Отговори
# 15
  • Мнения: 660
Процесът на лактообразуването се обуславя от хормонални и психогенни фактори. Нито наличието/липсата му, нито продължителността му зависят от начина на родоразрешение.

# 16
  • софия
  • Мнения: 495
Много ми е интересно обяснението, на тази глупост Crazy Аз съм кърмила 6 месеца след секцио и спрях по собствено желание.
Peace

# 17
  • Мнения: 951
Аз раждах чрез секцио и кърмех 9 месеца...Честно казано не виждам никаква връзка между операцията и кърменето...

# 18
  • Мнения: 2 609
Както вече са ти казали - не, не е вярно това Peace

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Неzнам от какво zависи...говоря от личен опит...бебето ме сука два дена и  сестрите каzваха,че имам кърма(идваха и така ме стискаха zа гърдите докато не иzлиzа6е една капка ) после отидох на ел.помпа и от едната ми гърда ни6то не иzлеzе,а от другата кръв....После ми каzаха,че бебо ме е полzвал zа биберон и всъ6тност ни6то не е пиел Cry
Това означава само едно - че бебето не е сучело ефективно, а не липса на кърма. Но - ако проблемът се разреши с даване на АМ (или некоригиране на причината за неправилното сучене и додаване на добавка от АМ след опитите за кърмене)  и преставане да се слага бебето на гърдата, от липсата на стимулация гърдите ще спрат да произвеждат мляко.
Няма връзка между секциото и спирането на кърмата след 3-тия или н-тия месец.

# 20
  • Мнения: 832
Недейте така.....аz раждах със секцио и иzоб6то нямах кърма Sad и поzнавам поне една дуzина жени,които след секцио нямаха като мен.....zаедно купуваме мляко на прах....така че не са съвсем глупости
Причината може да не е в секциото. Аз също съм със секцио. Че идва след няколко дни - да, но да нямаш кърма, заради раждане със секцио, ми звучи малко глупаво. Не би трябвало да има зависимост.

# 21
  • София
  • Мнения: 177
аз също родих секцио ,кърмих дъщеря си 8 месеца ,/не защото нямах кърма за повече,ами просто от захранването с пюренца и кашички детето само започна да се отказва/

# 22
  • Мнения: 7 803
добре, ама нали тези, дето сме писали в темата, сме доказателство, че кърма има?
По-скоро на вас не са помогнали както трябва да закърмите успешно/предполагам, понеже случаите на тотална липса на кърма са много редки/.

точно така. и аз имах кърмах, ама ако не бяха акушерките щях да имам мушмули  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 277
Не е вярно- аз родих със секцио и кърмих 9 месеца.

# 24
  • Мнения: 683
Аз родих нормално, но приятелката ми със секцио  курми до 5 месец!!!

# 25
  • Мнения: 151
Az rodih sekcio i karmih 3 meseca i polovina,no v sa6toto vreme i malko si pu6eh cigarite,koeto vaob6te ne e pravilno.
Neznam to4no ot koe mi sprq karmata,nai-veroqtno ot cigarite .
Taka si go obqsnqvam pone

# 26
# 27
  • Мнения: 3 092
Защо пък да има зависимост newsm78 струва ми се глупаво...продължителността на кърменето не зависи от начина по който си раждала Naughty

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
Не мисля, че е вярно

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютни глупости. И аз бях секцио, и продължавам да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт