Тема за размисъл...А трябва ли...

  • 1 280
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами действително трябва да се изисква понякога.
 Аз може би прекалено изисквам от щерката, но смятам, че пък тя има нужда от това нещо иначе ще се остави на течението(а може би само така си мисля newsm78, защото пък всички ми я хвалят, а аз се притеснявам излишно). Малкият все още не е толкова натоварен с изисквания Embarassed, но и той ще бъде.
 
 Точно по този въпрос си говорехме с татко сега в събота - той ми каза колко му било мъчно като съм била малка, че все от мен изисквали(като най-голяма от тримата), все мен ме натоварвали с отговорности, но в крайна сметка това се оказал добър подход и е доволен от това което се е получило Embarassed(т.е. от мен). 

# 16
  • Мнения: 14 133
Ами понякога наистина "трябва". Не всичко на този свят е по желание - има и задължения ... Не ми се иска на съм трърде изискваща и се старая да се озаптявам на време... Следователно всяко нещо с мярка е хубаво, а прекалените неща - не. Всеки си преценява къде са границите на "трябването". Детето само ни показва и ни води - само трябва да имаме очи и уши.

# 17
  • Мнения: 11 315
Водя се от принципа - Прави, каквото трябва, пък да става, каквото ще.
Т.е. осигурявам необходимото им, за да растат доволни и щастливи и да се научат, че много неща зависят от тях самите. Не се ли научат на това, просто ще увиснат на опашката на живота.
Понякога се усещам, че им слагам малко пружинки и натиск, но... като усетя, че прекаля, се спирам. След кратък период установявам, че са имали нужда от този натиск, който като тласък ги е преместил едно стъпало нагоре.
Важното е мярката. Хем да ги натиснем, хем да си живеят детството.
А тя се намира трудно.

Общи условия

Активация на акаунт