Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Прием на фолиева киселина и други витамини

• 463
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте! Аз си приемам метилирана фолиева к-на(Neopholic meta) и може ли заедно с нея да се приемат и тези? Или така ще се превиши дневното препоръчително количество на фолиевата к-на от 400мг? Благодаря предварително!

# 1
Ако нямате мутация в гена, и не се налага да приемате метилираните форми на Б9 и Б12, няма проблем да приемате Pregnacare. Само, че трябва да спрете другата форма, понеже ще взимате доста голямо количеството , а ако организма няма дефицит, не мисля, че е нужно според мен.

От Уики:Поносимите горни нива на прием на фолатите са 300 микрограма за деца на възраст 1-3 години, 400 микрограма за деца 4-8 години, 600 микрограма за деца 9-13 години, 800 микрограма за юноши 14-18 години, и 1 mg за всички над 18-годишна възраст.

# 2
Пиех фолиева киселина 3месеца преди да забременея и така до 3ти месец на бременноста. След това приемах витамини на марката,но моите бяха с Омега 3.
В тях се съдържа фолиева киселина и мисля, че след като ги започнеш трябва нея да я спреш от допълнителен прием. Все пак е добре да говориш със следящия те Аг.

# 3
Аз в момента приемам тези на Pregnacare vitabiotics. Гинеколога ми каза, че са с метилирана фолиева киселина и са подходящи за начална бременност.

Общи условия

Активация на акаунт