На море в Гърция 2021 - I

  • 57 323
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 671
Здравейте, и аз от много четене на темата  Simple Smile , се спрях на Арменистис къмпинг и бунгала на Ситония. Търся нещо подобно за юли месец, макар че тези ми се виждат скъпички Blush
Има ли и други такива по-близо до София? Търся нещо прилично и чисто като условия, не лукс, близо до хубав детски плаж и ако може на полянка, не до път или цимент, тъй като ще сме с 2 годишно човече. Heart Eyes
Благодаря предварително.
Всъщност мислех да се вместим в цените за средата на юни, но тъй като прочетох отзивите ви, че водата става за къпане чак след 20 юни, се отказах. Все пак като плащам не малко и съм с малки деца, ми се иска да ползваме всичко екстри на почивката като целодневно морско къпане и плаж. Grinning

# 61
  • Мнения: 3 638
Здравейте, планираме почивка след 20.05 на Пелопонес. Чудим се между малко хотелче и да се храним по заведения или затворен комплекс на плажа? Според вас ще бъде ли подходящо времето за плажуване? Бихте ли препоръчали хотели, в които сте били 😊
Мисля, че казаха че отварят за туристи от 15,05 дано успеете да отидете и после пишете какво и къде сте посетили, аз от години искам да направя такова пътешествие, може би на 2 пъти. Не ми се вярва с едно ходене да може да се разгледа всичко.

# 62
  • Мнения: 1 011
Здравейте, и аз от много четене на темата  Simple Smile , се спрях на Арменистис къмпинг и бунгала на Ситония. Търся нещо подобно за юли месец, макар че тези ми се виждат скъпички Blush
Има ли и други такива по-близо до София? Търся нещо прилично и чисто като условия, не лукс, близо до хубав детски плаж и ако може на полянка, не до път или цимент, тъй като ще сме с 2 годишно човече. Heart Eyes
Благодаря предварително.
Всъщност мислех да се вместим в цените за средата на юни, но тъй като прочетох отзивите ви, че водата става за къпане чак след 20 юни, се отказах. Все пак като плащам не малко и съм с малки деца, ми се иска да ползваме всичко екстри на почивката като целодневно морско къпане и плаж. Grinning

aDream, разгледай къмпинг Каламици.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 626
Здравейте, моля за съвет. Знам, че има много коментирано назад в темите, но ми е малко трудно в момента да отделя време за четене. Лефкада или Корфу? Иска ни се да комбинираме плаж с разходки. Минали лета бяхме в Парга с отскачане до Пакси и Антипакси, Скиатос и Скопелос. Страхотни места! Лефкада ни блазни с това, че може да се стигне изцяло с кола, Корфу- със стария град, който изглежда интересен за разглеждане. Ако може някой да ни препоръча и място на кеото да отседнем ще се е супер.

# 64
  • Там където
  • Мнения: 792
Моето скромно мнение е Корфу. Има доста какво да се види, а и плажове за всеки вкус Simple Smile Разбира се и Лефкада не е за изпускане,но няма много за разглеждане от историческите забележителости или природни такива. На Корфу съм била два пъти организирано в големи хотели и едва ли ще ви хареса предложението ми за настаняване. В Лефкада бяхме в едно приятно хотелче в Никиана:
www.summertimeinn.gr

# 65
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Не сме ходили на Корфу, само на Лефкада, мога да препоръчам страхотна вила за 6 души в Нидри, в близост до морето и центъра, миналата година беше на много добра цена. Не знам как ще е сега през юли обаче. Лефкада е известна със страхотни природни гледки и суупер красиви плажове. Но повечето наистина са само красиви. Пясъчните са рядкост, повечето са с камъни /не с едър пясък, камъни/, а отъм запад и с големи вълни. Всички дни, на всички западни плажове на които ходихме имаше огромни вълни. Порто Кацики е страшно красив, там има и пясък, и сянка до обяд, но сянката и пясъка са точно под огромни скали, пред които има опънато едно въженце, което сякаш казва: Нататък на ваша отговорност. Не че нямаше други хора освен нас, имаше. Не умряхме, но цял ден се притеснявах, че скалите ще ни се свлекът на главата Simple Smile)) Плажа Егремни все още беше недостъпен по суша миналата година. Та ако обичате да се пльоснете на пясъка и да лежите цял ден може би не е вашето място. Няма да намерите такъв плаж.

А относно къмпингите - на Арменистис на мен лично много ми харесва. Няколко пъти вече сме ходили, на каравана, от по-евтините, не от тези - Sea view въпреки че всяка година им се каня, и все ми се досвидява. Наистина са скъпи. Не сме били на палатки, въпреки, че в единия край има обособени места. Плажа е много хубав, ресторанта и магазина също. Добре заредени, прилични цени. Не съм съгласна, че водата е добра за къпане след 20-ти юни. Ние сме ходили за 24-ти май и беше добре. И на 1-ви май сме ходили /на Тасос - категорично не става още за къпане/. Но на 24-ти май беше разкошно.

Относно Каламици - на мен там плажа много не ми допада. Точно на носа на ръкава е, духа и бързо става дълбоко. Иначе сме били на палатки, бива, магазина и ресторанта също.

Иначе и двата къмпинга са подходящи за деца. Оградени са отвсякъде, няма къде да избягат. На Арменистис има една централна улица между караваните по която от време на време минава някоя кола. На Талата, Каламици, мисля беше по-добре откъм коли.

# 66
  • Мнения: 4 671
Hugблагодаря на всички за отзивите Simple SmileHug

# 67
  • София
  • Мнения: 749
Миналата година на Арменистис нямаше никакви места още от декември, тази може да е друго. Моля, пиши, ако успееш да резервираш там.

# 68
  • Мнения: 4 671
и аз не мога да намеря никакви свободни места за там. Аз искам мобилна къща, не съм пробвала другите варианти обаче.
Но да кажа, че съвсем се разочаровам, почти всичко е заето навсякъде, където и да се обадя... Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 749
Виж ето тук, ако искаш: https://www.halkidiki.com/sarafianos-studios/index.htm
Дворът и плажът са супер за деца, храна обаче на място няма, но има кухненски бокс. Условията за настаняване са базови, 25 км северно от Арменистис се намира и сме ходили там на плаж за дена

# 70
  • София
  • Мнения: 1 687
BettyBoop, плажовете по западния бряг на Лефкада са неповторими, още повече че тази година и Егремни ще е достъпен по суша. Аз му се точа от 2015 и все още не съм била. Препоръчвам ти да изгледаш това видео, чрез което можеш подробно да се ориентираш за острова. От същия автор има видео и за Корфу. Там още не съм била - засега го отлагам, тъй като има доста други острови, които ме влекат повече.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 626
Основният проблем с островите засега е, че няма все още информация дали и как ще работят фериботите. Явно ще се разбере след 15.05, когато открият сезона. Ако го открият! Керкира на Корфу ми се струва доста интересно градче, с италиански чар. Май ме влече повече от Лефкада, но ще го мислим.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 687
Зависи какви са ви приоритетите. Керкира със сигурност е очарователно градче и на острова има още много места, които си заслужават посещение. Но плажовете на Лефкада ... оставят човек без думи - най-ослепителното синьо, което съм виждала. Има го само на Навагио на Закинтос и донякъде Миртос на Кефалония. Мои снимки от Лефкада можете да видите тук - 2 албума са - от 2016 и 2017. Ние спахме в Цукаладес, Вила Тимоклиа - препоръчвам горещо, прекрасна къща с изключително гостоприемна стопанка на много достъпна цена. Също така на Лефкада са голяма атракция еднодневните круизи около острова, които спират и на Кефалония, Итака и някои други по-малки острови. От Корфу също има, но вие вече сте били на Паксос и Антипаксос.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Ще следя Вашите препоръки. След Корфу миналата година, тази сме се насочили към Лефкада, Кефалония. Търсим нещо с кратък фериботен преход, къща за две семейства, обща или близнаци с общ двор. Само живот и здраве да е и да има ясни правила за пътуване.

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 15:45 от Blue Turquoise

# 74
  • Мнения: 11 079
Основният проблем с островите засега е, че няма все още информация дали и как ще работят фериботите. Явно ще се разбере след 15.05, когато открият сезона. Ако го открият!
Със сигурност, ако има туристически сезон (а то ще има), ще има и достатъчно фериботи. То фериботи има и сега, въпреки че пътуването между областите е силно ограничено и превозват основно карго и поща. Това е последното, което би ме притеснявало по организацията. Особено до близки и добре развити острови като Корфу, където фериботите са през половин-един час като градски автобус.

Само Крит го гласят за 2 милиона туристи това лято (разправя сутринта шефът на GNTO).

Общи условия

Активация на акаунт