ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - Тема 3

  • 17 322
  • 777
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 352
И ние сме в един от "топ" кварталите в София, където няма шанс да ни приемат, та чакаме за баткото... Но за Изабела не съм попълнила инфото в системата, много е малка за ясла и не мога да й/си го причиня. Догодина ще го направя и дано не е късно. То тя май ще има 1т допълнително, заради алергията й към белтъка на кравето мляко, но трябва да видя през какви комисии се минава за тая заветна точка. Иначе като отворите системата, кликвате на самата детска градина и отдолу има списък с приети/чакащи по години и групи.

Elinor, моята бебешорка е същата - събужда се няколко пъти нощем с жално мрънкане и ако не получи цица, буди всичко живо наоколо. Пристрастена е тотално и ще се обаждам на консултанта ми по кърмене какво да правим. Тя не иска само млякото, защото е слаба (73 см на 7.400 кг), просто иска мен. Много е мило това, но е затормозяващо и физически и психически. Отдавна е на 2 дрямки, но заспиването без цица е мираж - тя преграква от пищене и направо припада от изтощение. 1 час заспиване! Два пъти й го причиних и просто повече не мога, та винаги съм до нея. Това да излезем само с ММ, или да спя само с него... Поне противозачатъчни не ни трябват - бебето е най-доброто 🤣

# 706
  • Мнения: 404
EleanorRigby, невъзможно е едно дете да бъде изгледано перфектно по всички съвети на специалистите. А и друг е въпросът че тия съвети понякога се завъртат на 180 градуса с годините.

Dragoness, и при нас е така - само с кърмене заспива. Гледам да се съобразявам с часовете за сън - гушваме се на леглото, той спи, а аз или дремвам до него или просто си лежа. Е, понякога е малко трудно, защото се опитвам и други неща да свърша, ама каквото такова. Grinning

# 707
  • Мнения: 95
Мами, търся помощ от всеки, вече съм отчаяна.
Нашият синковец не надава. Последните два месеца е качил само 350 грама. Всичко започна преди около 3 месеца. До преди това качваше по кило и нещо на месец, преди 3 месеца спадна на 600 грама и от тогава качва само по около 150-200 грама на месец. Много се притеснявам. Храним го обилно, не му липсва храна, но огладнява често. Много е подвижен, постоянно лази и обикаля стаите, не мога да го спра. Постоянно се надига и за 1 секунда не остава мирен. Педи каза, че не е притеснително, защото е много подвижен и расте на сантиметри. Каза, че е в перфектно здраве. Мисли, че има много бърз метаболизъм и с лазенето не качва. До 6 месеца си беше удвоил теглото от раждането, роди се 3340, на прегледа беше 6.900, 68 см. Сега на консумтацията на 7 месеца е 69 см и само 7.100. До 1 година няма шанс да си утрои теглото, не ми е ясно как ще стигне 10 кила за 5 месеца, при положение, че качва толкова малко. Педи също ни посъветва да хапва, когато е гладен. От вчера му даваме така, но той е много ящен и винаги отваря уста за всичко, не знам дали не го тъпчем.
Дайте съвет, имали и такива бебета при нас? Какъв проблем може да има и да не качва?
Преди няколко месеца го водихме на гастро и тя също потвърди, че е здрав и, че според нея има бърз метаболизъм. Страхувам се да не пропускам нещо важно.

Иначе аз мога да се похваля с това, че вече заспива сам в леглото. Разбира се, това постижение не е наше, а на майка ми и баща ми. Спа две вечери при тях и се прибра научен 😂😂😂

# 708
  • София
  • Мнения: 1 791
Опиши подробно какво и колко яде/пие за 1 денонощие.
Браво на ваште!

# 709
  • Мнения: 95
Опиши подробно какво и колко яде/пие за 1 денонощие.
Браво на ваште!

Сутрин към 5 пие мляко- 210 мл.
В 9 яде попара - 150-170 гр
13 ч яде манджа - от 160-190 гр
16 ч каша с плодове - около 170 гр, зависи от кашата и плодовете.
20-20:30 мляко 210 мл с една бисквитка, по съвет на педи, за да не се нуди гладен.
Между вечерята и следобедната закуска понякога му даваме плодово пюре, ако пак е гладен- 90 гр
Между храненията предлагаме чай/вода. Не пие по много, но си пийва.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 791
Щях да кажа да даваш каша, ма ти даваш и каша, и попара, и бисквитка.
Предавам щафетата на другите мами. Супер си хапва, според мен. Не знам защо не качва. Може би просто си е slim model.

# 711
  • Мнения: 1 756
Futuremami, не бих се притеснила на твое място. Вече са в периода на малко качване, а трябва да се гледат и индивидуалните особености на детето. Еми някои просто са си слаби, с бърз метаболизъм. Моята Беба отдавна не сме я мерили, но последния път и тя беше качила около 200 гр. Не помня точно колко, трябва да питам
Елеанорче, сподели за тази книга, какво те притеснява?
В нашето село яслата е от две така или иначе и ми спестиха дилемата

# 712
  • Мнения: 278
Futuremami, аз предлагам АМ, след твърдата храна и мисля да го правя още, освен ако не почне да качва повече от нормалното. Гледам схеми без заместено млечно хранене и едно заместено в периода 9-12 месеца.

# 713
  • Мнения: 534
Нашата схема на хранения е същата, но качва по 300-400 гр на месец.
Щом лекарите казват, че детето е здраво, храни се добре и се развива нормално, не бих се притеснявала.
Някои деца си утрояват теглото, други го задминават и явно трети не го достигат.
Моника се роди 3 кг, в момента е 8,500, ще надвиши  утрояването до годинката.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 791
Amelin, ама ти не живееш ли в София?
Аз съм ок с неприемането ни сега. Малък е. Обаче същото ме чака и догодина, и по-догодина, и по-по-догодина и вече не знам за кой ден поред съм бясна и ми пари под лъжичката >Sad
Ще търся бавачка от лятото да ми помага, защото трябва да работя по 2-3 мааакс 4 часа на ден. Майка ми се пенсионира август, но тя просто не може да му смогне на малкия. Иска постоянно някой да му е до главата.
Някой, ако познава жега с опит и енергия, давайте я насам. Мъж също може.

Milvan2000, споделяй схеми. Ако изяде сутрин 180 грама овесена каша с малко масло, сирене колкото кибритена кутия и 1/4 жълтък: трябва ли да предлагам мляко след това?!
Аз не искам да знам вече колко тежи. Опитвам се да му намаля храната, защото не е много подвижен, но ме е страх да не орежа много от млякото, де да знам..

Оооо днеска ставаме на 7 месеца Heart Лелееее как лети времето....

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Моя предния месец беше качил 350г, не виждам нищо притеснително, като се има предвид, че не го тъпча с млякото. Няма как с банан и ябълка примерно и неща без глутен да качва по кило+. 
И аз да мина на неговите храни и аз ще отслабна. Този месец беше наддал към 600г, педиатърката ни предупреди, че е нормално и няма нищо притеснително.
Чувала съм, че бебето до годинка трябва да утрои кг си.

# 716
  • Мнения: 4 843
Аз бих предлагала мляко след всяко хранене, пък ако се е наяло, ще откаже. Щом е гладно детето и му се яде, давайте му. Ако не му се ограничава храната, не бих се притеснявала за малкото наддаване.

# 717
  • Мнения: 278
Дагни, в схемата хранене след събуждане 170 мляко, твърдата храна е до 170гр +90 мляко, обяд същото съотношение, следобяд ЗВБ колкото изяде + 90 мл, ранна вечеря 100гр + 90 мляко и преди лягане 170 мл мляко. Това е за 7-8 месец. В твоя случай аз бих намалила овеса и ще му дам 30-60мл, но не знам какви са ти другите хранения?

При нас разпределението е малко по различно, но грамажите са толкова в рамките на деня +- 100 гр.

За протокола роди се 4.100, първите три месеца качваше по килограм и нещо, следващите четири по 600-650. Сега е 10.300.
Btw, Дагни моя въпреки килограмите си е много подвижен.

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 12:27 от Milvan2000

# 718
  • София
  • Мнения: 1 791
Писташио, някои бебета ядат за утеха, а не и глад и трябва да се има едно наум.

Милван, мерси за схемата. Аз съм с по-малко мляко, може би ще му включа повече. Килата действително не пречат на подвижността, но това е само ако бебето е било подвижно, успоредно с "дебелеенето". Мойто беше заето да реве нон стоп първите си 3-4 месеца и изведнъж нашишкавя и сега му е тежко като си играе.

# 719
  • София
  • Мнения: 3 397
Futuremami, аз не виждам проблем в храненията на детето. Супер са си направо. Малкият и той е на такава схема горе-долу. Последният месец даже е свалил 100гр, но той не се спира. Нон-стоп е в движение. Не се притеснявам хич.

Това с предлагане на мляко след такава порция храна е много измамно. Малкият в началото точно така си изяждаше всичко + изпиваше цялата порция мляко, сметнато около 250-300гр. Рязко му спрях млякото. Педиатърката си каза - колкото му дадеш, толкова ще изяде.

Общи условия

Активация на акаунт