Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 836 009
  • 38 566
  •   1
Отговори
# 3 525
  • Мнения: X
На това му се вика патова ситуация.
Има само едно нещо, което "народът" ще преглътне като награда срещу омерзението от необходимото сътрудничество със "статуквото". Нещо, което е в полза на Славчо и не струва нищо: намаляването на субсидията, поне за партиите извън парламента и мажоритарният вот. Не виждам друг начин да избегне всеобщата "анатема". Е, може да почнат някакви показни ревизии, но съм убедена, че неустойките са такива, че всички ще предпочетат нещата да си останат, както са.

# 3 526
  • Мнения: X
Червено феррари не чакам. Големите ми надежди са рибата, рака и, щуката да родят нещо функциониращо.
Малките ми надежди са да му развалят царуването на Бац.
И да, аз лично предпочитам мъжа повечко да мълчи и като каже нещо думата да тежи. Омръзна ми толкова години с една новина произведена от ББ да ставам, с друга да лягам.

# 3 527
  • Мнения: 14 966
Тесла, според мен трябва да опитат.
Формират правителство, всички заявиха подкрепа.
Според мен това означава, че ако тезите им са правилните и носят съответните послания, ще се разбере съвсем скоро кой ги подкрепя и дали ще се гласува партийно или по съвест. Така ще се направи и необходимият тест за новоизбраните, ще има опит, сериозно отношение към властта и доказване на заявката за управление.
Ако веднага се отиде към нови избори, за мен би била огромна грешка, защото ще се попилее протестният вот и ще се загуби енергията.
Какво значи избори до дупка.
Най- много да си каже този и без друго не особено мъдър политически народ - еми ей ги, за нищо не стават.
Утопия е да се обединят ДБ, ММан и ИТН безусловно, просто няма как.
Колкото и да се напъват.
А ГЕРБ изобщо не е загубила нито енергия, нито желание да се бори, най- много зда си докараме пак ББ с тези тънки сметки.

# 3 528
  • Мнения: 2 942
Аз лично съм на мнение също че трябва да се състави временно управление, най малкото изборите да се отложан да не бъдат през лятото а да бъдат 2 в 1 с президентските. За държавата така е най добре. Но съм и на мнение че Трифонов няма интерес да отлага изборите. Ако разсъждавам че той ще гони тяснопартиен интерес. Защото при следващи избори аз съм на мнение че той ще е 1-ва сила помнете ми думата. Ако отидем на следващи избори, той ще ги спечели, и тогава ще има много по удобно мнозинство, и няма да има нужда да се съобразява с триото стари партии. Той ще спечели изборите не че толкова ще се вдигне резултата, а заради свличането на Герб. Такова пресдстои не само че на следващите избори държавната администрация вече няма да е зависима от Герб, не само че ще загубят лостове за влияние и привличане на корпоративен вот оставайки извън властта. Дори чисто политически и идеологически ще загубят сила. Защото за Герб, е голям проблем че БСП са в такова крушение в момента. Има много хора които гласуват за Герб с отвращение, ама да не се върнат комунистите, сега е видно че не може да се върнат комунистите след тия избори, и те и тия гласове ще ги загубят за следващите избори.

# 3 529
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Скрит текст:
Нищо не разбрах. Кой тоз Марсо, какво е правил.


Марсо е бивш рапър, който беше част от състава MurdaBoyz/МърдаБойз - пееше за наркотици и леки жени, а като стана част от листата на ДПС негови стари съмишленици го приканиха да се бие пред НДК, защото ги е предал и той отиде. Привлече си и други аверчета към партията.
https://www.mediapool.bg/krademe-poveche-ot-dps-rapar-v-listata- … o-news319344.html
И то не изглежда никак зле - младо и добре поддържано момче.




А трябва ли министър-председателят ни да е "момче"?

Образованието му е отлично и превъзхожда над останалите "мъже"в парламента.
[/quote]

Някои хора изобщо си нямат на идея какво значи да се управлява държавата България.
Това не е писане на есе  в Кембридж.
Мисля като какво да го определя  ,  гнездо на оси , - не това е слабо , змийско котило -  не и това е  леко ...
Може би  гладиаторска арена . Това е най точното . Това е битка на живот и смърт.

# 3 530
  • Мнения: 4 465
Тесла, силата и гръбнака на Герб в изборите е местната власт, не в купения и корпоративен вот.
Никакво свличане няма да има, напротив ще се мобилизарат още по-силно.

Слави също няма интерес от избори юли. Той е с най-младия електорат,  представи си колко ще им е до избори лятото.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 15:57 от flambe

# 3 531
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
И каква стана тя?
Корни от коректив се превърна в поредния наредил се на опашката с предлагащи.
Никой нищо не иска от никого, обаче все повече даващи се редят на опашка и предлагат, кой каквото има и каквото може.
А този, който трябва да вземе според предлагащите, продължава да им ходи по нервите и да ги държи в напрежение.
Избирателите и поддръжниците на ГЕРБ пък стават все по-нетърпеливи и изнервени, искат хората Славчо да каже НЕЩО, толкова са свикнали някой да лалалайства непрекъснато и да говори празни приказки, че сега тишината е оглушителна. Joy То интерпретации, но ситуации, то кирливи ризи на евентуално може би едва ли не някакви хора, които някой някъде бил казал, че ще влязат в управлението, и ние се хващаме като удавници за сламка и се започва с нищенето на биографии и хвърлянето на кал. Съвсем нищо неочаквано.
Съвсем нормално е хора, които припадат по Бацко да не могат да си представят някой по-млад, по-умен /метафора е, естествено/, по-интелЕгентен /също метафора/ от НЕГО начело на страната. Аз също не мисля, че Слави ще посмее да го направи, въпреки, че не бих се изненадала. Но от ден на ден става все по-забавно, а падението на хора и субекти по-оглушително. Все си мислиш, че няма накъде, и все някой те изненадва. Политиката определено не е за всеки, ама пък е такава бблагинка за хора, които я олицетворяват само с къщи, постове и кюлчета злато.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 16:05 от Merri_An

# 3 532
  • Мнения: 4 791
Ами като е “гладиаторска арена” и “битка на живот и смърт” да сложим Кубрат Пулев за министър-председател?

Момчето, за което тръгнаха безпочвени слухове, е най-малкото по-умно от настоящия МП. Аз искам някой, който ще формира политики умно, а не поредния ограничен силовак. Да, сигурно ще му е трудно сред всичките интриги, но има предпоставка да се справи.

# 3 533
  • Мнения: 7 128
ДПС са много топли с Гешев, а и с Цацаров, и с Висшия съдебен съвет каго цяло, прокараха  и доста предложения на съдии, които бяха приети. Ще подкрепят ИТН, така че по линията срещу Гешев няма да имат много успехи "новите", но това са дребнавости, нали?
А за младия кандидат -  умен може и да е, браво за успехиге му ,но да управляваш цяла държава и други качества са необходими, поне житейски опит.

# 3 534
  • Мнения: 2 942
То точно щото старите предлагат подкрепа само за съставяне на правителство, а не за реални политики е проблема пред съставяне на правителство. В крайна сметка не Слави трябва да казва нещо, а старите трябва да кажат, те искат ли съдебна реформа, искат ли нов изборен кодекс, искат ли по лесно свикване на референдуми. Щото аз до момента чувам че всички предлагат подкпрепа за съставяне на правителство с мандата на Трифонов, ама никой не казва каква политика трябва да има следващото управление.

# 3 535
  • Мнения: X
искат хората Славчо да каже НЕЩО
Аз пък съм все по сигурна, че колкото повече време минава, толкова по-големи опасения терзаят Славчовото сърце да каже НЕЩО, че да не се окаже поредното НИЩО! Grinning

Политиките на старите са доста ясни, защото сме ги виждали. Виж, политиките на новите са съвсем неясни, защото в рамките на Коалицията им са толкова взаимно изключващи се, че ако се гледат политиките, тая Коалиция би трябвало тутакси да прекрати съществуването си.

# 3 536
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Нямам капацитет да определям кой е умен и кой прост . Най съм съгласна с констатацията на Ленчето , което тук не видях .
 ББ е "политическо животно" . Но това е просто една безсилна констатация .
Та  дайте  да си говорим за лъвове , пантери , тигри , хиени , лисици , ..
Народ дето е оцелял хилядолетия  не му прилягат такива "демократични" персони

# 3 537
  • Мнения: 4 791
Тесла, единственият път към реални реформи в момента минава през БСП. Последните 11 години ГЕРБ бяха на власт - ако искаха да променят нещо, щяха да го променят; тях конкретно статуквото в съдебната система ги устройва. Същото важи за ДПС. Изобщо не биха пипали кошницата, която си оплетоха така хитро.

За изборната система...според мен предложението на Слави е недобро. Мажоритарната система първо ще бетонира ГЕРБ и ДПС (според мен ще ги добута до абсолютно мнозинство). Второ, подобна система предполага определено ниво на политическа култура и ангажираност. Хората тук ги мързи да прочетат една партийна програма, чакай ти да се информират за 30 кандидата в техния район и да си избират по качества. А дано, ама надали.

# 3 538
  • Мнения: X
Аз пък мисля, че Слави силно се подценява. Не като някакъв капацитет или нещо.Но си е плел кошнища отдавна...
Без да съм му фен или електорат.

# 3 539
  • Мнения: 2 942
Цитат
Аз пък съм все по сигурна, че колкото повече време минава, толкова по-големи опасения терзаят Славчовото сърце да каже НЕЩО, че да не се окаже поредното НИЩО! Grinning

Политиките на старите са доста ясни, защото сме ги виждали. Виж, политиките на новите са съвсем неясни, защото в рамките на Коалицията им са толкова взаимно изключващи се, че ако се гледат политиките, тая Коалиция би трябвало тутакси да прекрати съществуването си.

Аз споменавам общите неща, аз съм убеден че разбирателство ще има между партиите от протестният вот, Слави ще отстъпи от мажоритарното гласуване, което е проблем за малките партии. Въпреки че на тия избори се видя че за ДБ може и да не е такъв проблем мажоритарното гласуване. Защото те спечелиха София, при мажоритарен  вот в 2 тура цяла София ще е тяхна, защото дори и където не печелят те, а Герб е 1-ви, на вторият тур щеше да има мощно обединение антигерб и цяла София да е спечелят. А София общо взето е 1/4 от България. Герб щяха да спечелят останалата част от страната, въпреки че въобще не е и сигурно, защото там пък на 2-и тур, щяха да са срещу Има такъв народ, и антигерб вълната да даде още повече депутати на ИТН отколкото е реалната им електорална подкпрепа. Аз не съм привърженик на мажоритарният вот, защото изкривява реалните електорални нагласи в о-вото, но си мисля че на тия избори, ако бяха мажоритарни в 2 тура, Герб можеше и вече да не са 1-ва политическа сила. БСП щяха най много да загубят, ДПС щеше общо взето да си вземе същите депутати, защото са регионална сила, Изправи се, нямаше да са в парламента, но сега управлението щеше да е Има такъв народ + Демократична България, а опозицията Герб+ДПС, което беше по добрият вариант за държавата, от сегашният парламент.

Общи условия

Активация на акаунт