ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - Тема 3

  • 17 613
  • 777
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 376
Мами, имам въпрос за за гранулите вече. От три седмици сме започнали захранването. Всичко яде, има едно заместени хранене, до средата на месеца трябва да заместим второ. Но от както яде следобедна закуска започнаха на ново колики. Започват следобяд към 7 до сутринта. За наше щастие като заспи към 8-9 се буди към 4-5 за едно хранене, но спи неспокойно, плаче насън. И много трудно заспива вечер, свива се, плаче, много мине напрегнато. Някой има ли със същия проблем 😭😭😭

Аз захраних на 4++ , при нас беше същото 😐 внимавайте с газообразуващите , броколи и карфиол , аз не знаех и ги въведох по от рано ...

# 76
  • Мнения: 196
И при нас коликите се върнаха с пълна сила. Вечер е кошмар направо. Буди се през час, пръцка, рита, мрънка. През деня е добре. Само гушкането я успокоява. Какво ли не съм давала, но без резултат. Явно ни е много чувствително коремчето. Въвеждам бавно храните, не съм давала броколи, нито карфиол още.
Ние кандидатствахме за ясла още като издадоха акта за раждане, но в Стара Загора е такава практиката.

# 77
  • Мнения: 1 875
Futuremami, нашата педи ме предупреди, че след въвеждане на плодове могат да се върнат коликите
Дагни, аз днес съм приготвила картоф и тиква, като ще добавя и малко бял морков от вчера. Да видим как ще е

# 78
  • Мнения: 95
Futuremami, нашата педи ме предупреди, че след въвеждане на плодове могат да се върнат коликите

Дагни, аз днес съм приготвила картоф и тиква, като ще добавя и малко бял морков от вчера. Да видим как ще е
Ние сме въвели само зеленчуци без броколи и даваме оризова и царевична каша, започвам да се отчайвам

# 79
  • София
  • Мнения: 1 791
А какво е бял морков?
Аз днес ще отворя тиквата на гербер и ще давам от там... И ако върви добре, ще се пробвам да му пробутам от вчерашния картоф с тиква на хипп. Забелязах, че отказва, ако пюрето е студено. Иска си го топло - претенция гранде.

# 80
  • Мнения: 95
Исках също да ви питам - кога минахте на следващия номер мляко, нашия е постоянно гладен, има още една седмица до 6 месеца, има ли вариант да не го засища вече това мляко?

Дагни, бял морков е между ряпа и морков 😂 поне аз това разбрах като четох. На някои места дават пащърнак и бял морков да е едно и също, на други кзват, че е различно , ама не разбрах каква е разликата.
Имате ли проблем с приспиването намвишите бебета? До сега при нас беше рай- или той дам заспиваше или с наша помощ, но сравнително лесно. От няколко дни само като го сложа в кревата му или тръгна да го приспивам на ръце започва да реве истерично, да маха с ръце, да се обръща по корем. Това е на всяко приспиване. А като го гушна да гледа веднага спира да плаче и започва да се смее. Спазвам интервлаите за сън, но сега стана невъЗможно, той по никакъв начин не иска да заспи. С часове убеждения заспива най накрая.

# 81
  • Мнения: 534
Откакто започна да се обръща, заспиването е голямо предизвикателство. Само се мести, ту по гръб, ту по корем, настрани, мрънка, не мога да я укротя.
Най-често спи в тази поза:

# 82
  • Мнения: 335
И моето бебе вече все по корем иска да спи. Някой знае ли докога е опасно да се спи по корем ? Дали само докато са новородени или и когато може вече да се обръщат ?
За белия моков и пащърнака ме заинтригувахте. Използвах гугъл преводач, така че не претендирам за достоверност, но ето какво разбрах:
Много ги бъркат, но са различни. И двете са много полезни. Минусът на белия морков пред обикновения е, че липсва бета каротин, но това може да бъде плюс за дете с алергия към него. Иначе си има много други витамини.
Пащърнакът е по-едър, с кафеникаво-златист оттенък, или слонова кост, има листа като на магданоз и по-ядков вкус.
Аз мисля да въведа и двата зеленчука, пък после- който се харесва повече по-честичко. Някак съм оцеляла без дори да ги опитам, но пък ме заинтригуваха. Ще дегустирам бебешките пюрета Grinning Наживо май съм виждала само пащърнак.

# 83
  • Мнения: 4 856
Казват, че щом може само да се обръща вече детето, може да се остави да спи по корем.
Моят отскоро много почна да се върти и хич не искам още да се научава така да спи.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 791
Моят пък се обърна първо от корем по гръб. От гръб по корем може, но не желае да се обръща:( Обикновено като легна по цици до него и веднага се катурва настрани в очакване, но сам да го инициира - почти никога.
Педи нот лайк. Не знам какво да го правя. Ще ходим пак при Фурлакис, да видим има ли някъв проблем

# 85
  • Мнения: 4 856
Щом може, значи няма проблем според мен. Ние скоро бяхме на невролог и й казах, че само от гръб по корем се обръща, тя каза, че е нормално и е важното, че поне на едната страна се обръща. Има време, до 6ти-7ми месец ще се научи. Въпросът е два-три пъти да успее и после много бързо го осъвършенства и няма спиране.
Правете повечко упражнения. Моя го слагах на земята и слагах играчки около него и излиза от стаята. Така го хванах на камерата как започна сам да се обръща.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 566
Дагни, споко. Щом е почнал ще се научи. Малкият от раз почна един ден и от тогава е като пиле на шиш и няма спиране. Това някъде седмица преди да навърши 6м.

Ние му сменихме номера на млякото на 6+. Ама той винаги може да яде, така че не мога да преценя колко го засища. Може преди 10мин да е ял, ама види ли ни да дъвчем и мрънка да яде. Така пробва къде що може храна.

# 87
  • Мнения: 1 875
Дагни, застраховат се педитата. Едно близко бебе също не искаше да се обръща на 6 и го бяха пратили на невролог. Сега е на десет и лази като Фитипалди. Фурлакис ми каза, че бебето трябва да е на пода, интересни неща да са пръснати, така че да стимулират движението, но и аз да съм долу, на нейното ниво, а не просто да я метна и да ходя да си готвя
И аз съм оцеляла без бял морков, но на пюре ми е вкусен. Пащърнак слагам в супата, има по-различен вкус от моркова. Днес направи физиономия като усети гъстотата на пюрето, не й беше приятно. Сложих водичка и го изяде. И тя обича топличко. Проблемът е, че с темповете, с които яде, изстиват накрая и започва да губи интерес. Днес изяде към 150-160 гр., но близо три часа след кърмене (досега давах 125 час и половина след). После си искаше пак да я кърмя

# 88
  • София
  • Мнения: 1 791
Мерси, мами.
Като цяло съм спокойна за това, не се панирам, но определно двигателно си върви малко назад - няма да е обективно, ако не го призная.
Аз вчера купих кутия хипп 1 и хипп 2. Май ще дойде тъкмо за прехода в края на месеца. И в Медея и в Билла имаха много двойки, та се успокоих, че няма да остане гладен.
Днес довърших тиквата с картофа. Едвам го излъгах да си изяде бурканчето - утре или ще сваря сладък картоф или ще отворя буркан пащърнак... зависи как тръгне денят. И двете не ги е ял още.

# 89
  • Мнения: 534
Моника започна да се обръща седмица преди 6м. Буквално 2 дни бяха опитите и сега няма спирачки, като пумпал е.
Слагам я на пода и наоколо играчки, фиксира си някоя и започва да драпа към нея. Върти се, изтласква се с крачета и вири дупе докато не я хване, много е смешна.
Одивявам се колко бързо научава нови неща.
Още не съм сменила млякото, не знам дали ще го правя, няма признаци да не и стига.

Общи условия

Активация на акаунт