Да пусна ли децата да пътуват сами с влака

  • 14 531
  • 397
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 880
Жената не вижда проблем. Ако към всичко се отнася така лекомислено, може някой ден да се случи нещо и да почне да се замисля. Малки са за самостоятелно пътуване. Пак ти казвам всичко може да се случи. Инцидент с влака или престой на някоя гара няколко часа. Това често се случва с влаковете. Тогава какво ще правят децата ти? Паниката е готова.

# 76
  • Мнения: 4 415
А като можеш да пътуваш до Подуяне, защо не продължиш и до Димитровград? После ще се прибереш като ги предадеш на бабата. Дори и да си загубиш целия ден, все пак става въпрос за твоите деца.
Виждам, че си решила и просто търсиш някой, който го е правил вече, за да успокоиш съвестта си. Късмет на децата и дано всичко мине наред.
Не знам колко дълго и колко пъти са пътували твоите деца и имат ли реална представа колко ще трябва да стоят във влака. Дъщеря ми беше на 7, когато пътувахме за първото й състезание Русе-Прага с автобус. Бяхме още в Румъния като се обади на баща си да каже, че само пътува, нищо забавно не се случва и се разплака. А не е като да не пътува на дълги разстояния от бебе.

# 77
  • Мнения: 11 569
То е достатъчно някое от двете да се провеси през прозореца.
Мирише ми на реклама на железниците, хаха.
Акъл нямаш.

# 78
  • Мнения: 6 766
Може нищо да не стане, могат да станат и 16262 неща. Какво като са двама, толкова са малки, че ще им обършат по един шамар и ще им вземат каквото могат. Особено както сама се утешавате, че влаковете са почти празни. Като това е най-невинния сценарий. Едно време имаше един извратеняк, редовно пътуващ Шумен - Варна. Избираше купе с млади момичета или сами жени, нахълтваше и почваше да се опипва. В студентските ми години, два пъти го хващаха във влака, кондукторите го знаеха, ама не могат да дебнат нон стоп за него.
Наистина не мога да ви разбера спокойствието. Вашите деца, после вие ще си берете отговорността, аз им стискам палци да стигнат живи и здрави.

# 79
  • Мнения: 2 701
Наистина има голяма разлика между гледането на 1-2 деца и гледането на 4. Моите близнаци тази седмица станаха на 6. От 2-3 месеца ги оставям сами у дома за 15-20 мин. за да отида до близкия магазин. Знам, че са малки, но съм по-притеснена да влизам с тях в магазина по време на пандемия, отколкото да ги оставя у дома. Каката беше на 14 когато я оставях сама у дома за уикенда.

# 80
  • Мнения: 65
А като можеш да пътуваш до Подуяне, защо не продължиш и до Димитровград? После ще се прибереш като ги предадеш на бабата. Дори и да си загубиш целия ден, все пак става въпрос за твоите деца.
Виждам, че си решила и просто търсиш някой, който го е правил вече, за да успокоиш съвестта си. Късмет на децата и дано всичко мине наред.
Не знам колко дълго и колко пъти са пътували твоите деца и имат ли реална представа колко ще трябва да стоят във влака. Дъщеря ми беше на 7, когато пътувахме за първото й състезание Русе-Прага с автобус. Бяхме още в Румъния като се обади на баща си да каже, че само пътува, нищо забавно не се случва и се разплака. А не е като да не пътува на дълги разстояния от бебе.
Моите са свикнали, десетки пъти са пътували с влак от бебета още. Аз кола не карам от студентка още, а мъжа ми кара доста безотговорно и не пускам децата да се возят при него. От малки са по влакове и автобуси. И на морето сме ходили с влак и до Пловдив и до Велинград, Велико Търново, почти в цялата страна. Дори и да има някакво закъснение и изчакване, няма да се притеснят, случвало ни се е. Влака е в 8:25, аз ще се кача само до Подуене за да мога след това да отида на работа. Когато са около кондуктора и машиниста няма никой да ги закачи, повечето крадци се притесняват да закачат деца защото знаят че ако ги хванат ще ядат голям бой а и няма какво да крадат от децата, нито имат много багаж, нито имат кой знае колко пари

# 81
  • Мнения: X
Ох, бе, Гери... случвало ВИ се е. Тоест ти си била там, децата са били с родител/и. Как ще реагират, ако нещо се случи, и мама и тати ги няма?

Май се правиш, че не разбираш ситуацията...

