Той е лежал в затвора

  • 9 416
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 585
Как бихте възприели, ако разберете, че се виждате с мъж, който е лежал няколко месеца в затвор/арест за икономическо престъпление ( не става въпрос за изнасилвания, убийства и т.н ), а за финансова измама.
Бихте ли имали връзка с такъв човек?
Кога смятате, че е редно той да ви каже за този факт?
Редно ли е да го скрие?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 110
Има престъпление - има наказание - има изтичане на наказанието.
За такова престъпление не бих правила драма, ако не виждам наченки на бъдещо такова.
Не бих споделяла с всеки нещо подобно.

# 2
  • Мнения: 2 585
Има престъпление - има наказание - има изтичане на наказанието.
За такова престъпление не бих правила драма, ако не виждам наченки на бъдещо такова.
Не бих споделяла с всеки нещо подобно.

Тоест не би се притеснявала да живееш с мъж, бил в затвор?
И ако правилно разбирам, няма да го намериш за грешно, че не ти е казал за подобно нещо?

# 3
  • Мнения: 4 009
Смятам, че е редно да каже. Не  нали  - Здрасти, аз съм Пешо, излязох от затвора 2014 година, големия сняг, ама в един момент все някак си трябва да се завърти разговора, че да се спомене този факт, в първите 1-2 месеца, не след 5 години - това ако сте във връзка, а не просто нови приятели излизащи на кафе от време на време, или просто правещи секс. На нови чужди хора няма нужда да казва въобще - не е тяхна работа. 

Не бих се срещала, не защото е лежал в затвора, а защото най-вероятно в един момент могат мен да ме замотат в някакви схеми и измами с пари и/или съмнителни хора в бизнеса, защото обикновено тези, които се занимават с такива "лесни пари" нямат голямо желание да ги губят... Рядко някой излиза чист и прероден от български затвор...

# 4
  • Мнения: 11 569
Ти как разбра?
Не, не е редно да го крие, ако иска да има сериозна връзка.
Може би бих имала връзка, зависи от останалите му качества.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 110
Ще го намеря за грешно Сонче, ако сме на етап “бъдещи творчески планове”
Ако сме на свалки и закачки - не знам, но аз не бих плямпала на всеки.

Иначе имам двама приятели, точно за това прибирани в чужбина и към днешна дата са абсолютно реабилитирани, работещи и семейни хора. Никога и от никого не го крият.

# 6
  • Мнения: 2 585
Ти как разбра?
Не, не е редно да го крие, ако иска да има сериозна връзка.
Може би бих имала връзка, зависи от останалите му качества.

Моя приятелка се запозна с мъж, който се оказа, че е лежал в затвора няколко месеца. Аз лично не бих имала връзка с такъв човек, имам си предразсъдъци. Вероятността да се вкараш в някоя схема ми се вижда голяма, а не харесвам такива неща.
Любопитно ми беше и мнението на други хора, защото аз често съм много крайна.
Моя съвет беше да не се занимава.

# 7
  • Мнения: 1 327
Много хора са участвали във финансови измами и злоупотреби. Някои обаче ги хващат. Имаме 240 измамници на власт. Женени, със семейства. Явно не всички имат подобни предрасъдъци. 😉

# 8
  • Мнения: X
Викаш, той ѝ е казал, тя ти е споделила и ти реши тук да питаш. Като изопачаваш нещата. Само защото не съвпада с твоята ценностна система.
За приятелска лоялност чувала ли си?
По-скоро не бих излязъл с човек като теб.

# 9
  • Мнения: 11 569
Ама той ли й е казал, или от друго място е разбрала? За голям град ли става дума.
Щом има търсене, може да е скатал някой лев.Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
Сонче, не бери грижа какви ги върши приятелката ти. Тя има глава на раменете си и е преценила за себе си. Човекът може да е скътал недейде некой лев от измамата и сега щастливо да ги харчи за нея.

# 11
  • Мнения: 19 898
Оу, ти даже клюкариш друг човек, не за себе си питаш. А ти от къде на къде реши да я разнасяш, че и заради нея да питаш. Дръжте ги тия носове в локдаун, защо ги навирате навсякъде?!
Не ти е работа дали или. Това си е тяхна работа.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 590
Викаш, той ѝ е казал, тя ти е споделила и ти реши тук да питаш. Като изопачаваш нещата. Само защото не съвпада с твоята ценностна система.
За приятелска лоялност чувала ли си?
По-скоро не бих излязъл с човек като теб.
И дискретност.

Съгласна съм с всяко изречение от този пост.

# 13
  • Мнения: 9 710
Имам дежавю с тая тема.
P.S. Не искам да съм ти приятелка Wink

# 14
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 117
Още на първата среща като я кани трябва да каже: "Ей, Марче, дай на едно кафе да идем, че в затвора не правят хубаво и така съм зажаднял за една качествена крема лаваца гранде. Ама да не си помислиш нещо, там само по икономически причини бях и да знаеш, че кафето е от мене, те парите така и не ги намериха къде съм ги заровил."

# 15
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Престъпленията са свързани и с др.пороци. Затворът е школа за хитреци. Не бих имала доверие на измамник. Такива са манипулатори на всички нива.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 110
И да допълни - питай Сончето, комшийката, колежката ѝ какво мисли.

# 17
  • Мнения: 29 390
Ако авторката не беше влязла във форума с двете си имена, щях да приема темата като такава просто за събиране на различни мнения. Приятелката и нейният мъж не са споменати поименно, а принципно форумът предполата известна анонимност, но в случая Соня е разпознаваема, ако някой нейн приятел чете темата...

Иначе по въпроса - бих разучила от други източници, а и разпитала директно човека как и какво се е случило. Казва се, че някой е сбъркал и си е излежал наказанието, обаче не е съвсем ясно.....зависи си от човека. Със сигурност ще си имам едно на ум.

# 18
  • Мнения: 19 898
Широките умове могат да действат във всякакви диапазони – лошо/добро. всеки да си преценява със собствената глава. Аз мога също да съм престъпник, ако искам, Е и?

# 19
  • Мнения: 65
Не се притеснявай, щом не е тежко престъпление няма проблем. В доста от случаите даже в затвора влиза този който най малко е направил нещо. Щом не е въшил тежко престъпление, убивал, изнасилвал не е страшно. Може да е бил в ситуация в която да не може да си изкара парите по друг начин. Правите от мухата слон.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Доста наивно оправдание. Не случайно, в нормалните държави държат на чистото криминално минало.
Тук клошари станаха собственици на ф-ми , срещу символична сума. Не са жертви, а безумци.

# 21
  • Мнения: 19 898
Държат те. Satisfied На добрите адвокати.

# 22
  • Мнения: 29 390
Две години не се лежи за "леко" финансово престъпление.

# 23
  • Мнения: 6 764
Всеки ден като си пуснеш телевизията виждаш бая народ, които трябва да лежат за същото, но към момента всички им ближат задниците и се ползват с висок статут. Така, че хич не ми е драма подобно престъпление. Излежал го е, толкова.
Мъжът е редно да сподели и предполагам ще го направи, когато се увери дали си заслужава човека срещу него.

# 24
  • Мнения: X
Две години не се лежи за "леко" финансово престъпление.

Леко е било сигурно. То 2-3 милиона не са много тежки да ги изнесеш от инкасо автомобил... Money

# 25
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Как бихте възприели, ако разберете, че се виждате с мъж, който е лежал няколко месеца в затвор/арест за икономическо престъпление ( не става въпрос за изнасилвания, убийства и т.н ), а за финансова измама.
Бихте ли имали връзка с такъв човек?
Кога смятате, че е редно той да ви каже за този факт?
Редно ли е да го скрие?

То и вълка от Уолстрийт беше в затвора за около 2 години, но кой ще го върне? Готин мъж, не е убил, крал е. Прецени си.

# 26
  • Мнения: 29 390
Две години не се лежи за "леко" финансово престъпление.

Леко е било сигурно. То 2-3 милиона не са много тежки да ги изнесеш от инкасо автомобил... Money

Господинът да не е оня, дето шофираше инкасото и така и не каза къде са парите. Към 10 млн. май бяха нещо.....

# 27
  • Мнения: 4 208
Две години не се лежи за "леко" финансово престъпление.
И не ако е за първи път...

# 28
  • Мнения: 46 520
Всеки човек възприема различно лежалите в затвора, безсмислено е да събираш мнения, защото ще са шарени. Ако приятелката ти пита теб, кажи ѝ какво мислиш. Това е достатъчно.

# 29
  • Мнения: X
Пише 2 месеца в първия пост. Има и значение дали е арест или затвор, едното е мярка за неотклонение, а другото изпълнение на влязла в сила присъда. Не харесвам хлъзгави тарикатчета, накрая и теб прецакват, за себе си бих пропуснала, а приятелката да си прави каквото си иска.

# 30
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
"Приятелката ти" грешно избира и приятелки и мъже !

# 31
  • Мнения: 7
Не виждам кой знае какъв проблем. Това е част от биографията му, а не цялата.

# 32
  • Мнения: 7 278
Не е твоя работа да се бъркаш в живота на приятелката си. Тя си знае защо е решила да е с този мъж.

# 33
  • Мнения: X
Ще го намеря за грешно Сонче, ако сме на етап “бъдещи творчески планове”
Ако сме на свалки и закачки - не знам, но аз не бих плямпала на всеки.

Иначе имам двама приятели, точно за това прибирани в чужбина и към днешна дата са абсолютно реабилитирани, работещи и семейни хора. Никога и от никого не го крият.

За да правиш измами си душевен боклук, неморален. Мое мнение и обобщение, пък ако ще да се изсипе цялата злоба на света върху мен.


Финасовата измама си е пак измама и говори за характера на човека. Нормални хора без дефицити не ги влече да правят престъпления от какъвто и да е характер. Все ще са някакви социопатчета. Това по въпроса за връзките с такива с криминални досиета. Пък ако ще и да е "само" за финансова измама.

# 34
  • Мнения: 12 792
Който веднъж е мамил, пак ще измами. Освен ако в затвора не е попаднал на хора и не е станал човек... Wink ама едва ли. По-скоро на боклуци е попаднал и не се сещам какъв е станал.

И нищо недискретно няма да се пита в бг мама за мнение. Нали за това е форумът.

# 35
  • Мнения: X
Ама вие не разбирате, и този, като 99% от затворниците, не е бил виновен! 😄

Славена Вътова, я как горещо защитава нейния затворник. И той е невинен лежал в пандиза, много ясно 😁

# 36
  • Мнения: 29 390
Ама вие не разбирате, и този, като 99% от затворниците, не е бил виновен! 😄

Славена Вътова, я как горещо защитава нейния затворник. И той е невинен лежал в пандиза, много ясно 😁

Нещо съм изпуснала.... какъв й е случаят?

# 37
  • Мнения: 3 122
Ще го намеря за грешно Сонче, ако сме на етап “бъдещи творчески планове”
Ако сме на свалки и закачки - не знам, но аз не бих плямпала на всеки.

Иначе имам двама приятели, точно за това прибирани в чужбина и към днешна дата са абсолютно реабилитирани, работещи и семейни хора. Никога и от никого не го крият.

За да правиш измами си душевен боклук, неморален. Мое мнение и обобщение, пък ако ще да се изсипе цялата злоба на света върху мен.


Финасовата измама си е пак измама и говори за характера на човека. Нормални хора без дефицити не ги влече да правят престъпления от какъвто и да е характер. Все ще са някакви социопатчета. Това по въпроса за връзките с такива с криминални досиета. Пък ако ще и да е "само" за финансова измама.

Това е и моето мнение. Етичност и морал са важни за мен. Притеснително е, че тук много хора не виждат никакъв проблем. Аз лично се отвращавам от измамници и мошеници. Това не е инцидентно, а доста противна черта на характера. Не бих имала доверие на такъв мъж, и не си правя илюзии, че ще мами други, а мен не. Нечестният ще си бъде нечестен с всички.

# 38
  • София
  • Мнения: 35 110
Отвращение всеки може да изпитва към всеки и към всичко - личен избор.
Мен чуждите грешки и избори не ми пречат, още повече, ако са платени.

Престъпленията си имат тежест - и от морална и от етична страна. Има ли непростими - да. Всичко ли е непростимо - не.

# 39
  • Мнения: X
Нещо съм изпуснала.... какъв й е случаят?
Същият, като на авторката. Мъжът ѝ (на Славена В.) е лежал в затвора за финансови измами. Но винаги и двамата са много трогателни, като заобясняват как клетия човек е бил невинен.

(Невинен в САЩ означава, че ако поради грешка на съдебната система е лежал 4г. после му се полагат огромни обезщетения. Сещайте се колко е невинен, като няма никакви.)

# 40
  • Мнения: 6 148
А дали в пандиза не е бил нечия булка?

# 41
  • Мнения: 10 379
Зависи от човека, от отношенията. Един от най-талантливите хора, които съм познавала, колега и приятел, беше лежал в затвора за нещо подобно. За съжаление вече не е между нас. Аз го познавах след като беше излежал наказанието си, но никой нямаше отношение към него като към престъпник, беше си много уважаван. Нито е имало каквото и да е недоверие към него.

# 42
  • Мнения: 177
Много жени биха се обвързали с престъпници, ако става за въпрос, те са едни от най-вървежните сред жените. А тая, Вътова много ясно, че ще го защитава, като е милионер.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Учили са ме да си подбирам добре средата .И стоя далече от хора със зависимости а също и с криминално минало.
 Никога не съм бързала да се обвържа с някой,когото не познавам достатъчно.
На мястото на приятелката ти щях да се отдръпна и да внимавам повече следващия път

Последна редакция: сб, 03 апр 2021, 14:40 от -veni-

# 44
  • Мнения: 12 792
Много жени биха се обвързали с престъпници, ако става за въпрос, те са едни от най-вървежните сред жените. А тая, Вътова много ясно, че ще го защитава, като е милионер.
Колко жени познаваш лично, обвързали се с престъпници? 1, 100, 1000?
Аз - нула.

# 45
  • Мнения: 5 268
То и вълка от Уолстрийт беше в затвора за около 2 години, но кой ще го върне? Готин мъж, не е убил, крал е. Прецени си.
Алкохолик, наркоман, бил е и жена си.

По темата: не мога да кажа категорично за някакъв виртуален образ, за когото не знаем подробности.

Последна редакция: сб, 03 апр 2021, 15:06 от Ли Лу

# 46
  • Мнения: 177
Много жени биха се обвързали с престъпници, ако става за въпрос, те са едни от най-вървежните сред жените. А тая, Вътова много ясно, че ще го защитава, като е милионер.
Колко жени познаваш лично, обвързали се с престъпници? 1, 100, 1000?
Аз - нула.

То не е задължително да познавам. Аз нямам работа с такива хора, обаче около нас е пълно с престъпници, може покрай теб да минава престъпник без да подозираш. Само един пример за криминален човек ще ти дам, Jeremy Meeks, желан от милиони жени по света, други примери не ми се дават, обаче е факт, че много често, ако една жена иска да е с някой мъж, последна грижа и е дали е криминален или много морален.

# 47
  • Мнения: X
Първо - жените го желаят заради начина, по който изглежда на снимки - обработени. Иначе не представлява интерес. И второ - жените го желаят за една вечер, ако може да издържи толкова - не да му раждат деца и правят закуска неделя сутрин.

# 48
  • Мнения: 11 569
Божее, тоз сиган ли точно намери да дадеш за пример. Желаели го жените, смях.

# 49
  • Мнения: 12 792
Много жени биха се обвързали с престъпници, ако става за въпрос, те са едни от най-вървежните сред жените. А тая, Вътова много ясно, че ще го защитава, като е милионер.
Колко жени познаваш лично, обвързали се с престъпници? 1, 100, 1000?
Аз - нула.

То не е задължително да познавам. Аз нямам работа с такива хора, обаче около нас е пълно с престъпници, може покрай теб да минава престъпник без да подозираш. Само един пример за криминален човек ще ти дам, Jeremy Meeks, желан от милиони жени по света, други примери не ми се дават, обаче е факт, че много често, ако една жена иска да е с някой мъж, последна грижа и е дали е криминален или много морален.
Дай си сметка колко хора познаваш: от училище до четвърти клас, до осми, до края на гимназията, ВУЗ (евентуално) или някакво професионално образование, първата работа, втората, третата, от мястото, където си роден, от мястото, където си живял, сегашните съседи... 50% от тези хора са жени, и нито една не се е затърчала след криминални типове.
А да ми говориш за някакви митични фигури и митични жени, които търчат след тях, не е много сериозен аргумент. Той не доказва, че престъпниците са "много вървежни" сред жените. Сред кои жени, питам?
Е, и аз не съм от такива среди и даже не познавам никого, който е. А съм живяла в три държави. Тези жени, които си падат по престъпници, явно имат съвсем различно възпитание от нашето.

# 50
  • Мнения: 4 954
То в днешно време част от работодатели и работници са финансови престъпници. Много хора в провинцията също, заработвайки нещо над доходите си.
Дали малка или голяма измама, все е измама.

Не знам..Може би такава информация би ме стреснала, но човека и как съм го приела не е маловажно.
Платил си е за престъплението..все пак.

# 51
  • Мнения: 177
Uncommon, още едно време като учех си имаше млади момичета от 15-19, които се занимаваха с криминални типове, тея същите сменяха жените/приятелките през месец, някои имаха и деца от по няколко жени. И сега познавам доста момичета, които се занимават с такива, а самите криминални само съм ги виждал без да ги познавам, както ти казах нямам си работа с подобни. Говорим за нормални жени, които уж не са такива, но жените виждат bad boy в престъпниците, а както знаем, този образ винаги е имал успех сред жените. Та не са митични, иди в София, Сл. Бряг или някъде където кипи животът и ще видиш, че си е често срещано.

# 52
  • Мнения: X
Някои жени виждат и добрият доход в този тип мъже и това им е целта - да си намерят мъж с добри финанси. За дрешки, силикон и кафета. Не ги вълнува от къде идват парите, а само да идват, да не спира кранчето.

Но това е някакъв мнооого малък процент от жените.

