Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 839 019
  • 38 566
  •   1
Отговори
# 11 730
  • Мнения: X
За мен е напълно логично тези, които прокараха това недоносче ИК, да носят отговорността за неговото прилагане.
АбсурТ,
Не се прави на 6 без 10.
Знаеш, че манипулира хората чрез внушения.
Тук внушението идва да каже, че всички са еднакви, за да измести фокуса от Баце и да го разпръсне. Стари трикове от комунистическата пропаганда, че Атаят е същият, като Колата.
Аз съм преживяла лично някъде десетина нови и обещаващи, и резултатът винаги е бил един и същ. Явно на теб ти трябва личен опит, за да се убедиш сама. Fair enough. Последиците ще ти понасям всички, ама каквото, такова. Аз поне съм свикнала.на кризи, преживяла.съм три и имам готовност за четвърта..Пък ако не дойде, още по-добре.
Дали съвпадението е случайно - сега да се занимаваме и жалим Илчовски, получил милиони евросубсидии през годините, вместо да се обсъжда спецсъда.
Чудя се ще успеят ли да го закрият? Може ли да направят извънредни заседания в събота и неделя?
Залагам, че ще направят и ще успеят. Милионите на Божков са най-силното оръжие.

# 11 731
  • Мнения: 5 086
Може би ДБ ще предложат кандидатура. Или не разбирам въобще какво  каза вчера ХИ

# 11 732
  • Мнения: 15 942
Те, че всички крадат е ясно. Ама тези, които толкова напират да са първа политическа сила идват толкова гладни, че жална ни майка, като докопат властта. Докато си напълнят сметките, мандата ще мине. Да не говорим пък онези "пинчери" от ИСМВ /изтъкани от злоба и само джавкат - да ме прощават хубавите кученца, че ги давам за сравнение/ - и Хаджигенов, и ММ горканка - толкова гладни, че от самолет им личи.

Аз лично много се забавлявам с действията на ГЕРБ. Предложиха шеф на ЦИК, защото мислеха, че ще имат конкуренция - нали ИТН са алтернативата, които уж щяха да поемат отговорност, да оправят държавата, да оправят изборите и т.н. И накрая какво - пак се скриха, като мишки. Едно не може да им се отрече на тях - много са последователни! От както минаха изборите само се крият и бягат от всякаква възможност за поемане на отговорност. Ето, нека сега си сложат председател на ЦИК и да поемат поне някаква отговорност. Айде деее - нали толкова се натискаха. Айде поне едно нещо да направят. Поне едно!
Като цяло този парламент са ми, като Биг Брадър - гледам ги на живо и си умирам от смях. Такива смешници никога не сме си избирали до сега. Лошото е, че и Европа ги гледа!

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 11:22 от Lady Cassiopeia Duval

# 11 733
  • Мнения: 15 520
..

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 15:22 от Mama_Nana

# 11 734
  • София
  • Мнения: 2 747
И да няма кандидати, отговарящи на изискванията, ще променят ИК, няма проблем, утре може да гласуват, няма да се учудя да направят извънредни заседания събота, неделя, понеделник, РР ще подпише и обнародва в ДВ през нощта и готово.

# 11 735
  • Мнения: 4 479
Изгледах почти целия запис от вчерашната комисия. За всичко казано от Илчовски съм на кантар, знаех, че нещата са много мутренски, но това, което чух надхвърли очакванията ми.
Той твърди, че има доказателства и е готов да ги представи, като стане ще оформя и окончателното си мнение.

Поведението на депутатите от Герб беше потресаващо хем отдавна ми е направило впечатление, че всички при сблъсъци се държат така - говорят много и високо върху опонента докато превърнат спора или дебата в какафония и фарс. Това път надхвърлиха всичко, което съм виждала и чувала.

В началото гледах Манов, после започнах да превъртам на включвания на Биков, Атанасова и Аврамова.
Ужас бяха, ММ е като скромна монахиня пред тях. Направо  истерия, Биков в един момент на фалцет заплаши, че щели "луди" да направят останалите членове на комисията.

Очевидно беше, че бяха там да провалят заседанието, което пък ме кара да вярвам, че в казаното от Илчовски има голяма доза истина.

# 11 736
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 540
аз пък се чудя ще ни се извинят ли партиите за това, че ни излъгаха какво са щели да направят ако ги изберем да си почиват в аПартамента ? очевидно че нищо не направиха след като са уволнени само след месец работа.  а можеше и по-рано да е ако не се спазваше Конституцията. пълни боклуци !!!  и ще имат наглостта пак да ни се предложат за избор след 2 месеца. и ще влезнат същите, и ще направят правителство тогава. а сега не го поискаха.

# 11 737
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ориентир ми е също, кого се опитват най- много да окалят.
Това не е  Слави, тъй като не се е докоснал до греха, дето се казва, не е ял от ябълката на познанието и няма капацитета да промени системата така, че да прекъсне порочния кръг.

Христо е човекът към когото изпитват смесица от страх и ненавист, защото много добре познава системата и всичките плужеци вътре и отвън, които се издигат с пълзение. Затова и всичките им парцали пишат срещу него...

Ако не ги застрашаваше, нямаше да му отделят време

# 11 738
  • Мнения: 28
Какви ли още кирливи баткови ризи ще излязат наяве за 2 мес?
Със сигурност няма да е първа полит. сила.
Ерата ББ Свърши. Свиквайте!
Е, защо му е на Борисов председател на ЦИК, Ципов? Нали се сещате че ще се вдига патардия за касиране и злоупотреби след изборите. Ципов не  бива да е там). Усети се. Хитрец, хи хи

# 11 739
  • Мнения: 15 942
аз пък се чудя ще ни се извинят ли партиите за това, че ни излъгаха какво са щели да направят ако ги изберем да си почиват в аПартамента ? очевидно че нищо не направиха след като са уволнени само след месец работа.  а можеше и по-рано да е ако не се спазваше Конституцията. пълни боклуци !!!  и ще имат наглостта пак да ни се предложат за избор след 2 месеца. и ще влезнат същите, и ще направят правителство тогава. а сега не го поискаха.

Не, няма да ни се извинят. Сега 2 месеца ще слушаме колко много са искали да направят, ама не са могли, защото другите, лошите не са им позволили. Обаче след следващите избори лелееее..... Само да влязат ще запретнат ръкави и ще оправят България! Само да ги изберем пак и ще видят онези, лошите!

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 11:33 от Lady Cassiopeia Duval

# 11 740
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 102

Аз лично много се забавлявам с действията на ГЕРБ. Предложиха шеф на ЦИК, защото мислеха, че ще имат конкуренция.

Цитирах по-горе Десислава Атанасова при Радев - мястото им се полага. Ами получиха го. Какво ореваха света?

И аз първоначално много се ядосах на присъстващите там. Нямам против ГЕРБ да вземат мястото, дразнеше ме кандидатурата му. Може и затова да са я предложили - очаквали са конкуренцията да е по-приемлива, всички да се обединят срещу ГЕРБ и после да дават пресконференция как "правото" им е отнето.

# 11 741
  • София
  • Мнения: 2 053
Вчера след съвещанието при при президента за състава на ЦИК и Христо Иванов и Мая Манолова заявиха, че Ципов не може да проведе честни избори. Дори ХИ обясняваше на Радев да не гледа буквата на закона, а да усети духа му и да не назначава Ципов за председател на ЦИК. И ето ГЕРБ не искат върху честността на изборите да пада съмнение и се съобразиха с ММ и ХИ и оттеглиха Ципов.

# 11 742
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 102
Личността на Ципов е проблемът на останалите, а не че е от ГЕРБ. От това, което успях да проследя не чух някой да е против мястото да е тяхно.

# 11 743
  • София
  • Мнения: 24 839

Добре де, ама нали ББ се пенявеше оня ден, че председателя на ЦИК  трябва да е от ГЕРБ, защото са най-голямата партия в НС. Обвиняваше ИТН, че ще им изземат правото на ГЕРБ. Даже някой и 5 лева залагаше за това. И сега какво - дадоха им председателското място, ама той ББ вече не иска.
И какво стана - искам,ама на думи само.

Не следиш развоя на събитията.
Всички вкупом, при президента, скочиха срещу Ципов.
В поста по- горе са обяснили, но и вие, ако престанете малко да тичате след Баце в мрежата, а проследите вашите какви ги вършат, ще сте в курса на нещата.

Както непрекъснато повтарям- Борисов не е глупак и упоритото му подценяване, не води до нищо положително.
Цитат
Вчера след съвещанието при при президента за състава на ЦИК и Христо Иванов и Мая Манолова заявиха, че Ципов не може да проведе честни избори. Дори ХИ обясняваше на Радев да не гледа буквата на закона, а да усети духа му и да не назначава Ципов за председател на ЦИК. И ето ГЕРБ не искат върху честността на изборите да пада съмнение и се съобразиха с ММ и ХИ и оттеглиха Ципов.

# 11 744
  • Мнения: 15 942
Личността на Ципов е проблемът на останалите, а не че е от ГЕРБ. От това, което успях да проследя не чух някой да е против мястото да е тяхно.

Това изобщо не е вярно. Майчето, в типичния за нея агресивно - крякащ стил, сто пъти помоли ИТН да предложат кандидат, като каза, че биха подкрепили какъвто и човек да сложат. И, че няма да подкрепят председател на ГЕРБ само, защото е на ГЕРБ. Много внимателно слушах през цялото време. Дори се наложи да й направят забележка и от ГЕРБ, и президента, защото тя наистина не може да излезе от ролята на стачкуваща по площадите истеричка.

Общи условия

Активация на акаунт