Какъв крем за лице използвате? – 20

  • 72 261
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 29
Скрит текст:
Здравейте, момичета!
Извинявам се, че може да се повторя, но не смятам, че е необходимо да откривам нова тема при наличието на тази. И също - че не съм прочела всички страници, вероятно в които мога да открия отговор на въпроса си.
Аз съм на 25г. До момента опитите ми с козметични продукти са доста скромни. Използвам почистващ гел за лице, домашни маски и още 1/2 неща. Кожата ми няма видими несъвършенства. Единствено наблюдавам омазняване в Т - зоната. Иска ми се да започна да използвам крем (дневен или нощен) , които да не стимулира отделянето на себум, а напротив, и също така, понеже около тази възраст започва грижата за кожата за напред, ми се ще да започна да използвам продукт, който да поддържа кожата ми свежа и да предотвратява появата на фините линии.
Благодаря Simple Smile

Здравей Simple Smile Аз също съм с комбинирана кожа, понякога нормална към комбинирана  понякога комбинирана към мазна. Когато имах нужда само от матиращи продукти ползвах Биодерма и бях доволна. Сега и аз искам кремовете ми да имат и anti-age действие и пробвам различни марки.

Доволна съм от кремовете на Olay. Много добре матират кожата ми, в същото я усещам хидратирана :
- Olay - Regenerist WhipFace Moisturizer
- Olay - Total Effects WhipFace Moisturizer
- Olay - Total Effects 7 In One Moisturising Day Cream Normal

 Също така харесвам кремовете на Шисейдо
- Shiseido - Pureness Moisturizing Gel
- Benefiance - Wrinkle Smoothing Day Cream SPF
- Shiseido- Waso Beauty Sleeping Mask /обожавам нощната маска/
Имам и други продукти на марката, но специално за този тип кожа /комбинирана/  ми действат най-добре споменатите. Иначе другите откъм анти-ейдж действие са страхотни.

Харесват ми също продуктите на Гарниер от Био серията им, това е кремчето:
- Garnier Bio Lemongrass Хидратиращ крем за нормална и смесена кожа

 Лумене също имат добри кремчета. Надявам се да съм била полезна Simple Smile

Много благодаря за обратната връзка! Когато ми се отвори възможност да пообиколя ще взема от споменатите продукти и ще ги пробвам. Дано мнението ми се припокрие с вашето. Благодаря! Hug

Включвам се да споделя:
Не съм се сдобила все още с нито един от предложените от Вас, но ще.

Искам да изкажа мнение относно крем за лице VZK FACE CREAM with prebiotic cultures за смесена и мазна кожа.
Кремът е на изключително достъпна цена - от магазин Лили  - 8.99лв.
Моят проблем е омазняване в Т зоната, доста неприятно. Използвам крема вече 5 - ти ден. Искам да кажа, че чудесно хидратира кожата ми БЕЗ да омазнява и утежнява. Оставя я освежена и мека. Доволна съм. Миналата година за първи път използвах марката с крем за напукани пети. Също на достъпна цена и останах доволна.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 20:42 от bubanka

# 586
  • София
  • Мнения: 5 289
Кремчето и измивният гел от серията и аз харесах.

# 587
  • Мнения: 129
Взех си lierac хидратиращ крем и серум, както и на Apivita bee
Бяха на промоция и... 😅🤦🏻‍♀️
Редували ли сте два крема (пусто нетърпение, лиерак съм ползвала и преди, но не и серум, апивита ми препоръчахте тук).
Отскоро включих третиноин, интересното  е, че след ултразвукова шпатула лиерака ми пари

# 588
  • Мнения: 6 930
Много е вероятно и от ретинола да ти пари. Поне при мен така се получава. 2 дни ретинол и на третия усещам парене тук-там, особено от околоочния ми крем, с който иначе няма такива проблеми.
Редувам кремовете и аз. Почти винаги имам 2-3 дневни и 2 нощни едновременно отворени и в зависимост от моментните ми нужди избирам кой да сложа.

Последна редакция: нд, 26 сеп 2021, 00:26 от tuali

# 589
  • Мнения: 1 176
Записвам се да ви чета в търсене на антиейдж 30+.
Кожата ми е смесена (май) със склонност към изсушаване след миене и  към омазняване в Т зоната, пъпки рядко по брадичката и линията на челюстта. Видях, че сте съветвали няколко страници по-рано почти идентичен казус. При мен разликата е, че последната година имам усещане за видимо състаряване на лицето. Имам бръчици около очите, но повече ми бъркат в здравето назолабиалните.
Психологическата ми граница е около 50 лв.

# 590
  • Мнения: X
evenfall, в DM гладам, че са пуснали от техните марки (Balea, Alverde и прочие) кремове с т.н. "активни съставки". Имат серуми с ретинол и Q10 на цени, които те устройват. А те са точно с "анти-ейдж" действие, а и като цяло подобряват вида на кожата, тъй като си написала, че бориш и омазняване и пъпчици.

 Случайно мернах и ето този серум:https://remedium.bg/viktoria-hyaluron-serum-resistem-retinol-20ml-058278/p. L'oreal също имат нови продукти, които могат да ти свършат работа.

Лично аз съм доволна от този крем, но е една идея по-скъп: https://remedium.bg/synchroline-terproline-egf-krem-za-podobryav … to-x30-ml-18161/p. Върши работа и за бръчици около очите, освен ако зоната не е много чувствителна, разбира се. А назолабиалните, освен да бъдат коригирани с филър, за друго решение не се сещам.

# 591
  • Мнения: 2 608
Наэолабиалните се подобряват и с масажи определено. Ако кожата е дехидратирана эаради лоша диета и малко вода-това също ще помогне. Эа продукти от дм не бих си давала парите честно каэано. Вижте коэметиката на Ла Рош, Авен и Виши примерно. Те имат по-иэгодни неща, може би не винаги до 50 лв, но като ще е гарга да е рошава поне. Също и the ordinary-те са много евтини, но с добри продукти. Но от дм...съжалявам, но освен паста эа эъби и някое мляко эа тяло/други баэови продукти не бива да се очаква нищо ,,анти ейджинг". На ясно съм, че ще скочат сега фенките на Балеа и пр., но эа мен лично по-добре дори да се мине на масла отколкото теэи продукти.

# 592
  • Мнения: X
snowwhite12, аз също не съм голям фен на техните продукти, но на някои от кремовете, които разгледах състава... Ами не са никак лоши, честно казано (нямам нищо тяхно  в момента, иначе щях да покажа). Затова съм ги и препоръчала като вариант. Идеята е да се влезне и в ценовия диапазон, който evenfall е оставила. Simple Smile The Ordinary, да, също са добра опция.

# 593
  • Мнения: 2 608
Гледането на състава е една от най-эаблуждаващите моди в сферата на коэметиката. Концентрацията е най-важното от състава, а това няма как да го прочетете на етикет. Виждала съм и аэ раэни серуми в дм, но пак не струват. По-добре дъ ординари.

# 594
  • Мнения: 1 176
Благодаря ви, момичета. Честно казано, пиша тук, защото спрях да търся най-ниска цена. Така че Ла Рош, Авен, Виши, The Ordinary и на мен първи ми изникнаха като марки, но не мога да се ориентирам сред конкретните им продукти.

Досега се борих със сайта на Vichy - ако чете някой от маркетинга на Лореал, моля ви се, колеги, не може за продукти в този клас да нямате една хубава търсачка, която да препоръчва продукти по зададени параметри. Сефтосах AI-a, но резултатите са абсолютно неадекватни на типа кожа, който попълних.

А за Лореал правилно ли предполагам, че на качество са като масата дрогерийни и не си струват малкото повече пари?

Продължавам да си правя рисърча, но и да съм отворена за идеи,ако ви хрумва нещо.

# 595
  • Мнения: 6 930
По-добре Дева, Рубела и подобни, отколкото Лореал, според мен.

# 596
  • Мнения: X
snowwhite12, състава на козметиката, а и не само (храни, битови, почисващи препарати и т.н.), е законово изискване, нищо повече. Но ти дава насоки - важното е да има нещо, в самия продукт, което да подобри или облекчи даден проблем. Концентрираните продукти са подходящи за хора, които имат сериозни симптоми на кожни заболявания или състояния - много суха кожа, тежко акне, дерматити, екземи и всичко друго какво се сетиш. Иначе може да стане обратен ефект. Казвам го от личен опит. Simple Smile

# 597
  • Мнения: 2 608
Каэвала съм го много често във форума като съвет и не энам всъщност дали се раэбира негативно или конструктивно, эа мен обаче е много ценно энание. А именно: эапочни грижата эа каквото и да било по себе си било то коса, кожа, тяло и т.н. с нагласата, че никой няма да (може да) ти направи рутина, която да работи эа теб.

Първата стъпка е яко четене и съставяне на личен план според това, което си прочела и чак тогава эадаване на въпрос тук или където и да било. Не го каэвам эаяждайки се, това е есенцията от годините, в които аэ съм била в търсене на перфектния план эа това и онова, на 28 съм. Интересувам се от 15 годишна. :Д

Всички марки по-горе имат читави продукти. Трябва да се эапочне от някъде, а и всеки си има собствени фаворити баэирани на неговия опит. Аэ мога да ти кажа эа моите, но мисля, че ще е по-ефективно и ще ти донесе повече эа в бъдеще, ако ти смаата седнеш и направиш един рисърч на продуктите от гореописаните марки, съэдадеш си режим, постнеш го тук и поискаш съвет какво може да подобриш/коригираш и дали е ок.
От Виши, эависи от целите ми и эависи с какви продукти комбинирам, съм много доволна от серията Аквалия термал-серума и крема (рич). Винаги ги имам в наличност, но като цяло полэвам и доста скъпи продукти.
Ла Рош не е много моята марка, но други са много доволни от нея-те имат дори система със серуми-витамин Ц, ретинол, Хиалурон и крем ХиалуБ5. Виж ги. Эа ОРдинари няма да те улеснявам, там си трябва да си проучиш сама, эащото няма и как да те улесня просто.

Хайде, имаш домашно. Ще ми благодариш после.

# 598
  • Мнения: 129
До сега от всичко на Виши, Лореал се обривам. Хубави хидратиращи съм намерила, но за съжаление нямат анти-ейддж грижа

# 599
  • Мнения: 22 950
До сега от всичко на Виши, Лореал се обривам. Хубави хидратиращи съм намерила, но за съжаление нямат анти-ейддж грижа
Защото като цяло хидратацията е за по-млади кожи, а за зрелите се залага на активни вещества.Аз слагам хидратация денем, анти-ейдж нощем, това лятото.Зимата анти-ейдж и двете рутини.
Вариант Б : анти-ейдж серум и отгоре хидратиращ крем, което също правя.
Въобще въртя много продукти според нуждата на кожата.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 12:02 от ДХ3

Общи условия

Активация на акаунт