Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 52 168
  • 860
  •   2
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 423
Аз правих склеротерапия преди 2 години, но се оказа че този метод не бил подходящ за моите вени, по дебели били. Склерото правих при друг доктор, след като нещата не се подобриха миналото лятото направих консултация и сега втора, двете мнения напълно съвпадат, а докторите и болниците са различни.

# 811
  • Мнения: 4
Здравейте, преди 2 години правих кръвна операция на двата крака в Дева Мария/Бургас, но след второто раждане отново супер много ми се появиха (на единия крак доктора беше забравих една вена от главните да махне и ми се беше появило огромно подуване на вените отдолу по време на бременността…), почнаха и да болят и на двата крака, пак изпъкнали, лилави паяжинообразни, на мястото на шевовете ми е подуто като големи пъпки (имам 33 боцкания и мн се личат). Обмислям да отида при Др Ангел Радев във Варикс клиник, но тъй като мислим и за трето дете 😁 дали да не изчакам и да си ги търпя и после да ида? Преди бременността 2ма доктора казаха, че трябва първо да ги оправя вените и тогава да бременея, послушах ги и ей го пак… че и по зле са , та сумата за склеро не е малка и сега ако я направя и после пк да цъфнат… отделно знаете ли добър доктор за такива белези от операция?

# 812
  • Мнения: 2 422
Белег имам и аз,не е голям(като малка пъпчица е),мазах с два крема и не изчезна😉

# 813
  • Мнения: 320
Здравейте, преди 2 години правих кръвна операция на двата крака в Дева Мария/Бургас, но след второто раждане отново супер много ми се появиха (на единия крак доктора беше забравих една вена от главните да махне и ми се беше появило огромно подуване на вените отдолу по време на бременността…), почнаха и да болят и на двата крака, пак изпъкнали, лилави паяжинообразни, на мястото на шевовете ми е подуто като големи пъпки (имам 33 боцкания и мн се личат). Обмислям да отида при Др Ангел Радев във Варикс клиник, но тъй като мислим и за трето дете 😁 дали да не изчакам и да си ги търпя и после да ида? Преди бременността 2ма доктора казаха, че трябва първо да ги оправя вените и тогава да бременея, послушах ги и ей го пак… че и по зле са , та сумата за склеро не е малка и сега ако я направя и после пк да цъфнат… отделно знаете ли добър доктор за такива белези от операция?

Много странно. Почти навсякъде лекарите съветват да забременееш, да родиш и тогава да се подлагаш на операция. Може ли да попитам на какъв стадий бяха вените ти? Моите крака са мега зле. Имам повърхностни вени, накъдрени, с бубунки, Абе ужас е. След раждането станаха още по-зле. И съм на 100 процента сиг, че ако се оперирам и след второ раждане пак ще цъфна и то сериозно. Бях на консулт и при мен съдовия ми каза,че нямало уж проблем, но било желателно да изчакам 4-5 години, за да не се натоварвали толкова скоро вените пак. Голям страх брах с тези вени по време на бременността.

# 814
  • софия
  • Мнения: 508
Здравейте,преди една -две години ми се появи една вена на крака и започна да става кято въже.Освен ,че ме болеше нищо друго до миналата година .Спука се и стана черен кръг с диаметър около 10см .Нямах много време покрай изпитите на синът ми и отидох ня съдов чак ня 5ден.Предписа ми инжекции за разреждане ня кръвта да си ги бия 10дни.Да ,но след месец спуках вената на същото място сямо с разлика в местоположението и то в рамките на 5-6см.Не ходих изобщо 🙄.От скоро обаче ме боли постоянно и вече е ня зор дя търся лекар за дя оправям проблема.Срам ,не срам ще кача снимка на вената .Гледката не е хубава ,но я качвам с молба за читав лекар в София.Препоръчяхя ми клиника Римска стена ,но искам и вашето мнение.

# 815
  • Мнения: 320
Аз не съм от София и не мога да ви помогна със съвет. Моята вена изглежда по абсолютно същия начин. Може би ще ви кажат за операция, щом вече ви и боли постоянно. Успех и моля пишете после какво са ви казали. Ще е от голяма полза за другите хора. Явно и мен ме чакат скоро тези неща. А се надявам все пак за след второ дете да изтрая дотогава.

# 816
  • София
  • Мнения: 6 288
magi mei , прочете темата назад и ще видите мнения за лекари. Съветът ми е да отидете при всички положения на поне двама преди да решите какво и при кой да направите.

# 817
  • Мнения: 15
Здравейте,преди една -две години ми се появи една вена на крака и започна да става кято въже.Освен ,че ме болеше нищо друго до миналата година .Спука се и стана черен кръг с диаметър около 10см .Нямах много време покрай изпитите на синът ми и отидох ня съдов чак ня 5ден.Предписа ми инжекции за разреждане ня кръвта да си ги бия 10дни.Да ,но след месец спуках вената на същото място сямо с разлика в местоположението и то в рамките на 5-6см.Не ходих изобщо 🙄.От скоро обаче ме боли постоянно и вече е ня зор дя търся лекар за дя оправям проблема.Срам ,не срам ще кача снимка на вената .Гледката не е хубава ,но я качвам с молба за читав лекар в София.Препоръчяхя ми клиника Римска стена ,но искам и вашето мнение.


Здравейте! Доц. Григоров в МБАЛ “Надежда” е страхотен. Правих си операцията на вените при него и съм много доволна. Раждала съм два пъти в тази болница и сега им се доверих и не съжалявам. Условия, отношение, професионализъм.

# 818
  • софия
  • Мнения: 508
Ходих при Кючуков и той препоръча склеротерапия.Цена 400лв и се прави в кабинета му.Имам записан час и в клиника “Римска стена” за 7.4 🙄 .Чудя се има ли смисъл да ходя на второ мнение или да записвам час за склеро ?За сега има кръвопоток по вените и ми препоръча този вид терапия.

# 819
  • Мнения: 2 070
Ходих при Кючуков и той препоръча склеротерапия.Цена 400лв и се прави в кабинета му.Имам записан час и в клиника “Римска стена” за 7.4 🙄 .Чудя се има ли смисъл да ходя на второ мнение или да записвам час за склеро ?За сега има кръвопоток по вените и ми препоръча този вид терапия.

Привет, как определи колко ще струва терапията? Питам защото при моята склеротерапия цената беше спрямо броя ампули които ми сложиха.

# 820
  • Мнения: 3 423
Здравейте, днес мина лазерната ми аблация.
Честно казано не очаквах, че процедурата ще продължи толкова дълго време, почти час.
Болка имах при поставянето на упойките, но това е нормално.
Днес съм с ластичен бинт, утре слагам чорап.
Ще споделя след време резултати.
Успех на всички!

# 821
  • софия
  • Мнения: 508
Ходих при Кючуков и той препоръча склеротерапия.Цена 400лв и се прави в кабинета му.Имам записан час и в клиника “Римска стена” за 7.4 🙄 .Чудя се има ли смисъл да ходя на второ мнение или да записвам час за склеро ?За сега има кръвопоток по вените и ми препоръча този вид терапия.

Привет, как определи колко ще струва терапията? Питам защото при моята склеротерапия цената беше спрямо броя ампули които ми сложиха.
Нямам идея 😁 просто ми каза ,че толкова ще ми струва .
Записах вече час за другата събота .Да попитам ще мога ли да шофирам след това?От другата страна на София съм и не става за градски транспорт.

# 822
  • София
  • Мнения: 6 288
Мисля, че ще можеш. Аз така отидох сама с колата за лазерната аблация, но ми дадоха Ксанакс и ми забраниха да карам навръщане, та се метнах на метрото и по-късно прибрах колата. За склеротерапията не дават успокоителни, така че не виждам защо да не можеш да караш.

# 823
  • Мнения: 2 502
Момичета, колко време пиете Новарикса след аблация?
Вече над месец и половина, по две на ден, а не обичам да пия хапчета.

# 824
  • Мнения: 2 070
Ходих при Кючуков и той препоръча склеротерапия.Цена 400лв и се прави в кабинета му.Имам записан час и в клиника “Римска стена” за 7.4 🙄 .Чудя се има ли смисъл да ходя на второ мнение или да записвам час за склеро ?За сега има кръвопоток по вените и ми препоръча този вид терапия.

Привет, как определи колко ще струва терапията? Питам защото при моята склеротерапия цената беше спрямо броя ампули които ми сложиха.
Нямам идея 😁 просто ми каза ,че толкова ще ми струва .
Записах вече час за другата събота .Да попитам ще мога ли да шофирам след това?От другата страна на София съм и не става за градски транспорт.
След процедурите, които бяха 4 поредни дни на мен ми беше казано да ходя поне 1 час. Аз се прибирах пеша. През този месец много километри навъртях в обикаляне на улиците. Ако ми се беше наложило да карам след склеротерапите нямаше да мога. Много започваха да ме болят краката ако не се движех.

Общи условия

Активация на акаунт