Януарчета 2021 🐥тема 2 🐰

  • 26 960
  • 801
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 800
Есито, моят е с 5 хранения 1 от които мляко. Въведох вечерята, защото не си изяждаше млякото вечер и от както давам супа в 6 и млякото в 8 е изядено. Аз също не съм доволна от нашата държавна кухня, минус ще е и като се влоши времето няма да имам как да ходя да я вземам, както и това, че бебето спи в този интервал в който се предлага храната. От няколко дни пак започнах да му готвя, като вече готвя неща, които и ние ядем, но ги правя без сол и пикантни подправки, тях ги добавям след като му отделя храна. Яде си, а и за нас има разнообразно ядене, че се бях нещо отпуснала и карахме на барбекю, пици и салати.
За обувчиците, ортопедът ме посъветва първите обувки да са тип буйка и е желателно бебето да ходи по чорапки вкъщи, предупреди ме да не му слагам пантофи. Каза и че не препоръчва ортопедични обувки, единствено ако има нужда. Аз му взех няколко чифта плетени чорапки, но много се пързаля с тях или сам ги събува, та се отказах. И той не е проходил, но се опитва.
Да ви попитам вашите бебета събуждат ли се през нощта за вода? Моят става няколко пъти и изпива около 200мл вода 🙄

# 781
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Моята мацка се събужда също, по 3-4-5 пъти на нощ, все е различно. Първо пробвам с вода, почти никога няма успех Sad Търси гърда и това е... Вече се примирявам, че сигурно ще е от пристрастените кърмачета, както им казват. Денем е не много по-различно, хапва твърда храна, разнообразно и с различен успех. Но си търси млякото от мама и това е.
Но вода по принцип, както преди се радвах че пие много, вече втори месец драстично я намали. Не мога да я излъжа по никакъв начин почти. Поне проблема със запека е вече минало, това беше просто ужасна тримесечна драма след захранването. Някак успя и с килограмите по норма за възрастта да навакса. С височината обаче сме много напред Wink Интересно ми е с мама висока цели 165 см и тате от 1,90 м на кого ли ще се метне с напредване на възрастта...?

# 782
  • Мнения: 5 029
Е, ние сме мама 160 и тате 190см Joy
Моя хубавец е супер кисел от 2 дни, само се търка през муцуната, плюнчи се и се събужда с рев.. На път е нов зъб значи.

# 783
  • Мнения: 382
И при нас има една кисела девойка...почти по цял ден мрънка, не мога и за минута да и изчезна от погледа и да не се занимавам с нея. Правим опит да махнем третата дрямка през деня, тъй като вече се стъмва рано, а приспиването вътре е мисия невъзможна. И да ми се получи, обикновено съм я приспивала 40 минути, а тя е дремнала 20. И честно си казвам изтощава ме това приспиване и затова мисля,че е време да отпадне. Спомням си,че с баткото бяхме по същия начин. Известно време му беше тегаво,но после свикна.
Иначе, вече има четири зъба, а отгоре е като вампирче защото и избиха страничните резци,преди предните, но и те са на път и за това киселее яката работа и много се буди през нощта.

# 784
  • София
  • Мнения: 29
Имам един такъв въпрос: с какво спят вашите бебчета - с чувалчета или одеялце/ олекотена завивка, и на каква температура съответно горе долу ?

# 785
  • Мнения: 555
И аз се интересувам от въпросите, които е задала Mammchy, нашата госпожица спеше на 22°, една вечер спа у родителите ми, аз бях наредила да е на същата Т, майка ми каза, че цяла нощ се е будила, защото сигурно и е горещо, сега спим на 20.5-21°, с боди тениска, ромпър не дебел и чувалче с ръкави, което също не е баш баш за най-студеното. Незнам добре ли и е така, все се притеснявам да не и е студено.
Друго да споделя отказвам се от детските частни кухни, тва е някакъв кошмар пробвахме 3, на всяка и има нещо, намирам косми, найлон, хрущяли и т.н. от другата седмица започвам да и готвя, та ако трябва през ноща ще е, просто през деня не мога да свърша нищо с нея, постоянно ми е в краката и плаче да я взема, а заспи ли следобяд, гледам да изчистя, да оправя прането и да сготвя нещо за нас, дай боже да изкара по-дълъг сън да имам време и за едно кафе на спокойствие да изпия. До колкото съм чела в темата повечето тук готвите за децата си, знам че не трябва да се слага сол поне до 1год, вие слагате ли и от къде набавяте рецепти, имам 2 книги за целта, но са с по 5 рецепти всяка и това е.
Нашето момиче на 7ми направи 10 месеца и ходи вече, все по-добре, пада често, но вече изкарва почти целия хол да обиколи без да падне 😂 има ли и други нетърпеливи крачета. За сметка на това нито мама казва нито тата, дрънка си нейните си...дава здрасти, чао, целувка, показва лампичката и колко ще порастне, от скоро баща и я научи да слиза от дивана, не с главата напред като преди.
Доста замря нашата групичка, някак ми е тъжно, доста е хубаво да има с кой да споделиш и да побъбриш, но сигурно не ви остава време на повечето, особено тези с повече от едно детенце..🙂

# 786
  • Мнения: 5 029
Амии, ето ме и мен. Наистина рядко пише някой но аз гледам като има нови постове да се включвам.
Ние спим на 21-22 градуса, с боди къс ръкав, пижама ромпър тънка и тънко одеалце, което го развива почти веднага и аз цяла нощ няма как да го завивам.. Ама явно си му е добре. Аз гледам да не го обличам много, което е повод за постоянни спорове с бабите. За навън го навличат много, но тук от няколко дни съм ок с тях , защото е хладно наистина.
Моя още не ходи сам, трябва да го държиш, но е толко активен, че ми взима силичките. Има 6 зъба и яде всичко. Аз му готвя, сол не слагам, но слагам всички други подправки. Есито, за какво са ти рецепти? Готвиш зеленчуци каквито имаш под ръка +месо/жълтък, крем супа от каквото ти падне със сухар, миш маш, аз му правя вече е спагети Болонезе, пиле с грах като за нас (без сол), пилешко супа и въобще всичко, което ние ядем. Просто му отделяй. Няма смисъл според мен да се мъчиш със специално меню.
Иначе ние въпреки много ядене денем, 4ч сутринта ядем пак. Е, няма отказване от това мляко нощем и това си е.....

# 787
  • East Coast
  • Мнения: 333
Май е време за нова тема 😊
Моя терорист ( след като онази нощ се будеше на всеки 40 мин.през нощта го повиших от Мрънчо на Терорист 🥴😁) спи по ромпър или с боди с дълъг ръкав и леко чувалче. В стаята е 18° до 20°
При нас стана много студено. Тези дни го дават -1 през нощта и около 10 през деня. Аз съм доволна, обичам студеното време 😊
За съжаление нямаме кухня при нас. С каката ми беше такова улеснение. Готвя му на уреда на пара ( има различни степени на пюриране) тиквички със сл.картоф, картоф, моркови и лук. Печени тиквички.  Печени чушки с домати и тиквички. Кускус със зеленчуци. Като прибавям съответно месо или жълтък. Общо взето въртя едни и същи зеленчуци...зациклила съм. Супи му правя за вечеря - в масло засушавам малко лук, после зеленчуци и ориз. Сухарите не ги харесва.много, за това прибавям ориз, кускус или юфка.
Кажете някоя идея за обедно меню.
Бебун е на 9++ и не прави още нищо. Не пляска с ръце, не дава целувка, не казва чао или здрасти...нищо 🙄 взех да се притеснявам. Постоянно се изправя и пълзи и се мята като луд, но не прави още крачки  
С 2 дрямки е от доста време и приспиването стана по-лесно. Бодува по 3часа. Заспива към 20-20:30

Кога ще предложите белтък?
Много ми се искаше да опита от повечето неща на Бъдни вечер и Коледа. Ама аз така бавно си вървя с това захранване... не съм дала още риба, кисело мляко, червена леща.

Редактирам се, видях поста на Ян.
Много ми е трудно да отделям за него от това което готвя. Например аз ползвам много люти подправки, шарена сол, запържвам зеленчуците, слагам вино. То като не е овкусено предварително иди слагай сол на сготвен  картоф после. Не знам не.мога да се организирам да му отделят от наш'то...а искам

Ох... за млякото 🤦‍♀️🥴 всяка нощ в 2, после сутринта рано пак.. Той е вече голям за нощно хранене, похапва добре вечер- супа и след час 250мл издумква, избиха му първите 2 зъба отдолу и мислех,, че заради тях...не!....терорист

Последна редакция: чт, 11 ное 2021, 22:22 от Scarlett OHara

# 788
  • Мнения: 1 452
Аз няма да ви казвам на колко спим май......
Вкъщи е 26° заради тръбите на парното.  Няма как да я смъкна тази Т и да искам. Проветряваме през деня често или държим отворено, защото и за нас е много горещо. Тя спи с боди с дълъг ръкав. Мятам и аз един чаршаф,  но се буди и си го изритва. Засега така.
Ние ядем по няколко пъти нощем и то не толкова от глад, ами много я мъчат зъбите и установих,  че това бързо я гъта пак да спи. Другото не помага.
Скарлет, според съвременните проучвания за захранване,  повечето алергени е хубаво да се дадат преди 1 годинка, в това число и белтъка. Аз още не съм давала кой знае колко плодове и зеленчуци, но вече й давах няколко пъти съвсем малко белтък и също бадемов тахан.
Едно от абсолютно забранените неща за първите няколко години е да се даде мед и някои видове риби. За друго в момента не мога да се сетя, но ако искаш ще проверя в книгата ми.
Леща и аз не съм се сещала да предложа.
А как се хранят децата ви - самостоятелно или мама върши тази работа?
Исках да попитам и нещо странично, ако помните. Не е за моето бебе, а за друго. Знаете ли докога бебетата могат да са кривогледи и това да е нормално?

# 789
  • East Coast
  • Мнения: 333
one rose лелеле 26 😯
Аз предпочитам да ми е по хладно. През нощта даже студено, но пък лягам с чорапки 🤷‍♀️
Съгласна за алергенните храни. Може би да добавя фъстъчено масло и ягоди. Аз като малка бях алергична от мъхести плодове, но го израснах. Много обичам леща и знам, че е доста полезна за бременни и деца, но като знам с какъв какъв стомах е малкия, ме е страх да му дам дори и от червената.
Как давате белтък? От сварено яйце или като готовите с яйце не отделяте толкова внимателно жълтък-белтък?
Аз го храня терористчо. Давам прибори и празна купичка докато го храня. Не виждам как сам ще се храни в близко бъдеще. Особено ако е каша, попара, супа...

# 790
  • Мнения: 754
За белтъка мисля да го предложа в печиво. Температурата мисля, че 23-24 градуса е ок.

П.С. Верно е време за нова тема

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 18:10 от Blue`Sky

# 791
  • Мнения: 1 076
И ние отглеждаме терорист. Буди се по 10пъти на нощ, като зомби съм. Много ставам зла и изнервена някои дни от това недоспиване.😬

Аз захраних по ЗВБ, съответно май почти няма нищо, което не съм въвела, освен червени меса. Но това има общо с нашите хранителни навици, а не с други съображения.
Малкият е ял белтък, риби, фъстъчено масло, слънчогледов тахан, леща, боб, нахут, тофу. Яде сам с ръце, ако е фингър фууд. Ако е нещо за гребане с лъжица - аз зареждам лъжицата и му я подавам. Той я хваща и набутва в устата сравнително успешно. Слагам му винаги лигавник с ръкави и столът ни е от обикновените пластмасови на ИКЕА. Пак става мазало. 🙂
Снощи вечеря например вегетариански кюфтета от тофу, нахут, морков, ориз и овесени ядки. Бях направила сместа с всички подправки, само без сол. Отделих три кюфтенца за него и сложих сол на останалите. За десерт яде киви. Плодове всякакви е ял, буквално, дори екзотики. При нас няма детска кухня, а аз време и търпение да готвя отделно нямам 😅

Моторно е по-бавен от сестра си едно време. Изправя се и стои свободно на крака, без да се подпира, но не ходи още сам. Обикаля, държейки се за мебелите. Не е податлив много да изпълнява номера. Като питаш как казва гаргата - казва Га Га, като види баба си по Вайбър вика Ба Ба Ба. Май това му е програмата 🙈

# 792
  • Мнения: 5 029
Много ми стана смешно това Терористчо Joy и моя е голям мрънчо, за всяко нещо хленчи, но дано го израсте.
Белтък сигурно ще дам др месец в миш маш.
Кои риби не бива да яде?
При нас като никне зъб никое гелче не помага така както млякото Grinning тъй че знам, че няма да се отучи скоро, ама карай..
Иначе е като пристрастен към дистанционни, така заспива, така става. И ги мъкне навсякъде. Много обича и кутии с капак, да ги отваря и затваря. Много е прецизен, даже уцелва без проблем малки капачки на фдт например. Играчки не признава. Тия дни стои в количката по 2,3 часа пу пу, много съм доволна Joy

# 793
# 794
  • Мнения: 555
One rose rose, ужасно е вредно да се спи на толкова топло, това е много висока температура дори и за през деня. Явно няма как да е по-хладно у вас, но опитай се да отваряш прозорец дори и леко, в друга стая, не където спите.
Yan, незнам притеснявам се да и готвя аз, ще се справя ли, ще и хареса ли, преди месеци когато и излязоха 4 зъбчета наведнъж опитах да готвя, но не го ядеше домашното, то тогава нищо и не ядеше, но после разбрахме че е от зъбите това.
Кисело мляко давам от 8 месеца, защото в периода на зъбоникненето това само ядеше и няколко вида каши.
До сега е опитвала и белен боб, зелен боб, грах, червена леща, от месата само агнешко не е и риба още не съм давала, незнам коя да предложа първо и кои са тези, които трябва по-късно да се дават. Белтък и прясно мляко съм чувала че е хубаво след годинка, но не съм решила дали тогава ще ги дам или малко по-късно.
Нашата също е луда по дистанционни, незнам защо.

Общи условия

Активация на акаунт