Отговори
# 15
  • Мнения: 2 241
Много добра идея!!

Аз, макар и страстна пушачка (по принцип), не обичам да сядам с дете в много задимени заведения. И въобще, откакто влезе новият закон и има отделно пространство за непушачи - най-често там сядаме.

Така че с удоволствие бих посещавала подобно заведение. За храната, честно казано, не мисля, че е толкова важно каква ще е - важното е да има място за игра и движение насам-натам на децата Wink

# 16
  • Мнения: 65
Страхотна идея  Peace Не знам във Варна да има непушачешко детско заведение. Тъй като не съм пушачка не мога да търпя цигарения дим, а да не говоря за детето, че през зимата сме като затворници, ако евентуално някой не се престраши да ни покани на гости. Хапването не е толкова фатално, стига да има къде да се играе, топли и студени сандвичи, сокчета, солети, гризки и нещо сладко. Успех.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, разбира се. Въпреки че пуша, предпочитам да водя дъщеря си на места където не се пуши и се съобразявам с това. Точно зимата е кошмар, тъй като навсякъде е много задимено и не можем да седнем да хапнем и пийнем някъде, макар че вече са отделени помещенията пушачи/непушачи. А и детски кът и цигари никак не се връзва наистина...Изобщо добра идея! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Поздравления за чудесната идея  bouquet
Пушач съм, но никога не водя детето си в задимени заведения, нито му кадя под носа вкъщи Naughty Абсолютно неприемливо е, според мен. Много ще се радвам да има такова заведение в нашия квартал, където да ходим зимата, но..уви. Имаме един детски клуб всъщност - в него не се пуши, така че да не се оплаквам много-много, други и това нямат Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Да,бих.Ако ми се пуши,ще изляза навън за 5мин.
newsm10

# 20
  • Мнения: 9 990
Когато водиш детето си в такова заведение-обикновено е за час два, не за цял ден, че да не издеяниш без дрога толкова време.Най-обичам размахващи цигари майки, около моето дете.Аз съм бивша пушачка и като такава-ужасно педантична в това отношение май.Съпругът ми е страстен пушач все още, но на подобно място не си позволява, ако иска-ще дръпне един фас пред вратата.радвам се, че такива майки пушачки сами отбягват подобни заведения.
Прави го смело-все повече непушенето става модно, така че клиенти ще имаш-със сигурност, още повече в град като Варна.Предложи и услугата-гледане почасово на деца, докато майките пазаруват или обикалят по скъпите магазини... Mr. Green
Мислех да идвам във Варна да правя същото, добре си решила-смело напред и успех! Mr. Green

# 21
  • Мнения: 698
И през ум не ми минава да заведа детето си в заведение, в което се пуши.  Naughty

Идеята ти е чудесна.  Peace

# 22
  • Мнения: 6 461
Simple SmileДа защо да не го заведа .Пушенето не ми е толкова важно  на мен аз мога да запаля цигара мога и да не запаля.Дори още от сега се чудя на къде да водя децата през зимата когато на вън е много студено а все пак те имат нужда от разнообразие.

# 23
  • Мнения: 8 917
Да, бих. Макар, че никога несъм било пушачка, но в името на детето бих го направила.

# 24
  • Мнения: 603
Поздравления за идеята! Честно казано и аз съм я обмисляла. Това е неизползвана пазарна ниша, поне във Варна.
Аз вече, отдавна не пуша. Но бих посещавала заведението, дори и в противния случай.

Все пак, мисля, че е важно да има условия за изпушване на една бърза цигара - навън и или в специално затворено помещение.
Т. е, ако излязат за цигара, добре е майките да имат някакъв поглед върху детския кът и да се чувстват комфортно.
Може да има малка добре изолирана и вентилирана заличка за пушене, но не съм сигурна как би се приело това.
Мисля, че не е зле да направиш проучване тип анкета със затворени отговори по някои въпроси /в и извън форума/.

# 25
  • Мнения: 9 990
Убедена съм , че ако има такава стаичка-майките ще си стоят там и ще стане пушилня.Съжалявам, но съм на мнение, че трябва да започнем да се учим, да  не пушим навсякъде пред децата си.Не сме си вкъщи.От стаичка, та ще се направи маси за пушачи и т.н.Винаги така става.Не виждам нищо сложно в това да се лишим от цигара два часа, а вкъщи-колкото си искаме да пушим.Нека започнем от тук да даваме пример на децата може би. Rolling EyesНе ми се връзва-детско заведение и стая за пушачи, ама никак даже.
В София има много такива детски заведения.Определено избягвам онези, в които са разрешили да се пуши и никак не ми е приятно.Лятото-как да е-всичко е отворено и има проветрение, но зимата-става толкова задимено, че чак очите се насълзяват.

# 26
  • Мнения: 3 927
От много години имам фикс-бизнес-план за заведение за непушачи Simple Smile
Но нямам капитал за реализиране на такава идея, а и съдейки по отвратително големият брой пушачи около мен (включително и майки), надали такова заведение ще издържи дълго на пазара.....
След като родих бизнес идеята ми за кафене без дим прерастна в идея за детско заведение, но все така нямам капитал за инвестиране.....

Бих си водила детето само и единствено в такива заведения. Непушачка съм и всички пушачи ми лазят по нервите. Close Twisted Evil

Дерзай, и ще се радвам ако успееш в начинанието. През зимния сезон съм безработна и мога да ти се предложа  за персонал Wink Simple Smile

# 27
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз също съм пушачка,но никога не бих завела детето си в заведение което се пуши.Дори когато сме с приятелки на кафе,бинаги това ме е изумявало как може да си водят децата в задимени заведения.Не мисля,че цигарите са по важни от здравето на детето ми.А относно това какво да се продава-ами торти,сандвичи,палачинки,сладолед бонбони абе най-разнообразни неща може да импровизираш дори и детско меню.Успех в това начинание!

# 28
  • Мнения: 432
Отваряй заведението и ние с Ирката ще сме ти редовни клиенти. Mr. GreenМиналата зима я водех в "Барби" отвреме на време , но ве4е го избягваме защото като се задими и се 4увствам наи-отвратителната майка, задето съм си закарала детето да се трови на такова място Rolling Eyes
Ина4е може да добави6 и един стилаж за по-стандартни марки пюрета и детски сок4ета  chef-това съм забелязала,4е липсва на подобни места. Често съм се 4удила откъде да й намеря пюре на малката, след като види някое детенце да хапва и вземе ,4е и тя огладнее, нищо 4е тъкмо е обядвала.
Също така, ако има нащин да отделиш две стаи за игра-една за по-големи де4ица и една за 1-2 годишни. Лошо ми става като има и други по-големи деца в залата за игра , които оба4е не са достатъ4но големи да вразумяват, 4е като праснеш малко дете с куклата по главата може да го нараниш Close

# 29
  • Мнения: 14
Идеята ти е страхотна и плюс това за всичко, не само за цигарите трябва да се съобразяваме с детското здраве. Аз също съм пушач, но когато водя дъщеря ми в такива заведения, я водя, за да и е приятно на нея, а не на мен.         доколкото съм запозната даже има специални забрани от ХЕИ  Naughty ,които категорично забраняват пушенето на такива места, а санкциите са доста строги.
Така , че ,мила, давай смело и успех в начинанието.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт