Януарчета 2021 🐥тема 2 🐰

  • 26 842
  • 801
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 076
И аз не се цедя, дори нямам помпа. Кърмя на поискване, няма режим на храненето. Спането нощем е ОК напоследък. Буди се 2-4 пъти да яде, но на мен това не ми тежи, кърмя легнала. Денем обаче е много трудно. Вечно е кисел и мрънка, спи по 30мин неспокойно и само в слинга. Слагам редовно да спи и без големи паузи. Но абсурд да добутаме до 5 часа 😅

# 61
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Нищичко изцедено не хвърлям. Това ми е “златото” в момента. Един път когато по невнимание разсипах едни около 50 мл се препотих и разплаках. От тогава много внимавам. Единия рафт във фризера сме го отделили за мляко. Общо имам 3 шишета с 15 контейнера (че пък отделно само контейнери не продават Sad ) и в момента половината са пълни.
Още в болницата като бяхме се цедях половин час преди да я взема, за да съм готова. После дохранвах на гърда. Добавката Ам почти не я ползвахме след 4я ден.
След общ дълъг сън, ако тя още не се е събудила също се цедя. И после пак си има достатъчно. Случвало ми се и при нощен сън, ако е хапнала само от едната, понеже по принцип я слагам и на двете, също да се “поналея” и пак дърпам.

# 62
  • Мнения: 750
В някой уебинар май бяха споделили, че замраената кърма си променяла вкуса, не знам колко е вярно.

# 63
  • Мнения: 119
Аз не цедя, но и нямам пауза по- дълга от 3 часа.Ако имах такава пауза пак  не бих цедяла, осен ако не искам да си замразя. Кърмя на поискване, но то е на 2.30- 3часа. В последно време  не иска да спи през деня и това е.Държа го на ръце да си събере сън.

# 64
  • Мнения: 382
Аз не се цедя нощно време защото,признавам си, не ми се занимава. Понякога обаче ако паузата е била по-голяма и усещам гърдите си много пълни, изцеждам. Аз събирам в хладилника и после замразявам. Но този път не прекалявам, имам само четири бурканчета(слагам в бурканчета от пюре,най-удобни са ми) във фризера, защото с баткото така бях напълнила фризера и после изхвърлих страшно много, умрях от яд. Наистина вкуса на кърмата се променя и явно докато да по-малки не им прави впечатление,но на 4 месеца, синчето отказа да яде замразената кърма и отиде на боклука.

# 65
  • Мнения: 5 001
Мале, момичета, като гледам кърменето каква е занимавка си мисля, че аз нямаше да издържа. Имах кърма 1 месец и спря. С АМ ми е много лесно, оставям детето на баща му или баба и мога и над 3 часа да изляза да върша нещо. И има режим по 4 часа, ако кърмех не знам кога щях да спя през 2,6-3ч. Просто това не е за мен. Ако имах кърма, щях да се цедя. Имам позната, която имаше много кърма само с помпата и се цедеше и ходеше на работа, а бабата хранеше детето.
А и като виждам, че шишето го цока за 6-7мин., а на гърда щеше да стои поне 20мин...не не Grinning
Да питам бебетата на АМ вече колко ядете?
А смеят ли се на непознати вашите бебоци /като видят за пръв път някой/?

# 66
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
За прясната и замразена кърма не знам дали има разлика, единствения и потребител засега еднакво добре я консумира. Ако започне да се мръщи ще го мисля. Иначе до тогава нямам избор. Мисля по-добре във фризера отколкото да изсипвам в мивката.
За мен кърменето и цялата занимавка около него е трудоемка и изтощителна, но това е положението. С АМ сигурно е далеч по-лесно, бързо и удобно за майките. Ако бяхме на такова обаче щях да си купя Смарт милк машината на AGU.

