Електронни четци - Тема 25

  • 42 902
  • 789
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5 354
Отчита си брой страници. Качваш книгата от Calibre на четеца чрез функцията Send to device и страниците ти се появяват. Вече зависи с коя версия на програмата си, но новите я поддържат.

# 436
  • Мнения: 25 610
Много по-полезно е не само да отчита на коя страница си в момента, но и общия брой страници на книгата. Това по време на четене, изписано на всяка страница, без да ровиш в други настройки.

# 437
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ами то досега си имаше бутон back на киндълите, въпросът е защо са го махнали. Броят на страниците никога не ми е липсвал, не знам защо. Процентите и времето до края на книгата са ми достатъчни.

# 438
  • Мнения: 25 610
Защото така си свикнала. Simple Smile
Ако беше свикнала на повече екстри, сега щяха да ти липсват, също както стрелката назад. Simple Smile

Ех, ако старият ми Nook Simple Touch имаше подсветка, за друг четец нямаше и да поискам да чуя.

# 439
  • Мнения: 9 689
Има си бутон бек. Аз постоянно си размествам страниците и успявам да се върна. Довечера ще обърна внимание как Simple Smile))))).
На % съм го нагласила, мисля имаше и стр от страници, но пък те не са 1:1, защото зависят от големината на шрифта и резолючията/инчовете на екрана. Дано  ми се разбира какво пиша.

# 440
  • SF
  • Мнения: 21 172
Много по-полезно е не само да отчита на коя страница си в момента, но и общия брой страници на книгата. Това по време на четене, изписано на всяка страница, без да ровиш в други настройки.

Виж, практически не може да отчита броя страници, тъй като те са динамична величина. Ако намалиш много големината на буквата, страниците ще бъдат 100, ако я увеличиш 2 пъти (защото така ти харесва), страниците стават 200. Можеш да увеличаваш буквите до 5-6 реда на страница, ако решиш.
На хартиената книга не можеш да зумваш, не можеш да променяш нищо, след като е излязла от печатница. Сигурно си виждала текст, отпечатан с малък шрифт (7 пункта) и същият текст на 14 пункта - получава се различен брой страници.
Моят киндъл показва процент прочетено. Засича общия обем текст (100%) и това, което съм "отметнала" към момента.

# 441
  • Мнения: 25 610
Виж, практически не може да отчита броя страници...

Може, хората са го измислили. Съжалявам, че нукът ми не е в мен, подарих го, за да покажа как става.

# 442
  • Мнения: 7 106
И Киндъл отчита броя страници, спорите за излишни неща. Тая плоча се върти от време на време до безкарй. И място в книгата показва, и процент показва, и време до края на книгата в часове и минути, както и време до каря на главата в часове/минути.
Аз ползвам последната опция, защото ми е най-удобна и другите и да ги няма, ми е все тая. Ама ги има Simple Smile

Съвсем друг е въпросът до колко броя на страниците отговаря на книжния вариант, пък и на кое издателство също не е без значение Joy

# 443
  • Мнения: 6 150
Сийче, аз те разбирам, защото и аз бях с Нук. И на мен ми липсват тези неща, но и свикнах с Киндъла. Моят беше с подсветка, но стана на баница и затова го смених.

Така и така съм тук, пускам архив към старата версия 5.13.6 за Пейпър, който иска да сменя, че не се търпите с това мрънкане - https://dox.abv.bg/download?id=4010f3b177# - Линк за сваляне

# 444
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Така и така съм тук, пускам архив към старата версия 5.13.6 за Пейпър, който иска да сменя, че не се търпите с това мрънкане - https://dox.abv.bg/download?id=4010f3b177# - Линк за сваляне
Ще ми върне ли старата версия, ако вече имам сложена новата?

# 445
  • Мнения: 6 150
Ще ми върне ли старата версия, ако вече имам сложена новата?
Да, ще върне старата.

# 446
  • Мнения: 29 341
Помощ! Киндълът ми блокира. Ни приема, ни предава. На една страница е и край, не мога да изключа, нито светва, като включа зарядно.....

# 447
  • Мнения: 4 032
Опитай да го изключиш от копчето, но натискаш и задържаш поне 10-тина секунди. Би трябвало да стане

# 448
  • Мнения: 29 341
Не става...........

# 449
  • Мнения: 19 012
Остави го да се изхаби батерията, сложи зарядното и  пробвай да го включиш след известно време, със смартфоните понякога се получава.

Общи условия

Активация на акаунт