Азиатска козметика и грим - 21

  • 51 344
  • 782
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 618
Здравейте, седем месеца издържах без да поръчвам ,бая неща бях натрупала  .
При новите правила откъде и докъде поръчвате ?

# 541
  • Мнения: 13 285
Grinning Agent, не съжалявай, че си се поглезила.

Iliana, , респект към постижението.

# 542
  • Мнения: 42
Момичета, препоръчайте някой продукт от Yesstyle (любим, нов, интересен - няма значение) Flowers Sunflower. Точките ми изтичат в края на месеца, но почти нищо не мога да си харесам, а съм се запасила и с продукти за поне 2 години напред. Кожата ми е чувствителна и мазна, на 23 съм.

Засега съм се спряла на SKIN 1004 - Madagascar Centella Hyalu-Cica Blue Serum като нов продукт, който ми се стори интересен.

Преди време си спомням, че някои от вас си взеха RNW - DER. CONCENTRATE Ceramide Plus, как го намирате? Аз си взех крема тогава и останах доволна, но със серуми и ампули по-трудно се разбирам.

Като цяло си търся хубав серум, но да не е с главен герой хиалуронова киселина, защото не мога да се разбера с нея нито в тонер, нито в серум. Надявам се този на SKIN 1004 да е различен Grin . Досега само ампулата с бамбук на Be Plain ми е допадала повече, но в Jolse изчезна. Пробвах и серумите са iUNIK, но не ме впечатлиха.

Харесах си и слънцезащита, подновявам един измивен гел също, но ми остават още 50$, а не ми се иска да ги губя.

И за да не е само молбата за препоръки, искам накратко да похваля няколко продукта, които използвам напоследък. Понеже чистя запасите, а е лято и ми трябват леки продукти, реших да включа тези на SKIN 1004 - олио, ампулата с центела и крем (SKIN1004 Madagascar Centella Cream). Ампулата я използвам постоянно, писах за впечатлията си от нея. Крема бях пробвала миналата зима, но тогава ми дойде недостатъчен. Е, сега ми идва идеален - много лек и въздушен, наподобява гел текстура, бързо попива, успокоява кожата и най-важното за мен - не лепне и не оставя кожата мазна. През деня също не лъсвам толкова бързо. Оставя едно усещане за мазно-здрава кожа на пипане, същото като след Ceramidin на Dr.Jart, но с много по-лека текстура. Лошо впечателние ми направи само това, че опаковката беше пълна наполовина и ако изкарам съдържанието, поне според мен, то няма да е повече от 50 мл. Не знам дали аз просто съм попаднала на такава или по принцип ги пълнят толкова, но ми се стори доста странно, а опаковката си беше с фолио.

Истинската изненада от марката за мен дойде, когато включих и олиото 2-3 седмици след това. Бях малко скептична, защото месец преди това се обринах от балма на Banila Co и ме беше страх да пробвам друго олио. Почиствам кожата си поне 30-40 минути с олио на чисто лице (ако имам грим или слънцезащита, почиствам 2 пъти) и буквално за седмица лицето ми се преобрази. Изчезнаха малките пъпчици по челото, кожата се усеща много хидратирана, изглади се, избистри се тена, пъпки почти не са ми излизали, черните ми точки осезаемо намаляха по брадичката и бузите. Не съм включвала нищо ново, така че предполагам, че този ефект дойде от олиото. Толкова "революционен" продукт за моята кожа беше само тонерът ETUDE HOUSE SoonJung pH 5.5 Relief Toner, друг не е успял да ме впечатли чак толкова и толкова бързо. Единственият минус е, че е доста неикономичен продукт - използвам го от 2 седмици и липсва един пръст от шишенцето, а с това темпо ще свърши за 3-4 месеца (за сравнение - предишното олио използвах 1 година и дори почиствах гъбичката си за грим редовно с него).

Имате ли впечатления от други продукти на марката? Иска ми се да пробвам измиващия гел, слънцезащитата и тонера от серията с центела. Новите две серии също изглеждат добре, но не намирам много информация за тях все още, а и в Yesstyle е малко беден асортиментът на марката.

