Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче - Тема 5

  • 26 023
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 703
Дами, извенете ме, но доста често се случва да има коментари извън темата поради която сме се събрали.
Нямам нищо против да се коментират неща относно децата ви, но някой тук сме с първа и дългоочаквана бременност, и по-скоро се интересуваме за неща свързани с бременност и повече за някакъв проблем.
Не ме разбирайте погрешно, но две страници чета за дупчене на уши и т.н, а между тях има важни въпроси на бременелки който висят без отговор:
И пак се извинявам, но нека бъдем по-конкретни и да се придържаме към темата.

# 721
  • Мнения: X
Аз имам въпрос.
Имам ли майки от Пловдив, които са раждали в Хирургиите и дали могат да ми дадат информация за лекари, обстановка и т.н. Blush

# 722
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
И аз да се включа по темата с обеците. Grinning
Баща ми не ми разрешаваше да си пробият ушите. Казваше: "Когато станеш на 18 ако искаш го направи"
За осемнадесетия ми рожден ден братовчедка ми ме заведе да ми пробият ушите като подарък. Е, не се престраших да си жертвам и двете уши, и се сдобих с 1 дупка на дясното ухо (направена с пистолет) Joy  Дупката бързо зарастна, и аз си ходех с една обеца. Бях някъде около 20-21-на, когато един колега от университета (бяхме се събрали няколко човека да пишем доклади в квартирата му), предложи да ми пробие ухото. Не мислих дълго, но реших, че вече съм жертвала дясното ухо, и пак ще е то - лед, губерка и дезодорант - перфектна дупка. И така ходех си с 2 обици на дясното ухо. За 32 или 33-тия рожден ден близка приятелка ми подари чифт обеци. Благодарих, но й казах, че нямам дупки на двете уши. Grinning На следващия рожден ден тя ми връчи една банкнота и ме прати в близкото козметични студио да ми пробият лявото ухо. И така към този момент имам 3 дупки и огромно количество обици, които ми станаха слабост, и си купувам винаги, когато отида някъде на приключе.
Не съм пробила ушите на дъщеря си, и няма да го направя, докато тя не пожелае.

Докато съм писала и Sunshine202 е публикувала коментар. Извинявай ако често се отплесваме, но животът ни не е само бременност. Отчетите теми (поне според мен) не са просто за бременността като такава, а са за бременността на конкретни 30-40-50-60 жени. За нещата, които ги вълнуват, които ги тревожат или усмихват, за техния житейски път и израстване. Когато човек иска да чете конкретна, систематизирана и "изчистена" информация за бременността чете книги, статии и звъни на наблюдаващото АГ. Сигурна съм, че нито един въпрос зададен тук не е подминат с лека ръка. Лично аз не отговарям на въпроси, на които някой вече е отговорил и няма какво по-различно да кажа (тогава просто поставям лайк, с което потвърждавам написаното на 100%). Друг път наистина нямам идея или не съм минавала през това - редно ли е да пиша "Ми нямам идея", за да личи съпричастността ми?!  Смятам, че когато въпросът бъде прочетен от момиче знаещо отговора ще реагира. Другото което е, бременните жени са заплеси, доста са отнесени и много забравят. Повярвай, така е! Затова ако някой въпрос е останал висящ и без отклик не мисля, че някой ще се разсърди ако питащият настоява и го зададе отново. Учете се от децата: днес, докато шофирах до Търново и обратно, дъщеря ми няколко пъти зададе въпроса, чийто отговор я вълнуваше, с упорство, докато не реагирах. И така въпрос след въпрос 200 км. Grinning

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 21:00 от yanac

# 723
  • Мнения: 419
Ам най вероятно не е от това, но два дни пия по 2 бр желязо ,съвсем друг човек ,важното е ,че се чувствам добре мисля по нататък да продължа по 1 бр. А иначе за децата не знам как не ви се е наложило обеци ,сега са други ,дразнят се ,например един ден някое отишло с плитки ,моята щерка веднага утре искам плитка.... Joy

# 724
  • Мнения: 399
Аз имам въпрос.
Имам ли майки от Пловдив, които са раждали в Хирургиите и дали могат да ми дадат информация за лекари, обстановка и т.н. Blush
За лекари не мога да ти кажа, но съм била на стаж там, направен е ремонт, стаите са свежи в различни цветове. Акушерките са много мили

# 725
  • Мнения: 578
Здравейте, включвам се и аз с термин 15.10 и втора бременност. Много неочаквана за мен и мъжа ми, тъй като първата ми беше инвитро и според лекарите нямаше как да стане естествено. Е, 2 години след това стана.
Първото ми раждане беше секцио, заради прееклампсия. Тогава имах късмета да вдигна кръвно 35 сед и полежох два дена в болница. Но седмица след това вдигнах пак и извадиха детето. Прееклампсия може да получи всяка жена, не се знае от какво зависи. След 20 седмица трябва да се мери кръвното всеки ден около обяд. Много е важно долната граница да не се вдига над 90, защото кръвоносните съдове се свиват и детето не получава кислород и вода. И ако някоя има проблем, непременно да се отиде на кардиолог. Много бременни пият допегит и бетаблокери с месеци и няма странични ефекти за тях и децата. Кардиолог ме беше посъветвал, след като вдигнах кръвно първия път, да го меня след ставане и преди лягане и ако се вдигне над 140/90 веднага в болница на системи. Мнага АГ- та не обръщат внимание, но прееклампията, може да коства живота на детето и майката, ако не си хване на време.
Сега след БХС, всичко е наред с бебето, но на мен ми предписани да пия 150 ми аспирин всяка вечер. Предишния път го пих от 20 седмица. Надявам се този път всичко да е наред и това бебче да се роди към термина си, защото вече риска ми за прееклапсия е много висок( мери се хормон при кръвни изследвания). Все още не се видя пола. Първото ми е момче, за което бях почти 100% сигурна. Сега нямам идея.

# 726
  • Мнения: 176
А кой хормон се изследва за риска от прееклампсия ? При бхс ми правиха и скрининг за този риск, но още не знам резултата, явно е ОК щом не са ми звъннали от клиниката. Но още като ми го правиха се зачудих какво изследват.
Здравейте, включвам се и аз с термин 15.10 и втора бременност. Много неочаквана за мен и мъжа ми, тъй като първата ми беше инвитро и според лекарите нямаше как да стане естествено. Е, 2 години след това стана.
Първото ми раждане беше секцио, заради прееклампсия. Тогава имах късмета да вдигна кръвно 35 сед и полежох два дена в болница. Но седмица след това вдигнах пак и извадиха детето. Прееклампсия може да получи всяка жена, не се знае от какво зависи. След 20 седмица трябва да се мери кръвното всеки ден около обяд. Много е важно долната граница да не се вдига над 90, защото кръвоносните съдове се свиват и детето не получава кислород и вода. И ако някоя има проблем, непременно да се отиде на кардиолог. Много бременни пият допегит и бетаблокери с месеци и няма странични ефекти за тях и децата. Кардиолог ме беше посъветвал, след като вдигнах кръвно първия път, да го меня след ставане и преди лягане и ако се вдигне над 140/90 веднага в болница на системи. Мнага АГ- та не обръщат внимание, но прееклампията, може да коства живота на детето и майката, ако не си хване на време.
Сега след БХС, всичко е наред с бебето, но на мен ми предписани да пия 150 ми аспирин всяка вечер. Предишния път го пих от 20 седмица. Надявам се този път всичко да е наред и това бебче да се роди към термина си, защото вече риска ми за прееклапсия е много висок( мери се хормон при кръвни изследвания). Все още не се видя пола. Първото ми е момче, за което бях почти 100% сигурна. Сега нямам идея.

