Електронни четци - Тема 25

  • 42 871
  • 789
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 785
Да попитам  за поръча на Киндел от Амазон. де директно ли поръчвате до БГ или ползвате превозвач?
Благодаря, предварително.

На мен ми дава до български адрес - 10-11 евро е доставката, с дата 2-8 декември.
Да не би да е модела без рекламите? Само той можеше без преди.
Да...

# 661
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами не си струва за мен, моделът без реклами е доста по-скъп. Рекламите са просто скрийнсейвър и е абсолютно неоправдано да се дават толкова много пари единствено за да ги няма.

# 662
  • Мнения: 5 992
А какво означава "without Kindle Unlimited"?

# 663
  • Мнения: 4 785
Ами не си струва за мен, моделът без реклами е доста по-скъп. Рекламите са просто скрийнсейвър и е абсолютно неоправдано да се дават толкова много пари единствено за да ги няма.

Е, значи не си заслужава, аз Киндъл само съм подарявала, бяхме с 2 Кобо в къщи, от които бях доволна - първият издържа доста и доста експлоатация, но по-новият не издържа много... Гледах Покетбук, но пък цената на този Киндъл 2021 си заслужава, чудя се само сега ли да го поръчам (два) или да изчакам Кибер понеделика.

# 664
  • София
  • Мнения: 19 242
Ако цената на Киндъла важи още 5 дни, това означава ли, че на ЧП няма да го намалят повече? За онзи от 55 евро питам, с  рекламите

Само питам, няма да ме събори и на тази цена Simple Smile

# 665
  • Мнения: 351
90 долара ще е в Сащ. Може би ще е по-изгоден.
Намалението към момента е на $105.

# 666
  • Мнения: 5 992
На мен ли така ми се струва, или тази година май нещо няма Черен Петък. Сякаш минали години повече оферти, повече намаления. Ще изчакам аз до понеделник да видя дали немския Амазон ще отрази cyber Monday. Аз се спирам на най-новия модел 6.8 инча май.

# 667
  • Мнения: 6 148
Не чакайте кибер понеделника, обикновено цената е 10-20% нагоре.

# 668
  • Мнения: 5 992
Може би утре ще взема вече крайното решение и аз.
Искам да ви попитам какво мислите за протекторните стъкла, струва ли си да сложа такъв протектор на екрана, т.к. с притеснявам от надрасквания? Но от друга страна дали протектора няма да повлияе на чувствителността, а и предполагам отблясъци ще добави...

# 669
  • София
  • Мнения: 700
Веднъж съм купувала протектор да четец и отиде в кофата моментално. Изцяло се губи ефекта на екран без отблясъци. Калъфче с капак пази напълно достатъчно. Иначе и аз още се чудя на новия Пейпъруайт. Ще помисля още няколко дни Simple Smile

# 670
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Да, Черния петък нещо много хилав,  мижаво намаление дето ме кара да се замислям искам ли въобще нов Киндъл или не, а като се замислям ме обхваща една такава всеотдайна привързаност към стария модел, който просто няма в какво да се обвини ¯\_(ツ)_/¯ Всъщност повече клоня да си взема някой Fire, които действително са за жълти стотинки, за да си гледам шарени списанийца, но пък това си е губивреме отвсякъде.
Искам да ви попитам какво мислите за протекторните стъкла
Ами моя Киндъл е разнасян навсякъде по ваканции, прехвърлян, забутван, дундурка се в чантата ми наред там с връзки ключове, метални огледалца, знаете как е, все ръбести неща и не е надраскан. Ако при вас е нещо по-груба употребата може и да си трябва. Телефонът ми е брониран с няколко пласта, там протектори всякакви, ама за Киндъла не видях смисъл, то и парите са други Grin Не искам да му развалям фасона с допълнителни неща след като си кара достатъчно добре и без тях, все пак смисълът е да ти е колкото може по-лек и малък в ръката.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз не виждам смисъл от протектор, нали е в калъф? Как ще се надере екранът, не го разлиствам с пирон все пак.

# 672
  • Мнения: 5 992
Хайде, реших се аз, взех новия Paperwhite 2021. Ама много скъпи калъфите, взех и калъф за около 40 лева. Няма засега все още много избор откъм калъфи, защото явно е нов моделът. Няма да взимам протектор за дисплея, така си и мислех, че ще отнеме от удоволствието. Остава сега да пристигне придобивката и ще дам отзиви.

# 673
  • Мнения: 214
Добре, пристигна и моят Киндъл днес. Нищо общо няма с предишния ми четец на Покетбук. Гледам го като голям камък, че няма и упътване. Как, аджеба, става качването на книги? Само чрез юсб кабел от лаптопа ли? Ми ако не ми се занимава с тоя лаптоп... На стария четец пращах книги от телефона, чрез мейл и така си четях? Тук в настройките видях някакъв мейл и пробвах да пратя книга в моби формат. Поне 10 минути рефрешвах, при положение, че е свързан към домашната безжична мрежа, и нищо.
Тъй като чета и доста на английски, ще ми бъде от полза и английско-български речник. Но от къде да го намеря и как да го добавя? Благодаря за търпението и се надявам да може да ми помогнете!

# 674
  • Мнения: 19 007
Праща се на мейл, да. Като идва и мейл с потвърждение, което трябва да се направи, преди да стигне книгата до Киндъл облака.

Общи условия

Активация на акаунт