Извинявам се за дългия пост. Ако е прекалено дълъг - пишете да скрия нещо. Благодаря предварително Flowers Sunflower

# 543
  • Мнения: 13 285
Много често опаковките не се пълнят докрай, има изисквания в зависимост от материала на опаковката или продукта. А серамидин крема  си е 50 мл обичайната опаковка, пускат и минита от време навреме за jumbo нямам споен да съм виждала.
Виж някакви серуми с витамини, витамин С може, ако ти понася, успокояващи вероятно ще ти харесат, щом центелата ти действа добре виж пелин  с пелин - artemisia, например, доста марки я ползват. RNW имат комплект минита от всичките им серуми. Може някоя глинена маска ще ти обира себума и ще стяга порите. Нещо за ексфолиране, пачове за сутрините след безсънни нощи  Grinning

# 544
  • Мнения: 385
В yessstyle на какъв принцип калкулират цените? Виждам, че това например е 60лв
https://---shoretner923-3kVuDrG. Това ли е цената, която трябва да платя? Ами в бг сайтовете го има в кокос за 63. Гледах, че и при други продукти, които имам разликата е малка. Разбирам, че ако се поручват повече неща се трупат парите, но доколкото знам има такса заради митницата и не престигат нещата за времето, за което биха пристигнали, ако са купени от някой от бг сайтовете. Защо тогава правите поръчки от Корея (като изключим, това, че в чуждестранните сайтиве има продукти, които не се предлагат в Бг)? Аз бяха остала с впечетление, че е заради ниски цени...



Някоя от вас всъшност ползва ли този продукт, който съм дала за пример? Мисля си, че добре ми се отразява, но не е чак уау. Затова се чудя да поръчам ли пак или да пробвам друг.
Аз си ползвам само него вечер, защото ме е страх от наслояването на продукти. Знам, че по принцип може, но също така може и да не се съчетават някой от съставките, а аз не разбирам от състав и ме е страх. А ми се иска да опитам начините на комбиниране към края на страницата - https://---shoretner923-2VdwPzD. Какво се има предвид под emulsion?

# 545
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Имам едно въпросче към всички, които са ползвали тонери на I‘m from…  I‘m from rice toner по-плътен ли е като консистенция? В момента ползвам I’m from Mugwort Essence и много ми допада. Искам да си взема и оризовия тонер, но се чудя дали е като водичка или по-плътен?

# 546
  • Мнения: 13 285
По-скоро като водичка, точно тонер си е. Имаше преди и минита, може първо мини да си вземеш, че не е от евтините, а рядко изпада на добра цена.

# 547
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Благодаря Зари. Има и мини, ще го пробвам. Искаше ми се е да е такова по-плътно и мазничко, но нищо.

# 548
  • Мнения: 42
zari65, благодаря за идеите Flowers Sunflower. Мушнах и едно Melano CC, че съм отворила последното и нямам други серуми с витамин C.

Neznam86, аз поръчвам от тези сайтове, защото наистина излиза по-изгодно. След промените за пратките в ЕС се оскъпи малко, но все пак ми излиза по-евтино, отколкото да поръчам нещо оттук. В Yesstyle към цената на всеки продукт са включени и 20-те % ДДС, т.е не го начислява в края на поръчката допълнително, нито ще се налага да плащаш, когато пристигне в пощенския клон. Отделно за Yesstyle обикновено има кодове или купони (в момента можеш да вземеш код за 15%, ако ги следваш в инстаграм), а печелиш и кредит за ревюта, от игри и други. Изпращат и мостри, което май повечето сайтове в България не правят.  Аз предпочитам да пазарувам от Jolse, по-ниски са им цените и някак и самият им сайт повече ми допада. За мен е важно и това, че съм сигурна, че ще ми изпратят продукт с дълъг срок на годност - ако някой продукт е с изтичащ, обикновено е намален и го пише в описанието.

PeaPink, по-течен е от I’m from Mugwort Essence, направо си е като чиста водичка. Може да видиш каква му е консистенцията в описанието тук. Но пък е доста хидратиращ. Etude House Soon Jung също е като вода, но по нищо не отстъпва на по-плътните тонери.

