Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче - Тема 5

  • 25 262
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 207
Желая на всички бързо да се оправят! Без повече болки, зацапвания, зъби и т.н.
Само хубави резултати и щастливи бременелки!
Аз вчера се напънах малко повече с физическата активност и ме сряза ниско долу в дясно. Веднага седнах и за 2 мин ми мина. Вече ще внимавам повече.
За кафето - пия вече, че в началото ми се гадеше от него. Не мога без кафе. Ограничила съм го на 1 на ден. Знам, че до 2 на ден няма проблем.
За лютото и аз си хапвам. Обаче май беше забранено накрая в последния триместър, че предизвиква контракции. Имам такъв спомен, но някой по запознат да каже.

# 751
  • Мнения: 145
Леле, аз докато изчета и забравих всичко, което исках да отговоря
Ушите не с Ами ги пробивали като бебе за което бях изключително благодарна и аз обичам да си пипам ушите, пробих си ги сама, като ученичка, първо две дупки на лявото ухо само и си ходех само с тях мн дълго време, сега на него са общо 5 имам и на езика ...
Кафенце си пия всяка сутрин, гледам по един банан да изяждам преди това, но пък го правя много слабо, слагам 2 пъти по-малко кафе (аз и си дърпам от цигара, примерно 1-2 дръпни 2 или 3 пъти на ден) с първата бременност изобщо не съм пушила, с втората дърпах наистина много рядко
Foxxyy, аз съм раждала в хирургиите, но това беше преди 10 години, нямах никакви проблеми, изобщо не знам за докторите, аз просто отидох и който ми се падна ....
Втория път раждах в Селена, там ми беше лекарката и ми беше по-спокойно, сега вероятно пак там ще родя, защото пак следващия лекар е там, въпреки, че ходя в частния ми кабинет да ме следи
Тези кг ...мен много ме е страх, защото качвам към по 30 кг всяка бременност, иначе съм доста слаба 55-57кг, но със второто много трудно ги свалих, а сега покрай пандемията бях качила доста от застой и си тръгнах със 7 отгоре, та не ми се мисли накрая до колко ще стигна и двамата доктори и този при който се следя и ЖК казаха че е генетично и щом ми е заложено да качвам няма много къде да избягам .... 🙄

# 752
  • Мнения: 99
Sunshine всичко ще бъде наред. Не се притеснявай и мисли хубави неща. 🌼
Аз също минах БХС тази седмица, чакам си кръвните. На прегледа всичко изглежда в норми НХ е 0,9 с другите показатели също всичко е наред. Не се притеснявам от кръвните, защото в крайна сметка това са просто компютърни изчисления. Казахме вече на близките роднини и приятели. Всички много се радват.
Иначе бях и по спешност на зъболекар. И аз имам проблемен мъдрец, трябваше да се извади още отдавна, но като разбрах за бременността естествено не отидох. Не ми създаваше проблеми до скоро. Стоматологът ми реши, че е твърде рисково да ми го маха и, че не желае да поема тази отговорност, затова реши, че най-добре е да умъртви нерва на зъба, поне да спре болката. Та ми сложи локално лекарство и сега вече съм окей.
Мислех си, че се разминавам вече с гадения и повръщане, обаче снощи само като си помислех за храна и ми се повръщаше. Гледах как мъжа ми се храни и просто ми идеше да изтичам в тоалетната. Та си легнах с изядена само с половин ябълка. Ама каквото е, надявам се скоро да отшуми.
Бъдете много позитивни, не се задълбавайте в лоши мисли. 🌞

# 753
  • Мнения: 153
Дами, извенете ме, но доста често се случва да има коментари извън темата поради която сме се събрали.
Нямам нищо против да се коментират неща относно децата ви, но някой тук сме с първа и дългоочаквана бременност, и по-скоро се интересуваме за неща свързани с бременност и повече за някакъв проблем.
Не ме разбирайте погрешно, но две страници чета за дупчене на уши и т.н, а между тях има важни въпроси на бременелки който висят без отговор:
И пак се извинявам, но нека бъдем по-конкретни и да се придържаме към темата.


Напълно съм съгласна с вас! Точно по тази причина съм писала точно 2 пъти конкретно въпроси свързани с бременността, но си остават висящи и се сипят коментари, които нямат много общо с темата.Опитах се да не получавам повече известия от темата,но незнам защо продължава да ми излиза.Успех на всички,но тук определено не е моето място.

# 754
  • Мнения: 1 428
Под_23,днес най-вероятно Яренце ще пусне нова тема и недей да я последваш,няма да ти излизат известия 🍀
Паяче,аз обичам ма ония ден такаа се измъчих...  Стомах болки и не ям вече а много ми се ядат..

# 755
  • Мнения: 1 323
Аз също си пия кафе. Това е любимата ми напитка и не съм човек ако не пия 1 сутрин. Правя си по-слаба доза просто.  2 пъти пробвах да не пия и такова зверско главоболие имах, че..
Не знам обаче занапред дали няма да се отрази на бебо. Примерно ако усещам, че след кафето става прекалено шавлив, може би ще се въздържа.

# 756
  • Мнения: 207
Yanac го е казала много добре и аз съм съгласна с нея. Все пак тука не е само тема "проблемна бременност". Аз също не съм получавала отговор на един от въпросите ми, но явно няма кой да ми даде съвет и не се сърдя. Все пак не сме лекари и не сме се сблъсквали с всичко.
Една бременност ти преобръща живота на 360градуса и нормално да се коментират и други теми от живота, които пряко или косвено са и обвързани с нея.
Etynana, ще се радвам да разкажеш за раждането ти в Селена.
Аз също имам проблем с килограмите.
За ушите- мойте са пробивани в осъзната детска възраст с право на избор и не се съжелавам, нито имам лоши спомени. Сега съм решила да постъпя и по същия начин с дъщеря ми. Нищо, че вече и подаряват втори комплект обици.

# 757
  • Мнения: 51
Последните 2 седмици и аз бях малко трудна с кафето, гадеше ми се от миризмата и не пиех, обаче от онзи ден всичко си е нормално и вече съм супер щастлива да си пия кафето с удоволствие.
Гледам да не прекалявам с него, защото вдигам кръвно, но по 1 на ден ми е задължително.

# 758
  • Мнения: 1 266
ladymagic, аз съм раждала в Селена също, както нормално, така и спешно секцио. И двата пъти се чувствах чудесно, персонала е много мил, всички обясняват и имат всичко необходимо за теб и бебето. С първата бременност лежах в патологична на Хирургиите, беше кошмар. Стари уреди, ужасни стаи, груби лекари, но все пак беше преди 12 години и може да има промяна. Това ме накара да избера Селена за раждането, беше все едно съм на санаториум в сравнение с патологична. Другото, което ме караше да се чувствам спокойно е, че имат неонатология. Имат консултант по кърмене, психолог инрехабилитатор, който те раздвижвам след секцио, а моя приятелка в друга болница я бяха заряза ли 2 дни без никой да я вдигне след пълна упойка. Общо взето сега за третото пак съм там 😊
За кафето и аз си пия сутрин по едно, ако много ми се пие още си правя безкофеиново.

# 759
  • София
  • Мнения: 1 369
Хайде в новата тема! Grinning
Не мога да ви смогна... Grinning Особено с тия обеци... Yum

Да ритне ОКТОМВРИйското човече, мама с нетърпение очаква вече! - Тема 6

Общи условия

Активация на акаунт