Темата на Ибо 🎧 Ибрахим Челиккол и Демет Йоздемир в "Doğduğun Ev Kaderindir" №72

  • 36 169
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 864
Привързах се да гледам сериала в първи сезон, но втори ми стана още по-интересен и разчупен, като излязоха от потискащата атмосфера на къщата в Балат...
Зейнеп след много мъки и препятствия по пътя си, все пак съумя да осъзнае, че домът - това си първо ти самия отвътре, а след това хората, които те приемат, обичат и уважават, без да очакват да следваш техните правила и изисквания, за да бъдат с теб...
Мехди, за съжаление, не успя да надрасне този първичен порив, който цял живот му е създавал проблеми. Беше с много добро сърце, но както и Нух каза - този инат, неприемане на мъдрите съвети на околните...в крайна сметка доведоха до предвидим край.
Страшно грозно е непекъснато да се повтаря как след напускането на Ибрахим, сериалът за нищо не ставал и т.н. - историята е на Зейнеп, все пак. Всички актьори - независимо дали главни или с по-второстепенни роли, са дали своя принос с играта и харизмата си - ама да се каже, че един като няма и край, е все едно да се плюе по всички останали.

Мехди не е бил отрицателния герой, но за хората, които го обичаха, неговите безразсъдни постъпки внасяха хаос и в техните животи. Джемиле дори след смъртта му едва не пожертва остатъка от живота си, само и само да е до "единствения ѝ спомен" от него - бебето Мюжгян.
Колкото и да обичаш някого, все пак всеки трябва да живее собствения си живот, да потърси своя път, а не като пожарна команда през 5 минути да търчи да спасява поредната бъркотия, която друг е забъркал.

Хайде да не разваляме красивия финал, а да оценим колко път се извървя, за да се стигне до тук!

# 706
  • Мнения: 9 388
Истинско постижение и на сценаристи, а и на някои фенове е създаването на образа на Баръш (сценаристи) и изграждането на негативно отношение към такъв светъл образ (някои фенове на сериала). И двете ме удивяват по свой си начин, защото нито за миг Баръш не престана да бъде реалистичен, а наистина показа "извънземна" мъжка толерантност и разбиране към Зейнеп и семейството ѝ. Феновете ме удивяват, че на фона на един възпитан, чувствителен, състрадателен мъж си искат мачото, който наистина излъчва мачовски сексапил, мъжество и твърдост, но това да са мечтите на жените - странно!

 А Ибрахим изгради един прекрасен образ и Мехди е един от любимите ми образи в турските сериали. Ще запомня този добър мъж от Балат с неговата грижа за околните, с няколко кокошки у дома, които му търсят жена и му поставят напрежение, обгрижват го подобаващо, но разглезващо, с готовността да се намеси там, където има несправедливост, но и с непреклонността пред промяната, пред различното, съвременното, по-свободолюбиво и еманципирано. А животът се променя и времената на уредените бракове, на наведените женски глави пред мъжките своеволия вече ги няма. Жените се образоват, имат професия, финансова независимост. Това е хем хубаво, хем заплашително за традиционното семейство, но човек трябва да търси баланса. Добрият Мехди се провали. Натискът на промяната го пречупи и счупи.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 11:28 от Дданни

# 707
  • Мнения: 9 736
Привет
Благодаря на всички, които се грижат да сме информирани за всичко около сериала, благодаря на всички и за коментарите Purple Heart Purple Heart Purple Heart

Пред мен не стои дилемата- първи или втори сезон.
Тук съм, защото сериалът не спря да поддържа интереса ми и вълненията около събития и герои и в двата сезона, всяка седмица гледах онлайн безкрайните диалози, които почти не разбирах, но не се отказах.
Най- хубавото е, че в тази тема  се срещнах с вас- вие не пишехте само коментари, а есета, разкази, анализи и какво ли не. Информация, фрагове, озети снимки- всичко е поднесено естетично  и с желание, темата ни да се развива по най- добрият начин.
Не съм гледала още последната серия с превод, до утре вечер ще я гледам.

