Работа - мнение

  • 2 370
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 002
E като не става с добро става със съкращения, може пак тя да замине пък по тоя параграф, вече явно са я нарочили въпросът е само как.
Като са я нарочили да я съкратят за да си вземе всички полагащи се обезщетения.Така е с добро.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Толкова лична информация не се дава. Но явно обичаш да се хвалиш, както и тук го правиш.

# 17
  • Мнения: 2 039
Първата ви грешка е ,че сте давали лична информация на работното място.Утре ако съпруга ви/не дай боже/фалира,колегите ви ли ще издържат семейството? Ако Ви съкратят имате право на пари от борсата и тогава ще го мислите.
Освен това,човек ходи на работа не само за пари.

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Най-честно е да си разиграят едно теглене на къси клечки и който издърпа да си събира писалките, така няма сръдня.
Освен това,човек ходи на работа не само за пари.
Разбира се, в съседната тема една дама ходи на работа за да си допира колената с шефа.

# 19
  • Мнения: 5 002
Има хора,които ходят за стаж

# 20
  • Мнения: 2 473
Толкова лична информация не се дава. Но явно обичаш да се хвалиш, както и тук го правиш.
Стига човек да види, че дамската чанта, обувките и часовника, струват колкото половин годишна заплата, за колата да не говорим. Може би заради скъпи вещи, колегите са се усетили...

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Толкова лична информация не се дава. Но явно обичаш да се хвалиш, както и тук го правиш.
Стига човек да види, че дамската чанта, обувките и часовника, струват колкото половин годишна заплата, за колата да не говорим. Може би заради скъпи вещи, колегите са се усетили...
Това изобщо не е критерий. Аз не бих се впечатлявала на такива намерения на колеги, но въпреки това, личната информация гледам да я спестявам.

# 22
  • Мнения: 2 473
Я, не е критерий - джип за сто хиляди лева примерно, до фолксвагена на по- старши колега, задължително е критерий за финансовото състояние на човек.

# 23
  • Мнения: 25 738
Те колегите как знаят колко вади мъжа?
Дрехите, колата може да са от баща и.
Май някой обича да се хвали, и си пати от това.

# 24
  • Мнения: 5 002
Стандарта на живот не са само колата и дрехите.И трябва ли да се чувства виновна,че мъжът и вади повече пари.

# 25
  • Мнения: 25 738
Стандарта на живот не са само колата и дрехите.И трябва ли да се чувства виновна,че мъжът и вади повече пари.
В моята работа никой не знае, какво работи мъжа ми и колко изкарва.
Въпрос на дискретност и етика.

# 26
  • Мнения: 5 002
То не е необходимо да знаят точно колко.Когато се разполага с повече пари си личи-уикенди,екзотични почивки,дори ежедневните разходи в работата.Не е длъжна да се крие,за да не кърши хатъра на колегите.

# 27
  • Мнения: 25 738
Когато се разполага с повече пари си личи-уикенди,екзотични почивки,дори ежедневните разходи в работата.Не е длъжна да се крие,за да не кърши хатъра на колегите.
Не съм съгласна. Не е нужно колегите и да знаят къде пътува и къде почива. Не е нужно да се хвали с ежедневни разходи.

# 28
  • Мнения: 7 261
На работата ми не се хваля и не се оплаквам. Въпреки, че сме в добри отношения и си говорим приятелски, колегите ми не знаят много за мен. Айде няма нужда.

# 29
  • Мнения: 1 166
Цялата история е меко казано странна, но нека приемем, че е истина. Авторке, замисли се кое би било най-добре първо за теб самата - харесваш работата си, вършиш я добре и с удоволетворение. Изкарваш собствени пари, които освен, че са по-сладки от чуждите , един ден може и да ти трябват наистина.
На второ място - кое би било най-добре за работидателя ти? Да запази най-кадърните и мотивирани служители, нали? Частният бизнес има една главна основна задача и тя е да бъде печеливш. Не да бъде социален. Нека работодателят ти прецени кой да бъде съкратен на база на представянето ви. Замисляла ли си се, че е възможно колегите ти да те притискат защото се съмняват, че си по-добра от тях?

От друга страна работният колектив лично за мен е едно от най-важните неща на работното място. С подобни индивиди, които имат такива абсурдни претенции, заявени на глас явно нагло и без срам, не бих искала да имам нищо общо. И все пак не бих напуснала веднага за да си получат заслуженото.

Общи условия

Активация на акаунт