На море в Гърция 2021 - I

  • 57 316
  • 763
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 2 623
Здравейте, някой който е ходил скоро в Гърция може ли да сподели дали наистина тестват по един човек от кола при преминаване на границата? Някак идиотско ми се струва да се правят пср-и по 2 пъти.

# 331
  • София
  • Мнения: 6 726
Миналата година точно така беше. По-един от кола си избират и тестват.

# 332
  • София
  • Мнения: 2 623
Те си избират? Не може ли някой по собствено желание да се жертва? Те може да решат и на детето да бърникат из носа. Няма как да стане.

# 333
  • София
  • Мнения: 6 726
Нали до 5 годишна възраст не бъркаха? Иначе миналата година когато майка ми, баща ми и леля ми са били на границата са помолили само леля ми да слезне д аи направят тест. Специално в техният случай не са дали избор може и на други да дават незнам...

# 334
  • София
  • Мнения: 14 660
Миналата година имаше нещо с номерата на ПЛФ - ако почва с 23, например, викаха за тест титуляра. Тези с 43, като нас, направо минаваха.
Сега тестват по един от кола задължително. Не знам като се засили потока през границата дали ще продължават така.

# 335
  • София
  • Мнения: 1 685
Нас миналата година не са ни тествали на границата - влязохме в Гърция на 29.08. Бяхме двама възрастни и дете на 10 г. Само ни погледнаха сертификатите от PCR тестовете и QR кода. Аз също се надявам с увеличаване на потока от пътници да разредят тестването на границата, но ще видим.

# 336
  • София
  • Мнения: 291
Те си избират? Не може ли някой по собствено желание да се жертва? Те може да решат и на детето да бърникат из носа. Няма как да стане.

Не решават деца да тестват. Кой ще предпочете да бърка в носа на дете пред възможността да го направи на  голям човек. Трябва да са луди.
Миналата година от  двамата възрастни и две деца (на 9 и 12 г.) в колата, ни казаха един от нас големите  да дойде за тест по желание. За децата изобщо не стана въпрос, само им погледнаха резултатите от лабораторията.

И за да не е  пак само за Ковид и тестове една снимка от Йонийско море. Вече нямам търпение
 

# 337
  • Мнения: 3 638
Миналата година и двата пъти минахме границата без да ни тестват.

# 338
  • Sofia
  • Мнения: 754
Знам, че в встрани от темата, но и всички  ни вълнува, ако се минава със резултат от антитела има ли специализирана лаборатория, която трябва да е издала документа и като всяка лаборатория има нейни референтни стойности коя се зачита за положителна като брой и не се налага ваксина или Пср?
Благодаря предварително и дано всички минаваме бързо без проблем и имаме чудно Гръцко лято Simple Smile

# 339
  • Мнения: 11 069
Засега нито една държава не признава документ за антитела.
Някои (но не Гърция за момента) признават PCR тест от последните шест месеца като документ за преболедуване.

# 340
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря на всички за отговорите. Ако тестват по един човек от кола не виждам смисъл всички да са с предварително направени тестове. Все пак взимането на пробите не е шега работа. Мой приятел пострада сериозно- дълго време имаше проблем с едното око след пср. За една почивка 7-10 дни не си заслужава.

# 341
  • Мнения: 11 069
Не тестват от всякаква кола, а по някакъв статистически модел, и не е PCR, а бърз тест, който излиза за 10 минути. Пробата се взима по същия начин, но миналата година не се престараваха много.
Иначе системата е така направена, че да могат спокойно да пътуват само хората с ваксини, което пък изключва семействата с деца между 5 и 17 години. По-лошото е, че и за фериботите към островите искат тест
https://www.keeptalkinggreece.com/2021/05/12/greece-greek-island … avirus-documents/

# 342
  • София
  • Мнения: 1 685
Параход, от вчера излезе новина по гръцките медии, че за качване на фериботи и на самолети към островите ще има допълнителни изисквания - отново ваксина, PCR тест, бърз тест или самотестуване и като последен вариант -- свидетелство за прекарано заболяване, което важи между 2 и 9 месеца от заболяването. Явно последното е точно някакъв вид положителен тест за Ковид. Ако се запази в този вид означава обаче, че за децата трябва да се прави сметка ако се тестват в България да не са минали 72 часа от теста при качването на кораба. С други думи се създават още пречки при пътуването с деца над 5 г. към островите.

# 343
  • Мнения: 11 069
Да, точно търсех да кача линка. Реално не е проблем да се качиш на ферибот в периода на валидност на граничния тест (все пак Гърция не е толкова голяма), но не и да сменяш няколко острова на едно пътуване. Абе просто.

П.П. Това самотестуване е такива шменти-капели...

# 344
  • София
  • Мнения: 1 685
Определено island-hopping-а за неваксинирани и големи деца няма да е приложим за това лято Disappointed
Може и това да е целта да гръцките власти.

П.П. Информацията за самотестуването е само на гръцки. Иначе изглежда доста подробна.

Общи условия

Активация на акаунт