# 53
  • Мнения: X
Защо заклеймявате така от раз. Ситуацията с престъплението може да е по-различна. Изобщо лежането в затвора, особенно за финансово престъпление не прави един човек лош.
Едно от любимите ми интервюта.
https://youtu.be/KiuRbBF4O0k

# 54
  • Мнения: 37
Има икономически престъпления, които могат да бъдат много по-лоши от престъпленията срещу личността.  Бърни Мадоф лично не беше наранил никого, но с криминалните си действията допринесе за смъртта на стотици хора, включително на собствения си син.  И съответно получи 150 години.

Това че някой се занимава с престъпления, типични за белите якички, не го прави автоматично по-добър човек от 'обикновения' затворник.  Има определени морални и антисоциални качества, които са налични у всеки престъпник, но не се проявяват еднакво, така че всичко е строго индивидуално.  Също така има много хора, които не са лежали в затвора, но мястото им винаги е било там.

# 55
  • Мнения: 31 725
Как бихте възприели, ако разберете, че се виждате с мъж, който е лежал няколко месеца в затвор/арест за икономическо престъпление ( не става въпрос за изнасилвания, убийства и т.н ), а за финансова измама.
Бихте ли имали връзка с такъв човек?
Кога смятате, че е редно той да ви каже за този факт?
Редно ли е да го скрие?

Имам си аз разни принципи и не бих се обвързвала с човек, който има противоположни на моите.
Аз не крада и не бих приела човека до мен да го прави.
Нито убивам и не бих имала връзка с такъв екземпляр.
Сега ако е много сладък за известно време може да се позабавляваме.

# 56
  • София
  • Мнения: 35 110
Два месеца я е бил следствен, я в Казичане.
Ама моля ви, Централния е за сносни престъпници, не за такива на лек режим.

# 57
  • Мнения: X
Както каза, всеки може да се отвращава на всичко, аз лично се отвращавам и на толерантни, "широкоскроени" хора, за които не е нормална реакция да са подозрителни към криминален тип.

И защо намесваме Бърни Мадоф? Злото си е зло. Независимо дали си направил огромна пирамида с над 150 пострадали, или си направил дребен "шарж" във фирмичката ти и си полежал само 2 месеца. Пак нещо ти е гнило в морала, за да правиш нещо такова. Или не осъзнаваш, че е нередно, т.е. си някакъв примитив и т.н.?


За жените, обичащи престъпници. Ами излезте от своя Bubble. Има такива жени, да. Ходят с дилъри, с трафиканти и т.н., заради охолния живот. Виждала съм и такива неща.

Хора всякакви. Човек трябва да си подбира средата.Иван, може би е хубаво да си я подбираш по-внимателно. Ако не искаш златотърсачки, избягвай елитни клубове, не се прави на тузар, развий и ти някакви интелигентни качества и то материалът около теб също ще се смени. Но да се говори, че няма отчаяни жени с дефицити, които ги влекат дилъри и подобни, също е наивно, такива има. Някои пък го правят от съвсем практична цел, пари да има.

# 58
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Хора, в момента в който кажете "аз НИКОГА няма да тръгна с престъпник, наркоман, дилър, или каквото и да е там" това ще ви дойде на главата. Можете ли да си представите, че и аз дето съм такава моралистка съм ходила с дилър, изобщо нямах представа, че тоя продава. Той беше на 21 и по нищо не приличаше на такъв, аз не съм била златотърсачка въобще. И една позната още по-задръстена от мен, и тя също е ходила с дилър и даже той я е карал да оставя пакетите на адресите, и тя горката, чак тогава вдянала за какво става дума. Много е лесно отстрани да гледаш и съдиш, но хайде да видим като ти се случи.
Представи си само как ще се появи мъжът на мечтите ти (или жената) и точно, както си влюбен(а), ти сервира разни факти от миналото. И ти сега какво, ще го/я блокираш ли? Не съм срещала някой, който да е като блян, и всичко да му е ОК, няма такива. Преценяваш си на момента с какво можеш да живееш според твоите сили и разбирания, би ли пуснала твоят блян на някоя друга и решаваш. Когато не си се парил, много по-лесно приемаш, после вече не.

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 07:45 от PrimaDonna

# 59
  • Мнения: X
Едно е да знаеш отначало, друго и теб да са те лъгали и да си разбрала в последствие. Всеки си прави сметката какво му е приемливо. Чак пък мъж на мечтите, да не сме на 15. За дилърите - всички те са и консуматори, още на тази информация би отпаднал за мен.

Основният проблем е, че тези неща не остават в миналото, а са отношение към света. Единици се отказват окончателно от този начин на живот.

# 60
  • Мнения: X
Ми аз също съм ходила с дилър, не говоря без опит. Приключихме в крайна сметка.

Oryon 🤗 Смятам същото. Обикновено друсат. Има и друг щрих - за да си дилър, като цяло, за да правиш незаконни неща, нещо не ти е наред много много с личността, с морала. Напр. най-вероятно имаш някакво личностово разстройство. Тези хора са непоправими.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 857
За финансови престъпления 2/3 от българите са за затвора ако точно спазваме буквата на закона, кой не плаща данъци, кой осигуровки, кой укрива доходи, други пък мамят че да вземат по-голям дял от наследството, трети дават или приемат подкуп. Това не е чудо невиждано, просто него са го хванали. Друг е въпроса за какво престъпление става въпрос. Ако е направил нещо като е бил на 20 години, пък сега е на 35-40 и си е един съвсем редови гражданин не виждам проблем, ако обаче продължава с такива неща да се занимава тогава е кофти. Щом си е излежал наказанието и е реабилитиран на практика свидетелство му за съдимост е чисто и той си е пълноправен гражданин с всички права и задължения.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Реабелитиран правно. Дали присъдата е коригирала нрава не се знае.
Не съм имала подобни гаджета. Но когато си живял в коренно различни среди може и да сбъркаш в преценката. Случайно изпускане на дума, странни татуси или прекалени амбиции за бързи доходи са били жокери. Има и безскрупулни хора, без присъди, токсични и вредни за всички.
 Известно невнимание, грешна преценка и става убиец в ПТП. Друг защитава гаджето си от насилници и става убиец.  В първия случай мъжа чувства вина. Търси реабилитация и помага на близките. Сега е мастит бизнесмен.
В другия етикета убиец води до изолация. Излежал си е присъдата. Но хората са предубедени.
Само, че той помага безвъзмездно на всички. По-темпераментен е. В критични ситуации се отзовава първи.
Имаше инцидент с ранено момче. Буквално разкъсан корем. Съседи отказват да го закарат до болница. Единият-адвокат. Оправда се, че пил бира. Другият-професор си пази дамаската на колата.
Уциецът го закара, с риск да му вземат книжката.
Сетих се и за варненския фалшификатор на долари. Талантът му у употребен от мутрите. Уникален художник .

# 63
  • Мнения: 18 563
Ако разглеждаме в широк смисъл, колко присъди бяха отменени, колко хора освободени от арест, а защо са арестувани пък, господ знае на кого интереса накривили, но името им  изцапано.Казали веднъж че такъв и край, а че отменено, то години минали да стане.
Всеки решава сам, и за един си гаден, за друг си мечта.

# 64
  • Мнения: X
Няма смисъл да сравняваме несравними неща. В закона също престъпленията не са създадени равни, а се определя за всяко конкретно има ли умисъл, по непредпазливост ли е, самозащита ли е, какви вреди са настъпили.

Измамите са умишлени престъпления, някой е решил, че иска бързи и лесни пари, че е достатъчно умен и тарикат, че да не се блъска да бачка като обикновените хора, а заслужава да открадне от друг човек, от фирма или от държавата. Обикновено не се съжалява, че е извършено престъплението, а се съжалява, че си хванат и има последици. Не е грешка. Грешка е да сгрешиш номера на трамвая, измамите се подготвят продължително време, имал си възможност на всеки етап да се откажеш, но не си го направил. Вредите са за всички. Не е обрана само Пенка, защото всички сме свързани. Какво да ги мисля такива типове, че и да захващам връзка с такива? Учудваща толерантност има в темата, какво толкова, всички крадем, на всеки можело да се случи, ама Ванката крадял повече от Пешо, пък хванали Пешо. После вопли защо сме на този хал, кой, кой да ни избави, сигурно поредният Спасител.

Тия дни четох за актьора Явор Бахаров как мрънка за дребната грешчица да кара дрогиран ли, пиян ли - горкото момче на 35, как да му съсипеш живота и да влезе в затвора, само защото карал сто пъти надрусан, ама накрая попаднал на свястно ченге и 101 път не му се разминало... някои и на него му посъчувстваха в стил всички правим грешки, но утре ако ти блъснат детето такива леко сгрешили, няма да си много толерантен. Та и с измамниците същата работа, сгрешили, милите... Smile

# 65
  • Мнения: 9 037
Една моя позната лежа в затвора вместо мутрата си приятел. По нейно желание. Голяма любов беше тяхното. Но това стана през 90-те години. Днес - надали.

# 66
  • Мнения: 177
Май ще излезе, че всеки знае по някой случай. Че даже немалко жени също са били с такива, което може да се потвърди от участниците в темата.

# 67
  • Мнения: 2 585
Май ще излезе, че всеки знае по някой случай. Че даже немалко жени също са били с такива, което може да се потвърди от участниците в темата.

