Августинки 2021 - Тема 4 🤰🌼

  • 28 814
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 37
Благодаря за новата тема! Лека полека вече напредваме 🥰 😁 С малко закъснение, но да споделя моя опит с венците, тъй като и при мен са кървящи. Забелязах подобрение, от както ползвам паста за зъби Лакалут и вода за уста Елудрил, така че ги препоръчвам и двете. При по-силно кървене може и жабуркане с тетра или лайка. 🍀

# 61
  • Мнения: 33
Здравейте мами, има ли някоя от вас която да знае дължината на маточната шийка, как вървят вашите?

# 62
  • Мнения: 37
Да, моята я измериха на ФМ и е 37 мм. Казаха, че е добре 🙂

# 63
  • Мнения: 109
Да,  измерена ми беше на втората фетална на 25.03 -4.1 см.

# 64
  • Мнения: 33
Благодаря! Притеснена съм защото, вчера бях на преглед и я измериха 3.5, заради контракциите и болките които получавам и отново съм основно на лежане, казаха че мога да се разходя но за кратко и без физическо натоварване и ми изписаха освен магнерота и но шпа то които си ги пиех и алеракт ваг. Заради инфекция (изрично попитах точно за тях заради съвет от предишната тема
Simple Smile) и утрогестан 2х2. Каза попринцип че е добер 3.5 но исках и да разбера как се движат попринцип, защото идея си нямам колко трябва да е, само знам че под 2.9 е лошо

# 65
  • Мнения: 109
3.5 мисля ,че никак не е лошо.Даже напротив,както ти самата каза ,пък и аз такъв спомен имам ,че 2,5  или нещо такова е притеснително.Аз също пия магнезий  2*1 и но -шпа ,ако се налага.

# 66
  • Мнения: 1 292
Моята е 3.29 см и казаха,че всичко е наред на втората ФМ,а твоята е по-дълга. До преди седмица нямах никакви оплаквания,чак сега почна да ме върти кръста и да рита бебето и може да се наложи да се обърна към но шпа за първи път.

# 67
  • Мнения: 11
Здравейте, мами,
Моята шийка беше към 3см,когато лекарката ми я мери преди 4 седмици и тогава тя каза, че си е нормална, нищо, че е малко къса, да не се притеснявам. Сега се надявам пак да я измери и дано всичко е наред.
С малко закъснение пиша и по темата с желязото - аз също вземах, изписаха ми го точно за нисък хемоглобин. Уви, не ми помогна много, все така се задъхвах и нямах сила за нищо, а ми действаш зле на стомаха + всички ефекти, които вие обсъдите по-горе. По това време бях и на преглед при ендокринолог, който ми пусна цялостен железен профил и стана ясно, че стойностите ми на желязо са си супер. Анемия все пак имам, но не желязодефицитна, а с дефицит на Б12. Сега не пия желязо, а Б12 го приемам от месец и нещата се подобри ха значително. Малко ме е яд, че аг-тата като видят нисък хемоглобин и веднага те лекуват за най-предполагаемия проблем, без да проверят дали действително това е причината, но какво да се прави..

# 68
  • Мнения: 1 221
B12 е нужен, за да се усвои желязото реално. Често изписват желязо + Б12 + Витамин C. Другото е, че голяма част от българското население сме с мутация на MTHFR гена и не усвоява добре нормалната форма на Б12, в такъв случай се предписва метилкобалкамин. Затова и за всеки случай изписват Мета фолиева киселина, вместо обикновена.

# 69
  • Мнения: 335
Някоя има ли или имала ли е в 17 седмица болки ниското и то точно в дясно. Ама много ниското, почти крака и болката ходи и в слабините... Такава опъваща болка, че чак да не може да се изправи хубаво. И не постоянна болка, а понякога само и продължава час, два, три...
Бях така онзи ден.. после два дни бях ОК и сега пак така ме боли.. Sad
Пия нощ па и магнезиев диаспорал (1 саше н ден)

# 70
  • Мнения: X
Току що се връщам от консултация. В 24 г.с вече.
Качила съм 3 килограма за 1 месец, което не е много окей. Ще намаля захарта и въглехидратите, защото започва да ми тежи и се уморявам.

Вие как сте ?

# 71
  • Мнения: 290
Един-два пъти ми се случи да усетя такава болка - все едно нещо тежи там и не мога да се изправя хубаво. В такива моменти гледах да легна и да се отпусна и минаваше.. почивай повече, може би бебчето притиска нещо в тази зона и затова те боли.. Ако е прекалено силно, аз бих споделила с АГ.
Аз напоследък пък доста често усещам прорязване в средата и надолу към слабините - за части от секундата, като преминаване на ток. Надявам се, че е свързано с разширяването на матката, а не нещо друго..
Последно се оплаках колко бързо взех да качвам килограми и днес пак се претеглих. Оказва се, че откакто съм в 5ти месец, не само, че нищо не съм качила ами и съм свалила 1кг. Не че имам нещо против, но много странно ми се стори, особено предвид, че не съм променяла нищо в начина на хранене или движение.. някоя в подобна ситуация? Thinking

# 72
  • Мнения: 541
Аз в четвъртък ставам на 23г.с и съм близо + 6кг 😖😖 не е добре, че има още време, но ям много сладко, тестени неща, май ще ги ограничавам. С първата бременност качих общо 7кг. Сега ще са доста повече

# 73
  • Мнения: 387
Болки от време на време и аз имам - всякакви модели, от много тъпи, все едно в костите, до прорязващи все едно в яйчниците. Споделих с АГ-то си, каза, че е нормално, тъй като матката растяла. Ако са по-продължителни, или нетрърпими все пак се обърни към лекаря си. Моите отшумяват доста бързо..

По отношение на килограмите, аз съм 20 Г.с.  +6 от началото на бременността, но в огледалото се намирам нормално изглеждаща:) Кръвната захар ми е добре, не ми отичат краката и си мисля, че до някъде е ок Simple Smile)) Като цяло нямам голям апетит, даже на моменти се насилвам да се храня...

# 74
  • Варна
  • Мнения: 725
И аз се връщам от консултация.. и аз съм качила 3кг за месец , а общо са 5-6кг...явно ще трябва да поогранича боклуците които ми се прияждат постоянно 😔 пуснаха ми и изследвания. Малката шушулка е добре , махаше с ръчичка. 😍 Имам и малка кистичка на плацентата ,но каза че изобщо не е опасно или притеснително.

Общи условия

Активация на акаунт