Малки ОКТОМВРИйски слънчица, топлят вече мамини сърца!

  • 12 521
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте и от нас!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ И ЛЕКО РАЖДАНЕ НА ОЧАКВАЩИТЕ! newsm51 smile3525

Ние от вчера сме си вкъщи, чувстваме се добре, кърмим се и се боря с препълнени гърди, заради гадовете от Шейново които даваха на бебка адапте и то милото отказваше да суче докато бяхме там. Тази нощ беше трудна и каката и малката бяха доста неспокойни и само притичвахме от едната стая до другата дано тази вечер всичко е по-добре Praynig
Раждането мина повече от бързо в 20часа бях в предродилна зала в 21.50ч. беба се роди, нямаше време за упойка само за това малко съжелявам, но пък беше за кратко.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
mira sm с легнин бях просто няколко часа след раждането...после се измих в банята и си сложих превръзка /много по-удобно ми е с тях/..ползвах на оуес нощните и съм много доволна...само дето често се налага да ги сменяш но пък с легнина каксе бях омазала не е истина ooooh!
Ma4o аз със горещи компреси и салата от зеленце в сутиена се оправих и с много цедене зокато почувстваш облекчение Flutter Пробвай и с горещ душ...още по-добре даже.

# 17
  • Мнения: 2 152
Пак аз Hug

сложих няколко полезни нещица на първата страничка - свих ги от августинки Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Пак аз Hug

сложих няколко полезни нещица на първата страничка - свих ги от августинки Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Точно се възхищавах на новата ни страницчка..браво Hug Ти си нашата гордост Heart Eyes

# 19
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Привет и от мен!
На новите майчета, честити бебоци и скорошно възтановяване!

Кръц, браво за темичката! Супер си!  bouquet

Мира см, аз използвах май повече лигнина, беше ми по-мекичко.

Днес съм като сомнанбул , момичета. Снощи Ради се събуди в 3ч за нощното хранене и повече не заспа. Има колики, не плаче постоянно , но проплаква, а има интервали, на който направо пищи. Другото нещо, с което ме притеснява е, че "излива" след хранете (използвам този глагол, защото четох, че е по-различно от повръщане) Та, всеки път след ядене ми попвръща помалко. Снощи пък беше доста обилно, даже от нослето му излезе Cry. Досега не съм му давала биберон залагалка, но видях, че с нея се успокоява. Много се притеснявам , обаче, да не би да откаже да суче newsm78, дали е възможно???? И другото, сега как да разбера, че е гладен???? Досега разбирах като почваше да лапа ръчичка и да проплаква. Но сега...., разплаква ми се на 1 час и започва да лапа ръцете....., и като дам биберона се успокоява.
Иначе, снощи за пръв път се къпахме в коритото на шезлонг. Много му хареса Simple Smile

Бубе, чести ти рожденик!  bouquet

# 20
  • Мнения: 191
Честити бебчовци на всички обебили се мами!!! Желая ви много поводи за усмивка! Много да ви радват малките човечковци! Да са много здрави и да имат възможно най-безгрижното детство!   bouquet  bouquet  bouquet

На всички, на които сме още 2 в 1 пожелавам безпроблемно раждане, свестни доктори и много късмет!!!


Кръци, прекрасна темичка както винаги! Много благодаря за усилията, които полагаш!

/между другото племенницата ми се казва Ралица и наистина е много хубаво име  Heart Eyes/

Аз ви чета най-редовно и пиша изключително рядко - правихме ремонт, родителите ми бяха на смени в болница /слава Богу, сега са добре/, "предавах" си работата на нова колежка и това се оказа доста изтощително... Днес завършвам 36-та седмица. За мен е много голямо постижение - остава още малко. Малчо е малък - около 2 килограма, казаха докторите, но те ме плашат през цялото време и вече не им се връзвам. Наистина се надявам и вярвам, че този път всичко ще приключи както трябва... Praynig

Имам въпрос към раждалите в Шейново мами - бебчетата при вас ли стоят или ви ги носят на 3 часа и всички бебчета ли са на адапте /това към мама Villi/?

От сега нататък обещавам наистина да пиша по-редовно - вече съм си вкъщи и имам повече време.

Хиляди целувки! Много се радвам, че ви има - от тук си черпя много смелост и положителни емоции. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 941
Здравейте момичета!  Hug Ние сме си вече вкъщи!
Благодаря за подкрепата и поздравленията! Hug
Честити бебета на всички новородили мами!  bouquet А на всички други пожелавам леко раждане и здрави бебчета! Heart Eyes
После ще пиша подробности, но само с две думи имах леко раждане - постъпих уж за наблюдение в 20,30 с 3-4 см разкритие и в 22,30 бях вече с 10 см. Качих малко снимки. Засега това от нас. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 85
здравейте на всички мами"ветеранки"в този форум, време е и аз да се включа, термина ми е на 23.10, но очаквам да родя с планирано секцио на 15-16.10 в Св.София, ще се радвам да ми стискате палци и да ми помогдете да не се страхувам чак толкова.В момента редувам луда еуфория с ужасен страх...Сигурно има и други като мен? Моля споделете

# 23
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Честито на новите мами и успех на всички мами 2 в 1  Hug
Кикка не се притеснявай След всичко което лично аз изживяхрне продължавам да мисля че аблослютно си струва КОгато гушнеш малкото бебоче ще забравиш за страх и болка

Айр и ние сме със силни колики и не можем да спим Мрънкаме и искаме да сме постоянно на ръце В момента в който го оставя на легло пищи Като го взема може и да заспи Храним се през 2 или 3 часа но гледам да не са по-малко от два И аз смятах да не давам биберон но той реши че в такъв случай може да задоволява целия си сукателент инстинкт на гърдата ми, т.е да иска нон стоп да суче без да яде и веднага го обзаведох с биберон Сега не винаги е с него но понякога си посмуква

Дари чака с нетърпение тати да се върне от Дания и да и донесе подарък А тя толкова ме ядосва че вече нямам сили да се разправям с нея
Но така е не е лесно но няма да се оплаквам защото децата са нашето богатство  Laughing
Поздрви и лек ден

# 24
  • Мнения: 99
Здравейте на всички от една много щастлива мама и нейното малко слънчице - Деа!  newsm51
Вече седмица сме в къщи и едва сега смогвам да вляза в нет - много безсъние ми се беше насъбрало и наваксвахме... А вие сте изписали 1 тон и не ми е ясно кога ще го изчета!  Shocked

Благодаря на всички ви за красивите пожелания и дваж да ви се връща!  smile3521
На всички с бебоци - честито!  smile3501 Сега вече знам, че няма по-вълнуващ миг от този да прегърнеш току-що родената си рожба. А на останалите - спокойно да доизкарате бременността и леко и безпроблемно да родите!
Ние сме добре - всичко мина чудесно. Е, чакахме малко повече за разкритието, но после с 2 контракции и бебчо проплака. Искрено препоръчвам на всички, които ще раждат нормално, да си поискат епидурална. Всичко виждаш, чуваш, вълнуваш се, а болката е далеч...
Сега папкаме, пълните пампите и спинкаме. Мама е вече по-добре и вихъра на грижите ни е завъртял...  breastfeeding
Целувки от нас и се пазете!  Kissing Heart

# 25
  • София
  • Мнения: 679

Имам въпрос към раждалите в Шейново мами - бебчетата при вас ли стоят или ви ги носят на 3 часа и всички бебчета ли са на адапте /това към мама Villi/?

Бебчовците ги носят на всеки три часа и акушерките твърдят, че се хранят само през ноща с адапте, но не е вярно не може през целия ден детето ти да спи и да не е гладно, няма логика. На ушенце ми казаха, че все пак и през деня се хранят да не се притеснявам Close

# 26
  • Мнения: 518
кръци,чудесна идея да за линковете на първа страничка! много ни глезиш!

честито на всички обебили се мами и стискам палци на останалите за безпроблемно и леко [/size] раждане!

