Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 51 527
  • 860
  •   2
Отговори
# 825
  • Мнения: 3 383
Момичета, колко време пиете Новарикса след аблация?
Вече над месец и половина, по две на ден, а не обичам да пия хапчета.
Аз не пия нищо.

# 826
  • Мнения: 2 420
На мен ми беше казано поне 3м.да пия Новарикс.

# 827
  • Мнения: 3 383
Предполагам, че е индивидуално според състоянието.

# 828
  • Мнения: 120
След склеротерапия едва ли е добра идея да шофираш. Превенцията е да се върви 1 час без да спираш.
Иначе и на мен склеротерапията ми беше твърда цена от 350 лв. на крак, въпреки че на десния крак доста по-малко пъти ме инжектираха...

# 829
  • Пловдив
  • Мнения: 383
При проф. Гюров платих 150 лв за склеротерапия на 1 вена януари тази година. На Вас 400 лв ама за колко вени на крака?

И как 4 поредни дни са Ви правили склеротерапия. Професорът ми каза, че на един и същ крак се прави през 20 дни.

Вече 3 месеца по продължение на вената имам тъмни участъци по кожата. За съжаление веднага ми се появи друга вена. Така че не мисля да правя склеротерапия на други вени. Ако, всеки път изниква нова какъв е смисълът?! То вени няма да ми останат.

# 830
  • Мнения: 240
Момичета, днес направих склеротерапия! Мина бързо и безболезнено. Ходих един час, в момента нямам болки. Не се съобразих и си издухах носа, получих много остра болка над мястото. Дали си направих проблем, случвало ли се е на някой?

# 831
  • софия
  • Мнения: 507
Момичета ,днес направих склеротерапията на моят крак.Не ме боля по време на процедурата ,но сега 3ч след това много ме боли .Нормално ли е?Как мога да го облекча.Реших да се разходя ,но мисията е невъзможна от болка успях да мина 300-400м и се прибрах.

# 832
  • Мнения: 3 383
Аз след склеротерапията си ходех нормално, не помня да е имало болка, повече ми пречеше бинта.

# 833
  • Мнения: 49
Magi mei, мен също не ме е боляло, лека болка съм имала при допир. Обади се в клиниката и ги питай, не ми се струва нормално болката да е силна

# 834
  • софия
  • Мнения: 507
Изчитайки темата тук и аз останах с впечатлението ,че няма болка след процедурата.След 2вида болкоуспокоителни и лежейки в кревата  с крак върху 2възглавници се търпи.Реших да отида да изпуша една цигара -болката се върна  като товарен влак.Не мога права ,не мога и седнала.Утре е неделя ,но ако продължава така ще се наложи да притесня доктора.Интересно ,че болката и дърпането е от коляното надолу.

# 835
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Идете в спешен кабинет.
И мен не ме е боляло след склеротерапията.
Обаче, вече 3 месеца все имам чувството, че нещо ми мръвучка от вътре по вените ту на едно място, ту на друго. Чудя се дали е от нерви или страх (наистина много ме е страх от тромби).
И почти веднага ми цъффнаха други вени. 😥
С тромбофилия съм.

# 836
  • софия
  • Мнения: 507
Днес като по чудо вече не ме боли.Имам като дърпане отзад и не мога да се наведа до края ,но това май е нормално.Тази вечер свалих лепенките и чорапа преди баня и видях доста голями синки ,но моята кожа си е такава .Лесно ставам на черни синини😀

# 837
  • Мнения: 2 500
Синините ми минаха за около месец. Чорап вече не нося.

# 838
  • Мнения: 240
При мен синините избледняват, осми ден след склеротерапията. При натоварване се появява червенина и сърбеж, но не на мястото на вената, а по -нагоре. Иначе вената все още си е там, предполагам, на по -къден етап ще изчезне.

# 839
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Момичета ,днес направих склеротерапията на моят крак.Не ме боля по време на процедурата ,но сега 3ч след това много ме боли .Нормално ли е?Как мога да го облекча.Реших да се разходя ,но мисията е невъзможна от болка успях да мина 300-400м и се прибрах.
Точно така беше и при мен. Няколко часа по късно ме заболя адски много и не можех да ходя даже и като преспех все едно нищо не е било.

Общи условия

Активация на акаунт