Моя позната живееше с мъж, с който бяха заедно от много време. В последствие той стана дилър. Тя разбра доста по-късно за тази му работа. Та в крайна сметка не се разделиха. Твърдеше, че й бил голямата любов. Но там нещата са малко по-различни те имаха връзка вече. Нямам контакт с тях към днешна дата, не знам какво се случва. Дочувам само, че вече не се занимавал с това. Не съм ги виждала от близо 5-6 години, тъй като смених града.

# 68
  • Мнения: 9 037
Мъжът на моя позната по време на ембаргото срещу Югославия изнасяше контрабандно бензин за там. И направи доста пари. Тя нито се срамуваше от тази му "работа",нито я криеше пред нас.
С дилърите е същото - това не е тежко престъпление. Даже може и изобщо да не е такова. Преди сто години продажбата на хероин и кокаин е била законна.
Ако трябва да отправяме морални укори,то такива търпят например борсовите играчи на "Уол стрийт",които с едно кликване на "мишката" може да заличат (ограбят) пенсиите на хиляди хора някъде по света. И го правят. У нас също. Спомнете си един финансов министър,който превалутира държавният дълг в резултат на което българите и до днес са принудени да плащат загубите от тази откровено мошеническа финансова операция. И ненужна.

# 69
  • София
  • Мнения: 35 110
Как кока и хероин са били легални за продажба и то преди сто години?! Joy

И как да не е тежко престъпление?
Падам!

# 70
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Много е важно човек да умее да си подбира средата и да не бърза да се обвързва с някого преди да го е опознал.

# 71
  • Мнения: 29 390
Много хора си затварят очите за престъпления поради парите, които им носят. Типичен пример е Ирена Милянкова, която е харчила парите от това, че мъжът ѝ е извършвал престъпления, а после се опита да се направи на жертва..... Че и по медиите я спрягаха каква добра майка и пример била.....бляк!!!!!

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 11:11 от Soul Free

# 72
  • Варна
  • Мнения: 14 545
От контрабанда на бензин няма жертви. Но дилърите оставят трупове. Зарибяването на деца и наивници не е безобидно действие. Това е сволач,която умишлено деградира и убива за лична изгода. Не е каприз смъртната присъда на дилъри в някои държави.

# 73
  • Мнения: 4 009
Как кока и хероин са били легални за продажба и то преди сто години?! Joy

Кокаинът е одобрен в момента в САЩ като  лекарство за локална анестезия при операции на нос.

Отделно можеш да намериш хиляди американски реклами от миналия век, за лекарства, пасти за зъби и залъгалки за деца с хероин, кокаин и морфин, спокойно продавани наляво и надясно, от компании като Байер...



Скрит текст:





# 74
  • Мнения: 6 764
Всички работодатели, които плащат осигуровки на прага, а остатъка под масата, са също престъпници, вероятно си имат семейства и деца и си живеят спокойно 🙄 Разбира се ако някой не бутне пари, на който трябва, лесно такъв работодател може да бъде осъден. Повечето плащат такса спокойствие и институциите не ги закачат. Общо взето, само който стъпи накриво, той попада под ударите на "закона".
Последно като ходих по интервюта, съвсем необезпокоявано ми се обясняваше схемата. Нито ме знаят коя съм, нито нищо, явно нямат притеснения. Така че доооста хора са замесени във финансови измами.

# 75
  • София
  • Мнения: 35 110
Нервен_Хамстер, то и живакът е бил за ширпотреба, арсен и 2/3 от менделеевата таблица, ама да твърдиш, че дилърството не е голямата работа все едно си гратисчия....

# 76
  • Мнения: 4 009
Нервен_Хамстер, то и живакът е бил за ширпотреба, арсен и 2/3 от менделеевата таблица, ама да твърдиш, че дилърството не е голямата работа все едно си гратисчия....

По никакъв начин не съм коментирала дилърството - цитирала съм определена част от коментара ти и съм дала информация само по нея.

# 77
  • Мнения: 177
Малко по темата.

# 78
  • Мнения: 5 268
Иван, съгласна съм, но едно е дейтинг на 18, друго е за сериозна връзка и семейство.

Това с лошите момчета на мен това ми прилича на укротяването на звяра. Типът е към всички други гаден и груб, но към главната героиня, той ще е мил, любвеобвилен, верен и най-вече ще я пази  защитва като очите си в лошия опасен свят. Колко пари се правят в развлекателната индустрия от тази идея, ехеее.

# 79
  • Мнения: X
Ivan23, защо не си намериш друг форум, където да изливаш тънките си женомразки теории?

Има форуми за инцели, има форуми за red pill, black pill, MGTOW и т.н. Това е бг-мамма.

Повечето жени тук са женени и си обичат мъжете. После, безгрешни хора няма. После, има всякакви хора - и жени, и мъже.

Ти упорито искаш да вкараш жените  в някакъв калъп - искали само лошите, ходили с дилъри. Да, има такива. Има и съвсем други. Същото важи и за мъжете.

Усетих те още от първата ти публикация каква ти е реториката и в какъв филм си се вкарал, но най-добре излез от там възможно най-бързо.

# 80
  • Мнения: 6 148
Иван, съгласна съм, но едно е дейтинг на 18, друго е за сериозна връзка и семейство.

Това с лошите момчета на мен това ми прилича на укротяването на звяра. Типът е към всички други гаден и груб, но към главната героиня, той ще е мил, любвеобвилен, верен и най-вече ще я пази  защитва като очите си в лошия опасен свят. Колко пари се правят в развлекателната индустрия от тази идея, ехеее.

Те за тва много момиченца (предимно) си падат точно по лошите момчета. Проблема обаче идва по-късно, когато с времето започне и с нея да се държи по същия начин, особено в едни продължителни и уж сериозни отношения.

# 81
  • Мнения: 9 037
Типът лошо момче може да бъде любящ и верен. Проблемът е че живее опасно и неизбежно въвлича и приятелката си в опасности...

# 82
  • Мнения: 177
deaf, Да и точно това им харесва на много жени, колкото и да не си признават, живее опасно има емоции, докато домашният опитомен мъж е отдавна скучен и безинтересен, иначе много си го обичат, ама май само на думи.

akoiskashvqrvai, не съм женомразец и не съм толкова запознат с тея теории, но знам, че те са предимно да научат мъжете каква е женската природа и как е най-добре да се подходи в конкретни ситуации, номера, които прилагат жените и други подобни. Иначе, ситуацията от клипа можеш да се наблюдава и в реалния живот, това не означава, че при всяка жена се повтаря ситуацията. Никъде не съм писал всичките и не съм се вкарал в никакви филми, това са твой илюзии.

# 83
  • Мнения: X
И малките деца знаят, че тези клипове със "социални експерименти" се правят с подставени лица с цел гледаемост. Ако резултатът е скучен и предвидим, никой няма да гледа и няма да се правят пари от Ютюб. Не знам въобще как му хрумва на някой да представя шоу като доказателство за каквото и да било? Женска природа, женски трикове, тинтири-минтири.

# 84
  • Мнения: X
това им харесва на много жени, колкото и да не си признават, живее опасно има емоции, докато домашният опитомен мъж е отдавна скучен и безинтересен, иначе много си го обичат, ама май само на думи.

akoiskashvqrvai, не съм женомразец и не съм толкова запознат с тея теории, но знам, че те са предимно да научат мъжете каква е женската природа и как е най-добре да се подходи в конкретни ситуации, номера, които прилагат жените и други подобни.

Нагласата ти вече е женомразка. Погледни си болднатите обобщения. Прочети в тълковен речник какво е "обобщение"

Научи се да обичаш жените и да не им се сърдиш, ако "не пускат". Никой не е длъжен да те харесва, само защото си "nice guy" (а тази терминология дали я знаеш, май я знаеш Simple Smile ) . Човек по принцип трябва да е nice. Как има мъже с успешни връзки, жени с успешни връзки. Това е нелепо така да поставяш нещата - добри момчета <----> лоши момчета, дилъри.

Харесвай се, обичай, спортувай, и се събирай с мъже, които са човечни, ще видиш, че те имат доста успех. А не женомразци, пик-ъп артисти и "добри момчета", които просто чакат всичко наготово и нямат лични качества, та затова никой не им връзва.

За всичко има причина. Ако някой не ти връзва, не са "жените" виновни.

После, ако се огледаш към всяка една, която се е хванала с  лош мъж, то това обикновено е една жена с комплекси, не е уверена, често има някакви психически травми или е зле гледана от смеейството ти.. ти като си болен, естествено, че болни ще те привличат. Нито ти е представителна извадка, нито нищо.


Но да не разводняваме темата.

И понеже поде "дори във форума са ходили с дилъри", та точно това беше причината да е в минало време. Не спря наркотиците, не спря разпространението, аре чао и това е..


deaf
"Типът лошо момче може да бъде любящ и верен. Проблемът е че живее опасно и неизбежно въвлича и приятелката си в опасности..."

Tинтири-минтири. Лошото момче е насилник. Обикновено само се представя как може да обича. Връзките с такива са постоянно горе, постоянно долу.

# 85
  • Мнения: 177

Нагласата ти вече е женомразка. Погледни си болднатите обобщения. Прочети в тълковен речник какво е "обобщение"

Научи се да обичаш жените и да не им се сърдиш, ако "не пускат". Никой не е длъжен да те харесва, само защото си "nice guy" (а тази терминология дали я знаеш, май я знаеш Simple Smile ) . Човек по принцип трябва да е nice. Как има мъже с успешни връзки, жени с успешни връзки. Това е нелепо така да поставяш нещата - добри момчета <----> лоши момчета, дилъри.

