Януарчета 2021 🐥тема 2 🐰

  • 26 846
  • 801
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 529
Това с памперса е чудо и при нас 🤦♀
Аз също сменям вече докато е права ,че по лесно, с гащички лесно става. То при нас и обличането е голяма борба 🤷♀ Общо взето всичко е борба.
Със захранването пак сме до никъде. Има дни яде по цяло бурканче,има дни по няколко лъжички ,защо така не разбирам. Само риба ни остана на нас,тея дни ще въведа и нея. Иска си млякото детето и това е . А иначе ако и дам от сладките плодовите тях яде повече, но определено не е от най яжните деца.
Относно слагането на гърне, моя личен опит от сина ми е тотално провален. Аз го кложих така рано ,в повечето случаи хващах винаги момента ,но вече на две години и пет месеца неще и да чува за гърне,нещо обратен ефект се получи и си ходи човека с памперса още. Спрях да се халосвам вече,когато тогава. Детето трябва само да иска. Та при момичето няма да бързам много много,да видим.

# 751
  • Мнения: 1 452
Мънчолина е права. И ние ходихме на нефролог и тя каза първи опити за смяна на дневен памперс да се правят след 18 месеца, а за нощния - след 24 месеца.
An G E, и при нас е така - един ден яде, друг - не. Консултирах се със специалист и тя каза, че е ок млякото до 1 годинка да е все още основно хранене (разбира се, не единствено и само мляко).
Вашите деца как спят? Моето се върти страшно много. Редовно краката и главата са с разменени места и винаги се отвива и е гола. Започвам да си мисля да купувам чувалчета с крачета на Angel Baby. Някой ползва ли такова? Много добре е описано в сайта им всичко ама с този моя въртел не знам как ще станат нещата. Ще се ядосва ли, ще спи ли?!?! Ако някой е ползвал да пише. 
Друго не се сещам за сега.
Дано сте здрави всички!  Heart

# 752
  • Мнения: 268
Дея спи с тяхно чувалче,сега сме с такова с крачета,че тя лази и се изправя и насън даже,няма проблем,спи си. Аз се родих с него,изобщо не я поглеждам по цяла нощ,знам си че е "завита" както и да се върти. Но си трябват няколко нощи,докато детето свикне с чувалчето, обикновено съня е доста неспокоен и накъсан тогава.

# 753
  • Мнения: 1 452
Благодаря ти. Май ще се навия.  А ти какъв имаш? Аз май се насочвам към средна дебелина и с боди с дълъг ръкав мисля да спи.

# 754
  • Мнения: 268
Има на сайта им схема с подходящо облекло според градусите,може да се ориентираш по него. Извинявай, не мога да прикача линка в момента. Дея на 23 градуса спи с есенно (1тог) и боди с дълаг ръкав.

# 755
  • Мнения: 5 002
Аз взех чувалче от waikiki за 12лв и спи по същия начин, хич не се впечатлява. Но по принцип пижамата му е ромпър и то е същото, свикнал си е да е целия закопчан.

# 756
  • Мнения: 1 076
Аз имам различен опит с гърнето с първото дете 🙂 Опитах на година и 3 месеца няколко дни по ред - изобщо не се получи. Не можеше да се контролира, не схващаше какво се иска от нея. Оставих я веднага, за да не се травмира. 2-3 месеца по-късно (към 1,5г) опитах отново. Махнах директно памперса и я оставях да усеща, че е морка. За 4-5 дни се научи отлично. Единични пъти се е изпускала. Два месеца по-късно започна вечер като й слагаме нощния памперс да вика “не, не, не” и “махай, махай”. Буквално се бореше с нас. Една вечер решихме да я оставим без нощен памперс. И така си и остана, никакви изпускания.
Може би сме имали късмет. Тя беше с всичко много бърза - с ходене, с говорене, с памперс. Номер две засега е по-енергоспестяващ. Ще видим кога ще успея него да науча. А и казват, че момичетата по-рано съзряват да ходят на гърне.

# 757
  • Мнения: 788
Скоро не съм писала, ама като ви чета май няма много нови неща да споделя. Моето момче и то не обича смяна на памперс и преобличане, голяма борба настава. А вечер след банята сила нямам да се боря с нвго и да му слушам мрънкането, но се събирам и започвам да пея и да го забавлявам, за да се оправим бързичко за млякото.
Някак неусетно мина захранването, не съм го бързала, но ми отказваше млякото и сега яде само вечер мляко преди сън, всичко друго съм заместила като хранения, даже и от седмица е на кухня като му готвя събота и неделя аз. Реших да опитаме кухнята като първо аз опитвах храните, оказаха се вкуснички и с хубав състав, той също ги харесва. Единствено не винаги давам десерта за СЗ, защото не му давам нишасте и какао все още.

# 758
  • Мнения: 555
Здравейте, мами, как сте, надявам се всички да са добре и да са здравички.
Нашето момиче беше малко болничка, с диария и температура, зачервено гърло и променен глас, но слава богу всичко мина за 3-4 дни, само с хомеопатия и витамини. Както съм писала и преди с 6 зъбчета сме и сега педиатъра каза че още 2 са на път, незнам какво става с това дете, шегуваме се, семейството, че иска за Коледа да яде пържоли и затова бързо, бързо вади зъбчета 😂.
Няма ли някое проходило бебче, нашата много иска да върви, но ако я държим и за двете ръце, пуснем ли и едната и спира и чака пак да я хванеш. От няколко дни се държи за масата или за дивана и така върви и ги обикаля, вече може и да се застопори за няколко секунди права без да я държим или да се е хванала тя някъде, но е доста предпазлива. Аз на тази възраст вече съм тичала 😀
За храненето има дни в които всичко си изяжда и такива в които не иска нищо да яде. И все пак предпочита си кашите, десерти разни, плодове, бисквити, кисело мляко и солетиии, обожава солети, аз бях против, но майка ми и беше купила някакви уж детски, и взеха че и харесаха и сега е луда по солетите😀

# 759
  • Мнения: 382
На мен ходенето ми се вижда много далечно още. Госпожицата се мъчи да се изправя,но успява само на коленца, много и се иска, но не може. Иначе като и помогнем и я държим изправена е много щастлива. Вече успя да схваща какво се прави в проходилката и взе да обикаля стаите, но любимото и занимание е да хвърли нещо на земята и да се мъчи да си го вземе,чак имам чувството,че ще се обърне някой път. Заиграва се самичка много хубаво,обаче само да види,че батко и държи нещо и моментално се изстрелва към него да му го вземе и от там става една война,едно чудо.....
 Тези дни е с разтройство, хвана го от брат си, но се надявам да го преборим лесно. Нещо и апетита и се губи,но предполагам,че е от вируса, а и освен това горните зъбчета явно да на път,че яко е подуто там и много я дразни.
Между другото, да ви питам, някой от вас ползва ли кеглибарено герданче за зъбите. Аз на баткото бях взела и от него му спряха лигите и първите няколко зъба наистина избиха неусетно. Сега още се чудя дали да взема и за малката. Вие какво мислите за тях?

# 760
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен, малката тези дни е доста кисела, имаме две зъбчета долу, предполагам и други са на път, но имаме и друг проблем - ака доста трудно напоследък ии НЕ иска да пие вода това дете и това е(давам и с шише, и с лъжица -едва по една глътка пийва) -тъкмо се бях зарадвала, че лятото пийваше повечко, но може би е било заради жегите, иначе давам разхлабващи храни уж, но то пък не може и само такива да яде, и сокчета от вр на вр, вие какво правите в такива случаи?
Иначе утре прави 9м, но не лази и не се изправя все още, само се върти като салам и стои седнала с малко подпиране

# 761
  • Мнения: 624
И моят хубавец никак не е фен на водата. Лятото маааакс по 30мл изпиваше, сега ако пийне 10 за деня ще съм доволна. Зъби има 4от горе и 2 отдолу, подозирам, че всеки момент ще изкара още някой зъб. До сега слава Богу не го усещах кога му избиваха, ама сега точи едни лигииии... ужас. Понякога се буди по никое време с рев и като гушна се успокоява и заспива веднага. Иначе от няколко дни започна да пълзи, също и леглото му е тип некст ту ми, другото, новото е в новия ни апартамент, където предстои да се нанесем. Та от няколко дни се е научил още не си е отворил очите, обаче се обръща по корем, от там сяда, хваща се на която страница му е най близо и се набира да се изправя. И се изправя! И аз трябва да съм вече наисина постоянно до него, защото ще се претърколи от леглото като нищо! Онази сутрин, добре че беше хванал посоката към моето легло, защото ме събуди с едно чегъртане по спалнята. Нашия се надвесил над мен и ме наблюдава.

# 762
  • Мнения: 788
Вече успя да схваща какво се прави в проходилката и взе да обикаля стаите, но любимото и занимание е да хвърли нещо на земята и да се мъчи да си го вземе,чак имам чувството,че ще се обърне някой път.
Нека е наистина под твое наблюдение. Моят 2 пъти го сложих в паяка и на втория път сгъвах едни дрехи като се обърна близо до мен с проходилката и направо изхвърча от нея. Късмет, че не си удари главата в близката колона. Бях бясна тогава на производителите Лорели и даже щях да им пиша гневно писмо какви боклуци продават. Ударих два крака на проходилката докато държах ревящото си бебе, счупих я и замина в коша. Беше ни подарък и не беше евтина проходилка, за такова ниско качество в последствие. Наплаших се и повече нито в проходилка съм го сложила, нито уокър взехме.

# 763
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Здравейте и от мен, малката тези дни е доста кисела, имаме две зъбчета долу, предполагам и други са на път, но имаме и друг проблем - ака доста трудно напоследък ии НЕ иска да пие вода това дете и това е(давам и с шише, и с лъжица -едва по една глътка пийва) -тъкмо се бях зарадвала, че лятото пийваше повечко, но може би е било заради жегите, иначе давам разхлабващи храни уж, но то пък не може и само такива да яде, и сокчета от вр на вр, вие какво правите в такива случаи?
Иначе утре прави 9м, но не лази и не се изправя все още, само се върти като салам и стои седнала с малко подпиране
Е ти описа съвсем точно мойта Убавица, на всичко отгоре и тя итре прави 9м. Ама съвсем едно към едно е. Последните дни е страшен киселяк и то Ей така от нищото както се смее и играе почва да плаче, чак до сълзи. Много се сърди ако опиташ да и вземеш нещо, само маха с ръце и вика силно Не не не!!! Акането току се оправя, току пак зацепи. За капак и водата много намали, а толкова много пиеше... Но засега поне е здрава, а пък самостоятелното сядане, изправяне и поникването дори и на 1 зъб, няма да го мисля. Както бях чела някъде-непрояли, непроходили и без зъби няма да останат...
На земята като я сложа стои като препарирана и най-много от гръб по корем или обратно да се завърти, и спира и почва да мрънка докато не я вземем. Обаче сложим ли я на спалнята и да има кой да я наблюдава или да е оградена с въглавници, точно като кебапче на скара се търкаля. Наизвадила съм де Що имаме неща подходящи за гризане, дъвчене и чесане на зъби, и е едно неспирно мляскане съответно и точене на лиги. Сменям лигавници до припадък, добре че накупих много.
Оооо и друго ми направи впечатление-иска да се занимава само с шумящите и дрънчащи играчки. Нищоправещите ги взима, обръща ги два-три пъти и като се сети, че не я забавляват и ги хвърля Cry

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 23:15 от * SUPERMAMА *

# 764
  • София
  • Мнения: 29
SUPERMAMA  и ние сме така с нищоправещите играчки, хич не им обръща  внимание и само им мята пренебрежителни погледи 🤣 Иначе на тези, които свирят или пеят понякога мн се радва, понякога чак я е страх, а някой път май не знае как да реагира 😀 - странна работа 🤷♀
А забравих да Ви питам - как са вашите мъници с координацията ръка-уста, защото нашата шушулка все още май не осъзнава какво др може да прави с ръцете си освен да мята играчки насам натам, а едва ли не по др групи гледам, че се хвалят със самохранещи се бебета на възрастта на нашите 😮

Общи условия

Активация на акаунт