Как да мием зъбките?

  • 1 209
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 888
А Теа има едва 4 зъба, 2 от които пробиха тази седмица!Кога е времето да се започне да се мият зъбките?

# 16
  • Мнения: 8 505
Когато избие първият.
Дъщеря ми беше на 7м.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 17:25 от reflex

# 17
  • Мнения: 2 220
А Теа има едва 4 зъба, 2 от които пробиха тази седмица!Кога е времето да се започне да се мият зъбките?

И сина ми има 4 зъба, но му ги мия от доста време. Ясно ми е, че не може да плюе пастата и това н ме притеснява. За него е голяма радост, а доколко е качествено не знам, но сутрин след закуска задължително си мием зъбите и той сам си го търси.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
А пък синът пък ми не одобри вкуса на Ненедент и вече се дърпа само като види четката. А преди това ми позволяваше понякога да ги мия само с четка. Препоръчайте някаква друга паста, която може да не се изплаква и е по-приятна на вкус.
И моя не хареса Ненедент,взехме Вадемекум ягодка и с удоволствие си я хапва Grinning.Преди това пробвах и с Елгидиум,но и нея не одобри. Crossing Arms

# 19
  • София
  • Мнения: 565
А пък синът пък ми не одобри вкуса на Ненедент и вече се дърпа само като види четката. А преди това ми позволяваше понякога да ги мия само с четка. Препоръчайте някаква друга паста, която може да не се изплаква и е по-приятна на вкус.
На Чико са с много приятен вкус. Както писах, нашата е ягодка. Иначе има и ябълка, банан... и още една, която не помня.

# 20
  • София
  • Мнения: 565
Разкажи му за братчетата Чук и Пук, които много обичат мръсните зъби. През нощта, когато децата заспят, тези братчета тихичко поглеждат зъбките им и ако има мръсни зъбки, двамата пакостници Чук и Пук, започват да рушат зъбките, а после, зъбките много болят.
При нас тази приказка минава.  Wink Laughing


Това е страхотна идея. Благодаря ти!  bouquet Но ще я използвам , когато порастне още малко. На този етап мисля, че няма да подейства.

# 21
  • Мнения: 3 861
Ами при нас миене на практика не съществуваше докато не му подариха една вибрираща четка за зъби. Явно му е много кеф да се мие с нея защото сам ме води в банята и ми вика "Мамо, айде да мием зъбките със специалната четка".
 Незнам дали тези четки са вредни, но тя е детска, пее на всяка кръгла минута и да ви кажа предпочитам детето ми да е с чисти зъби отколкото да го пазя от евентуално някакви странични ефекти(съществуващи или не) на четката за зъби

А иначе пастата е ягодова вадемекум, изяжда я, нищо не мога да направя по въпроса засега, плюе и мие устата с вода...но след като изяде пастата ooooh!

# 22
  • Мнения: 105
Ние започнахме да си мием зъбките, когато беше на 1г и 7-8м. Отначало беше доста трудно, но свикна. Вече е на 3г и 2м, само че иска аз да и ги мия(за това аз съм виновна защото почти всяка сутрин закъсняваме за работа и аз започнах да ги мия за по-бързо), но поне вече не гълта пастата при всяко миене.

# 23
  • Мнения: 745
Мием си зъбите двете заедно една срещу друга - голям смях пада.
Относно ядененто на паста за зъби - не се притсняваите - това са детски пасти и в тях няма нищо опансо ( поне така си мисля аз), слагаме съвсем малко паста и дори да глътне част от нея - няма да й стане нищо.

# 24
  • Мнения: 491
И при нас пада голям смях. По-му е интересно и аз да си ги мия през това време. Не го насилвам. Има случаи, в които не е на кеф и пропускаме след някое хранене миенето на зъбите, ама не искам да е насила или досадно. Също си изяжда пастата, ама за това вообще не се притеснявам. Аз едно време си църках по цяла паста Мечо в устата. Та се надявам, че с едно топче паста колкото грах няма да му стане нищо.

# 25
  • Мнения: 705
Вземи паста, която не е толкова вкусна. Ние ще ползваме Mildfresh.

Общи условия

Активация на акаунт