някаква може би нервна криза с припадъци.Виках линейки няколко пъти.Казваха ми че било психо атаки.Започнах да пия диазепам и при по голяма криза клонарекс...и така до ноември 2017.Един ден като се прибрах седнах да се храня и ми прилоша,каквото и да хапна все същото.И така за 1 седмица свалих 7кг.корем.цяла седмица редки изпражнения миришещи на умряло  и пак в друга болница.Този път язва на дванадесепръстника.атрофия на лигавицата на стомаха,увеличен панкреас,лимфни възли,пангастрит и пак хапове и билки и пак никакво подобрение .Влязох за трети път в трета болница с цялата документация на всички мои изследвания.В една от епикризите вмъкнаха че съм посещавал психиатър и започнаха да пишат какви ли не глупости.2019 влязох за 4 път,но в софия.Там ми откриха вече полипи в стомаха и червата.Направиха ми вътрешен кръвоизлив от бърканията,а обвиниха мен.Бил съм се нахранил след манипулацията.2020г.за 5 път във военна болница варна.Диагноза-каскада на стомаха.Лекуващия лекар ми казва на 4 очи че органите ми са излинели и състарени,а в епикризата всичко е окей.Предполагам от постоянните газове в червата Продължавам да не да не усвоявам храна отслабнах 20 кг от 80.Заприличах на скумрия. Болят ме кости,мускули.Изпадаха ми зъбите,не съм слагал очила никога,откакто имам проблема стигнах до 4 диоптъра.На 47г.съм а се чуствам на 90.Моля ви препоръчайте ми някой наистина съвестен лекар да приеме сериозно нещата

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 15:20 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 38 431
Съжалявам, но никой лекар с никакви хапчета не може да те оправи. Ти се саморазрушаваш. Трябва на психическо ниво да се излекуваш, за да спрат болестите и на физическо.
Аз също имах хепатит Б като млада. Майка ми се опитваше да ми внушава разни работи, че вечно трябва да внимавам и да пия добавки. Подминавам я като малка гара.
Също така, имам и колит. Вчера сутринта щях да умра от болки. Но много добре знам, че това е следствие от стресова ситуация в петък. Пия вино, разхождам се, гледам да говоря с някого - приятели, близки. Но за приятни неща, не за болести.

# 2
  • Мнения: 4 192
Не видях връзка между съдържанието и заглавието на темата.

# 3
  • Мнения: 2 076
Не видях връзка между съдържанието и заглавието на темата.

И аз .
Лекар ли търси ?

# 4
  • Мнения: 4 192
Всъщност не.

Общи условия

Активация на акаунт