Бебчо може ли да се откаже да суче заради биберона-залъгалка?

  • 1 919
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Мисля, че тази статия, ще отговори на въпроса ти!
Успех с кърменето!  bouquet
П.С. В Библиотеката на Кърмаческия форум ще намериш много отговори на въпросите, които те измъчват по повод кърменето!  bouquet

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
може, особено през първите 6 седмици не се препоръчва употребата на залъгалки и шише точно по тази причина. може да се обърка, защото техниката на сучене от гърда и на биберон е различна.
още повече, че е малко и сигурно по-лесно се изморява, което също ще му попречи да суче ефективно, ако преди това е сукало залъгалка.
най-добре го храни на поискване. бебетата не винаги сучат, за да ядат. понякога просто искат сигурността на мама, а сукането, освен хранене е също и връзката им с мама.

ако не можеш по някаква причина да го храниш на поискване, което е най-доброто за бебе под 2 месеца, защото това е естественият им ритъм на хранене, и решиш, че залъгалката наистина ви е необходима, тогава поне се старай да не я даваш когато бебето е гладно, защото тогава най-лесно може да се обърка и да откаже гърдата.

Напълно подкрепям!

# 17
  • Мнения: 3 478
Ние от самото начало бяхме и на биба и на шише и на кърмене. Така е и до ден днешен, проблеми не сме имали.

# 18
  • Мнения: 1 194
Казват, че може, вярно. Моите и двете имат залъгалки от няколко дневна възраст и това никак не им повлия на сукането. Не мисля, че е задължително. (Пък и не съм чувала лично за бебе, на което това се е случило). Ако се успокоява, давай му, пък ако забележиш, че има проблем със сукането-тогава я махни, всяко бебе  е различно. А то като е гладно-ще я изплюе, не се бой!

# 19
# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не мисля, че ще поврияе. Нашата девойка е със собствено мнение и не винаги иска биберона си, само когато е много сънена и иска да заспива. Относно шишетата, мога да споделя собствения си опит. От 18-тия ден се храним комбинирано на кърма и на АМ, тъй като за съжаление кърмата ми не достига. Храня я съответно първо на гърдите и после от шишето и вече втори месец бебка суче с еднакво настървение от шишето и от гърдата, няма и помен от мераци да се отбива. Ползвам шишета на Авент и техните биберони за новородени са с изключително малка дупка и бебето се напряга толкова колкото и когато суче от гърдата. Това ме навежда намисълта, че от залъгалка едва ли ще се откаже от сукането от гърда.

# 21
  • софия
  • Мнения: 1 745
Аз кърмя,дохранвам с ам и залъгалка използваме.Досега нямам проблеми и мога да кажа,че все още най-любимо и е да яде от mamma.

# 22
  • Мнения: 3 500
Моето бебе беше научено на биберон-залъгалка още в родилния дом от акушерките, които се грижеха за нея.Всеки ден ми я носеха ето така:http://bgphoto.net/photos/20915/t632958423326093750.jpg   Решихме, че щом така и така е научена да й купим поне нормална залъгалка. baby_neutralНикога не е пречела на кърменето, малката си е сукала без проблем.

# 23
  • Мнения: 3 500
 Извинете! Исках да кажа така:http://bgphoto.net/photos/20915/o632958423326093750.jpg  Joy

# 24
# 25
  • Мнения: 3 500
Ейййййййййй от третия път успях. Спукахте ли се да се смеете?!   hahaha hahaha hahaha

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ейййййййййй от третия път успях. Спукахте ли се да се смеете?!   hahaha hahaha hahaha

А колко по-лесно щеше да ти е с бутона "редактирай"  Wink Laughing

# 27
  • Мнения: 3 500
Ейййййййййй от третия път успях. Спукахте ли се да се смеете?!   hahaha hahaha hahaha

А колко по-лесно щеше да ти е с бутона "редактирай"  Wink Laughing
Да бе. smile3555

# 28
  • София
  • Мнения: 3 827
Биберона не отказа Дани от сученето.

# 29
  • Перник
  • Мнения: 82
Няма никакъв проблем според мен. Неличка е с биберон-залъгалка от 1 ден, до 2 месеца пиеше кърма само от шише а вече от 3 месеца си я кърмя без   всякакъв проблем. Даже се радвай че иска бибата, защото поне ще имаш едно спокойно (особенно ако я иска за да заспи) бебоче.




Мисля, че тази статия, ще отговори на въпроса ти!
Момичета, 
По отношение на тази статия просто нямам думи. За мен е абсолютна идиотщина в 90%.
Тия хора нормални ли са.... Те знаят ли какво е детенце да те ползува за биберон и т.н

Общи условия

Активация на акаунт