Четвъртокласници - 2023/2024

  • 34 307
  • 439
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 533
Ние нямаме никаква информация от госпожата за нищо..Нито за края на учебната година ..
Само детето каквото ми каже и това е .
Уж щели да ходят на ексурзия и там щели да им връчват свидетелствата.. та незнам.

Каза също, че правили лист ,но нямало да имат оценки на него ,значи все още не са правили изходящо ниво.

# 211
  • Мнения: 6 993
И при нас няма никаква информация от учителката. Имаше някаква родителска среща, на която я помолихме да дава повече информация и пак нищо...Явно и е такъв тип преподаването и общуването.

# 212
  • Мнения: 914
А при нас нищо не се организира като екскурзии и зелени училища извън града. Други 3 класа ще бъдат на зелено училище другата седмица, но нашата класна не можела да поеме отговорност, че били още малки. Донякъде я разбирам, имаме деца, които са си доста невъзпитани и леко неуправляеми.
За сметка на това съм я записала вече на 2 лагера извън училището за ваканцията. Дано да ѝ хареса, защото ще е за първи път със съвсем непознати деца и учители, но пък е много въодушевена и вече брои дните до първия Simple Smile.
За ученето не мисля, че са се преучили, нито пък че са имали кой знае колко домашни през годината, но пък другите родители смятат, че са били много домашните, защото е имало и за събота и неделя, даваха се и преписи и съчинения, но като цяло повече от 1 час работа дневно не мисля, че е отнемало. Фаворит за сега продължава да е математиката. Изходните ги направиха, но още не са проверени всичките, само по Околен свят им го върна, но и за другите две не очаквам изненади.
Може да минава в трети клас Simple Smile.
Само да видим как ще се борим със задължителната литература и грознописа, че пустото четене е точно определен брой страници дневно, а писането е толкова бързо, че половината букви не ги затваря както трябва и за мен са ужасно грозни. Накрая книгата много ѝ харесала и седмици разказва какво е чела, ама докато го прочете е: днес ще чета точно 5 стр примерно и стига до най-интересното и няма да прочете 6, защото си е определила точно 5. Не се бях сблъсквала с такъв проблем, на сестра ѝ и сега крия книгите, за да си свърши и другата работа, че като потъне в четенето и забравя всичко друго около нея, докато малката си разпределя книгите по определен брой страници за толкова дни и нито повече, нито по-малко се четат. Още не мога да го разбера и да свикна, ама важното е, че поне чете и си избира романи, не харесва тя да чете приказки. Това си е ритуал от бебе мама или тате да четат приказките Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 23 165
нашите деца имат по много оценки пак.
всяка седмица ги препитват, някакви листове им дават и съответно ги оценяват. много от родителите мрънкат колко са натоварени, учителката обяснява как това е начина да затвърдят нещата.
изходни нива тепърва предстоят и чак тогава ще оформят оценките.
на 31 ще им раздават свидетелствата.
и на екскурзия ще ходят, чак сега им разреши директорката. 45 лв до Кюстендил.

# 214
  • София
  • Мнения: 11 494
При нас екскурзията е следващата седмица - 48 лева до Копривщица.
Изходните нива приключиха, свидетелствата са на 31 май.
Зелено училище няма да има.
Вчера смятах - остават им 6 - 7 учебни дни до края.

# 215
  • София
  • Мнения: 9 558
Нашата екскурзия ще е до Байлово и Долно Камарци. Ще гледат музеи, ще им обясняват за работата с глина  и самите те ще имат възможност да работят с глина. Дъщеря ми обожава всякакви музеи и е много въодушевена. Цената е 43 лв.

Ще имат и лагер, но яз няма да я пусна. Мога да си позволя само един лагер, а вече се разбрахме с нея да отиде на един друг, който не е организиран от училището. Мъчно й е, че не може и на двете места, но пък в живота не винаги получаваме всичко желано.

