Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 836 713
  • 38 566
  •   2
Отговори
# 13 455
  • Мнения: X
Тук вече не се сдържах.
[ да генерира достатъчно ресурс, за да остава и за електората
Осъзнавате ли какво сте написали?

Чудесно разбирам(е), като добавям "е"-то за всеки който се припознава. Дори бих бил малко по-циничен, но тя сапфирчето си е оптимистично настроена. Аз бих написал "за да остава и нещо за електората". Така де, докато  мнението, че политиците трябва да работят за да ни оправят е широко разпространено, политиците ще продължават да ни "оправят". За да няма съменение в написаното уточнявам, че ненавиждам левите идеи във всяка форма.

Но идеята за управление на Виденов ми допада. Както вече стана ясно е пълна противоположност на баце и е лишен от всички недостатъци - образование, езици, скромен живот без любовници с къщи в Барселона и май и папите бяха споменати. Направо преоткрих чара му на политик, а и аз имам само хубави спомени от неговото управление. В последното съм напълно сериозен.

А някой разследвал ли е сигналите им?

Подаване на сигнал не е достатъчно условие за започване на разследване. Има едно нещо наречено законен повод. Ако в сигналите на щурмоваците е имало такива, ще има и разследване. Ако няма, а е имало основание за започване, да подадат съдебен иск за нарушаване на НПК. Нямам спомен да има заведени такива искове. Значи тяхното си остава проста медийна изява

Последни. Оперативен разход на малък хеликоптер е около $1200 на час при ROI 500 часа годишно или час и половина полети на ден. Отначало на годината досега само 3 или 4 пъти е било препоръчително използването на такава техника. Дето има една приказка "Де го Киро на кирия"

# 13 456
  • Мнения: 5 083
Няма отърване от кърлежа Валери Симеонов. Съжалявам, че Москов е склонен да се коалира точно с него.

# 13 457
  • Мнения: X
Абе толкова ли не могат да ползват някой военен хеликоптер, ако се налага 2-3 пъти годишно?

Няма отърване от кърлежа Валери Симеонов. Съжалявам, че Москов е склонен да се коалира точно с него.
Симеонов и на мен ми е противен, обаче при тая липса на десни партии Москов просто няма с кого да се събере, че да мине бариерата. А и все пак имат нещо общо в идейната платформа - бизнес, дясна политика, консервативна насоченост.

От Градус имат доста остро опровержение на калните потоци от вчера. Много ще се радвам, ако заринат тия нефелници с дела за клевета. Ще вземат да ме спечелят за техните продукти най-накрая Grinning.

# 13 458
  • Мнения: 19 523
Според мен естественото място на Москов е в ДБ. Но той си знае, аз го харесвам, но имам тотална непоносимост към т.нар "патриоти" във всичките им разновидности. Така че според мен само ще загуби ако се коалира с тях, по-добре да си остане извън парламента, отколкото да го асоциират с подобни лицемерни продажници.

# 13 459
  • Мнения: X
Според мен естественото място на Москов е в ДБ. Но той си знае, аз го харесвам, но имам тотална непоносимост към т.нар "патриоти" във всичките им разновидности. Така че според мен само ще загуби ако се коалира с тях, по-добре да си остане извън парламента, отколкото да го асоциират с подобни лицемерни продажници.
ДБ нямат абсолютно нищо общо с Москов като идеи. На тия само името им е "градска десница". Иначе са си типична ляволиберална формация с динен формат (зелени отвън, червени отвътре).

# 13 460
  • София
  • Мнения: 14 760
Абе толкова ли не могат да ползват някой военен хеликоптер, ако се налага 2-3 пъти годишно?
Вдигането на такъв хеликоптер отнема часове за стиковане между службите. Нали не си представяш, че може шефа на ПСС-Банско да се обади в авиобаза Крумово и да каже:Пратете един Кугър да издирваме турист.

# 13 461
  • Мнения: X
Морските се вдигат по-бързо, но остава липсата на специализирано оборудване и въздушни спасителни екипи за работа в планинска местност.
За медицински екипи - но къмент

# 13 462
  • Мнения: X
Абе толкова ли не могат да ползват някой военен хеликоптер, ако се налага 2-3 пъти годишно?
Вдигането на такъв хеликоптер отнема часове за стиковане между службите. Нали не си представяш, че може шефа на ПСС-Банско да се обади в авиобаза Крумово и да каже:Пратете един Кугър да издирваме турист.
Ами може да се уреди това с подходящата процедура. Малка държава сме в крайна сметка. Не виждам защо да се дават луди пари за поддръжка на нещо, което почти не се ползва. Нищо не пречи един хеликоптер да бъде оборудван с техника за първа помощ и да се ползва при нужда. Със сигурност самите военни имат такива хеликоптери. Ама иначе медиен шум да става.

# 13 463
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо да ги е излъгала? За какво да ги е излъгала?
Ами доколкото си спомням едно от обещанията й беше, че ще внесе и приемат важен законопроект за децата с увреждания и техните родители или настойници. Мисля, че бяха недоволни от това, че държавата не им плаща осигуровките на майките, които получават заплащане като личен асистент на болно дете. Имаше и други искания от тях, за които ММ врякаше най-силно през летните протести. Нито внесе законопроект, нито приеха нещо съществено, така че да им се подобри положението. Не случайно още в първите дни на работа на вече отминалото НС, тези същите майки, които Мая ги мъкна да затварят магистрали, да спят на бетона на тригълника на властта и да дюдюкат в Банкя, виждайки, как тя им яхна протеста и влезе в НС, бяха отново на протест пред вратите на НС. Ама файда никаква. На Майчето и беше важно да углави Комисия по ревизиите, а не Комисия за болните деца.


Манолова ги внесе, но ГЕРБ с ДПС и БСП с мнозинство ги отхвърлиха,
след което Мая Манолова поиска прегласуване и излезе на трибуната да каже
"Колеги, вероятно не сте разбрали, но гласуваме помощи за децата на България "... или нещо такова
след което, предложеието пак падна

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 09:20 от Роузи

# 13 464
  • София
  • Мнения: 2 726
Минеков се спряга за културен министър, добре се пласират от Отровното трио, Хаджигенов искаше много, но сега не можа да се жертва за министър, но в следващото правителство може

# 13 465
  • Мнения: 5 490
Е, то така ако разсъждаваме, ще стигнем и до кандидатурата на Йоло Денев.

хаха, да, или пък Николай Колев - Босия, прототип на Рангел "Истината" от Столичани в повече. Sweat Smile

# 13 466
  • Мнения: X
Минеков се спряга за културен министър, добре се пласират от Отровното трио, Хаджигенов искаше много, но сега не можа да се жертва за министър, но в следващото правителство може
Да, добре си осребряват летния цирк.

# 13 467
  • Мнения: 1 543
Абе толкова ли не могат да ползват някой военен хеликоптер, ако се налага 2-3 пъти годишно?
Вдигането на такъв хеликоптер отнема часове за стиковане между службите. Нали не си представяш, че може шефа на ПСС-Банско да се обади в авиобаза Крумово и да каже:Пратете един Кугър да издирваме турист.
И още нещо- разлика между военен и спасителен хеликоптер има, огромна. Както в оборудване, така и в технически специфики . То ако можеше, щяха ли производители да предлагат различни видове хеликоптери?!
Но какво ли не измисля човек, само за да оправдае безумията и лъжите на Краля- Слънце.

# 13 468
  • София
  • Мнения: 2 726
Как ГЕРБ с мнозинство е отхвърлил предложенията на ММ? Мнозинство имаха протестърските партии + БСП, можеха да го приемат

# 13 469
  • Мнения: 5 083
Как ГЕРБ с мнозинство е отхвърлил предложенията на ММ? Мнозинство имаха протестърските партии + БСП, можеха да го приемат
С подходящи форумски интерпретации, подобно отхвърлянето на повишение на пенсиите.

Общи условия

Активация на акаунт