Свеки ,свеки ,свеки и пак свеки

  • 3 470
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
         Ти обади ли й се да честитиш нейния рожден ден? Сигурна съм, че и тя е щяла да честити рождения ден на внучето си. Не се ли събрахте да празнувате заедно, нямало е да има нужда да се обаждате една на друга.
Стига де. Значи, ако имаш злочестието да родиш на рождената дата на свекърва си, трябва да празнувате заедно ли Tired? Какъв черен хумор на съдбата Cry.

# 16
  • Мнения: 2 211
         Ти обади ли й се да честитиш нейния рожден ден? Сигурна съм, че и тя е щяла да честити рождения ден на внучето си. Не се ли събрахте да празнувате заедно, нямало е да има нужда да се обаждате една на друга.
Стига де. Значи, ако имаш злочестието да родиш на рождената дата на свекърва си, трябва да празнувате заедно ли Tired? Какъв черен хумор на съдбата Cry.
И аз мисля така! Цял живот ли ще трябва да празнувате заедно и едва ли не да пренебрегвате личния празник на детето?

# 17
  • Мнения: 6 993
Цял живот ли ще трябва да празнувате заедно и едва ли не да пренебрегвате личния празник на детето?
Аз съм родена на един ден с дядо ми.Нося неговото име. Винаги на всички празници сме били заедно и НИКОГА не съм се чувствала пренебрегната.Напротив, бях горда Mr. Green Сега не ми е ясно от какво точно, като се замисля, но ясно си спомням , че с гордост казвах, че с дядо ми имаме един рожден ден и имен ден.Защо си мислите,че да празнуват ще е пренебрегване на детето? newsm78

# 18
  • Мнения: 2 211
Цял живот ли ще трябва да празнувате заедно и едва ли не да пренебрегвате личния празник на детето?
Аз съм родена на един ден с дядо ми.Нося неговото име. Винаги на всички празници сме били заедно и НИКОГА не съм се чувствала пренебрегната.Напротив, бях горда Mr. Green Сега не ми е ясно от какво точно, като се замисля, но ясно си спомням , че с гордост казвах, че с дядо ми имаме един рожден ден и имен ден.Защо си мислите,че да празнуват ще е пренебрегване на детето? newsm78
Имах предвид това, че само след няколко години, детето ще иска да празнува с приятелчета.

# 19
  • Мнения: 6 167
ми чудила се е жената как да стопи ледовете , след проблема ви, обадила се е , намерила е повод - гръмотевиците и ти е ритнала топката в твоето поле.
ти пък вместо да й се обадиш на рожденния й ден или да организираш хубав празник - сега пускаш недоумяващи теми. newsm78
поведението ти не го одобрявам.
човек , ако иска да прави добри отношения ги прави.
а ако си млада - ти си наред
така съм възпитана и така живея- проблеми със свекърви и свекъри нямам!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
ми чудила се е жената как да стопи ледовете , след проблема ви, обадила се е , намерила е повод - гръмотевиците и ти е ритнала топката в твоето поле.
ти пък вместо да й се обадиш на рожденния й ден или да организираш хубав празник - сега пускаш недоумяващи теми. newsm78
поведението ти не го одобрявам.
човек , ако иска да прави добри отношения ги прави.
а ако си млада - ти си наред
така съм възпитана и така живея- проблеми със свекърви и свекъри нямам!

И аз така по същите причини Peace!

# 21
  • Мнения: 6 461

Дори когато трябваше да раждам една година преди тази ситуация аз рано утринта  и се бях обадила да и честитя рожденния ден.Тогава ме бяха хванали пустите контракции,а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си Simple Smile

 това мила Lennie също ли според теб е недоумяващо или е нормално както по горе отбелязах ---като не мога да изляза на глава със сина ще си го изкарам на снахата--
Защо винаги аз трябва да понасям ударите?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 171

Дори когато трябваше да раждам една година преди тази ситуация аз рано утринта  и се бях обадила да и честитя рожденния ден.Тогава ме бяха хванали пустите контракции,а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си Simple Smile

 това мила Lennie също ли според теб е недоумяващо или е нормално както по горе отбелязах ---като не мога да изляза на глава със сина ще си го изкарам на снахата--
Защо винаги аз трябва да понасям ударите?

Защото не си й дете, защото си "чужда" по презумция и е по-лесно да се конфронтира с теб. Няма смисъл да го мислиш- просто действай с добро. Жената наистина е направила опит, недодялан, но факт Peace.

п.п. аз много се разбирам със свекърва ми, но въпреки факта, че мъжът ми пътува по шест месеца и аз съм насреща за ВСИЧКО, пак иска заради една болежка/за която ми е споделяла и съм предлагала помощ/ съпругът ми да си я заведе на лекар. Разбирам я жената- и аз когато ми е болно бих искала да се огледам в "най- близките очи" Wink

# 23
  • Мнения: 6 461
Може би си права.За това съм писала във форума.Може би грешката е моя.
Но мисля че не е това начина за помирение като ми се обади за компа,когато аз сгреша  си казвам директно а не да усуквам.Никога не са ми се свидили думи да се извиня на някого .

не е ли така?

# 24
  • Мнения: 356
Стига де. Значи, ако имаш злочестието да родиш на рождената дата на свекърва си, трябва да празнувате заедно ли Tired? Какъв черен хумор на съдбата Cry.

       Въобще нямах предвид, че щом са родени детето и свекървата в един ден трябва да празнуват задължително заедно. Исках да кажа, че на рожден ден на който и да е било от семейството - дете, снаха, син, свекърва, тъща ... обикновено  се събират заедно. Както на Коледа или Великден. Но това е мое лично мнение. Peace


       
... а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си ...

       
        Дими, не мога да разбера защо трябва тя да ти се обажда и да ти честити раждането на детето. Когато аз родих аз се обадих на всички лично - първо на мъжа ми, майка ми, свекърва ми и да не изброявам всички, че дори и на кумата ни. Те ми честитиха на момента и страшно се радваха. Не съм чакала мъжа ми да казва най-хубавата новина в нашето семейство само той на неговите роднини. Синът ми е внуче както на моите родители, така и на тези на мъжа ми. Предполагам, че ти се обади на твоите и да им кажеш, че си имате детенце? Wink

     

# 25
  • Мнения: 6 167

Дори когато трябваше да раждам една година преди тази ситуация аз рано утринта  и се бях обадила да и честитя рожденния ден.Тогава ме бяха хванали пустите контракции,а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си Simple Smile

 това мила Lennie също ли според теб е недоумяващо или е нормално както по горе отбелязах ---като не мога да изляза на глава със сина ще си го изкарам на снахата--
Защо винаги аз трябва да понасям ударите?


свекърва ти явно е чешит, но ти пък ако имаш глава на раменете си
няма да вадиш калема да мериш кой, кога , защо и как
остави тия безплодни истории
обади се на жената , изяснете се и действай малко по-хитро
не може да се вади томахавката всеки път , когато някоя настъпи другата
а ти си по-млада - малко позитивно я манипулирай.

защо не си организирала празник за нея и детето?
не може ли да й влезеш малко под кожата!
как стават тия неща, наистина недоумявам.
в моето семейство хората се уважават, обаждат,
интересуват, честитят си празници и тн.
първа годинка не се пропуска току така  Wink

# 26
  • Мнения: 6 461
Да разбира се права си .Точно за това писах във форума да преценя аз къде съм сгрешила и къде тя.Благодаря ви за мненията които додохте.

# 27
  • Мнения: 6 167
да ти кажа, дими
освен ако не са големи изроди , възрастните хора са много лесни.
( то зависи и на колко години са де)
не давай да те поставят в средата на спора, защото нали .. " посредника винаги е лай..".
и все ти ще си виновната.
това е класика просто.

ти я карай по-леко. Peace
ето, уикенд идва, вземи купи една торта, 2 балона и 3 рози   и се изтипосай у тях с детето!
кажи " Нещо се разминахме на деня, но ето ни идваме да те почерпим, щото сме станали на 1 година!" и бутни мъника пред себе си  Laughing

сигурна съм, че от вратата няма да те върне!
купи й и един дезодорант да се радва на подарък
и да се почуства неудобно, че няма подарък за детето.
ще поомекне доста  Wink

слушай радиото кат' ти пее  Wink Wink

# 28
  • Монтана
  • Мнения: 499
Явно не сме единствените:когато синът ми навърши годинка,свеки беше в чужбина и дори не се обади да честити р.ден,за подарък да не говорим.Когато навърши две годинки си беше в БГ и я поканихме на р.ден,тя каза че ще дойде.Чакахме я цял ден а нея никаде никаква.На другия ден когато съпруга ми я попитал"Защо недойде",тя му казала"Защото нямах пари"
За тази постъпка ми кажете оправдание има ли?????????????????Как се чувствах аз и синът и?

# 29
  • в къщи
  • Мнения: 467
Така е.За мен си права.Тя е по-възрастна и тя трябва да отстъпи и/ или поне инициативата да е нейна(не смятам обаждане за комп да е опит за сдобряване(звучи,като наглеждане,все едно сте деца) newsm78.Нали уж е по-опитна и вече е минала през същите проблеми.Но мисля също и че в момента сте ядосани една на друга и всяка е права за себе си.Ще се разберете,не го мисли повече. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт