Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче - Тема 5

  • 25 619
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 703
Момичета, тази нощ не успях да заспя и станах към 2 до тоалетна и какво да видя, кафеникаво зацапване...просто се ежасих и директно додох в болницата и съм на система...Моята Аг каза че няма страшно, тъй като съм на Утрогестан
Май през деня прекалих с разходките , но незная дали е от това...ще се пръсна, не искам да преживея всичко отново.....

# 736
  • Мнения: 54
Момичета, тази нощ не успях да заспя и станах към 2 до тоалетна и какво да видя, кафеникаво зацапване...просто се ежасих и директно додох в болницата и съм на система...Моята Аг каза че няма страшно, тъй като съм на Утрогестан
Май през деня прекалих с разходките , но незная дали е от това...ще се пръсна, не искам да преживея всичко отново.....
всичко ще е наред, позитивни мисли, не негативни. Щом си в болница , щом са казали ,че всичко е ок значи е. Сега се наспи, почини си  и си поговорете с бебо да не те стряска така повече Wink скоро всичко ще е зад гърбът  ти. 🤗

CarDyr  и аз пия кафе всяка сутрин без изключение,  по принцип от машина, но напоследък мляко с кафе(разтворимо) ми се услажда повече... и знам , че е по-лошият варянт.... и с предните си 2 бременности  пиех кафе,  не мисля че е кой знае каква драма. Пий си кафенцети о да не ти пука  за околните . Аз на тикива с мнение за всичко обичам да им казвам, че  и вечер винце пия(което не е вярно,НО лятото ми се е случвало по чаша бира)  Wink

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 07:12 от Paia4eto0130

# 737
  • Мнения: 1 428
Добро утро момичета!
По повод за притесненията на sss2611,ами същата съм за всичко а не трябва даже за тромбофилията се побърках.....амаа сега си викам аз ходя на 2-3 сесмици ако има нещо ще се види
По повод кръвното,преди бременността съм била със супер ниско, сега го вдигам явно повече от  мисли и притеснения вечертта преди ФМ беше 143/90 пих допегит кардиолог ми го предписа,като началото на 6м ме иска на контролен... Пия магнезий за висок пулс уж ми отпуска сърцето,не знам дали помогна ма теи дни пулса ми е около 90 а беше 110-120.. затовя кафе не пия а ми се пие много някой път ви глътвам от на ММ.. има и друго док ми каза,че цигарите смукват кръвното а аз ги спрях още като видях теста и това може би допринесе..
Съншайн,всичко ще е наред,може да е било около датата на М и затова да имаш или от умора 🙏🍀Стискам палци и чакаме да пишеш ❤️

# 738
  • Мнения: X
До сега веднъж съм ходила на ЖК. Измериха ми кръвното, кг и ми пуснаха изследвания. Обиколка не са ми мерили.

Днес цял ден се чувствам омотана. Аз по принцип съм с ниско кръвно, но днес явно е паднало още повече. Ако не пиех и по кафе сутрин не знам какво щях да правя.
По въпроса с кафето. Останах с впетачление, че повечето от вас си пият, нали? Аз го бях спряла заради цигарите, но към 8-9 седмица реших, че половин доза ще ми идва добре. Сега като кажа на някого, че пия едно кафенце сутрин бременна, ме гледат като извънземно?! Толкова ли е лошо?!

И аз така си мечтая за деня, в който ще спре да ми се гади от миризмата на кафе и да започна да пия сутрин. Такава любов имам към кафето, а сега не мога да стоя в една стая с миризмата 😢 Вчера пийнах две глътки и ми се пригади много...

# 739
  • Мнения: 261
Съншайн, стискам палци всичко да е наред и възможно най-скоро да си вкъши, спокойна и с живо и здраво развиващо се бебче. ❤🌷

Какво ти казаха лекарите? Имат ли идея защо се е получило зацапването? В коя седмица си и коя болница?

Аз 3 седмици имах кафеникаво зацапване, но всичко се оправи. Знам какъв шок е, но зацапванията минават 💕

# 740
  • Мнения: 228
CardyR не знам какво е това натрапване на хорското мнение, че като сме бременни едва ли не само вода може да пием. Също си пия по едно кафе сутрин, а с първата ми бременност и по едно след обяд. Питала. Съм лекар, до две на ден е ОК. Само дето тогава бях доста по-млада, сега ако изпия две кафета ще ми се разхлопа сърцето и без да съм бременна Joy

# 741
  • Мнения: 703
Съншайн, стискам палци всичко да е наред и възможно най-скоро да си вкъши, спокойна и с живо и здраво развиващо се бебче. ❤🌷

Какво ти казаха лекарите? Имат ли идея защо се е получило зацапването? В коя седмица си и коя болница?

Аз 3 седмици имах кафеникаво зацапване, но всичко се оправи. Знам какъв шок е, но зацапванията минават 💕

Сега съм вкъщи, зацапването е много оскъдно.Утре ще ходя пак за система и преглед.Моята Аг ми се обади да види как съм и каза, че сега ще пътува, а ако зацапването продължава да взема една ампула Хориомон и дола отида да ми я сложат, а отделно Магнерич.
Иначе съм 13г.с,нямам болки или нещо от сорта, единствено леко придърпване на яйчниците мсе едно бебчо си прави по-голямо място да си седи♥
Благодаря за подкрепата момичета,радвам се че ви има, ще ви държа в течение♥

# 742
  • Мнения: 207
Здравейте, при мен гаденето вече го няма и живнах отново пия кафе, но с месото не можем напълно да си върнем предишните отношения и миризмите почти не ме дразнят. Не се включвам, но чета, защото нямам опит с ендокринолог и кардиолог, нищо, че чакаме второ. Кръвното ми мерят и кг само и все е ниско - кръвното. С нито една от бременностите не ми пускат TSH аз също на своя глава не пускам нищо допълнително. За мен моя лекар щом така е преценил, аз съм ок с това. По едно време тук като четях само за това и си признавам мина ми през ум да пусна и аз ама после се отказах. Не искам да се притеснявам излишно.
Крампи на прасеца имах с бъдещата кака около 20г.с и тогава се случи да пускам и кръвни и ми изписаха магнезии и желязо и нещата се нормализираха.
ФМ мина супер аз бях писала 1,4мм НТ, но пол не се видя. Към края на месеца ще ходя пак и дано се види. Нямам търпение да разбера!
Прикачам ви моето БХС, за което се притеснявах, но доктора каза, че е ок и всичко е наред. Качвам го с идеята, ако има други притеснени като мен да сверят с мойте резултати и да се успокоят.
Иначе съм толкова разсеяна и отнесена, че ако не си записвам смятам, че ще си изгубя главата някъде. 😁 И като знам, че това продължава и месеци след ражденото.. Само успокоявам ММ да не ми се ядосва.
Вчера вече казахме на бабите и дядовците и на няколко близки приятели новината за бременноста и вече ми улекна. Отказах се да чакам Великден, защото исках да кажа на мойте родители, а не ми се виждаше справедливо на неговите не, а и приятели започнаха да се досещат. Ще кача снимки във фейсбук групата как им казахме. Тук не искам да качвам, защото е отворена тема и се вижда от всички, а там е затворена и тайна група.

# 743
  • Мнения: 261
sss2611, не си сама, аз съм абсолютно същата и по същия начин след ФМ се притеснявах дали всичко ще е ОК с кръвните.
Съншайн, и аз мин седмица в 10 г.с. имах кафеникаво зацапване, но ми увеличиха дозата на Дуфастона плюс Магнерот и закрепихме нещата. Стискам палци 😊
Хариомче, защо те викат толкова често на прегледи, мен ме следят на 4-5 седмиции 🤔

# 744
  • Мнения: 1 266
Добро утро и от мен! Аз с предишните бременности също вдигах кръвно. Док искаше да го меря сутрин и вечер и да си записвам. И сега иска заради нивото на CGH, който ако се понижи можело да се развие пацентарна недостатъчност. Та ще меря кръвно, ще се налиеам с течности и ще мина на високопротеинов, нисковъглехидратен режим. И аз като Хариом, ходя на 2/3 седмици. Явно всеки лекар си преценя.

Съншайн, стискам палци всичко това да остане зад гърба ти в най-скоро време.

# 745
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Sunshine 202, изпращам ти много положителни мисли, и нека още днес зацапването спре и да ти стане леко и спокойно на душата! Прегръдки!
Добре дошла на Gergana! Полезно ми беше написаното от теб.
Мен първата ми бременност ми мереха всеки път тегло, обиколка и кръвно. С втората само тегло. Сега отново пълен пакет. Явно си зависи от АГ.
sss2611, нормално е да се притесняваш, но не е добре тревожните мисли да преобладават над усмихнатите. Усмихвай се и мисли позитивно! Heart
CardyR, не е проблем да пиеш по чаша кафе. Просто трябва да се внимава с количество приеман кофеин, който се съдържа и в някои храни, напитки, добавки. Кофеинът е стимулант, който ободрява. Има свойството леко да въздейства върху кръвното налягане и сърдечната честота и количеството урина, което се отделя. През бременността кофеинът преминава през плацентата и достига до плода. Съществен негативен ефект нанася върху функциите на плацентата, като ограничава кръвопотока в нея, което е във вреда на развиващия се организъм.
И пак казвам: всичко е въпрос на количества.
ladymagic, радвам се за хубавите новини при теб - и за гаденето, и за прегледа ФМ. Heart Eyes Аз по принцип съм разсеяна, а сега задължително си пиша в един тефтер или на цветни листчета. По-забавно е, че често забравям и тях. Joy

[quote author=yanac Точно така абсолютно съм съгласна с теб yanac. Така и се опознаваме на някоя бъдеща мама също може да и е полезно нещо ето споделяна,нали няма да сме вечно бременни и ще се сетил някой ден ,а това някъде го четох колко ми е полезно примерно. Групата ни е страхотна дайте да не я разваляме със спорове и негативизми. По ведро всички ни бошуват хормоните. 🙂
Не спорим. Blush Само си казваме мнението с най-добри чувства, с идеята да направим темата ни по-полезна, функционална и добра. Kissing Heart

# 746
  • Мнения: 1 428
Никой не ме вика сама си записвам часове, защото се чувствам по-спокойна колкото и налудничево да звучи..

# 747
  • Мнения: 1 837
Предния път ми мериха кръвно, обиколка на корем всеки път. Сега още не ми ги е мерил, само килограми ми записва.
Момичета от 2 дни усещам тъпа болка ниско долу вдясно, предимно като се движа. Спомням си, че и предния път я усещах, но доста по-късно, когато вече беше голямо бебето и за ставаше в разни неудобни за мен пози. Чудя се дали може да е сега от същото. 🤔
При мен гаденето уж изчезна, става ми гадно само при определени миризми, но последните няколко сутрини ставам и упорито се мъча да повърна, а вече съм в 15+3. Поне апетита ми малко се нормализира и вече не ям като за 3ма дори😄 че сериозно се бях притеснил с тези +10кг още от сега😃

# 748
  • Мнения: 452
По въпроса с кафето и аз бях много раздвоена. Тук датчаните казват че може да се пие до 3 чаши слабо кафе на ден.  Аз си правя по едно сутрин от кафеавтомата , иначе не мога да ида до тоалетната  и стават едни запеци олеле майко . Даже го пия на гладно . По добре да пия кафе на гладно от колкото слабителни и хапчета и клизми.
Иначе снощи се изплаших много , завъртайки се от лявата страна на дясно докато спя , много рязко се завъртях и така ме заболя корема в ляво , точно там дето стои бебето , напрова все едно нещо се отлепи. Трябва да съм по внемателна а не като идиот да се мятам Rage дано всичко е ок....

# 749
  • Мнения: 54
Аз друго  да попитам, някоя от вас фенка ли е на лютото? Позволавате ли си? Винаги съм обичала люто, но с предните 2 бременности не помня така да ми се е ядяло люто... Сега за 2 дена и бурканчето с лютите чушки заминава. Не ми дразни стомаха, нямам киселини ,даже ми регулира стомаха откъм ходене до тоалетна, но не мога да не се замисля дали не пркалявам...?

Общи условия

Активация на акаунт