# 82
  • Варна
  • Мнения: 36 616
Разбира, но предпочита да се хваща за сламки и да се убеждава сама себе си, че всичко ще е наред. Можело да се включат други, които са пускали децата си и да кажат как е минало. И какво? Това гаранция ли е за нещо при нейните деца? Абе, да се оправят.

# 83
  • Мнения: 9 721
Много ме кефи, че и машиниста ще е наоколо да ги наглежда. Тъй де, к’ва друга работа има.

# 84
  • Мнения: 6 766
Наистина има голяма разлика между гледането на 1-2 деца и гледането на 4. Моите близнаци тази седмица станаха на 6. От 2-3 месеца ги оставям сами у дома за 15-20 мин. за да отида до близкия магазин. Знам, че са малки, но съм по-притеснена да влизам с тях в магазина по време на пандемия, отколкото да ги оставя у дома. Каката беше на 14 когато я оставях сама у дома за уикенда.
Винаги им оставяйте ключ на входната врата. Баба ми и дядо ми едно време оставили майка ми вкъщи и отишли до някакви съседи през един блок. Заключили вратата отвън. Добре обаче в съседния апартамент се запалил някакъв котлон, имало много пушек, който влизал в апартамента, майка ми (на 10г) се панирала и не помнела къде са ключовете, а на вратата нямало такива.
В нас винаги е имало ключ на вратата, дори и всички да сме вкъщи, а особено с баща ми като ги нямаше, всеки си имаше ключове и един, който винаги стои на вратата. Не винаги всичко, което може да се случи зависи само от децата. Трябва да могат да излязат.

# 85
  • Мнения: 14 966
Не се наемам да гадая кондуктор има ли право да поема ангажимент да "наглежда" деца, при положение, че отговаря за цялата организация на всички пътници във влака.
Това по-скоро трябва да е забранено с наредба, постановление, или закон, отколкото допустимо.
Пожелавам всичко да мине благополучно, явно е решено.
Но на мен козинката ми настръхна от тази тема, а и гледам редовно ID,и сигурно защото отдавна имах малко дете. А внуци още нямам.
За мен е чисто безразсъдство, но това е за мен. Може би тези деца са доста по-самостоятелни и имат сработен инстинкт за самосъхранение.

# 86
  • Мнения: 11 569
Да се оправя.
Майка, която води децата си на разходка в Джъмбо, щото нямало къде, и не слага маска в ГТ, че и се хвали- ясна е работата. Попрехвърлих старите й мнения.

# 87
  • Мнения: 65
Винаги им оставяйте ключ на входната врата. Баба ми и дядо ми едно време оставили майка ми вкъщи и отишли до някакви съседи през един блок. Заключили вратата отвън. Добре обаче в съседния апартамент се запалил някакъв котлон, имало много пушек, който влизал в апартамента, майка ми (на 10г) се панирала и не помнела къде са ключовете, а на вратата нямало такива.
В нас винаги е имало ключ на вратата, дори и всички да сме вкъщи, а особено с баща ми като ги нямаше, всеки си имаше ключове и един, който винаги стои на вратата. Не винаги всичко, което може да се случи зависи само от децата. Трябва да могат да излязат.
Аз също винаги оставям ключове, всичко се случва, и сега ще ги изпратя с ключове за вкъщи и за къщата на баба им

# 88
  • Мнения: 4 415
Виж ти си го решила вече. Щом ще имаш един почивен ден в следващите минимум 10 дни, използвай него. Не знам какво работиш, ама няма как от днес до другата неделя въобще да нямаш почивен ден. Ама явно решението е взето, късмет. Статистика Не ги трябва в тази ситуация, защото може да има 1% вероятност да станат хиляди неща, ама този 1% може да е точно когато децата пътуват.

# 89
  • Мнения: 855
Да се оправя.
Майка, която води децата си на разходка в Джъмбо, щото нямало къде, и не слага маска в ГТ, че и се хвали- ясна е работата. Попрехвърлих старите й мнения.
И аз ги прегледах след този пост и лайтмотива Мен не ме притеснява присъства във всичките ѝ мнения, което е безумно спокойствие за сериозни теми.
Аз не бих си пуснала децата на такава възраст, че да разчитам на  X,Y,Z да ги пази, защото аз не мога да си разваля масрафа за 1 ден. И то хубаво всичко се представя на аз ги качвам, тутуф-тутуф при баба, но стават инциденти.
За първи път се наложи на синът ми да пътува сам с влак лятото и влакът се блъсна в багер. Пак ми отиде сърцето в петите нищо, че е на 17.

Общи условия

Активация на акаунт