Харесвай се, обичай, спортувай, и се събирай с мъже, които са човечни, ще видиш, че те имат доста успех. А не женомразци, пик-ъп артисти и "добри момчета", които просто чакат всичко наготово и нямат лични качества, та затова никой не им връзва.

За всичко има причина. Ако някой не ти връзва, не са "жените" виновни.


После, ако се огледаш към всяка една, която се е хванала с  лош мъж, то това обикновено е една жена с комплекси, не е уверена, често има някакви психически травми или е зле гледана от смеейството ти.. ти като си болен, естествено, че болни ще те привличат. Нито ти е представителна извадка, нито нищо.

Но да не разводняваме темата.

И понеже поде "дори във форума са ходили с дилъри", та точно това беше причината да е в минало време. Не спря наркотиците, не спря разпространението, аре чао и това е..


Нещо не си разбрала ми се струва. Аз си имам приятелка и нямам проблем с жените, просто дискутирам конкретни неща а съм доста далеч от nice guy, ако си мислиш, че ще ме засегнеш. Не знам защо си мислите, че като мъж обобщава нещо е задължително да не му върви с жените, нещо сте в голяма грешка. Те голяма част от хората, принципно не са Nice, ако не им се получат нещата в живота, което е грешният подход. Хубаво е и вие жените да се научите, ако мъжете не ви дават нещата, които искате да го приемете добре, ама като гледам оплакванията по форума не ми изглежда така. Спортувам, кариера съм изградил и съм преминал през доста неща в живота, така че можеш да учиш сина си, ако имаш такъв или ако имаш в бъдеще, какво да прави или някое момченце. Лош мъж е субективно и изобщо не е задължително една жена да има комплекси за да се хване с него или да е от проблемно семейство, което е най-голямото клише.

# 86
  • Мнения: 2 925
А аз плаках, когато ми разказа всичко. Не заради себе си, а заради него. Защото предстоеше да му разбия сърцето заради идиотските си предрасъдъци. Не искам да пиша повече по темата, защото ми сипва сол в раната.No Mouth

Само искам да кажа, че преди него живях 28 години с мъж, който имаше почтен образ за пред обществото (дори му родих 2 деца), но само аз знам, колко почтен беше.

Дилър, убиец или сексуален насилник аз също не бих толерирала. Не понасям насилие под никаква форма.

# 87
  • Мнения: 19 898
А, ясно, внимавай. Щом ревеш на такива истории, значи се емоционално податлива. Не се впечатлявай толкоз, всеки живот си има своите странни истории. Тези не са герои, просто обикновено са добри разказвачи, нищо особено.
Иначе, мисля, че всеки подлежи на реабилитиране. Не заклеймявам хората, твърде сложни сме като умове, за да отсичам категорично.

# 88
  • Мнения: 2 925
А, ясно, внимавай. Щом ревеш на такива истории, значи се емоционално податлива. Не се впечатлявай толкоз, всеки живот си има своите странни истории. Тези не са герои, просто обикновено са добри разказвачи, нищо особено.
Иначе, мисля, че всеки подлежи на реабилитиране. Не заклеймявам хората, твърде сложни сме като умове, за да отсичам категорично.
Не ме разбра правилно. Не съм ревала заради историята му. Всеки е отговорен сам за личните си грешки в живота...Както и да е, няма значение!

# 89
  • Мнения: 9 037
Така мразя общите приказки,че няма накъде...
Реална история от живота.
Шотландската кралица Мария Стюарт (16-ти век) е високо интелигентна,с аристократично френско образование,с весела и дълбоко чувствителна душа. Няма тежко детство и абсолютно никакви комплекси за малоценност или свръхценност. Въпреки това се влюбва в авантюриста и лошото момче Ботуел,който в крайна сметка и "помага" да стигне до ешафода... Така се е случило. Съдба.
На точно обратният полюс е съперницата на Мария Стюарт,великата (без преувеличение) английска кралица Елизабет. Тя се тресе като желе от страшни комплекси,фрустрации и патологична ревнивост. Бездетна е. И никой мъж не можа да изтърпи характера и. Мачка и се гаври с поданиците си. Но въпреки това - парадоксално! - извършва велики дела за народа си и остава в историята.

# 90
  • Мнения: 2 925
Така мразя общите приказки,че няма накъде...
И аз, ама след отзвука от предишната тема, в която споделих, че съм имала връзка с криминално проявен индивид не се чувствувам задължена да споделям подробности от личния си живот. Не сме приятели, все пак!
За крале и кралици можем да си говорим. Тях историята ги е осъдила вече. Аз съм запечена и данък обществено мнение не плащам, нито приемам чужди съвети. Simple Smile

# 91
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
това им харесва на много жени, колкото и да не си признават, живее опасно има емоции, докато домашният опитомен мъж е отдавна скучен и безинтересен, иначе много си го обичат, ама май само на думи.

akoiskashvqrvai, не съм женомразец и не съм толкова запознат с тея теории, но знам, че те са предимно да научат мъжете каква е женската природа и как е най-добре да се подходи в конкретни ситуации, номера, които прилагат жените и други подобни.

Нагласата ти вече е женомразка. Погледни си болднатите обобщения. Прочети в тълковен речник какво е "обобщение"

Научи се да обичаш жените и да не им се сърдиш, ако "не пускат". Никой не е длъжен да те харесва, само защото си "nice guy" (а тази терминология дали я знаеш, май я знаеш Simple Smile ) . Човек по принцип трябва да е nice. Как има мъже с успешни връзки, жени с успешни връзки. Това е нелепо така да поставяш нещата - добри момчета <----> лоши момчета, дилъри.

Харесвай се, обичай, спортувай, и се събирай с мъже, които са човечни, ще видиш, че те имат доста успех. А не женомразци, пик-ъп артисти и "добри момчета", които просто чакат всичко наготово и нямат лични качества, та затова никой не им връзва.

За всичко има причина. Ако някой не ти връзва, не са "жените" виновни.

После, ако се огледаш към всяка една, която се е хванала с  лош мъж, то това обикновено е една жена с комплекси, не е уверена, често има някакви психически травми или е зле гледана от смеейството ти.. ти като си болен, естествено, че болни ще те привличат. Нито ти е представителна извадка, нито нищо.


Но да не разводняваме темата.

И понеже поде "дори във форума са ходили с дилъри", та точно това беше причината да е в минало време. Не спря наркотиците, не спря разпространението, аре чао и това е..


deaf
"Типът лошо момче може да бъде любящ и верен. Проблемът е че живее опасно и неизбежно въвлича и приятелката си в опасности..."

Tинтири-минтири. Лошото момче е насилник. Обикновено само се представя как може да обича. Връзките с такива са постоянно горе, постоянно долу.


Как добре сумирахте американската пропагнда! Аз не знаех, че лошите момчета са толкова привлекателни, винаги съм се чудела защо в холивуд само на това наблягат...
Това са Американизми, които дори не вървят сред американките.

Моля хетеросексуалните мъже да се образоват, да получат самочувствие от това, че могат да правят нещо смислено в живота си, от там нататък всичко ще се нареди и с жените, и с живота. Не се правете на това, което не сте.
Не мразете жените - това не е естествено, особено за нашите геогравски ширини (България и Европа). Султана има по 40 жени - а наш пикльо седнал да мрази. Бъди султан, не евнух.

Пускате си бради като на дървосекачи от Клондайк, и си подреждате космите пред огледалото по-дълго от драгкуин преди шоу. 

Америка ви промива мозъците и ще продължава, но това са пълни глупости с цел да ви побърка.
Това е световната цел на глобализацията да размие границите на всичко и да ни направи унисекс.
Моля ви се не ставайте унисекс. Това не е секси, не е естествено. Бъдете си космати и готини.
Аз си падам по космати мъжки гърди, не по голи охлюви ходили на кола маска. Защо се насилвате?  Relaxed

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 22:27 от PrimaDonna

# 92
  • Мнения: 177




Америка ви промива мозъците и ще продължава, но ви казвам, че това са пълни глупости с цел да ви побърка.
Това е световната цел на глобализацията да размие границите на всичко и да ни направи унисекс. Това е.
Моля ви се не ставайте унисекс. Това не е секси, не е естествено. Бъдете си космати и готини. Аз си падам по космати гърдии мммм.Relaxed



Нещо си се филмирала Laughing . Образът на лошите момчета винаги е бил актуален и ще бъде. То можеш да си такъв образ и без да си криминален, нещо си в грешка, дори и да правиш нещо смислен. Аз не се правя, даже съм бил определян, като конкретния образи без да съм престъпник. Брадите са на мода и няма как да се промени, това е истината. Метросексуалните също са на мода и няма връщане назад. Америка и други имат цел да правят геноцид и това е само един от начините има много други. Аз нямам косми, такъв ми е генът, даже съм кьосе и изглеждам поне с 10 години по млад, обаче дори и да бях космат щеше да ги махна, защото не ми харесва, лично на мен.

# 93
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302

Нещо си се филмирала Laughing . Образът на лошите момчета винаги е бил актуален и ще бъде. То можеш да си такъв образ и без да си криминален, нещо си в грешка, дори и да правиш нещо смислен. Аз не се правя, даже съм бил определян, като конкретния образи без да съм престъпник. Брадите са на мода и няма как да се промени, това е истината. Метросексуалните също са на мода и няма връщане назад. Америка и други имат цел да правят геноцид и това е само един от начините има много други. Аз нямам косми, такъв ми е генът, даже съм кьосе и изглеждам поне с 10 години по млад, обаче дори и да бях космат щеше да ги махна, защото не ми харесва, лично на мен.
[/quote]

Да бе гроздето е кисело - ако беше добре окосмен друга песен щеше да ми пееш.

# 94
  • Мнения: 177



Да бе гроздето е кисело - ако беше добре окосмен друга песен щеше да ми пееш.

Laughing Ще ме уморите в тоя форум, ей . Laughing

# 95
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302



Да бе гроздето е кисело - ако беше добре окосмен друга песен щеше да ми пееш.

Laughing Ще ме уморите в тоя форум, ей . Laughing

Метро-"Сексуалните" са мнооого демоде, между другото Иване. Това беше актуално преди 15 години и ние 20 годишните се кефехме на това явление по най-наивния детински начин. Сега на 36 като чуя за такива работи - алармичката се включва моментално.

Сега ти поднасят Лъмбър-Сексуалните с брадите, като нещо модерно. Отваряй си очичките на 4 да не ти вкарат някой лъмбър където не искаш.

Българите, най-вече младите бълргари са толкова наивни, че като им сипе запада една камара с лай*а и им каже, че това е шоколад, те моментално отиват да го пробват и продължават да зобат. Не го харесват, но си викат, ми така правят хората на запад! И ние ще си друсаме задниците като Ники Минаж! Учете биология, психология според Фройд и Юнг и други природни науки писани през 20ти век и помнете тази версия! Не вярвайте на всичко дето в момента се изкривява от всички страни.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 23:19 от PrimaDonna

# 96
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Моля,моля явявям се в защита на неокосмени мъжки гърди. 😁Орангутаните са симпатични, но само на кино. Модното често е комично за някои, на други изобщо не им отива.
Изразът "лоши момчета"  е отживелица- клише. Революционерите са били борци, но са следвали висши идеали. Не егоистични цели за лично облагодетелстване.

# 97
  • Мнения: X
Обезкосмяването на мъжете тръгва от Европа. Малко след началото на обезкосмяването на жените.
ПримаДона, предполагам знаеш колко по-лесно се поддържа хигиена при обезкосмено тяло.
Лошите момчета са на мода, по-скоро вървежни защото не се съобразяват с нормите на обществото и не е задължително да са престъпници.

# 98
  • Мнения: 177
Метро не е като да са демоде,  лъмбър също са на мода, да. То не са само българите, това е управляване на масите и се практикува в много държави.

# 99
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Дидояне ако си мислиш, че като си махнеш космите и можеш да караш без душ по ден два - лъжеш се. Със и без косми трябва да се къпеш ежедневно, че и да се подмиваш в промеждутъците.
Хигиената и космите нямат нищо общо.  Чакай малко, ма ти по "бразилски" ли се разхождаш?

Между другото, по обезкосмени мъже от българските не познавам - факт. Никой не си бръсне тялото, да не говорим за кола маска. Козметичката ми каза, че някои си махат прекаленото окосмяване с лазери, но това са тежки случаи, такива с косми по целия гръб.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 23:50 от PrimaDonna

# 100
  • Мнения: X
Дидояне ако си мислиш, че като си махнеш космите и можеш да караш без душ по ден два - лъжеш се. Със и без косми трябва да се къпеш ежедневно, че и да се подмиваш в промеждутъците.
Хигиената и космите нямат нищо общо.

Чакай малко, ма ти по "бразилски" ли се разхождаш?
Обезкосмяването идва от активно спортуващите, които се къпят след тренировка.
Има ситуации в които няма възможност за къпане.

По патка се разкарвам, що питаш?

# 101
  • София
  • Мнения: 35 110
Мюсюлманите бръснат всич- ко.
И сутрин и вечер.

# 102
  • Мнения: 5 832
Егати каруцарското ниво е достигнал дебатът тук. И то жена в главната роля.

# 103
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Мюсюлманите бръснат всич- ко.
И сутрин и вечер.

Тук нямам наблюдения вече.
У нас пък християните са обрязани... пак по хигиенни причини.
Това е тема от ежедневието на метросексуализма Стрина.

# 104
  • Мнения: 731
От темата затворници стигнахме до темата обезкосмяване. Интересно 😂

# 105
  • Мнения: 2 925
Ама то мъжкото окосмяване не е чак толкова лошо стига да е в нормите.
Предполагам, ако изглеждаш като облякъл пуловер трябва да вземеш мерки, ама в другите случаи на мен лично не ми пречи с изключение на брадата (усещането при целувка е отвратително, защото боцка) и едно друго специфично място (айде да не влизам в подробности защо) Joy
Това, какво отношение има към криминалното досие?

# 106
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ами защото е смешно - Той бил "лошо момче", а тичка да си прави кола маска и да си оправя веждите! Това не ви ли се набива на очите?

# 107
  • Мнения: 5 832

Това, какво отношение има към криминалното досие?
Никакво. Явно някои хора ги е напънала логореята и не могат да стискат. Лошото е, че ги държи с месеци явно.

# 108
  • Мнения: 2 925
Това да си лошо момче не е мода.
Да не говорим, че върви в комплект с адски объркан живот. На някои това не се харесва, ама хич.
Само че връщането към нормален начин на живот е трудно и мъчително, особено ако е съпроводено с бунтарски характер. И тук отварям скоба, защото беше споменато някъде по-напред. Това прави някои мъже неустоими стига да не са пресолили манджата, разбира се.
Психопати, социопати и комплексари не са приятни на никого, па макар и да са изрядни откъм закона. Хлъзгави змиорки и мекотели - също!

# 109
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Гледахте ли новините снощи и тази сутрин?
В колата на убития бизнесмен е било 11 годишното дете на  жената с която е живял на семейни начала.Той е бил с криминално минало.Детето е видяло убийството.Слава Богу не е пострадало,освен психически разбира се....
Това коментираха днес по телевизията.

Ето една причина да стоиш далече от хора с криминални прояви.

# 110
  • Мнения: 5 268
Образът на лошите момчета винаги е бил актуален и ще бъде.
На една определена възраст сигурно. Тъй като съм била тийн в обърканите деветдесетте, мога да ти кажа, че мутрите бяха плъзнали навсякъде (от Пловдив съм), та съм видяла не една и две истории. Като цяло човек със свестен произод може да иска да изпита един-два пъти екзотиката на опасността, но много бързо се връща там, откъдето е произлязъл. Е, ако двамата младежи са си лика-прилика никой не може да помогне, но нужно ли е въобще.

# 111
  • Мнения: 19 898
Какво значи лошо момче?
За всеки може да е различно. За едни е да са вечния бунтар – с облекло, прическа, музика, начин на живот. За други – да са вечния коцкар – ползва и хвърля. За трети да са хакерски номера.
Лошо момче в смисъла на човек, занимаващ се с финансови измами, търговски измами или недай Боже убиец, са незаконни и наказуеми "хобита", така да ги наречем. Това са хора извън нормата, закона за увреда на околните, така че не попадат в забавния спектър на термина "лошо момче". За тях има съд, наказание. Дали ще се върнат след това към поведение извън закона, е 50 на 50. Не съм търсила статистики колко излезли от затвора повтарят престъпно поведение след това, но предполагам, че са по-малко от 50%.

# 112
  • София
  • Мнения: 17 775
От темата затворници стигнахме до темата обезкосмяване. Интересно 😂

Ако в тоя форум не се стигне пак до косми или мъжът на ССФ, как иначе Joy
Следя темата от началото и ако конкретният казус е сравнително ясен, то почти не видях хипотезите за "бил в затвора" при самозащита или прехвърлено обвинение за финансови трансакции.
Познавам по 1 случай и от двете. Единият е бил осъден макар да е било самозащита и е лежал няколко месеца. Другият случай е за пренасяне на отговорността за незаконни финансови потоци върху счетоводител. Та само от факта, че някой е бил в затвора невинаги може да се съди на 100% какво се е случило. Животът ни не е в коловоз.

Вярвам в реабилитацията, но по принцип. Сигурно не бих била с човек, имал реални прегрешения срещу закона. Говори за склонност към провинения и арогантност, че ще ти се размине. А тези неща се простират и в другите отношения и сфери на живота.

"В затвора попаднал на хора и станал човек" има съвсем друга посока, Вапцаров никога не е писал философски стихове.

# 113
  • Мнения: X
До авторката ,

Аз също съм имала връзка с такъв мъж .
Още на първият ни разговор той ми сподели , че е бил в затвора за наркотици . На първата ни среща ми каза , че освен в български е бил  и 6 месеца в затвор в Перу . Говорили сме си доста на тази тема и ми е споделял много неща относно това , никога не го е крил и не се е притеснявал . Аз пък не съм го съдила , защото " не съм била в неговите обувки " , но и не съм го гледала като втора ръка човек , щом е бил в затвора .В крайна сметка връзката ни не продължи дълго , но пък и до ден днешен си поддържаме някакви приятелски отношения е силно казано, но чат пат си пишем как си, какво става , всичко наред ли е и така..

# 114
  • Мнения: 17
Финансовите престъпления са много видове, по кой чл. от НК е обвинението? Ако е само ареста, значи има само обвинение, а не присъда. Финансово престъпление е и неплащането на осигуровки, и печатането на фалшиви пари, и фалита на КТБ. Най-актуалнното е ареста на групата за финансови измами, обект на арестите от края на март - Кирил Джабаров, Йордан Моллов и компания, завлекли хора със стотици хиляди долари, а може би и милиони. Пирамидите преди 25 години. Банките, фалирали през 1996 г. и присвоили милиони от вложителите, за да ги раздадат като кредити , които никой не върна. Смятам, че тези престъпления са по-тежки и от убийство. Убиецът убива един, а тези са подпомогнали преждевременната смърт на хиляди, като са им откраднали парите.

# 115
  • Мнения: 731
Как може да казваш, че кражбата е по-голямо престъпление от убийството??😳😳😳

# 116
  • Мнения: 2 925
Как може да казваш, че кражбата е по-голямо престъпление от убийството??😳😳😳
И аз тук се пооблещих, ама чаках някой друг да го коментира преди мен.
Не бих откраднала, ама като се има предвид, че всекидневно срещаме крадци на всяко ниво, маскирани зад привидно почтена външност...За мен е чест да съм влюбена в някой, който поне се е опитал да им даде отпор.
Човешкият живот е уникален и никой няма право умишлено да му посяга!
Гледайте това!
https://www.imdb.com/title/tt1838556/
Има такива хора и в реалния живот. Е, не чак толкова идеализиpани, ама все пак..

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 17:58 от Ravenna

# 117
  • Мнения: 31 725
ЖДНБ. Не вярвах, че ще прочета такава глупост и аз.

# 118
  • София
  • Мнения: 62 595
Образът на лошото момче включва криминалните прояви, най-често в тийн възрастта като вандализъм, сбивания и т.н. Обикновено тези хора са агресивни, със слаби волеви задръжки, по отношение на жените често насилници (и не само към жените, тази агресия избива в насилие винаги).  Също обикновено се обвързват с момичета или жени с жертвено мислене и поведение. Митът за това как жената ще направи от лошото момче добро момче е провалил доста женски животи.

# 119
  • Мнения: 9 037
За какво убийство става на дума?! Не казвате какъв смисъл влагате в понятията,(в случай в понятието убийство),и после разговорът зацикля.
Случайно попаднах на една книга на адвоката Петър Корнажев в която разказва за Жоро Шилото,(да не се бърка със Жоро Павето). Та тоя психар когато почувствал напрежение съпроводено с отказ на жена му за любов,отивал към трамвая с наточено шило и като си харесал някоя качваща се пътничка,я мушвал със шило в прасеца. В онези времена (80-те години) това предизвиквало страшен страх сред хората и те го кръстили Жоро Шилото. Имам предвид,че ако такъв като Шилото изкача нощем иззад ъглите и плаши жени,няма да е чудно някой съпруг да го "свитне" смъртоносно и да ви питам тогава ако бяхте прокурор,щяхте ли да пледирате за тежка присъда за съпруга?

# 120
  • Мнения: 17
Как може да казваш, че кражбата е по-голямо престъпление от убийството??😳😳😳
Кой разбрал смисъла, разбрал. Койте не, жив и здрав.
Образът на лошото момче включва криминалните прояви, най-често в тийн възрастта като вандализъм, сбивания и т.н. Обикновено тези хора са агресивни, със слаби волеви задръжки, по отношение на жените често насилници (и не само към жените, тази агресия избива в насилие винаги).  Също обикновено се обвързват с момичета или жени с жертвено мислене и поведение. Митът за това как жената ще направи от лошото момче добро момче е провалил доста женски животи.
Вярно. Същия профил като двамата мангали, които убиха едно момиче от Люлин в Западния парк, бременно от единия. Преди 10 г. беше.

За какво убийство става на дума?! Не казвате какъв смисъл влагате в понятията,(в случай в понятието убийство),и после разговорът зацикля.
Случайно попаднах на една книга на адвоката Петър Корнажев в която разказва за Жоро Шилото,(да не се бърка със Жоро Павето). Та тоя психар когато почувствал напрежение съпроводено с отказ на жена му за любов,отивал към трамвая с наточено шило и като си харесал някоя качваща се пътничка,я мушвал със шило в прасеца. В онези времена (80-те години) това предизвиквало страшен страх сред хората и те го кръстили Жоро Шилото. Имам предвид,че ако такъв като Шилото изкача нощем иззад ъглите и плаши жени,няма да е чудно някой съпруг да го &quot;свитне&quot; смъртоносно и да ви питам тогава ако бяхте прокурор,щяхте ли да пледирате за тежка присъда за съпруга?
За Жоро шилото, ако някой в днешно време "го свитне" прокуроратурата няма да има никакъви угризения да пледира за предумишлено убийство. То за убийство при неизбежна отбрана 95% завършват с някаква присъда (условна) за отбраняващия се. И тук стигаме до извода, че някои деяния може да са справедливи от морална гледна точка, и етични, но са незаконни.

Да се върнем на темата. Човекът, за когото е темата, лежал в ареста с обвинение, може и да е осъден, примерно на срока на ареста. Може и да не е. Само гадаене 10-на страници.

Накрая ще разкажа за смъкване на напрежението, една истинска история. Някой си Петко бил главен касиер на банка. Фамилията и точно на коя банка не помня. Има го в интернет. И така, бай Петко държал единствените ключове от трезора на банката. Той отговарял за него, той отключвал, той заключвал, той правил ревизии и т.н. И всеки ден изнасял някаква сума. Един ден - 2000 долара, друг ден 5000 евро, трети 10 000 паунда или швейцарски франка. Понякога изнаглявал и изнасял по 100 000 евро. И така 10-а години. Накрая го хванали. Парите не намерили, осъдили го на затвор, но до резултата от обжалването мярката му за неотклонение била подписка. И дошъл деня, в който от Съдебна охрана дошли да го приберат в затвора. Само че него го нямало. Семейството му също. Били излетели за ЮАР. Сега си харчат парите там. Та така.
Колко от вас биха искали да са на мястото на бай Петко?

# 121
  • Мнения: X
В ЮАР вече не е за живеене дори и за богаташи, луксозен пандиз зад високи стени с бодлива тел, а ако излезеш с луксозната кола на някой светофар ти влизат на съседната седалка и после те намират утрепан сред боклуци в канавката. Който е имал акъл, отдавна се е изнесъл, но къде да се изнесе бай Пенчо, богат, но изключен от цивилизацията, защото Интерпол го издирва? Харчи си парите, но и трепери кога някой ще му прескочи оградата с мачете в ръка, а парите се топят.

# 122
  • Мнения: 29 390
Колкото и да е отмъкнал бай Пенчо дали ще му стигнат за него и семейството му за цял живот в ЮАР?!? Едва ли....

Както е казано - Всичко се плаща рано или късно..... по един или друг начин.

# 123
  • Мнения: 3 010
Така мразя общите приказки,че няма накъде...
Реална история от живота.
Шотландската кралица Мария Стюарт (16-ти век) е високо интелигентна,с аристократично френско образование,с весела и дълбоко чувствителна душа. Няма тежко детство и абсолютно никакви комплекси за малоценност или свръхценност. Въпреки това се влюбва в авантюриста и лошото момче Ботуел,който в крайна сметка и "помага" да стигне до ешафода... Така се е случило. Съдба.
На точно обратният полюс е съперницата на Мария Стюарт,великата (без преувеличение) английска кралица Елизабет. Тя се тресе като желе от страшни комплекси,фрустрации и патологична ревнивост. Бездетна е. И никой мъж не можа да изтърпи характера и. Мачка и се гаври с поданиците си. Но въпреки това - парадоксално! - извършва велики дела за народа си и остава в историята.

Мачка народа си? Наистина историята не може да е силна страна на всеки, но не пишете такива неща, че се излагате. Точно по времето на Елизабет се спират гоненията по религиозна тема и на хората се разрешава да изповядват свободно каквото желаят - за разлика от сестра й Кървавата Мери, която неслучайно носи този прякор заради убийствата на протестанти. Управлението на Елизабет е и време на голям културен и икономически просперитет, прочетете малко.
Колкото до това дали никой не може да я изтърпи, жената по своя воля остава неомъжена и бездетна - омъжена за короната и задълженията си, но с достатъчно количество любовници през живота си.

# 124
  • София
  • Мнения: 19 249
Моя приятелка се запозна с мъж, който се оказа, че е лежал в затвора няколко месеца. Аз лично не бих имала връзка с такъв човек, имам си предразсъдъци.
Понякога дребни риби го отнасят по-сурово от нормалното
В момента имам добър познат, който е арестуван. Не бих се правила, че не го познавам, ако се срещнем на улицата след време.
1. Дани Милев е дипломиран икономист е и дългогодишен данъчен служител в Костинброд. През 1998 г. е осъден за финансови престъпления, впоследствие е оправдан, но изкарва зад решетките година и половина.
2. Един инструктор, при който ММ работи известно време, беше лежал още по соца, защото някакъв циганин го измамил за образованието си, нещо такова. Което хич не му е попречило да се ожени на 45 за жена, с 20+ години надолу

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 15:09 от Cuckoo

# 125
  • Мнения: 9 037
За да не пречим на темата... TeoYo:
Скрит текст:
През първата половина на управлението си Елизабет е толерантна,но през втората,(така нареченото "второ царуване"),е тиранична и избива хиляди свои сънародници,включително и поради религиозни причини. Например създава комисии за наблюдение на католическите семейства. Поради войните с Испания и Ирландия,жизненият стандарт на англичаните пада на дъното. Елизабет потушава недоволството с репресии,полицейщина и пропаганда.
"Кървавата Мери" изтребва "цели" 300 (триста) души,но от елита. Нея не я мрази народа,мрази я елита. Шотландският народ е бил напълно индефирентен към случващото се. Впоследствие пропагандната машина набива в главите на хората "какво всъщност е станало".
Друг подобен пример за жертва на пропагандата е филма "Смело сърце" на Мел Гибсън,в който на масовия зрител се "обяснява" как е протичала борбата за свобода на шотландския народ. А всъщност шотландските елитни кланове и групировки са си разчиствали сметките,при което самите те са извикали английският крал за арбитър! На народа му е било все тая.

# 126
  • Мнения: 2 925
То е ясно, че дребни и безпарични риби го отнасят.
В противен случай може да се казваш О'Джей Симпсън и да си на свобода. Необходимо и достатъчно условие е да намериш един адвокат от онези, дето правят ''добри'' дела срещу още по-добро заплащане.
За ЮАР не завиждам, че някой си харчи откраднатото. Там белите богаташи са затворници, вярно в луксозни гейтед затвори, ама все затвори.
Аз ако бях на мястото на бай Пенчо бих жертвала няколко години от живота си в името на това семейството ми да харчи откраднатото на по-добро място.

# 127
  • Мнения: 5 832
Мой познат лежа няколко години за убийство. Това е един от най-тихите, внимателни и интелигентни хора, които познавам. Отива на дискотека с компания, някакъв цветнокож започва да дърпа едно от момичетата в компанията. Той се намесва и се сбиват, при което скача половината дискотека и става меле. Цветнокожият умира от побой. За нещастие на моя познат се оказва, че починалият е от някакъв богат цигански клан. Лепнаха му убийство, макар че реално онзи беше ял ритници от още няколко човека след началото на боя. Свидетелите, разбира се, са свидетелствали, че боят е бил само между тях двамата. А много от тях са казали, че не са видяли нищо. Момчето тогава беше във втори курс. Докато течеше делото го заплашваха стотици пъти разни роднини, причакваха го по нощите няколко пъти, та никога не се прибираше сам вечер, задължително още 7-8 момчета го изпращаха, или оставаше да спи, където е бил на гости.

# 128
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
В ЮАР вече не е за живеене дори и за богаташи, луксозен пандиз зад високи стени с бодлива тел, а ако излезеш с луксозната кола на някой светофар ти влизат на съседната седалка и после те намират утрепан сред боклуци в канавката. Който е имал акъл, отдавна се е изнесъл, но къде да се изнесе бай Пенчо, богат, но изключен от цивилизацията, защото Интерпол го издирва? Харчи си парите, но и трепери кога някой ще му прескочи оградата с мачете в ръка, а парите се топят.

Ми то и в Бразилия е така. Оградени квартали, и точно толкова обездвижен си колкото и в Америка, но не ти дават да излезаш защото ще те оберат и отвлекат за да искат откуп.

# 129
  • Мнения: X
На много места е така и за мен лично не си струва дори и да си богат там, ако нямаш никаква свобода. Бай Пенчо беше даден като някакъв пример, кой ли не би се сменил с него, е, крадец е, ама пари имал и в ЮАР избягал... Направо да му завиди човек.

Както и да е, голяма търпимост към престъпления и престъпност в темата, много примери с някакви изключения 1 на десет хиляди, това хич не е хубаво за развитието ни като страна. Притеснително е.

# 130
  • Мнения: 5 268
Докато течеше делото го заплашваха стотици пъти разни роднини, причакваха го по нощите няколко пъти, та никога не се прибираше сам вечер, задължително още 7-8 момчета го изпращаха, или оставаше да спи, където е бил на гости.
7-8 човека го изпращат редовно и не казали в съда, че човекът е заплашван? А родителите не са ли знаели, че го тормозят? Много странна история. Те са си пожертвали сина, за да не им се случи нищо, ли?

Съжалявам за момчето. В крайна сметка обаче човекът е бил убит насред дискотека. Ако обвиненият не каже истината, откъде в съда да знаят кой го е убил?! Как може родителите и приятелите му да не кажат нищо?! Не мога да си го представя въобще. Тъжна история.

ПП Рехабилитирал ли се е след затвора? Той е бил младеж, каква присъда са му дали?

Скрит текст:
Като сме излизали в Пловдив през 90-те, имаше редовно групички от възрастни мъже в детските дискотеки, които пращаха някой младеж да се закача и после скачаха групово и биеха тийновете. На първото ми излизане ever, на което майка ми накараха насила брат ми да ме вземе с него, защото имах рожден ден, станах свидетел на масов побой и доста време ми отне пак да ида в тези "детски дискотеки". Общо взето много боклуци се въртяха около децата.

Последна редакция: чт, 22 апр 2021, 10:10 от Ли Лу

# 131
  • Мнения: 5 832
Докато течеше делото го заплашваха стотици пъти разни роднини, причакваха го по нощите няколко пъти, та никога не се прибираше сам вечер, задължително още 7-8 момчета го изпращаха, или оставаше да спи, където е бил на гости.
7-8 човека го изпращат редовно и не казали в съда, че човекът е заплашван? А родителите не са ли знаели, че го тормозят? Много странна история. Те са си пожертвали сина, за да не им се случи нищо, ли?
Той е казал на адвоката си и че има свидетели. Но доколкото помня, отговорът е бил, че в момента се гледа дело за убийство и ако иска да заведат отделно дело за заплахите. И какви родители са го жертвали не разбрах. Момчето беше студент в друг град, не в родния му. Какво да направят точно родителите му? Май нямате идея какво е да ти вдигне мерника цигански клан, особено пък богат такъв.
Сбили са се, поударили са се един друг и става меле. Той си тръгва, не участва в мелето. Реално дори няма как да се каже от чий удар точно е умрял. В такива мелета е страшно, защото всеки удря всеки. Приятелите му вероятно са се страхували да свидетелстват срещу циганите. А онези са свидетелствали до един, че той го е убил.
Той влезе в затвора след като завърши ако не се лъжа, делото се точи през цялото му следване. Помня, че беше отличник, което беше много важно за делото, както и да няма дори леки провинения като да пие една бира и да шофира и подобни. Един вид защитата по всякакъв начин се опитваше да докаже, че този човек не е агресивен, неспазващ закони и с агресивно поведение. Не зная колко лежа, загубихме връзка като завърших, май 15 години му дадоха, но излезе по-рано заради добро поведение.

Последна редакция: чт, 22 апр 2021, 10:14 от Стрина Калина

# 132
  • Мнения: 5 832
Допълних си поста. Той реши, че ще си продължи образованието и няма да се откаже и да се скрие вкъщи. Пълнолетен беше, никой не може да го спре в решенията му. Това дело се точи години, явно е предпочел да се опита да води някакъв нормален живот междувременно. Беше наясно, че ще лежи, просто предпочете докато чака го вкарат да учи.

# 133
  • Мнения: 5 268
Да, благодаря ти, прочетох го. Жалко за младежа, че е отнесъл такова наказание; трагедия, да чукаме на дърво направо.

Моя приятелка постоянно натяква на сина и, че с неговата физическа големина (1,90 м)  е атрактивна мишена за някакви мижитурки, които искат да изпъкнат и биха го провокирали. Сега е в казармата и много си е успокоил нрава. Не я е страх, че ще го набият, от подобна история го пази.

# 134
  • Мнения: 5
Здравейте понеже моят въпрос също е свързан със затвора искам да попитам ако съм ходила на свиждане няколко пъти. Това по някакъв начин ще се впише ли в документите ми и ще ми пречи ли за започване на работа в дадена сфера. Извинявам се за въпроса.

# 135
  • София
  • Мнения: 35 110
Не.
На свидетелство за съдимост пише - осъждан, не посещавал осъждан.

# 136
  • Мнения: 6 148
Само ако свиждането е било с пребиваване.

# 137
  • Мнения: 9 037
Само ако свиждането е било с пребиваване.
Какво е това свиждане? Консумиране на любов?

# 138
  • Мнения: 5
Само ако свиждането е било с пребиваване.
какво означава с пребиваване? Да си стоял там ли? А не за 40 минути?

# 139
  • Мнения: 6 148
Пребиваване според присъдата. Така по ясно ли е?

# 140
  • София
  • Мнения: 19 249
Ох, хората и от ирония не разбират вече...

# 141
  • Мнения: 2 925
Само ако свиждането е било с пребиваване.
Какво е това свиждане? Консумиране на любов?
Само за 40 минути? Крайно недостатъчно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт