Не знам какво да правя

  • 2 563
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, на 24г. съм и съм бременна в 10 седмица. Живея с приятеля ми, който е изключително нервен човек. Миналата седмица се скарахме, защото не успях да сготвя, тъй като ми беше изключително лошо и не можех да си седя на краката. Той ми обясни, че не го интересува и трябва да си върша задълженията. Два дни по-рано разбрах, че баща ми е в болница с ковид. Не е в много добро състояние. Вместо приятеля ми да ме подкрепи и успокои, той още повече ме напряга с неговия непукизъм. Излиза си, забавлява си се без да му пука за мен. Даже ми каза, че е забравил, че съм бременна.
Тук е момента да вметна, че когато разбра за бременноста не реагира по никакъв начин, дори не дойде с мен на преглед, а му споменах, че не искам да ходя сама. Вместо това си излезе с приятели без да му пука въобще.
Не си говорим изобщо от 1 седмица, подминава ме все едно ме няма и това започва вече много да ми тежи. Седя сама затворена в една стая по цял ден и рева, опитвам се да стисна зъби и да търпя, но колкото повече дни минават, толкова по-слаба се чувствам.
В момента няма как да се прибера вкъщи, тъй като и брат ми е с ковид там, но е на домашно лечение за разлика от баща ми.
Не знам какво са правя, не искам да махам детето, но заплатата ми е доста ниска. Родителите ми нямат възможност да ми помагат. Безумно притеснена съм, минават ми само лоши мисли.

# 1
  • Мнения: 5 300
И аз като чета ми минават лоши мисли...Какво му хареса на този индивид, че и бебе ще му раждаш? Щом нямаш възможност да гледаш бебето, крайна съм, но аз бих го махнала и задължително далеч от този човек.

# 2
  • Мнения: 354
Не си подбирала като си търсиш гадже.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 145
Нали знаеш, че това отношение ще става все по-лошо? Каква е причината изобщо да си с този човек?
Щом нямаш възможност да гледаш детето - подкрепям горното мнение.

# 4
  • Мнения: 3
Нали знаеш, че това отношение ще става все по-лошо? Каква е причината изобщо да си с този човек?
Щом нямаш възможност да гледаш детето - подкрепям горното мнение.

В началото беше мил, внимателен. Грижеше се за мен, направи ремонт преди да дойда при него. Сега започна да си показва рогата.

# 5
  • Мнения: 3 716
Какво означава Не искам да махам бебето? И аз не искам да плащам сметки, ама се налага.
Дете се прави и гледа от двама. Ти си сама и неподготвена. Не си го причинявай.

# 6
  • Мнения: X
Хванала си ке с пълен егоист и комплексиран Муньо, дет си мисли, че жена му винаги трябва да му подгъзва ако ще на смъртно легло да е. Ама ти е лошо, ама бременна си - ми твой си проблем, оправяй се сама, от Муньо не само помощ няма да видиш ами ще става и по-зле, а след раждането ще осъзнаеш че си докарала на бял свят едно нещастно същество, което тепърва ще бъде изложено на отровната среда в която живуркаш, ами и неговата душа ще бъде отровена от това. Бих те посъветвала да задържиш горкото детенце и да се пръждосваш от домашната ви ''идилия'', но казваш че няма как да го гледаш. В такъв случай и аз бих избрала да прекъсна бременността.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 283
Не вярвам това да е истина.

# 8
  • Мнения: 114
Не иска детето. И теб най-вероятно.

# 9
  • София
  • Мнения: 980
Глори, ако не ти е станало ясно, живееш с насилник - не се заблуждавай, че бил просто малко нервен.
Да вземем дори само отношението му към бременна жена, каквато си. Хубаво си помисли дали искаш дете при това положение, ще можеш ли да го отгледаш сама / евентуално с помощта на близките ти /...
В обратния случай, оставайки при такъв човек, ще обречеш и детето си на същото отношение - струва ли си?

# 10
  • Мнения: 499
Бих махнала веднага и бебето, и "приятеля" и бих започнала на чисто.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 984
Мисля, че и сама си даваш сметка за двата варианта - самотна майка на 24 години или махане на детето. Среден вариант нямаш, не и с този човек.

# 12
  • Мнения: 15 356
Не вярвам това да е истина.
И аз не вярвам.Изобщо.

# 13
  • Мнения: 11 565
От колко време сте заедно? Той на колко е?

Къде се забавляват с приятели, нали всичко е затворено.
Той вместо да пази бременната, хукнал по събирила.  И това е най- малкия проблем.
На мнението на другите съм и аз.

# 14
  • Мнения: 1 998
Много добре знаеш какво да направиш. Ама ти се иска някой да те прегърне и да ти каже, че всичко ще се оправи.
  Е, няма да се оправи. И е абсолютен егоизъм да създаваш дете, защото ти се иска да си имаш "бебенце". Сякаш то е кукла, с която да си поиграеш. А може би надеждата, че това дете ще направи от така нареченият ти "приятел" добър и отговорен семеен човек.
   Този не ти е никакъв приятел - ползва те за секс и домашна прислужница. И няма никакво желание да му се увесиш на врата барабар с бебе.
  Така че - помисли си добре какво ще си докараш с тези розови очила и този егоизъм.

Общи условия

Активация на акаунт