# 727
  • омъжена
  • Мнения: 589
[quote author=yanac Точно така абсолютно съм съгласна с теб yanac. Така и се опознаваме на някоя бъдеща мама също може да и е полезно нещо ето споделяна,нали няма да сме вечно бременни и ще се сетил някой ден ,а това някъде го четох колко ми е полезно примерно. Групата ни е страхотна дайте да не я разваляме със спорове и негативизми. По ведро всички ни бошуват хормоните. 🙂

# 728
  • Мнения: 578
Честно казано, не знам точна с кой хормон. На прегледа на феталната морфология 11-13 го гледат и  казват дали има риск. Аз засега се следя в Щерев и там кръвните изследвания се правят преди този преглед и феталните морфолози гледат рисковете освен за тризомия, аномалии в органите и кръвотока и риска за прееклапсия. Аз не виждам самите кръвни изследвания, а обобщения в издадения от тях документ. И те ми предписват аспирина, който пия. АГ- то предписва само витамини, за всичко останало пращат на специализиран лекар. При мен ТСХ се оказа 3.9. Не ми се беше вдигали до сега, и ендокринолог ми предписва еутирокс 50 микрограма. Но все пак това е нищо, сравнено с шепите лекарства, които се пият при инвитро.
Едит: това намерих в нета https://www.cibalab.com/dokuwiki/doku.php?id=hormones:preeklampsia

# 729
  • Мнения: 2 029
Това, че от един момент нататък трябва да се мери кръвното не съм го знаела и не го бях чела досега. С първата си бременност помня, че при почти всички посещения при следящия лекар имаше главна сестра, която ми мереше теглото, обиколката на коремчето и кръвното, а сега с тази бременност до този момент освен килограмите друго не са ми мерили. Вас мерят ли ви всеки път?

# 730
  • Мнения: 578
Важно освен да се мери кръвното, е да се пускат редовно изследвания на урина. Белтък в урината също показва риск от прееклампсия. Много често се наблюдава и задържане на вода. При мен нямаше. През миналата ми бременност след 20 сед. ми пуснаха изследвания за кръв и урина всеки месец. Предполагам и сега ще е така. А така ме е страх от игли.

# 731
  • Мнения: 2 029
На мен са ми пускали кръв и урина не повече от 3-4 пъти през цялата ми бременност, но поне два пъти правих обременяване с глюкоза, тъй като имах гестационен диабет, сигурна съм, че и сега имам и чакам да ми кажат кога ще ходя да правя обременяване. Надявам се и този път да мина само с диета.

# 732
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Това обременяване го правих към 26та седмица, беше ужасно. Щях да повърна докато го пиех😫 а после ми стана лошо и ми се догади. Като си помисля, че пак ще го правя и ми се гади от сега😫

Има намаление на Maxi cosi в kidso.bg, ако някой си търси количка може да погледне.

# 733
  • Мнения: 241
Първа бременност ми е, но и аз бях чувала, че се мери кръвно, обиколка на корем и т. н. на мен до сега не са, на ЖК само ме теглят на кантара.
Не са ми и казали да си следя вкъщи кръвното ама мисля да почна. Попринцип съм с доста ниско, но не се знае по-натам как ще е.
Все се притеснявам да не изпусна нещо и съм много голяма паника за всичко, знам че в момента трябва да съм спокойна, но все нещо ме човърка. Например вчера след ФМ приятелят ми беше супер щастлив, че всичко на прегледа е ок и аз веднага почнах да ама не са излезли кръвните,ако там нещо не е наред..
Само аз ли съм такава паника? 😔
Искам да се отпусна и да се наслаждавам на бременността..

# 734
  • Мнения: 328
До сега веднъж съм ходила на ЖК. Измериха ми кръвното, кг и ми пуснаха изследвания. Обиколка не са ми мерили.

Днес цял ден се чувствам омотана. Аз по принцип съм с ниско кръвно, но днес явно е паднало още повече. Ако не пиех и по кафе сутрин не знам какво щях да правя.
По въпроса с кафето. Останах с впетачление, че повечето от вас си пият, нали? Аз го бях спряла заради цигарите, но към 8-9 седмица реших, че половин доза ще ми идва добре. Сега като кажа на някого, че пия едно кафенце сутрин бременна, ме гледат като извънземно?! Толкова ли е лошо?!

Общи условия

Активация на акаунт