не знам дали сте обсъждали подобна тема,но бих искала да ви споделя за нещата ,които ме изненадаха или не бях подготвена ,около раждането.сори милички,но нямам време за сега да прочета двете предишни теми,а бих искала да съм ви полезна с нещо.
малко преди да приключи операцията се разтресох яко, та чак усещах да потракват зъбите ми. понеже никой не ме беше предупредил си помислих ,че или съм някоя изключителна бъзла или ми се случва нещо ужасяващо. после ми обясниха ,че това е следродилната треска ,която не отминава почти никоя родилка, дори обикновено е свързана с чувството на студ,но при мен не беше така и дори все -още си ми е жегаво ,както и преди. така-че .....не се плашете,ако ви се случи!
това с поставянето на катетъра също не е голям купон,но после си е облекчение като знаеш ,че не ти се налага да ставаш да пишкаш с шевове. аааа...... също и по време на операцията не се колебайте да поискате кислородна маска-много облекчава!
аз започнах да се раздвижвам още от мига в който усетих пръстите на краката си ,после свивах колене ,повдигах дупе ,с припълзяване заднешком сядах облегната на таблата на леглото,а след 12часа вече седях стъпила на пода.няколко часа по-късно вече се разхождах. не се предавайте и се движете,за да можете по-скоро да вземете дечицата и да си ги накърмите.
а още преди краката ми да излязат от упойка започнах да се подготвям за кърмене .нямах помпа,но с ръчно изцеждане на малки почивки ,имах достатъчно коластра или преходна кърма /не съм съвсем сигурна/ още на другия ден.

айде после ще пиша пак ,че мойто малко взе да примлясква сладко на сън и му е време за млекце!

# 27
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441

не знам дали сте обсъждали подобна тема,но бих искала да ви споделя за нещата ,които ме изненадаха или не бях подготвена ,около раждането.сори милички,но нямам време за сега да прочета двете предишни теми,а бих искала да съм ви полезна с нещо.
малко преди да приключи операцията се разтресох яко, та чак усещах да потракват зъбите ми. понеже никой не ме беше предупредил си помислих ,че или съм някоя изключителна бъзла или ми се случва нещо ужасяващо. после ми обясниха ,че това е следродилната треска ,която не отминава почти никоя родилка, дори обикновено е свързана с чувството на студ,но при мен не беше така и дори все -още си ми е жегаво ,както и преди. така-че .....не се плашете,ако ви се случи!



Oska и пр мен беше така, въпреки че бях нормално раждане. На мен ми казаха, че е от изтощение. Явно, наистина е нормално, така че, очакващи момичета, не се изненадвайте!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Аз бях подготвена за треската...с дебели чорапи и връхна дреха /бях предупредена от мамите в Стара Загора/ но изобщо ми нямаше нищо...дали от емоции или от вълнения незнам но въобще нямах промяна в състоянието си.
Явно при всечки е различно Wink

# 29
  • Мнения: 6 619
Здравейте ,момичета
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ -ДА СЕ РАДВАТ НА ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ БЕБЕНЦА!
 baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni
Честита ни нова темичка  и благодарности на КРЪЦ newsm51 newsm51 newsm51

Ние сме зле с къпането и оригването от вчера свекито не идва /решихме да се справяме сами/ и татито като хване малкия  той издава странни звуци.Чудим се откога да го слагаме в анатомичната ваничка,пъчето му вече е съвсем добре ?
kikka добре дошла леко и безпроблемно раждане и не се притеснявай.
Аз вече съм съвсем добре даже ходих и два пъти на работа за по два часа.Но изтръпвам при мисълта за коликите.Бебчо е много спокоен през деня се ококорва и шари с очички и вече втора вечер не се събужда през ноща.Сега ще поразгледам снимките на бебчовците.Лека нощ и целувки!

Общи условия

Активация на акаунт