Съществува ли жена (в първи брак), която да не мрънка от мъжът си?

  • 5 879
  • 152
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 101
Имам чувството, че повечето мъже си мислят "Аз пък ей-така ще й направя напук, само и само да докажа, че съм големият мъж и мога да взимам решения сам". Е как да не мрънкаш, как? Да, това е арогантно.

# 46
  • Мнения: 3 505
Ако мъжът има потребност да се доказва като мъж, май баш мъжествеността му липсва. Не разбирам защо трябва да се стига до мрънкане, намилане, вървене на пук, когато нормалният разговор върши по-добра работа.

# 47
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 213
Ако мъжът има потребност да се доказва като мъж, май баш мъжествеността му липсва. Не разбирам защо трябва да се стига до мрънкане, намилане, вървене на пук, когато нормалният разговор върши по-добра работа.
Защото не познаваш определени типове мъже, определени жени, определени характери...

# 48
  • Мнения: 3 505
Не е като да не познавам, но не ги разбирам. Имала съм си вземане-даване с такива, които са се опитвали да доказват наличието на мъжественост и такива, с които ми е куцала комуникацията, но не съм се женила за тях и когато бях млада и дива.
Родителите ми са като италианско семейство и си крякат за глупости, но и тях не ги разбирам.

# 49
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 213
Не е като да не познавам, но не ги разбирам. Имала съм си вземане-даване с такива, които са се опитвали да доказват наличието на мъжественост и такива, с които ми е куцала комуникацията, но не съм се женила за тях и когато бях млада и дива.
Родителите ми са като италианско семейство и си крякат за глупости, но и тях не ги разбирам.
Не, не, сигурна съм, че тези, които познаваш, нямат общо с тези, които аз познавам. Не може да познаваш всички възможни типажи на планетата...

# 50
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 954
Не разбирам защо трябва да се стига до мрънкане, намилане, вървене на пук, когато нормалният разговор върши по-добра работа.
Защото мъжете в по-голямата си част въобще не искат да водят такива разговори. Респективно говорене по нежелана тема го наричат мрънкане

# 51
  • София
  • Мнения: 39 101
Х.

# 52
  • Мнения: 10 999
Не разбирам защо трябва да се стига до мрънкане, намилане, вървене на пук, когато нормалният разговор върши по-добра работа.
Защото мъжете в по-голямата си част въобще не искат да водят такива разговори. Респективно говорене по нежелана тема го наричат мрънкане

Джу, ето това обобщава темата...

# 53
  • Мнения: 2 674
За мъжете мрънкане е когато не им отърва разговора. Има някои, дето даже не си правят труда да вникнат какво им говори жената. Щом си отвори устата, по подразбиране се приема, че мрънка.

# 54
  • София
  • Мнения: 39 101
Ето това е! Той проблемът си стои, образно казано, по средата на стаята и пречи на ежедневния живот. Обаче, ако жената каже - ела, моля те и го премести - това е мрънкане.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 16:13 от Rockstar

# 55
  • Мнения: 3 505
Да, Джулая, има го това с мъжете, които бягат от разговор, но не виждам с какво би помогнало на жената мрънкането. Ако е, за да и олекне, по-добре на психолог да помрънка няколко месеца, може и първоизточника на проблемите си да открие.
Мекичка, я жената да кресне, пък да видим дали пак пичът ще го брои за мрънкане.

# 56
  • Мнения: 1 314
Не мрънкам. Има и по-ефективни методи.

# 57
  • Мнения: 2 674
Не знам, аз не крясвам, не ми е в стила. Аз кротко и дипломатично си налагам мнението, докато той си възприеме идеята като лично негова Grinning Изкушаващо е да вдигнеш скандал и да наречеш мъжа си " простак", но не действа. Има по - действащи методи.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 728
Не знам, аз не крясвам, не ми е в стила. Аз кротко и дипломатично си налагам мнението, докато той си възприеме идеята като лично негова Grinning Изкушаващо е да вдигнеш скандал и да наречеш мъжа си " простак", но не действа. Има по по - действащи методи.

Много добър подход. Малко жени го могат.

# 59
  • Мнения: 3 505
Не знам, аз не крясвам, не ми е в стила. Аз кротко и дипломатично си налагам мнението, докато той си възприеме идеята като лично негова Grinning Изкушаващо е да вдигнеш скандал и да наречеш мъжа си " простак", но не действа. Има по - действащи методи.
Това вече опира до манипулативни умения, каквито малцина имат. Майка ми е такава за важните неща, но за дребните е доста креслива. Аз трябва да си изтърва нервите, за да го овикам моя мъж, а дребните прегрешения не ги забелязвам. Ама тубите с минерална вода стояли два дни в коридора, голям праз! Ще ги преместя сама или ще ги прескачам още 2-3 дни, ще ги заобикалям с парцала, но нямам никакво намерение да си развалям рахата, мрънкайки/спретвайки скандал.

Общи условия

Активация на акаунт