Озета и фрага са позитивни.
Само не разбрах, Нух и Джемиле кога направи бебето Joy
Дано Сакине и Гюлбин ще намерят намерят покой и заживеят в мир със себе си и другите около тях.
Султан на стари години срещна любовта; намери своята сродна душа и е срамежливо-щастлива Blush

Зейнеп е ослепителна булка, много ми харесва модела на роклята! Зейнеп има хубаво тяло и роклята ѝ стои прекрасно! Тя заслужава да е щастлива!
Най- после намери дом, в който ще гради семейство, ще отглежда децата си, дом, който тя ще си създаде и затова  ще бъде щастлива.
Зейнеп и Баръш имат своите травми от детството, имат и двамата несполучлив брак зад гърба си, остава да си изградят щастливо семейство.

Дано душата на Мехди  намери мир и покой, разделихме се трагично с него, но хубавото е, че той осъзна грешките си и реши да се се върне там, където му е мястото.

Винаги е тъжно да се разделиш  с героите, които са те вълнували определен период и когато си бил част от една история, но всяко нещо си има начало и край.












 

# 708
  • Мнения: 3 214
Идвам с фото-албумчето Stuck Out Tongue Winking Eye

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 849
Краят на любимият ни сериал наближава, а снимките са приключили ето как:






И за тези, които много им е домъчняло за нашия патрон - Ибрахим Челиккол с новата си визия, вече в новата си роля! Животът продължава....нали така?
 

# 710
  • Мнения: 5 300
Макар прическата да наподобява Мехди, не е останал и помен от него, истински хамелеон е този Ибрахим. ❤️😍

# 711
  • Мнения: 1 144
Изумително, но в това си превъплъщение ще е май най-различен от всичко, което сме виждали като визия, а дано да ни изненада и като игра. В брадата май напомня, но ако забелязвате погледът е друг.

# 712
  • Мнения: 3 214
Тези gif-чета много ми харесаха Heart Eyes






Малко остана, момичета. Започна и на мен да ми става емоционално някак Rolling Eyes

# 713
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804
Скрит текст:
Тези gif-чета много ми харесаха Heart Eyes






Малко остана, момичета. Започна и на мен да ми става емоционално някак Rolling Eyes

И на мен също...
Най хубавото е, че плановете ми/служебни/ се промениха и утре ще съм с вас за финала с лаптоп в ръце

Очаквам с нетърпение новата реч на Зейнеп

# 714
  • Мнения: 3 214
Гости, много се радвам, че ще гледаш на лаптоп, а не на телефон утре вечер и че ще сме заедно в темата за финала Heart

Имало е добър интерес към фрагмана, за да стигне до второ място в набиращите популярност видеа в Турция, според YouTube  Wink



И Демет Heart



# 715
  • Мнения: 9 388
Значи мястото и срещата са ясни, киносалонът го осигурява Гости, всеки си носи пуканките и носните кърпички тогава. Satisfied

Отново много приятни коментари, снимки и новини в темата от вас, момичета. Много благодаря. Тези дни нещо не ми остава време за компютъра, така че се информирам от вас.

Краят на приказката ни наближи, защото историята на Баръш и Зейнеп беше като приказка - принцът на бял кон наистина дойде и помогна на принцесата. Но и тя избра да приеме помощта, а не да бъде в емоционален плен на страдащи или деспотични хора.

До довечера, бягам сега!

Пишете спокойно, днес ще пусна новата тема, за да сме готови за финалните речи! Мисля, че ще стигнем до 50 страница преди началото на серията. Grinning

# 716
  • Мнения: 1 144
Добро утро, момичета! Няма да съм онлайн на щастливия финал заедно с вас, затова отсега ви пожелавам приятно гледане на последната серия и до скоро.

# 717
  • Мнения: 3 214
Довечера отново в 21:30 ч. ще започне епизодът.

Групова снимка от оператора Бурак.



И други от финала пред и зад камерата.

# 718
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804
Здравейте момичета,
Днес е финалът на ДЕК и историята на Зейнеп....
"Да се върнеш там, откъдето си тръгнал, не е същото като никога да не си тръгвал..."Тери Пратчет




Историята започна с....



Ще я завършим с...



Това е животът...

# 719

Общи условия

Активация на акаунт