Каква ли може да е причината да не е споделил до сега с мен?

  • 15 697
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 14 201
Не се правете на по католици от папата. Драмата, разбира се, не е в това, че е осиновен, а в това, че не и е казал нещо важно за себе си, което е странно и създава вчечатление, че или е потаен, или за него самия този факт на осиновяването е нещо неудобно. Ако не и беше казал нещо друго, например, че има брат в чужбина, предишен брак или че е живял като малък в родния и град, щеше ли да е проблем? Особена разлика няма. Причината да не се каже не е непременно притеснителна, но във всички случаи е странно. Ма щото става дума за осиновяване, дай да покажем, че сме широко скроени, не сме като злобните лелки. Не е задължително да ти харесва да живееш с потаен човек.
Иначе ясно, че е по-смислено да пита него, а не нас, тук е само за сверка на общото мнение и отношение към нещата.

# 31
  • Мнения: 3 250
Защото това премълчаване си е чиста лъжа.
Съвсем нормално е да се каже, а не са заблуждава. Съпруг/ съпруга обикновено се избира за цял живот.

Добре де...! Ако знаеше от него или по-рано, какво? Това ще определи избора ѝ? Тоест, ако знаеше, че е осиновен и нямаше да се омъжи за него?
Щеше да може да избира. Ако той лъже за толкова важно нещо от самото начало, то какво ще в през брака. Да, аз искам да знам с какъв човек съм се хванала, от какъв мъж са децата. И да се правите на много широко скроени, не ви вярвам. И авторката не трябва да чува, че това не я засяга, защото я засяга и то много.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 467
Като гледам първия пост, как е забременяла след няколко месеца познанство, направо съм съгласна, че точно това щеше да промени избора й...

# 33
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
Ако той лъже за толкова важно нещо от самото начало, то какво ще в през брака.
Не за всеки е важно. За някои хора няма разлика, същата важност като това дали снощи е спал на лява или на дясна кълка. Това че други го правят на огромен въпрос е отделно и си е техен проблем. Ти у вас може да си питаш мъжа да докладва и през коя врата е влязъл в автобуса, ама не за всеки това са нормални взаимоотношения. Или трябва да се махне и вратата на тоалетната, за да може всичко което единият прави да се знае от другия?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 467
На някои хора им трябва дълго време, докато свалят всички прегради и започнат да споделят с половинката. Някои никога не стигат дотам, а някои си пеят всичко още в началото. Хората са различни. Човекът вероятно си има причина да не засяга този въпрос, поне засега. Трябва ли жена му да му рови в душата при това положение? И дали като го принуди да говори с нея това ще допринесе за по-здрава връзка или ще ги скара и раздалечи? Нещата не са само черни и бели. Трябвало да споделя. Къде го пише това?

# 35
  • Мнения: 1 216
За осиновяването е важно да се знае от медицинска гледна точка, за да се знае какви наследствени обременености може да носиш (или пък да си знаеш да се изледваш, ако няма контакт с био родителите).

И мен би ме притеснило съпругът ми да не сподели такова нещо с мен от гледна точка на доверието което уж трябва да си имаме. Самата информация няма да ми промени мнението за човека, а това че я е скрил от мен. С моят съпруг си споделяме всичко и за мен това е нормалното. Не възприемам идеята, че такива важни неща е ок да не се споделят.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 833
Това дали е осиновен или не не ти гарантира, че ще знае фамилната си обремененост от към болести.
В този ред на мисли след около 30 години трябва ли сегашните бебета от епруветки с или без донорски генетичен материал да обявяват на всяко гадже и познат, че не са от баща си или майка им всъщност не им е майка биологично!?

# 37
  • Мнения: 11 737
Чисто хипотетично - може и да не знае. Почти невероятно звучи, но и 1: 1 000 000 да е, вероятност има и такава. До преди петнайсетина години можеше да се осинови и новородено, направо от родилното. В този случай извън семейството малцина ще знаят за осиновяването.
Има вариант и той да знае, но да не отдава значение на този факт и затова да не е намерил повод да го коментира.
Може да не иска да наранява родителите си като споделя информация, която тях може да притесни, че е споделена.
С това, че авторката изнася нещо толкова лично публично, във форум, посещаван от милион потребители и регистрирана с име и фамилия говори, че ако е наясно с основание е премълчал.
Авторке, не знам познаваш ли закона, ама все още е подсъдно да разпространиш такава информация. Грози те затвор от 6месеца минимум или четирицифрени глоба, може и двете. И не се шегувам. Отпадане тайната на осиновяване не означава, че всеки може да разпространява лична информация, а да се даде достъп на осиновеното лице до информация за биологичният му произход.

# 38
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
За осиновяването е важно да се знае от медицинска гледна точка, за да се знае какви наследствени обременености може да носиш
И по кое точно време двойките трябва да си споделят семейните обременености? Още в обявата за запознанство, на първа среща, или да го включат в текста на брачната церемония?

# 39
  • Мнения: 1 216
Това дали е осиновен или не не ти гарантира, че ще знае фамилната си обремененост от към болести.
В този ред на мисли след около 30 години трябва ли сегашните бебета от епруветки с или без донорски генетичен материал да обявяват на всяко гадже и познат, че не са от баща си или майка им всъщност не им е майка биологично!?

Да, но ако знаеш, че си осиновен можеш да си направиш преценката дали да търсиш тази информация, да се изследваш ли за определени неща в определени ситуации и т.н. Това е важно лично за осиновеният човек, половинката реално няма отношение. Освен ако не искат деца.

А бебетата от епруветки нямат нищо общо с темата. Майка им е тази, която ги е родила и отгледала. Осиновяването е съвсем различно.

За осиновяването е важно да се знае от медицинска гледна точка, за да се знае какви наследствени обременености може да носиш
И по кое точно време двойките трябва да си споделят семейните обременености? Още в обявата за запознанство, на първа среща, или да го включат в текста на брачната церемония?
Като започнете да планирате да правите деца.

Сега, ако мъжът на авторката не знае ситуацията е става различна. И съм съгласна, че да поства тук подобни семейни драми вместо първо да говори с мъжът си е много неуместно.

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 23:24 от Tessaria

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 833
Това дали е осиновен или не не ти гарантира, че ще знае фамилната си обремененост от към болести.
В този ред на мисли след около 30 години трябва ли сегашните бебета от епруветки с или без донорски генетичен материал да обявяват на всяко гадже и познат, че не са от баща си или майка им всъщност не им е майка биологично!?

Да, но ако знаеш, че си осиновен можеш да си направиш преценката дали да търсиш тази информация, да се изследваш ли за определени неща в определени ситуации и т.н. Това е важно лично за осиновеният човек, половинката реално няма отношение. Освен ако не искат деца.

А бебетата от епруветки нямат нищо общо с темата. Майка им е тази, която ги е родила и отгледала. Осиновяването е съвсем различно.

За осиновяването е важно да се знае от медицинска гледна точка, за да се знае какви наследствени обременености може да носиш
И по кое точно време двойките трябва да си споделят семейните обременености? Още в обявата за запознанство, на първа среща, или да го включат в текста на брачната церемония?
Като започнете да планирате да правите деца.

Сега, ако мъжът на авторката не знае ситуацията е става различна. И съм съгласна, че да поства тук подобни семейни драми вместо първо да говори с мъжът си е много неуместно.

И кое е по-различно от майка която го е родила, а не е нейно и майка която го е осиновила на 5 дена бебе например? Това, че не го е износила ли? То има и сурогатно майки по света.
Арабите имат една много хубава поговорка в случая " агнето е на този, в чиято кошара блее"
Осиновеният не е споделил, защото за него това са родителите му и желае и околните да ги възприемат по този начин, другото за мен е клюкария.

# 41
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Щеше да може да избира. Ако той лъже за толкова важно нещо от самото начало, то какво ще в през брака. Да, аз искам да знам с какъв човек съм се хванала, от какъв мъж са децата. И да се правите на много широко скроени, не ви вярвам. И авторката не трябва да чува, че това не я засяга, защото я засяга и то много.


Моля...?! Да избира?! Тоест, като е осиновен е втора ръка човек?

# 42
  • Мнения: 335
Здравейте, с мъжа ми сме от 2 год заедно имаме и дете на 7м, наскоро дочух от негови роднини че е осиновен. Странно като дойдох за първи път в тях на гости и видях родителите му се учудих че нямат никаква прилика и ми мина това през главата че може да е осиновен но си казах че може да прилича на някой чичо или дядо. Та някой попадал ли е в такава ситуация? Той знае но защо ли крие това от мен? В едно семвйство не трабва да има тайни или бъркам някъде? Не ме разбирайте погрешно нямам нищо против това.

Здравейте! Разбира се, че в едно семейство не е добре да има тайни и ако мъжа Ви знае за факта, че е осиновен, е странно, че не Ви е казал, но пък може да си има своето обяснение.
Имам близко семейство, в което едната жена е осиновена, но никой не говори за това. Родители и роднини пазят тайната от нея, но някак не са успели да я опазят, защото тя от дете знае за този факт. Всички близки и роднини се правят, че не е така и тя се прави, че не знае. Въпреки това тази тайна не им е попречила да се обичат и уважават взаимно. Преди няколко години се надявах осиновяването на нашето дете да я провокира и повдигне въпроса и за нейното осиновяване, но уви не се случи.

Не зная как е във Вашия случай, но би могло да има своето логично обяснение - например мъжа Ви въобще да не знае, че е осиновен и ако го попитате директно, да се получи доста сложна ситуация за всички. Възможно е да знае, но ако темата в семейството му винаги е била табу, той самия да не може да сподели това с Вас. Може да има и други причини. Бихте могли да си поговорите за пазенето на тайни в семейството и разберете какво мисли всеки от вас по темата. Ако разбере, че не ги подкрепяте и знае за осиновяването си, би могло да го провокирате да Ви сподели.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт