Свеки ,свеки ,свеки и пак свеки

  • 3 506
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 461
       Случвало ли ви се е това което и на мен?
       Влезнахме със свеки в конфузна ситуация...... Mr. Green
       След няколко дена заваля силен дъжд и имаше гръмотевици по едно време телефона звъни и чувам от другата страна "ЗДРАСТИ ,ДА СИ ИЗКЛЮЧИШ ИНТЕРНЕТА ЧЕ МОЖЕ ДА ВИ ИЗГОРИ КОМПЮТЪРА ....-и като пита как са децата чак тогава се светнах ,че е свеки"и това беше. Mr. Green
       Няколко дена след това дойде рождения ден на малкото ми дете стана на една годинка  newsm59,А БАБА СВЕКИ НЕ СЕ ОБАДИ ДА ЧЕСТИТИ.Няма начин да е забравила ,защото и тя има рожден ден на същата дата.Можете ли да ми обясните подобно поведение---КАКА ТАКА КОМПЮТЪРА ЩЕ  Е ПО ВАЖЕН ОТ ВНУКА И?---



P.S.Благодаря за мненията които дадохте .За себе си съм направила равносметка къде съм сгрешила.



P.S Благодаря за мненията които дадохте .За себе си направих равносметка ,къде съм сгрешила.

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 07:56 от дими

# 1
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
       Случвало ли ви се е това което и на мен?
       Влезнахме със свеки в конфузна ситуация...... Mr. Green
       След няколко дена заваля силен дъжд и имаше гръмотевици по едно време телефона звъни и чувам от другата страна "ЗДРАСТИ ,ДА СИ ИЗКЛЮЧИШ ИНТЕРНЕТА ЧЕ МОЖЕ ДА ВИ ИЗГОРИ КОМПЮТЪРА ....-и като пита как са децата чак тогава се светнах ,че е свеки"и това беше. Mr. Green
       Няколко дена след това дойде рождения ден на малкото ми дете стана на една годинка  newsm59,А БАБА СВЕКИ НЕ СЕ ОБАДИ ДА ЧЕСТИТИ.Няма начин да е забравила ,защото и тя има рожден ден на същата дата.Можете ли да ми обясните подобно поведение---КАКА ТАКА КОМПЮТЪРА ЩЕ  Е ПО ВАЖЕН ОТ ВНУКА И?---
Може да е била обидена затова,че вие не сте се обадили да я поздравите за рожденият и ден. newsm78

# 2
  • Мнения: 356
         Ти обади ли й се да честитиш нейния рожден ден? Сигурна съм, че и тя е щяла да честити рождения ден на внучето си. Не се ли събрахте да празнувате заедно, нямало е да има нужда да се обаждате една на друга.
         рр: Честит рожден ден на детенцето ти на патерици.   bouquet

# 3
  • Мнения: 25 713
А ти покани ли я на гости? Сети ли се ти да й честитиш рождения ден?
Възрастните хора обикновено очакват младите да се сещат за тях в такива ситуации.
Може да се е обидила, че не сте я поканили на рожден ден и че не сте й честитили празника.  newsm78

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А ти обади ли се да и честитиш?

# 5
  • Мнения: 7 474
Редно е вие да и се обадите първи  Thinking

# 6
  • Мнения: 6 461
Моите планове бяха да празнувам заедно със СВЕКЪРА МИ И СВЕКЪРВАТА..,както със сестрата на мъжа ми и съпруга и ,които много обичам и уважавам.Мисля че това е нормално ,нали?
Но след като тя ме намеси в спор между нея и сина и (моя съпруг),всъщност аз за тва и бях обидена-с две думи като не мога да изляза на глава с него що да не  си го изкарам на снахата.В същото това време моя съпруг беше на учение и не беше в града .Аз и бях обидена затова не и се обадих ,но те с ъс сина си се бяха оправили .Аз му звъннах и му казах да и се обади и да и честити ,това стана след обяд


БЛАГОДАРЯ ЗА ЧЕСТИТКАТА НА ПАТЕРИЧКИ Simple Smile


P.S.Вече съм направила равносметка къде съм сгрешила.Благодаря а мненията

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 08:00 от дими

# 7
  • Мнения: 11 018
А аз не разбрах какво общо има обаждането за компютъра с РД на свеки, който е бил СЛЕД, а не преди това обаждане (поне така разбрах)  Wink

# 8
  • Мнения: 6 461
 Confused





Благодаря за мненията които дадохте,направила съм си равносметка къде съм сгрешила

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 08:01 от дими

# 9
  • Мнения: 5 577
 Mr. Green Луда работа.

# 10
  • Мнения: 48 023
абе я не се впечатлявай от такива глупости,гледаш празника на детето да е ок,и не обръщаш внимание на такива неща поне за 1 ден!
моя свекър не е идвал на рожден ден на щерката,а внука си не е виждал Crazy
свеки пък прави изцепки като твоята,например рожденните дни на детето да се празнуват е глупост,но нейните задължително се празнуват "по-така" Wink

# 11
  • Мнения: 15 619
Ти на една страна ще дърпаш, тя на друга и накрая - до кривата круша.
Истината е, че тя със сина си ще се оправи, ти ще обираш негативите ако се намесваш в техните отношения.
Трябвало е да й се обадиш и да й честитиш рождения ден. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 6 461
 Confused

Благодаря за мненията които дадохте,направила съм си равносметка къде съм сгрешила

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 08:02 от дими

# 13
  • Мнения: 945
Ами тя първа е подала ръка като се е обадила zаради бурята. Трябвало е да и се обадиш zа р.д. в zнак, че приемаш опита и zа помиряване. Да не искаш тя с месеци да ти се обажда и да дава сигнали "Айде да се помирим", а ти само да си правиш кефа да я отсвирваш?

В тоzи случай не си права Naughty

# 14
  • Мнения: 6 461
Може би си права.За това съм писала във форума.Може би грешката е моя.
Но мисля че не е това начина за помирение като ми се обади за компа,когато аз сгреша  си казвам директно а не да усуквам.Никога не са ми се свидили думи да се извиня на някого .

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 17:43 от дими

# 15
  • Мнения: 5 468
         Ти обади ли й се да честитиш нейния рожден ден? Сигурна съм, че и тя е щяла да честити рождения ден на внучето си. Не се ли събрахте да празнувате заедно, нямало е да има нужда да се обаждате една на друга.
Стига де. Значи, ако имаш злочестието да родиш на рождената дата на свекърва си, трябва да празнувате заедно ли Tired? Какъв черен хумор на съдбата Cry.

# 16
  • Мнения: 2 211
         Ти обади ли й се да честитиш нейния рожден ден? Сигурна съм, че и тя е щяла да честити рождения ден на внучето си. Не се ли събрахте да празнувате заедно, нямало е да има нужда да се обаждате една на друга.
Стига де. Значи, ако имаш злочестието да родиш на рождената дата на свекърва си, трябва да празнувате заедно ли Tired? Какъв черен хумор на съдбата Cry.
И аз мисля така! Цял живот ли ще трябва да празнувате заедно и едва ли не да пренебрегвате личния празник на детето?

# 17
  • Мнения: 6 998
Цял живот ли ще трябва да празнувате заедно и едва ли не да пренебрегвате личния празник на детето?
Аз съм родена на един ден с дядо ми.Нося неговото име. Винаги на всички празници сме били заедно и НИКОГА не съм се чувствала пренебрегната.Напротив, бях горда Mr. Green Сега не ми е ясно от какво точно, като се замисля, но ясно си спомням , че с гордост казвах, че с дядо ми имаме един рожден ден и имен ден.Защо си мислите,че да празнуват ще е пренебрегване на детето? newsm78

# 18
  • Мнения: 2 211
Цял живот ли ще трябва да празнувате заедно и едва ли не да пренебрегвате личния празник на детето?
Аз съм родена на един ден с дядо ми.Нося неговото име. Винаги на всички празници сме били заедно и НИКОГА не съм се чувствала пренебрегната.Напротив, бях горда Mr. Green Сега не ми е ясно от какво точно, като се замисля, но ясно си спомням , че с гордост казвах, че с дядо ми имаме един рожден ден и имен ден.Защо си мислите,че да празнуват ще е пренебрегване на детето? newsm78
Имах предвид това, че само след няколко години, детето ще иска да празнува с приятелчета.

# 19
  • Мнения: 6 167
ми чудила се е жената как да стопи ледовете , след проблема ви, обадила се е , намерила е повод - гръмотевиците и ти е ритнала топката в твоето поле.
ти пък вместо да й се обадиш на рожденния й ден или да организираш хубав празник - сега пускаш недоумяващи теми. newsm78
поведението ти не го одобрявам.
човек , ако иска да прави добри отношения ги прави.
а ако си млада - ти си наред
така съм възпитана и така живея- проблеми със свекърви и свекъри нямам!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
ми чудила се е жената как да стопи ледовете , след проблема ви, обадила се е , намерила е повод - гръмотевиците и ти е ритнала топката в твоето поле.
ти пък вместо да й се обадиш на рожденния й ден или да организираш хубав празник - сега пускаш недоумяващи теми. newsm78
поведението ти не го одобрявам.
човек , ако иска да прави добри отношения ги прави.
а ако си млада - ти си наред
така съм възпитана и така живея- проблеми със свекърви и свекъри нямам!

И аз така по същите причини Peace!

# 21
  • Мнения: 6 461

Дори когато трябваше да раждам една година преди тази ситуация аз рано утринта  и се бях обадила да и честитя рожденния ден.Тогава ме бяха хванали пустите контракции,а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си Simple Smile

 това мила Lennie също ли според теб е недоумяващо или е нормално както по горе отбелязах ---като не мога да изляза на глава със сина ще си го изкарам на снахата--
Защо винаги аз трябва да понасям ударите?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 171

Дори когато трябваше да раждам една година преди тази ситуация аз рано утринта  и се бях обадила да и честитя рожденния ден.Тогава ме бяха хванали пустите контракции,а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си Simple Smile

 това мила Lennie също ли според теб е недоумяващо или е нормално както по горе отбелязах ---като не мога да изляза на глава със сина ще си го изкарам на снахата--
Защо винаги аз трябва да понасям ударите?

Защото не си й дете, защото си "чужда" по презумция и е по-лесно да се конфронтира с теб. Няма смисъл да го мислиш- просто действай с добро. Жената наистина е направила опит, недодялан, но факт Peace.

п.п. аз много се разбирам със свекърва ми, но въпреки факта, че мъжът ми пътува по шест месеца и аз съм насреща за ВСИЧКО, пак иска заради една болежка/за която ми е споделяла и съм предлагала помощ/ съпругът ми да си я заведе на лекар. Разбирам я жената- и аз когато ми е болно бих искала да се огледам в "най- близките очи" Wink

# 23
  • Мнения: 6 461
Може би си права.За това съм писала във форума.Може би грешката е моя.
Но мисля че не е това начина за помирение като ми се обади за компа,когато аз сгреша  си казвам директно а не да усуквам.Никога не са ми се свидили думи да се извиня на някого .

не е ли така?

# 24
  • Мнения: 356
Стига де. Значи, ако имаш злочестието да родиш на рождената дата на свекърва си, трябва да празнувате заедно ли Tired? Какъв черен хумор на съдбата Cry.

       Въобще нямах предвид, че щом са родени детето и свекървата в един ден трябва да празнуват задължително заедно. Исках да кажа, че на рожден ден на който и да е било от семейството - дете, снаха, син, свекърва, тъща ... обикновено  се събират заедно. Както на Коледа или Великден. Но това е мое лично мнение. Peace


       
... а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си ...

       
        Дими, не мога да разбера защо трябва тя да ти се обажда и да ти честити раждането на детето. Когато аз родих аз се обадих на всички лично - първо на мъжа ми, майка ми, свекърва ми и да не изброявам всички, че дори и на кумата ни. Те ми честитиха на момента и страшно се радваха. Не съм чакала мъжа ми да казва най-хубавата новина в нашето семейство само той на неговите роднини. Синът ми е внуче както на моите родители, така и на тези на мъжа ми. Предполагам, че ти се обади на твоите и да им кажеш, че си имате детенце? Wink

     

# 25
  • Мнения: 6 167

Дори когато трябваше да раждам една година преди тази ситуация аз рано утринта  и се бях обадила да и честитя рожденния ден.Тогава ме бяха хванали пустите контракции,а тя не ми се обади да ми честити за бебчето ,което много прилича на баба си Simple Smile

 това мила Lennie също ли според теб е недоумяващо или е нормално както по горе отбелязах ---като не мога да изляза на глава със сина ще си го изкарам на снахата--
Защо винаги аз трябва да понасям ударите?


свекърва ти явно е чешит, но ти пък ако имаш глава на раменете си
няма да вадиш калема да мериш кой, кога , защо и как
остави тия безплодни истории
обади се на жената , изяснете се и действай малко по-хитро
не може да се вади томахавката всеки път , когато някоя настъпи другата
а ти си по-млада - малко позитивно я манипулирай.

защо не си организирала празник за нея и детето?
не може ли да й влезеш малко под кожата!
как стават тия неща, наистина недоумявам.
в моето семейство хората се уважават, обаждат,
интересуват, честитят си празници и тн.
първа годинка не се пропуска току така  Wink

# 26
  • Мнения: 6 461
Да разбира се права си .Точно за това писах във форума да преценя аз къде съм сгрешила и къде тя.Благодаря ви за мненията които додохте.

# 27
  • Мнения: 6 167
да ти кажа, дими
освен ако не са големи изроди , възрастните хора са много лесни.
( то зависи и на колко години са де)
не давай да те поставят в средата на спора, защото нали .. " посредника винаги е лай..".
и все ти ще си виновната.
това е класика просто.

ти я карай по-леко. Peace
ето, уикенд идва, вземи купи една торта, 2 балона и 3 рози   и се изтипосай у тях с детето!
кажи " Нещо се разминахме на деня, но ето ни идваме да те почерпим, щото сме станали на 1 година!" и бутни мъника пред себе си  Laughing

сигурна съм, че от вратата няма да те върне!
купи й и един дезодорант да се радва на подарък
и да се почуства неудобно, че няма подарък за детето.
ще поомекне доста  Wink

слушай радиото кат' ти пее  Wink Wink

# 28
  • Монтана
  • Мнения: 499
Явно не сме единствените:когато синът ми навърши годинка,свеки беше в чужбина и дори не се обади да честити р.ден,за подарък да не говорим.Когато навърши две годинки си беше в БГ и я поканихме на р.ден,тя каза че ще дойде.Чакахме я цял ден а нея никаде никаква.На другия ден когато съпруга ми я попитал"Защо недойде",тя му казала"Защото нямах пари"
За тази постъпка ми кажете оправдание има ли?????????????????Как се чувствах аз и синът и?

# 29
  • в къщи
  • Мнения: 467
Така е.За мен си права.Тя е по-възрастна и тя трябва да отстъпи и/ или поне инициативата да е нейна(не смятам обаждане за комп да е опит за сдобряване(звучи,като наглеждане,все едно сте деца) newsm78.Нали уж е по-опитна и вече е минала през същите проблеми.Но мисля също и че в момента сте ядосани една на друга и всяка е права за себе си.Ще се разберете,не го мисли повече. newsm10

# 30
  • Мнения: 6 461
да ти кажа, дими
освен ако не са големи изроди , възрастните хора са много лесни.
( то зависи и на колко години са де)
не давай да те поставят в средата на спора, защото нали .. " посредника винаги е лай..".
и все ти ще си виновната.
това е класика просто.

ти я карай по-леко. Peace
ето, уикенд идва, вземи купи една торта, 2 балона и 3 рози   и се изтипосай у тях с детето!
кажи " Нещо се разминахме на деня, но ето ни идваме да те почерпим, щото сме станали на 1 година!" и бутни мъника пред себе си  Laughing

сигурна съм, че от вратата няма да те върне!
купи й и един дезодорант да се радва на подарък
и да се почуства неудобно, че няма подарък за детето.
ще поомекне доста  Wink

слушай радиото кат' ти пее  Wink Wink


,аз и ги пратих децата на гости да ги погледа за една вечер и тя да ви кажа   прати подарък на детето,видяхме се но нещо много е сконфузена ситуацията.Дори подарък получи и по големият ми син.



PS.благодаря за мненията които дадохте

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 08:18 от дими

# 31
  • Мнения: 1 858
Ами не е нормална тази работа но и не се учудвам! Поне се обадила за компютъра да те предупреди моята и това не е направила. Преди няколко месеца подариха на сина ми колело след това се видяхме няколко пъти и от тогава ни вест ни кост от нея! И айде нема нужда все ние да ги каним, да ги търсим , да им се обаждаме и така нататък що те не се сетят?!

# 32
  • Мнения: 356
И айде нема нужда все ние да ги каним, да ги търсим , да им се обаждаме и така нататък що те не се сетят?!
 
       Защото утрешния ден, да са живи и здрави децата ни, и ние ще застанем от другата страна на барикадата. Едва ли ще тръгнем само "ние да ги каним ...", ще чакаме и от ответната страна реакция.  Peace

# 33
  • Мнения: 2 035
свекърва ти явно е чешит, но ти пък ако имаш глава на раменете си
няма да вадиш калема да мериш кой, кога , защо и как
остави тия безплодни истории
обади се на жената , изяснете се и действай малко по-хитро
не може да се вади томахавката всеки път , когато някоя настъпи другата
а ти си по-млада - малко позитивно я манипулирай.

защо не си организирала празник за нея и детето?
не може ли да й влезеш малко под кожата!
как стават тия неща, наистина недоумявам.
в моето семейство хората се уважават, обаждат,
интересуват, честитят си празници и тн.
първа годинка не се пропуска току така  Wink

Lennie, абсолютно си права и аз винаги съм разсъждавала като теб, а и така съм възпитавана. Но съвсем скоро се убедих, че има хора, и хора....има интелигентни, и по малко интелигентни,  а да не казвам хич.... има и такива, които те разбират и такива, които не се и опитват да го направят. Така че тези тактиките по някога са несполучливи, или важат само за много, ама много кратък период  Sad Просто някой хора успяват да поставят себе си на пиадестал, а всички останали са някъде долу в краката им, дори и да става въпрос за деца и внуци, колкото и тъжно да звучи  Tired

# 34
  • Мнения: 5 468
Винаги на всички празници сме били заедно и НИКОГА не съм се чувствала пренебрегната.
Чий татко е бил дядо ти? Ако е бил на баща ти, как ли се е чувствала майка ти през всичките тези празници? Ако е бил на майка ти, как се е чувствал баща ти? Дали им е било приятно или един от двамата, винаги е правил компромиси, за да не нарани теб и половинката си...
На нас са ни спестявали много от скандалите и раздорите си..., поне у нас беше така - не знам за такива. Но дали един от родителите ти, се е чувствал добре в тази компания на ВСЕКИ празник - това не можеш да знаеш.

# 35
  • Мнения: 5 468
Исках да кажа, че на рожден ден на който и да е било от семейството - дете, снаха, син, свекърва, тъща ... обикновено  се събират заедно. Както на Коледа или Великден. Но това е мое лично мнение. Peace
Ужас! Това означава, всичките ми празници да са на настроение 0.
Вие така ли правите? Събирате се снахи, тъщи, етърви, зетове, свекърви.... ooooh!, аз няма да издържа на това напрежение.
Но не се обиждай, това също си е мое мнение..., на теб ти е приятно да се събирате, на мен не би ми било и така:).

# 36
  • Мнения: 3 818
Исках да кажа, че на рожден ден на който и да е било от семейството - дете, снаха, син, свекърва, тъща ... обикновено  се събират заедно. Както на Коледа или Великден. Но това е мое лично мнение. Peace
Ужас! Това означава, всичките ми празници да са на настроение 0.
Вие така ли правите? Събирате се снахи, тъщи, етърви, зетове, свекърви.... ooooh!, аз няма да издържа на това напрежение.
Но не се обиждай, това също си е мое мнение..., на теб ти е приятно да се събирате, на мен не би ми било и така:).

Ние за рождените дни на мъжа ми и моя, понеже са един до друг, винаги каним родителите ни, отделно от обичайното празненство, събираме ги един ден, заедно с наличните ни баба и дядо и ги почерпваме. За тях това е важно, особено пък за най-възрастните, защото така се чувстват не забравени. Разбираме се с всичките родители чудесно и не ни представлява никакъв проблем. За първия рожден ден на детето пак така правихме. Отделно си празнуваме с приятели или когото искаме. Но за мен е важно родителите ни да се чувстват уважени и затова държим на тази традиция.

Аз също действам подобно на свекърва ти, когато са ми обтегнати отношенията. В смисъл, предпочитам да си намеря някакъв повод да се обадя- като компютъра- и да стопим ледовете, отколкото евентуално да седнем да се обясняваме и да ми твърдят, че няма нищо, а всъщност да има.

# 37
  • Мнения: 1 858
И айде нема нужда все ние да ги каним, да ги търсим , да им се обаждаме и така нататък що те не се сетят?!
 
       Защото утрешния ден, да са живи и здрави децата ни, и ние ще застанем от другата страна на барикадата. Едва ли ще тръгнем само "ние да ги каним ...", ще чакаме и от ответната страна реакция.  Peace

Ми не знам за теб но аз не бих оставила децата ми да се обаждат постоянно все те да идват и така нататък. Винаги ще бъда на линия и ще помагам с каквото мога. Нищо не очаквам от децата си защото те задължение към мене нямат но аз имам задължение докато съм жива да им помагам с каквото мога! Също така не очаквам от моите деца да ме "гледат" някой ден защото пак казвам децата не дължат НИЩО на родителите си! Не ми дължат нито обич, нито уважение, нито гледане! Уважението и любовта са нещо, което трябва да се заслужи! Аз уважавам моята майка и я обичам но не защото ми е майка- аз обичам и уважам човека, който е в нея! Не мога да разбера до кога ще лежим на тия круши, че децата трябва да ни търсят , да идват при нас и да ни свалят звезди от небето?! До кога ще циврим за уважението и благодарността на децата си?! На дали някой ще ме разбере  но аз така мисля ! Децата НИЩО не дължат на родителите си!

# 38
  • Мнения: 6 998
Винаги на всички празници сме били заедно и НИКОГА не съм се чувствала пренебрегната.
Чий татко е бил дядо ти?
На татко. Ние живеехме у тях тогава, събирахме се всички - и двете роди, +братовчедите от Кърджали.Беше всенароден празник, така да се каже.А може би не съм се чувствала пренебрегната, защото сутрин имаше детски рожден ден за мен, знам ли Rolling Eyes Но като истински празник и досега усещам семейното събиране, а не детския рожден ден.И досега гледам на самата датата (двете дати) да съм с тях, нищо,че празнувам по още 124245 пъти Laughing

# 39
  • Мнения: 2 035
Ми не знам за теб но аз не бих оставила децата ми да се обаждат постоянно все те да идват и така нататък. Винаги ще бъда на линия и ще помагам с каквото мога. Нищо не очаквам от децата си защото те задължение към мене нямат но аз имам задължение докато съм жива да им помагам с каквото мога! Също така не очаквам от моите деца да ме "гледат" някой ден защото пак казвам децата не дължат НИЩО на родителите си! Не ми дължат нито обич, нито уважение, нито гледане! Уважението и любовта са нещо, което трябва да се заслужи! Аз уважавам моята майка и я обичам но не защото ми е майка- аз обичам и уважам човека, който е в нея! Не мога да разбера до кога ще лежим на тия круши, че децата трябва да ни търсят , да идват при нас и да ни свалят звезди от небето?! До кога ще циврим за уважението и благодарността на децата си?! На дали някой ще ме разбере  но аз така мисля ! Децата НИЩО не дължат на родителите си!

Много хубаво казано  smile3501
Напълно съм съгласна  Peace

# 40
  • Мнения: 1 460
Здравейте и от мен
Преди да се омъжа минаги сме се събирали цялото семейство на рожденни дни. Сега като сме повече пак се събираме и мисля, че няма нищо лошо в това ако имам рожден ден да съберем всички родители и да го празнуваме. Така и те се чувстват желани и уважавани. Както и на по- големите празници им е хубаво да минем да ги видим, да се съберем на един обяд. Не е кой знае какво.
Това разбира се е мое мнение. Просто при мен винаги е било така, а и при мъжа ми също.
А във взаимоотношенията със свекърите- то е ясно че никога не може да ги почустваме съвсем като нашите си родители, но те все пак са отгледали и възпитали мъжете ни и най- малкото за това е добре да ги уважаваме

# 41
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 893
Моя син също направи скоро година и свекър ми въобще не се сети за него.А живеем в една къща на различни етажи.Но това е неговия тип поведение.До 6 месец бъркаше името на детето.Да е жива и здрава майка ми,че тя е единствения човек на когото разчитам,освен мъжа ми.
А и си мисля,че който иска да поздрави малкия,да дойде в къщи да го види.Какво да го разнасям по баби и дядовци като циркова маймуна да си вземе подаръците.Когато някой от семейството има РД аз отивам или се обаждам да честитя,не го карам да дойде,че да си вземе подаръка.А моите баба и дядо точно така правят- в точно определения ден и час отиваме да си вземем подаръците.Те никога не си разбутват рахатлъка за другите.Много ме дразни това.

# 42
  • Мнения: 384
Дими, защо оставам с впечатление,че се чувстваш едва ли не виновна?! В крайна сметка уважението трябва да се заслужи...? Мен лично лицемерни усмивки и т.н. адски ме изморяват. Абе,свиркай си  newsm08

# 43
  • Мнения: 6 167
И айде нема нужда все ние да ги каним, да ги търсим , да им се обаждаме и така нататък що те не се сетят?!
 
       Защото утрешния ден, да са живи и здрави децата ни, и ние ще застанем от другата страна на барикадата. Едва ли ще тръгнем само "ние да ги каним ...", ще чакаме и от ответната страна реакция.  Peace
Също така не очаквам от моите деца да ме "гледат" някой ден защото пак казвам децата не дължат НИЩО на родителите си! Не ми дължат нито обич, нито уважение, нито гледане! Уважението и любовта са нещо, което трябва да се заслужи!  ! Децата НИЩО не дължат на родителите си!

да.
така се възпитават масово деца. мои роднини, приятели и тн са възпитани в този 'дух'...
- никому нищо не дължите, но на вас бабите и дядовците и родителите трябва да ви спечелят уважението.

аз изобщо не съм родена, за да помагам до последна капка кръв на децата ми, не желая да давам пари или да дундукрам внуци във времето, което ми остава, като пенсионер например
и някой да ми казва какво да правя ' като съм свободна'.

ако ми се зароди желание - сигурно ще бъда много отдадена баба, но да ставам жертвено агне на децата си, да ме използват и да ми оставят децата например и накрая да не съм им спечелила уважението, за да ми се обадят на рожденния ден  Naughty

моето задължение е да ги родя, да ги отгледам и образовам, така че да си вземат хляба в ръцете. толкоз. от там нататък всичко е волна програма. ако искам.
живота ми изобщо не с изчерпва с раждането и отглеждането на децата.

според моето възпитание аз не очаквам някой да ми 'помага', но имам  синовен дълг към хората, които са родили мен и мъжа ми.
и хич нямам никакъв брояч в мозъка
(бр. телефонни разговори, бр. разменени визити и др. лицемерия).
не си създавам никакви филми, кой, какво, защо и как, живея в много добри отношения със семейство и роднини.

повярвай ми, уважавайки, грижейки се и обичайки възрастните хора около мен имам само позитиви. и духовни, и материални.

# 44
  • Мнения: 1 495
И аз не съм съгласна с твърдението, че нищо не дължа на родителите си. Как така ?! Че ако не бяха те, надали щях да съм това, което съм сега? Ако не бяха треперили над мен да съм жива и здрава, ако не ме бяха възпитали и изучили, ако не ме уверяваха постоянно в обичта си и не ми даваха кураж в трудностите, то какво щях да представлявам днес ?! Мисля, че само с това, че са ми дарили живот, заслужават моето уважение, а с всичко останало им дължа и благодарност и помощ, когато се наложи.
Обратно, не мисля, че са ми длъжни с нищо повече, след като са ми дали чудесен старт в живота.
А по темата смятам, че за да получат хората добро отношение, трябва да постъпват добре първо, а ако не го получат то си е за сметка на другите.

# 45
  • Мнения: 356
...според моето възпитание аз не очаквам някой да ми 'помага', но имам  синовен дълг към хората, които са родили мен и мъжа ми...
      Нямам какво повече да добавя.

Общи условия

Активация на акаунт