# 549
  • Мнения: 2 017
Моля за отзиви за това: TIA'M - My Signature Red C Serum

https://www.yesstyle.com/en/tiam-my-signature-red-c-serum-30ml-3 … medium=Affiliates

Състав:
Ascorbic Acid (20%), Alcohol, Sodium Lactate, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Ethyl Ascorbyl Ether, Glucose, Butylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Hydroxyacetophenone, Xanthan Gum, Diethoxyethyl Succinate, Glutathione, Cyanocobalamin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Panthenol, Lactobacillus/Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract Ferment Filtrate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Beta-Glucan

# 550
  • Мнения: X
https://m.jolse.com/product/list.html?cate_no=1263
Дано да съм копирала правилния линк,
получила съм от Jolse имейл за скрита продажба и като видях колко са хубави цените на Rovectin, D'Alba, Aromatica и Cos de Baha, направо получих сърцербиене, но засега ще се въздържа, че още не съм си изяснила в главата как и докъде ще поръчвам. А тези дни сигурно ще има и Mega Deal, дано там вече да не се предам.
P. S. Редактирам се да кажа, че горният ми линк май не работи, та ако някоя технически по-грамотна фея на красотата има имейла, може да го пусне тук, в случай, че ви се харчат пари де 😆

Последна редакция: вт, 27 юли 2021, 18:41 от Анонимен

# 551
  • Мнения: 1 980
https://---shoretner923-3iOgDNA
И аз не знам докъде да поръчвам. До UK не е ли ок вече?
Но и нищо не ми трябва от тази разпродажба.
 Cос de Baha заредих ретинол преди време, сега виждам, че голямото шише е особено изгодно. Ровектин имам да се удавя в него и ми е поомръзнал. Мизон не ме изкушава никак, rom&nd не са ми в радара..

# 552
  • софия
  • Мнения: 1 203
https://---shoretner923-3iOgDNA
И аз не знам докъде да поръчвам. До UK не е ли ок вече?
Но и нищо не ми трябва от тази разпродажба.
 Cос de Baha заредих ретинол преди време, сега виждам, че голямото шише е особено изгодно. Ровектин имам да се удавя в него и ми е поомръзнал. Мизон не ме изкушава никак, rom&nd не са ми в радара..
Аз все още поръчвам до UK, докато някой не каже, че си е взел от пощата пратка jolse за 4 лв.
Имам само един измивен гел на rovectin, но не е отворен. Какво си струва да се пробва?
Но наесен, че в тези горещини съм редуцирала доста стъпките. Основен продукт ми е water full enriched amp.на su:m37. Даже и крем не ми трябва, най-много емулсията и сънскрийн.

# 553
  • Мнения: X
Светулке, аз на Rovectin ползвам само 2 неща, но редовно:
ROVECTIN Skin Essentials Activating Treatment Lotion - това го ползвам като тонер и е много хидратиращо, но да кажа, че е наблъскано с хиалуронова киселина ако някой не харесва.
ROVECTIN Skin Essentials Deep Moisture UV Protector SPF50+ PA++++ - тази слънцезащита е много хубава и не ми белее много дори и само с физични филтри, но понякога ми омазнява през лятото. За зимата обаче ми е супер.
В  Jolse- то има Мега Дийл, но няма хубави неща този път, тъкмо да не се изкушаваме.

# 554
  • Мнения: 1 980
Аз все още поръчвам до UK, докато някой не каже, че си е взел от пощата пратка jolse за 4 лв.
А то и няма стандартна доставка до Бг.
Ровектин - лосиона, който си е тонер, аз обичам хиалуронова киселина през лятото. Заедно с Aqua Activating Serum хидратацията е перфектна.
Измивното е много добро и икономично, няма аромат.
Clean Lotus Water Cream е много хубав - лек, попива светкавично, не се усеща изобщо на лицето. Чуден за под грим.
Cica Care Balm - също е лек, нищо че е балм, може да се нанася на цяло лице, попива бързо и матира леко.
LHA Blemish Ampoule - това изобщо не бих го оприличила на киселина, много деликатно, не дразни кожата по никакъв начин, попива добре, може да се ползва всеки ден.
Ползвам и серума и олиото при нужда, но съм със суха кожа и не ми утежнява. Имам и мицеларната вода, но не съм стигнала до нея.

п.п. Никакъв дийл няма в тоя мега дийл Grinning

Общи условия

Активация на акаунт