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
При наборната остана, да я оформят само по английски - учителката била болна и явно ще е другата седмица.
Избрана е за лагера по програма на МОН и днес подскача из къщи и дразни брат си Joy
Като цяло, не мога да кажа, че са го мъчили с много домашни през годината - щом успяваше всичко да си напише в училище... Вкъщи аз съм достатъчно зла, за да я тормоза, да упражнява краснопис.
Юни, (с изключение на дните, в които ще са на екскурзия), изяви желание да ходи на ...някакъв курс, организиран от училището.

# 217
  • Мнения: 1 533
Докато кажа ,че не сме имали родителска среща и детето вчера се прибира и ми съобщава в понеделник в 18 ч.  ...
Но тогава има рожден ден и ще празнуваме ,така че ще я пропуснем ..
За краснописа ,лятото ще го тормозя,защото когато се старае пише красиво ,но когато бърза ела та виж..
Трябва да купя разни помагала с текстови задачи за лятото да се упражнява .
Някакви препоръки?

# 218
  • Мнения: 6 993
Ние сме поръчали Голямата ваканция. Миналата година я имаше, ама направи 5 страници на кръст.
Тая година смятам да го запиша на спортен лагер юни и септември, поне да скача там и да не виси на телефона.

# 219
  • София
  • Мнения: 9 558
И аз точно гледах реклама в мейла си за "Голямата ваканция". Добре изглежда. Обаче се съмнявам да се занимава изобщо. Миналото лято тръгнах с големи очаквания как ще я карам да се занимава всеки ден. Ами жал ми беше. Натиснах я за задължителната литература, но задачи и други подобни я оставих по-рядко да решава. За сметка на това гледах когато не съм на работа да я измарям с дълги разходки и игри на открито.

# 220
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Миналата година взехме на всички деца Голямата ваканция за завършването.Тази година също сме поръчали.Моето си я попълни изцяло.В горещите следобеди четеше книгите и се занимаваше с нея.Беше решил ,че е задължително да я завърши ,защото госпожата им ги даде.Оставих го така да вярва.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 10:20 от Захарчето

# 221
  • София
  • Мнения: 891
Не ме анатемосвайте, но защо им е на децата да пишат красиво? Да се страраят за по четливо съм съгласна, но красиво? Ако преписването на ръка ги отекчава, в никакъв случай не бих си карала детето да си губи времето с това. По-важно е да е вярно.

Така или иначе с времето все по-малко и по-малко се пише на ръка? Дори всякакви документи, бележки, молби и т.н - всичо ми е електронно. 9класника също пише почти всички домашни електронно.

Второкласничката не се старае много с краснописа, но пък много рисува и все прави някакви художествени проекти, което развива освен фината моторика и фантазията.

# 222
  • Мнения: 2 489
И аз не го тормозя моя ученик да пише красиво. Държа да е вярно. Самата аз пиша грозно, така че защо да изисквам от детето да пише красиво. Наистина с времето писането на ръка ще отпадне.

# 223
  • София
  • Мнения: 23 165
при нас борбата е за четливо.
аз не успявам да разбера какво е написал, учителката е факир.
като не бърза е различно.
и грешките все са му от бързане.
не знам как да го науча на търпение.

# 224
  • Мнения: 914
Не искам да е чак красиво, но когато не се различава и от а или с от е, защото бърза  и не си затваря а-то и е-то, ами няма как, ще трябва да попише. И от бързина всички букви са ръбати, а в първи клас бяха едни такива закръгленки. Като не бърза или се старае даже и да бърза, нещата изглеждат по съвсем друг начин.
Каката ми пише четливо полупечатно, но само тя си разбира и от контекста кога е а и кога я. Догодина на НВО ще се сканира работата и ще я пратят някъде  да се проверява. Там учителят няма да е факир и няма да е свикнал на почерка ѝ. Достатъчно е 2 такива грешки и да се прости с мечтано училище, та това ме кара да изисквам да не се пише грозно.

Общи условия

Активация на акаунт