Вмествате ли се в доходите си, що се отнася до лични неща?

  • 10 462
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 356
Как да ми отпусне.Той тегли и оставя в едно чекмедже,аз взимам.При нас само моите пари са мои,но както казах,такава е организацията на нашият бюджет и така ме е научил мъжът ми .
Но имам една близка,тя се разведе ,с мъжът й си даваха пари на заем .

# 91
  • Мнения: 25 745
Добре, че работя.
Не мога да си представя да искам пари на заем, за лични неща.

# 92
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз си спестих достатъчно за втората година майчинство. Но много неща ползвах втора ръка - легло, колички, дрешки, обувки.

# 93
  • Мнения: 2 925
На мен всички неща са ми лични, включително косачката за трева. Joy
Да се похваля, купих си нова, та сега ще имам очи да помоля сина ми да ми помага, че със старата беше мъка. 
Не бих пожелала такова мъчение и на най-големия си враг!

# 94
  • Мнения: 258
Стигат ми. Не си представям да искам пари за козметика или друг личен разход, както и да се отчитам за какво харча. Разбира се, съобразявам се с общото ни положение и не бих си купила нещо извън бюджета ми и после да скатавам от семейните разноски.

# 95
  • Мнения: 2 799
Ако си изкарвате парите сами и давате за общ бюджет мъжът ви няма никакво право да ви държи сметка за какво си харчите личните пари. Но ако ви издържа от до и прекалявате с прищявките си, може и да е редно да ви каже, че прекалявате. И тук идва въпроса, какъв ви е бюджета за лични нужди момичета?

# 96
  • София
  • Мнения: 35 104
Що за въпрос? Спрямо колко има мъжа Laughing

# 97
  • Мнения: 2 799
Мъжа днес има утре няма Simple Smile

Сериозно, дори и милионер да е мъжа ви, според мен е нормално да има бюджет, най-малко от възпитателнаглед а точка. Иначе е ясно че всеки може да е като бездънна яма.

# 98
  • София
  • Мнения: 35 104
Мъжът днес го има, утре не Mr. Green
Шегувам се.

Всяка потребителка има различен бюджет и той не е константен.
Този месец мога да похарча 150 лв за себе си, следващият 950. Зависи.

# 99
  • София
  • Мнения: 38 511
Моят е горе-долу константа.
Към 60 процента от моите приходи. Но всъщност това са пари и за дрехи, козметика и лекарства и за децата. Така си ги водя в бюджета.

# 100
  • София
  • Мнения: 35 104
Да, ти сложи децата и като нищо потребяваш 5 %

# 101
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Никога не съм си водила подобна сметка. Мои нужди, такива на ММ или на децата, все са нужди. Нямаме нужда от подобни специални отчисления.
Последно ММ прави три импланта, представете си сумата. Да го питам как ги е отделил, че са за негови лични нужди ли? Или лазерната епилация за мен и голямата. Или вноските по моята кола. Все са някакви лични нужди.

# 102
  • Мнения: 2 799
Горджъс, знаем че ди палавница.


Иначе аз визирах бюджет за регулярни неща, такива инцидентни спешни случаи са от общата каса.

# 103
  • София
  • Мнения: 13 155
Те понякога тези нужди могат и твърде големи да са. Че и на всички едновременно.
Племенникът на съпруга ми вчера имаше бал и са ни реално едни от най-близките хора. Племенникът ни е и кръщелник. След толкова месеци вкъщи всички имахме нужда от нови дрехи, обувки, козметика. Не бяхме купували толкова официални неща от миналата година. Чак сърцето ме заболя колко много хвръкнаха само да се нагласим, хем бяхме сравнително скромни и семпли.
Добре, че нямаме толкова често такива сериозни поводи. Направо пренасочихме едно друго перо изцяло за това.
Здравните разходи, тези за коли и сметки и т.н. ги смятам в други перо. Под лични разбирам точно бельо, дрехи, обувки, прически, разни мазила и подобни. И джобните.

# 104
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Кои инцидентни спешни случаи? Ако визираш моите, това не са спешни случаи.

Общи условия

Активация на акаунт