# 67
  • Мнения: 529
Аз не кърмя. Слава Богу за сега леко го караме. Пратиха ни вкъщи да си стоим. Нищо не ни изписаха за пиене. Относно децата ,сина ми също го тествахме и беше негативен, а малката не искаха ,че била много малка. Аз не знам децата ако се заразят какво ще правим!?! Дано минава това нещо по-бързо! Основно само обоняние нямаме ,мускулни болки и главоболие. Дано предпазим децата!

# 68
  • Мнения: 612
Моята малката е изцяло на Ам. Понякога яде по 150..понякога 120...рядко по 100.
Вечер гледам последното ядене да е към 10 и после чак в 6(както днес). Но последните дни заради това хъркане (вече ми писна) понякога става и в 3 да яде.
  Иначе през деня спи след всяко ядене поне по 40 мин (Слава на Бога! 😁) Иначе с нея и с кака й вкъщи щях да лудна. Чакам на каката да мине остатъчната кашлица и с 200 на градина.
  В четвъртък по принцип предстоят ваксини. Чудя се с тоя хриптящ нос как да процедирам.
  И да кажа на всички, които кърмят, че страшно им се възхищавам. Не е за всеки тази работа.

# 69
  • Мнения: 6 928
Здравейте случайно ви намерих аз си имам мома януарче 2020...(търсих мнения относно консултации за детски сън )

Като майка на едно ревящо,мрънкащо момиче Моника със зверски колики 4 месеца и спане през деня по 40мин...ми идеше и на мен да избягам....
Всичко минава🍀🥰дори да не ви се вярва 🥳🥳🥳
Само да проходят и да станат по самостоятелни,няма вече носене.Седя си и само я наблюдавам тя си играе и обикаля,мъкне разни неща ...много бързо схваща всичко,говори,копира ме .
Търпение ще пораснат моята проходи на  10м и половина 🥳🥳🥳
Хубав ден от нас !!!!

# 70
  • Мнения: 555
Кърмя вече почти 3 месеца, само първия месец бяхме на поискване и то с големи паузи, ако помните писала съм, но тогава се будеше и нощем. От края на първия месец нямаме нощно кърмене, през деня сме на 3 часа, мога да кажа, че сама си търси на толкова, ако спи, през деня, я будя щом е станало време за хранене, просто за да не развалим режима. Спи почти след всяко хранене, но понякога за 20мин., заспива сама през деня, вечер в повечето случеи или докато суче или иска някой да я гушне. Кърмя от двете гърди, бях с мастит, писах тук, тогава доизцеждах и ставах през ноща в 3 да цедя, вече не цедя изобщо, само ако ще я оставям на някой да я гледа. Педиатърката ми каза да цедя след всяко хранене, за да ми се увеличава кърмата, но го правих за кратко и честно да си призная писна ми да се занимавам, то и без това и нямам много вяра на нашата педиатърка, голяма грешка ми е тя, затова си ходя вече на частно и не се занимавам с нея. На вън в количката може да спи и цял ден. Писах в групата за кърмене, защото не се сдържах, не разбирам какво е това кърмене по 10-15 пъти за 24 часа, и то на големи бебета, имаше жена дори с дете на 1 година с толкова и още с нощно кърмене и без заместено хранене, че и вода не им дават и се чудят на 1 година защо не може да пропиее...ами аз ли не съм наред нз, да няма нищо по-хубаво и по-лесно от кърменето, няма шишета, няма води, няма стерилизиране, но на някакъв режим, аз на 15 кърмения и цял ден на гърда нямаше да издържа. Може и тук да скочи някой срещу мен, както и там, не им хареса това което казах, но това е мое мнение. Едно време майка ми и баба ми не са слушали консултант по кърмене и са ни кърмили, слушали са лекарите, а сега не ги признават за нищо, само едно и също, давай му гърда щом реве, давай, давай до 2 години, те консултантите били с образование, абе не мога да го разбера това нещо и това е. Между това което ти казват лекарите и дамите яростни защитнички на кърменето има една бездна от различия. Знам че и тук повечето са на поискване, но на някаква норма, не съм чула до сега 15 пъти за 24 часа и говорим за 3 месечни бебета, не за деца на над 1 година. Включете се моля и изкажете вашето мнение по въпроса, защото аз вчера не издържах на манията на някои дами да кърмят на живот и смърт, постоянно щом бебето реве.
може ли мнения от кърмещите, как процедирате през по- голямата пауза сън- цедите ли се или си спите и по колко пъти кърмите на ден горе доло- на поискване или под час 🤷🏼♀?

# 71
  • Мнения: 268
На мен на кърменето най ми харесва,че като и дадеш гърда и в 99% от случаите се успокоява,но моята си е лакома и може да яде нон стоп. Кърмим се на поискване,но както сме говорили с Ян преди на не по-малко от 2 часа, то и Дея търси на по-кратко само ако има нещо. Но и за мен кърменето е тежко,чувствам се вързана за нея,защото изляза ли за по-дълго и дават адаптирано,защото аз след ужаса от болницата отказвам повече да се цедя. Направо не знам как се справят тези майки,които цедят и дават от шише,това е убийствено направо. А и как бих убила за една нощ непрекъснат 7-8 часов сън. Уж вярвам,че кърменето не е на всяка цена,но ми е много трудно като имам кърма да дам друго, а да не говорим в болницата колко ревах,че ще ми спре кърмата. Като цяло сбъркана работа,извинявайте за дългия пост.

# 72
  • Мнения: 232
аз бях направила режим на 3 часа да  я кърмя и дори
самата тя си искаше на толкове( без по-дългата пауза от сън) но последните няколко дни е ужас- постоянно иска на гърда и ако не и дам веднага реве до посиняване - цедих се - мляко има. Снощи мрънкаше до 04:30 - сеедно гука провлачено - нито вода, нито гърда, нито АМ искаше 🤦🏼♀ нз какво и става но аз се превеъщам в зомби

# 73
  • Мнения: 555
Бубка, или има някакъв скок в растежа или протестира нещо, но да не би да има здравословен проблем, защото и при нас това неядене и ядосяане се оказаха гъбичките. Не искам да те плаша, но се консултирай със специалист.
аз бях направила режим на 3 часа да  я кърмя и дори
самата тя си искаше на толкове( без по-дългата пауза от сън) но последните няколко дни е ужас- постоянно иска на гърда и ако не и дам веднага реве до посиняване - цедих се - мляко има. Снощи мрънкаше до 04:30 - сеедно гука провлачено - нито вода, нито гърда, нито АМ искаше 🤦🏼♀ нз какво и става но аз се превеъщам в зомби

# 74
  • Мнения: 5 001
Да, и аз мисля, че това мрънкане постоянно не е без причина. Моя правеше така като има запек например. А отказа от храна не е добре...
Аз се чувствам супер гузно. Тази нощ малкия не беше много спокоен и аз исках да му сменя памперса без да го будя. Лекичко го сложих на спалнята и като отворих памперса се изпишка на матрака и аз както не бях мигнала да спя, се ядосах на детето... Сега ми е много гузно. Случва ли ви се нервите ви да не са много стабилни понякога......? Аз ли нещо не съм в ред, ако не спи спокойно и рота се ядосвам от недосповане.. Иначе той си спи, просто с това мърдане в креватчвто аз нон стоп се будя, и го гледам добре ли е..
А за кърменето искам да питам нещо, че не съм наясно, ама от чисто любопитство... На кутиите АМ нали има състав и гледам, че има супер много витамини, омега и тн. Тоест с всяко ядене ги получават в дадени количества.. Но в кърмата състава на млякото не д ли различно в зависимост от яденето на майката.. И примерно за да получи детето омега МК трябва да яде риба на всяко ядене?!

Общи условия

Активация на акаунт