Работа, CV-та, HR-и, съвети - 74

  • 41 268
  • 760
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 149
Здравейте,  интересуват ме какви са заплатите KBC Shared Services.
Някой с впечатления от там.. изобщо варненски позиции обсъждате ли?

Много зависи за каква позиция. От 1000-1200лв започват, но нямай големи очаквания. Имат доста социални придобивки и като цяло добро отношение към служителите. Това са впечатленията ми от интервютата и от познати, които работят там.

# 421
  • Мнения: 3 944
Благодаря, за тия пари няма лесно да намерят хора в ИТ сектора.

# 422
  • Мнения: 9 050
IT Services, каквито са тези центрове, няма нищо общо с продуктовите IT компании. В Shared Services заплатите не са високи. Разбира се, зависи от позицията. Но Shared Services не е IT сектора. Това е Services сектора.

# 423
  • Мнения: 149
Както казах зависи от позицията. Заплатите, които посочих по-горе са служители, обслужващи клиенти по телефона или различни административни позиции. Знам, че ще развиват и дигитален споделен център. Нищо не губиш да пробваш, аз лично съм със смесени чувства към тях.

# 424
  • Мнения: 13
Здравейте,

Доколкото разбирам сте работила преди това във Чехия. Бихте ли споделила ориентировъчни заплати за подобни позиции в Чехия Simple Smile
[/quote]
Здравей , не знам доколко ще съм полезна с точна информация .
Първо много зависи къде в Чехия , в Прага заплатите са по-високи , но и разходите съответно . Зависи и за каква позиция става въпрос , езици и т.н.
Но това , което е от най-голямо значение е коя е компанията . Тук Shared Service Centre - овете са доста популярни и е достатъчно да си добър само с английския . Моят опит е само в една компания и знам от колеги , че заплатите са около и под средните . Но стартовите заплати могат да варират в голям диапазон , това което е по-важно достатъчно ли ще бъде да покриваш разходите си . Квартирите са доста скъпи , храната е почти като в Бългрия , но услугите и нехранителните стоки почти двойни . Бих споделила по-конкретна информация на лични и с радост ще помогна с всякакви други въпроси .

# 425
  • Мнения: 1 120
Благодаря, но сте забранила личните съобщения в профила си Simple Smile

# 426
  • Мнения: 13
Хм , не знам в коя настройка да бутна , ако искаш ми остави мейл и ще ти пиша .

# 427
  • Мнения: 144
Здравейте, ако на 11.06.2021 ми връчат заповедта за освобождаване и на 14.06.2021 ме назначат на новата работа, трябва ли да подавам декларация в НАП или да се регистрирам някъде? Обезщетението за безработица, т.е. правото да взимам такова, запазва ли се занапред? Благодаря!

# 428
  • here and now
  • Мнения: 4 352
Не не трябва. Да, запазва се.

# 429
  • Мнения: 136
Какво ви е мнението за започване на работа по заместване? Обмислям предложение, условията не са кой знае какво, а на интервюто стана ясно, че се търси човек, защото жена от екипа излиза по майчинство. Не мисля, че ще има място за мен там след завръщането на титуляра. Притеснява ме, че примълчаха този факт.

# 430
  • Мнения: 3 611
Те не са го премълчали, щом е станало ясно на интервюто, по-скоро не са го обявили в обявата, предполагам.
Ако не ти се иска и не ти се налага да почваш - откажи. Но не заради това, че си разбрала по-късно, а заради това, че не те устройва временно място.
Ако пък ти трябва заетост, винаги е по-добре временна, от никаква. Хем трупаш опит, хем ти плащат, и в това време не спираш да се оглеждаш за постоянно място, и така.

# 431
  • Сф
  • Мнения: 4 824
Зависи от фирмата/ компанията. Кадърните служители почти винаги ги наместват след завръщането на титуляра.
Попита ли ги изрично каква им е политиката в такива случаи, едва ли им е първата бременна, на която търсят заместник? Задържали ли са предния път заместника?

# 432
  • Мнения: 136
Зависи от фирмата/ компанията. Кадърните служители почти винаги ги наместват след завръщането на титуляра.
Попита ли ги изрично каква им е политиката в такива случаи, едва ли им е първата бременна, на която търсят заместник? Задържали ли са предния път заместника?
Категорично не става въпрос за голяма компания. Трима служители в малък офис. Не малък плюс е, че се трупа опит. Интервюто мина с недомлъвки, отсрещната страна не заяви ясно дори заплащането какво ще е.
 Може да е поради факта, че не наемат често персонал. Може и да има други подводни камъни. Напоследък съм станала предпазлива и ми беше полезно да чуя друга гледна точка, за което благодаря.

# 433
  • Мнения: 149
Аз също бях много скиптична относно позициите по заместване, но отскоро започнах на такава и се радвам, че направих този избор. Винаги има какво да научиш повече или да си “откраднеш” нещичко, докато си търсиш постоянна работа.
Neva_D в случая сякаш проблема не е в това дали позицията е по заместване, а по-скоро че не са успели да ти спечелят доверието.

# 434
  • Мнения: 30 161
Ако в момента тази позиция те удовлетворява, не е проблем да почнеш. Наистина позициите по заместване са много несигурни, но понякога може и да се намери постоянно място. Възможно е майката да не се върне след 1,5 г., а примерно след 2,5 г.
Пък и, както много пъти съм казвала, винаги може да напуснеш.

Неприятното е, ако изпуснеш друга работа заради това, че си почнала тази.....

Общи условия

Активация на акаунт