Сцепена кожа на НОВИ боти

  • 2 066
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте! Моля за съвет! Закупих си зимни боти от магазин Бианки края на февруари т.г. Обувките са слагани около 10 пъти предвид топлото за сезона време. Малко след изтичане на гаранцията (седмица след това) забелязах множество нацепвания по кожата (имам обувки на по три-четири години, които са като нови, на фона на въпросните). Обадих се на магазина и ми казаха да им ги пратя за тях сметка. Дотук, добре. Днес ми заявяват,  че ги ремонтират и че причината за нацепването била наслояване с боя. Ха-ха остава да ходим и с мръсни обувки.
Според Вас би ли могла да се оправи нацепена кожа.. Уж казват, че ако следващиян сезон при носене се получи пак същият проблем, отново ще ги приемат.
За протокола обувките ги купих за 130 лв., намалени от 170 лв.
Прилагам и няколко снимки на тези качествени обувки.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 626
Няма как да се оправи - кожата е стара, нацепила се е, даже след известно време ще се излющи още и няма да става нищо от тези боти вече. Знам защото ми се е случвало. Отивате в Бианки и викате направо управител на магазина да си види стоката! За 130 лева боти, намалени от 170 това не трябва да се случва ама изобщо ! Какво значи следващия сезон? Така ли ви казаха? Да ги поносите такива нацепени и ако още цепки се получат (а те ще се получат) ще ви ги приемат? По безумно решение не бях чувала....

# 2
  • Мнения: 1 281
Скрит текст:
Не виждам как ще се оправи нацепена кожа, но теоретично е възможно и в боята да е причината, ако след като се намаже, не се мине с някакъв мек плат, за да да се отнеме излишното количество. Чувствам се тъпо да обяснявам такива неща:) Иначе имам 3 чифта на Бианки боти и разни други, нося ги много, не са мръднали, дори кожата не се е разтеглила или деформирала, както при други от естествена кожа.

# 3
  • Мнения: 197
Понеже моловете не работят (купени са от мол Парадайс) се свързах с тях по телефона и в момента са при тях във Варна (там им е базата) и ги ремонтират.. Казах им, че след като ми ги върнат, няма кога да ги нося, защото ще е топло (това са зимни боти с топла подплата) и отговорът беше: ами като почнете да ги носите зимните месеци и ако пак стане същият проблем, ще ни ги пратите отново, но ви уверяваме, че това няма да се случи...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 626
Понеже моловете не работят (купени са от мол Парадайс) се свързах с тях по телефона и в момента са при тях във Варна (там им е базата) и ги ремонтират.. Казах им, че след като ми ги върнат, няма кога да ги нося, защото ще е топло (това са зимни боти с топла подплата) и отговорът беше: ами като почнете да ги носите зимните месеци и ако пак стане същият проблем, ще ни ги пратите отново, но ви уверяваме, че това няма да се случи...
Интересно ми е как ще ги изремонтират и как уверяват, че няма да се случи след като вече се е случило Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: X
За толкова пари да ми се нацепи кожата, това пък е безумие...Виж ги как ще са след "ремонта" и ако не си ОК, пускаш жалба.
Имам няколко Бианки, за мен са неудобни, въпреки, че са хубави на вид и повечето естествена кожа. Сложиха и те едни цени в последно време...

# 6
  • Мнения: 97
Скрит текст:
Аз имам Бианки на 5 години, също са в страхотно състояние. Според мен сте ги прецакали с боята. Използвайте гъба, която само да полира, без да нанася цвят. Има безцветно Лустро.

# 7
  • Мнения: 2 585
Че обувките са боклук - боклук са. Искайте си парите.
Но мръсните обувки не се почистват с боя. Почистват се с влажен парцал/кърпа. Има специални кърпички за обувки и гъби. Абсурдно е да слагате боя, за да ги почиствате. Боята често пъти разваля кожата. Има и други продукти, които помагат за запазване на кожата, но боята за обувки не е сред тях.

# 8
  • Мнения: 197
Разбира се, че обувките не се почистват с боя (може би съм го написала неясно в поста). Друг е въпросът, че точно със същата боя съм боядисвала поне още три чифта обувки.

# 9
  • Мнения: 15 356
Имам едни боти от преди няколко години,кожата е някак си като тънка ли не знам как да го обясня и се излющи.Хубави са на вид,но за тези пари има много по-качествени марки.И подметките не са ми удобни-сандали ,боти и кецове имах .

# 10
  • Мнения: 9 680
Защо се е наложило боядисване, ако сте ги носили няколко пъти? Кой маже нови боти с боя за обувки?

# 11
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Защо е било необходимо да се боядисват? Astonished Нали са слагани само десетина пъти? Боя за обувки не съм използвала от ученичка. На цвета ли му стана нещо?

# 12
  • Мнения: 197
Ботите са черни. Валяло е сняг, дъжд. Ботите бяха почистени и след това минати с крем боя за обувки. Даже в някои магазини съветват това да се прави с цел предпазване на кожата.
Благодаря за съветите на всички 🙂

# 13
  • Мнения: 1 281
Кожата може да се е увредила и от лугата, която хвърлят по улиците зимата, ако не се почистят веднага става точно по този начин.

# 14
  • Мнения: 197
Така е, но все пак не са единствени обувки. А и не винаги може да се почистят на момента. Ако кожата е качествена, едва ли ще се случи това.

Общи условия

Активация на акаунт